Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Tragedia w Smolensku 2010 - co o tym wszystkim sądzicie.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#1 Sobolewski

Sobolewski

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 64 postów

Napisano 25 czerwiec 2010 - 02:06

Witajcie!

Mam nadzieję, że podyskutujemy i dojdziemy do wspólnych wniosków, a nie pokłócimy się :) Zapraszam do dyskusji!

Tragedia wydarzyła się już przeszło 2,5 miesiąca temu a polski rząd nie zrobił praktycznie nic by zbadać sprawę i ostatecznie odpowiedzieć na pytania "jak doszło do tej tragedii" ?

Teorii na ten temat jest wiele "mgła", "błąd pilota", "błędy wieży kontrolnej" i sto innych, ale ja jestem ciekaw co wy o tym sądzicie? Wierzycie w oficjalna teorię ? Mnie ona śmierdzi, wydaje się mało prawdopodobna. Szczególnie jak przeczytałem tekst w gazecie:

http://niezalezna.pl...e/show/id/35781

oraz:

http://niepoprawni.p...ppenfuehrer-kat

http://blogmedia24.pl
  • 0
Sobol [Wawa]

Nie masz zasług: te co my zowiemy zasługi, Są tylko ku Ojczyźnie wypłacone długi.

#2 Kris26

Kris26

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 254 postów

Napisano 25 czerwiec 2010 - 08:13

Sorry, ale zamiast dyskutować w taki sposób jak "rząd nic nie zrobił" teorie mniej lub bardziej nie wiarygodne to lepiej iść na piwo.
Tymi słowami pokazujesz tylko z jakiego obozu politycznego jesteś lub jakiej Politycznej wiary (wyznania), tu jak sie chce dyskutować należy być neutralnym a nie stać po jednej bądź drugiej stronie barykady bo taka dyskusja n zaprowadzi do nikąd .
Twoje słowa początkowe są znane i płynęły z jednej strony [politycznej (PiS vel Radio Maryja i podobne)
Jeśli mamy dyskusje zaczynać od stwierdzenia że Rząd nic nie zrobił albo ktoś podobno na filmiku widział postać z 10 rękami lub "ruska" z kałachem w tle to lepiej zamknąć ten wątek odrazu .

Bym zapomniał: to nie jest tak (aby rozwiać wątpliwości ze może bronie drugiej strony) że rząd nie zrobił kompletnie nic albo zrobił bardzo dużo. Mógł zrobić więcej, co nie znaczy że to kompletnie porzucił, takie katastrofy to przepraszam ale to nie tak jak się niektórym politykom wydaje że się powoła komisje i wyciągnie sie jakaś aferę.Przy takiej tragedii analizuje się wszystko milimetr po milimetrze a nie wyciąga na żądanie jeden strony jedną jedy6na teorie prawdziwa dla jednej strony .
  • 0

#3 Maskotus

Maskotus

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 562 postów

Napisano 25 czerwiec 2010 - 09:18

Moja pierwsza myśl gdy się dowiedziałem: Zamach!
Moja obecna myśl: Zamach!
Jestem jednak pewny, że prawy dowiemy się dopiero za kilkadziesiąt lat. Pewnie jakiś agent rosyjski na łożu śmierci wyjawi całą prawdę. Historia zna już takie przypadki i to nawet z udziałem Tupolewa.
  • 0

#4 Sobolewski

Sobolewski

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 64 postów

Napisano 25 czerwiec 2010 - 09:24

Kris26 - ciesze się, że się wypowiedziałeś i fajnie że przeciwko mnie :) Ale jak widzisz inni mają inne zdanie i chce usłyszeć zdanie 10-20 osób, a nie tylko 2-3... I wszystko jedno kto sie wypowiada (jakie ma poglądy) - wnioski będzie można wyciągnąć, jak conajmniej 20 osób coś napisze.

Dzięki maskot za wypowiedź!

Przy takiej tragedii analizuje się wszystko milimetr po milimetrze

I tu jesteś w błędzie!

W normalnym kraju przewrócili by wszystko do góry nogami, a tu nie robi się prawie nic! Tak jakby zginał pijany kierowca na drodze, a nie prawie 100-ka polityków, bardzo ważnych osobistości.
  • 0
Sobol [Wawa]

Nie masz zasług: te co my zowiemy zasługi, Są tylko ku Ojczyźnie wypłacone długi.

#5 rodys

rodys

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Skąd:bierze pieniądze na alkohol?

Napisano 25 czerwiec 2010 - 09:26

Witajcie!

[...]
Warto go przeczytać w całości (jest krótki) i zwłaszcza komentarze ludzi - można się dowiedzieć sporo ciekawych rzeczy!

"w dziennikach z kwietnia, maja i czerwca 2010 roku zapisanych na podstawie rozmów z Jezusem przez mistyczkę, na tej stron ie też o rządzie, o Tusku , o kataklizmach o wyborach, podaję frag. tej strony
"Panie Jezu błagamy Cię powiedz, dlaczego ta katastrofa się wydarzyła i czy musiało do nie dojść?
Pan Jezus:” Ja dozwoliłem na śmierć taką. Historia powtórzyła się - jak był zamach na gen. Sikorskiego nad Gibraltarem. Do tej pory nie ma udowodnionego winowajcy a winni są przedstawiciele trzech państw. Tak samo jest i w tym wypadku. Winni są przedstawiciele trzech państw i też nigdy nie odnajdą się winni. To jest cała siatka szpiegów, którzy chcą być waszymi bogami. Oni wiedzą, że jesteście bramą do Europy. Oni wiedzą, że wasz kraj wyjdzie zwycięsko i ocaleje najwięcej ziemi przed kataklizmami. Ale oni nie chcą wiedzieć, że ocaleje pod jednym warunkiem:

JEŻELI BĘDĘ KRÓLEM WASZYM OFICJALNIE UZNANYM PRZEZ
WŁADZE PAŃSTWOWE I RELIGIJNE.

Gdy ten AKT nie będzie dokonany, wkrótce wszystko będzie pomału ginąć i nikt z tego nie skorzysta. Nie będzie zwycięzców
na waszej ziemi, za to duża radość będzie w piekle z zagarniętych dusz z powodu nieposłuszeństwa Bogu. Dlatego też będzie płacz i zgrzytanie zębów już tu na ziemi, bo piekło na ziemi zgotują wam wasi przywódcy państwowi i religijni przez swoją zachłanność.

PRZEDSTAWIŁEM WAM DZISIAJ PRZYSZŁOŚĆ WASZĄ JEŻELI JA NIE BĘDĘ WASZYM KRÓLEM.
Wybierajcie: kładę przed wami BŁOGOSŁAWIEŃSTWO I PRZKLEŃSTWO.
WYBIERAJCIE BŁOGOSŁAWIEŃSTWO"


Jezus Droga, Prawda i Życie oraz Pokój na świecie”.


Faktycznie sporo się dowiedziałem...
  • 0

KNP


#6 Sobolewski

Sobolewski

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 64 postów

Napisano 25 czerwiec 2010 - 09:30

Faktycznie sporo się dowiedziałem...

Może wybrałeś nieodpowiedni cytat ? :) Wypowiedzi są różne, różnych osób i oczywiście, że niektóre nic nie wnosza, trzeba filtrować!
  • 0
Sobol [Wawa]

Nie masz zasług: te co my zowiemy zasługi, Są tylko ku Ojczyźnie wypłacone długi.

#7 rodys

rodys

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Skąd:bierze pieniądze na alkohol?

Napisano 25 czerwiec 2010 - 10:18

Niestety jeśli się przefiltruje te komentarze to nic nie zostaje.

Za wnioski typu:
"ruskie magnesem tupolewa ściągnęli"
"siedmioręki ruski robot dobijał tych co przeżyli"
"Putin z Tuskiem odpalili bombę elektromagnetyczną"
"Kaczyński zasiadł za sterami tupoleva i przywadził o glebę"
"Wybuchła zamontowana wczesniej przez Ruskich bomba (zamontowana podczas serwisowania tupolewa)"
"Spisek Tuska, Wałęsy i Putina. Tusk i Putin bał się Lecha Kaczyńskiego, Wałęsa Anny Walentynowicz"

Dziękuję.

To forum nie jest odpowiednim narzędziem do wyjaśniania przyczyn jakiejkolwiek katastrofy. Podyskutujemy, poszturchamy się słownie i tyle.

Do każdego "eksperta" lotniczego mam dwa pytania:
1. Czy Pani/Pan się na tym zna?
2. Czy Pani/Pan ma dostęp do dowodów/informacji z pierwszej ręki?

Jedna lub dwie odpowiedzi "nie" eliminują takiego "eksperta" z roli mojego opiniotwórcy.
  • 0

KNP


#8 Sobolewski

Sobolewski

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 64 postów

Napisano 25 czerwiec 2010 - 10:31

rodys - OK, dalej możesz nie czytać :)

Ja znalazłem dziś rano coś takiego:

http://niepoprawni.p...ppenfuehrer-kat

Nie wiem co o tym sądzić, ale jest trochę ciekawych informacji. Oczywiście podważyć można wszystko, ale to też dotyczy oficjalnej teorii podanej przez media. Moim zdaniem w oficjalnej teorii jest jeszcze więcej niejasności, pytań i sprzeczności niż w pozostałych hipotezach.

NIE MÓWIE NIE, NIE MÓWIE TAK - jestem ciekaw co inni sądzą.

Jest też ciekawy film Pietrzaka (nie jest związany z żadną partią!):


  • 0
Sobol [Wawa]

Nie masz zasług: te co my zowiemy zasługi, Są tylko ku Ojczyźnie wypłacone długi.

#9 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 25 czerwiec 2010 - 12:32

to nie było przypadkowe(katastrofa)-faktów wątpię czy poznamy może z upływem czasu.Jak bardzo tam śmierdzi potwierdza reakcja Tuska (nie chce mieć nic wspólnego ze śledztwem),zdał się na Putina(ja przespałam dziejową chwilę gdy w Rosji zapanowała demokracja),strach Tuska-bo co on zrobi gdy wyjdą grzeszki szefa służb specjalnych a on ogłosił go przyjacielem POLSKI.Zamach-a raczej zapłata za politykę zagraniczną(Gruzja),w kolejce Sakaszfili(bo Putin zawsze pamięta upokorzenia).
  • 0

#10 Alehandro

Alehandro

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 34 postów

Napisano 25 czerwiec 2010 - 15:51

lotnictwo.net - tu sobie poczytajcie, fachowcy sie wypowiadają a nie zwykli ludzie, którzy pozjadali wszystkie rozumy i knują teorie spiskowe, ech ech żal żal żal...
  • 1

#11 Sobolewski

Sobolewski

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 64 postów

Napisano 25 czerwiec 2010 - 17:39

Teorie spiskowe to zostawmy Gazecie Wyborczej i TVN :) Nie wiadomo co jest teorią prawdziwą a co spiskową, może ta podawana w mediach to spisek ? Potrafisz odróżnić?
  • 0
Sobol [Wawa]

Nie masz zasług: te co my zowiemy zasługi, Są tylko ku Ojczyźnie wypłacone długi.

#12 PIMOT

PIMOT

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1842 postów

Napisano 19 styczeń 2013 - 10:54

W Niedziele 27 stycznia,o 21;00 na kanale National Geographic,bedzie film z cyklu 'Katasrofy w Przestworzach' 

o katastrfie tu 154 w smolensku. Tytul filmu '' Smierc Prezydenta''.

[img] http://wyborcza.pl/1..._Producent.html


Użytkownik PIMOT edytował ten post 19 styczeń 2013 - 10:56

  • 0

Ludzie buduja za duzo murow a za malo mostow

 

Issac Newton


#13 Gość_Mały książe_*

Gość_Mały książe_*
  • Gość

Napisano 21 styczeń 2013 - 18:21

Ja osobiście nie wierzę w wypadek. Za dużo pytań, za dużo wątpliwości.Mam na to swoją teorię,ale to tylko moje wlasne przypuszczenia i nikt nie musi się z nimi zgadzać.Po prostu moim zadeniem opcje są dwie.Pierwsza mowi mi,że przez totalny bałagan w naszym państwie wystwiliśmy na tacy najwyższych urzędnikow państwowych.Takiej gratki nie mogli przepuścić towarzysze .Mgła,katroflisko zamaist lotniska.Wystarczy zakłócić działanie urządzeń na pokładzie i sru, kaczka podana.Nikt nigdy nic nie wyjaśni, bo nasz rząd ma to gdzieś.Druga jest bardziej drastyczna ale też możliwa.Każdy wie,że polityka to szambo.Skoro Ameryka mogła usmażyć tysiące swoich obywateli w wieżach  w imię złota i ropy, to czemu ktoś z obecnych na pokładzie nie mógł tak zadrzeć z kim nie powinien,że po prostu postanowiono go sprzątnąć? Bez względu na pozostale niewinne ofiary.To moje osobiste przemyślenia,więc moga się nie podobać.Ale tylko kilka przypomnień.Pamiętacie prezesa NIK-u,który pojechał na śląsk i z niego nie wrócił? Mówią Wam coś nazwiska, Papała,Śikorski,Kennedy?


  • 0

#14 roksana

roksana

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 22 styczeń 2013 - 10:02

 Mówią Wam coś nazwiska, Papała,Śikorski,Kennedy?

 

Mówią Ci coś nazwy : seroxat, xanax  ?

Napij się melisy na początek


  • 1

#15 Jankiel

Jankiel

    Podpowiadacz

  • Zbanowany
  • PipPipPipPipPip
  • 177 postów

Napisano 22 styczeń 2013 - 22:24

Nie żyjemy w Układzie Warszawskim tylko w NATO, stety czy niestety,ale tak jest.

  • Gdzie było NATO gdy ruscy rabowali zwłoki?
  • Co zrobiło NATO gdy Pułkownik Putin i Jego ludzie przejęli tajne urządzenia, typu telefony satelitarne itd?
  • Jak można mówić że "Państwo zdało egzamin" gdy zwłoki Prezydenta RP leżą gdzieś w  błocie a ruscy rabują trupy?
  • Dlaczego wrak był odrazu zdemolowany?

I w końcu czym jest Polski kontrwywiad i inne służby, no i są też inne pytania....


  • 0

#16 Gość_Mały książe_*

Gość_Mały książe_*
  • Gość

Napisano 22 styczeń 2013 - 22:52

Nie żyjemy w Układzie Warszawskim tylko w NATO, stety czy niestety,ale tak jest.
  • Gdzie było NATO gdy ruscy rabowali zwłoki?
  • Co zrobiło NATO gdy Pułkownik Putin i Jego ludzie przejęli tajne urządzenia, typu telefony satelitarne itd?
  • Jak można mówić że "Państwo zdało egzamin" gdy zwłoki Prezydenta RP leżą gdzieś w  błocie a ruscy rabują trupy?
  • Dlaczego wrak był odrazu zdemolowany?

I w końcu czym jest Polski kontrwywiad i inne służby, no i są też inne pytania....

I dlaczego nasz rząd, nie zwrócił się do NATO o powołanie komisji,do czego miał prawo?


  • 0

#17 Gość_Mały książe_*

Gość_Mały książe_*
  • Gość

Napisano 22 styczeń 2013 - 22:54

Mówią Ci coś nazwy : seroxat, xanax  ?

Napij się melisy na początek

Nie wiem co to za nazwy, ale podejrzewam,że leków ktore zażywasz. Tylko nie wiem po co je podajesz.Mam Ci na nie załatwić receptę czy jak?


  • 1

#18 Jankiel

Jankiel

    Podpowiadacz

  • Zbanowany
  • PipPipPipPipPip
  • 177 postów

Napisano 22 styczeń 2013 - 22:54

Teren po "wypadku" zrównali z ziemią, zdemolowali resztki samolotu, ukrywają urządzenia, więc to chyba normalne że ich podejrzewam. Ale nie żaden magnes Tuska i Putina ani żadna brzoza przeciwlotnicza, ani też Jarosław nie wydał rozkazu Lechowi żeby leciał na brzozę opancerzoną i przeciwlotniczą.

 Jeśli już to chłopcy z byłego ZSRR


  • -1

#19 Jankiel

Jankiel

    Podpowiadacz

  • Zbanowany
  • PipPipPipPipPip
  • 177 postów

Napisano 22 styczeń 2013 - 22:56

I dlaczego nasz rząd, nie zwrócił się do NATO o powołanie komisji,do czego miał prawo?

 To kolejna teoria spiskowa :)


  • 0

#20 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 23 styczeń 2013 - 00:23

Coś czuję w kościach, że po emisji tego filmu, znów rozpęta się tu burza.... :facepalm:


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych