Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Tragedia w Smolensku 2010 - co o tym wszystkim sądzicie.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#41 Jankiel

Jankiel

    Podpowiadacz

  • Zbanowany
  • PipPipPipPipPip
  • 177 postów

Napisano 28 sierpień 2013 - 16:40

Może to brak pokory ale nie uważam że popełniam świętokradztwo. W wypowiedziach głównie o politykach padają słowa "po owocach ich poznajcie". Dla mnie to Ojciec Dyrektor kojarzy się z tymi słowami, on  nie przypisuje sobie tych słów, powołuje się na Jezusa i Biblię. Mniej więcej jego wypowiedź brzmi tak, "Pan Jezus mówił po owocach ich poznajcie"

 Ale faktem jest że często tak mawia i nie widzę bluźnierstwa w cytowaniu Ojca Dyrektora


  • -4

#42 HEYAHOO

HEYAHOO

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 55 postów

Napisano 28 sierpień 2013 - 17:24

Może to brak pokory ale nie uważam że popełniam świętokradztwo. W wypowiedziach głównie o politykach padają słowa "po owocach ich poznajcie". Dla mnie to Ojciec Dyrektor kojarzy się z tymi słowami, on  nie przypisuje sobie tych słów, powołuje się na Jezusa i Biblię. Mniej więcej jego wypowiedź brzmi tak, "Pan Jezus mówił po owocach ich poznajcie"

 Ale faktem jest że często tak mawia i nie widzę bluźnierstwa w cytowaniu Ojca Dyrektora

  Po co w podręcznikach do religii umieszczać imię Jezusa? Nie lepiej od razu wstawić nazwisko o.Dyrektora?


  • 0
Oceń,wywlecz lub przypisz mi wszystkie złe cechy....zobaczysz w nich swoje "JA"!!!

#43 Jankiel

Jankiel

    Podpowiadacz

  • Zbanowany
  • PipPipPipPipPip
  • 177 postów

Napisano 28 sierpień 2013 - 18:37

Nie rozumiemy się. Fakt zacytowałem bez głębszego zastanowienia, ale pisząc myślałem o polityce, Smoleńsku i przyszedł mi do głowy ojciec Rydzyk i te słowa- ot tak zwyczajnie bo on tak krytykuje polityków.

 Skoro to bluźnierstwo to daję sprostowanie- świadomie pisałem o o. Rydzyku i wiem że te słowa są z Nowego Testamentu. Przepraszam za obrazę tych urażonych, to nie było celowe, zwyczajne skojarzenie osoby ojca , polityki i tych słów.


  • 0

#44 Janusz74

Janusz74

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 248 postów

Napisano 30 sierpień 2013 - 16:48

Oj tam od razu bluźnierstwo itd., śmiesznie raczej wyszło i tylko to miałem na myśli cytując fragment Twojej wypowiedzi, nie ma o co kopii kruszyć.


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych