Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Prośba w sprawie konsultacji (Bydgoszcz)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 kad

kad

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 14 czerwiec 2010 - 19:39

Witam serdecznie,

Szukam osoby/osób do konsultacji i przygotowania cyklu materiałów na temat dostępności miasta Bydgoszczy dla osób poruszających się na wózku. Warunkiem jest to, żeby osoba ta była pełnoletnia i dobrze znała Bydgoszcz.

Cykl będzie publikowany w serwisie mmbydgoszcz.pl

Proszę o kontakt pod nr GG 1656633, bądź mailowy - przez formularz na forum.

Będę ogromnie wdzięczny!!!

Pozdrawiam
Krystian
  • 0

#2 kad

kad

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 17 czerwiec 2010 - 21:05

Dziękuję za odpowiedzi - póki co nadal poszukuję kogoś kto porusza się na wózku. Za wszystkie inne kontakt bardzo dziękuję, zapewne przyda się każda opinia. Na zachętę podam poniżej co nieco z moich uwag, aby przybliżyć temat rozmowy :)

OBIEKTY I MIEJSCA:

1) Rondo Jagiellonów
Brak wind, lub platform. Są zjazdy, ale czy niepełnosprawna osoba możne z nich zjechać (do konsultacji). Część wideo przedstawiająca to, jak daleko trzeba przejechać aby przejść na drugą stronę ulicy nie korzystając z podziemnego przejścia (powiedzmy z dwóch stron: rondo - 3 maja, oraz rondo – rondo bernardyńskie).
2) Focus Mall
Są windy, jest też ruchoma platforma, do kamieniczek przed głównym kompleksem zainstalowane są platformy (?), przy czym czy są one używane? Sprawdzić. Możliwe odegranie scenki i może uda się pokazać jak to działa i czy w ogóle działa. Sprawdzenie toalet. Sprawdzenie butików pod względem dostępności (np. H&M ma dużą kabinę w przymierzalni). Sprawdzić czy wymaga zezwolenia na nagrywanie i robienie zdjęć.
3) CH Rondo
Jak w przypadku Focus Malla. Tutaj dodatkowo mamy jeszcze market, gdzie można pokazać szerokie przejścia przy kasach. Toalety dla niepełnosprawnych.
4) Komunikacja miejska
Autobusy i tramwaje. Jak wygląda wsiadanie i wysiadanie. Czy w ogóle możliwe jest wsiadanie do naszych starych tramwajów, a jak to wygląda w przypadku nowych. Widziałem coś takiego jak platformy w autobusach przy drzwiach, na wideo. Sprawdzić czy bydgoskie też takie coś mają i czy w ogóle są one używane. Jeżeli mają, zademonstrować na wideo i zdjęciach np. na jakiejś pętli autobusowej (Błonie?)
5) Wybrany szpital
Jestem rzadkim bywalcem takich miejsc, więc trzeba myśleć na miejscu nad wadami i zaletami. (Tu pewnie też potrzebna będzie zgoda).
6) Kina
Cinema City i Multikino, jak wygląda sprawa z miejscami dla osób niepełnosprawnych? Przystosowanie toalet (Multikino chyba nie ma… nie zwróciłem uwagi). Potrzebne będą zezwolenia na wejście na salę i pstryknięcie zdjęć, tudzież wideo.
7) Dworzec PKP
Brak wind, platform do poziemnego przejścia. O ile mi wiadomo przejście jest po prawej stronie od budynku głównego. Sprawdzić, jakiej jakości i czy na wszystkie perony. W okolicy jest dużo kamieni brukowych, w związku z czym przejazd na drugą stronę jezdni może być utrudniony. Standardowo również wysokość krawężników.
8) Stadiony
Jeżeli się uda: Polonia, Zawisza, oraz Łuczniczka.
9) Miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych.
Sprawdzić, jaka jest częstotliwość parkowania na takich miejscach. Czy istnieje jakiś sposób „karania”, np. kilka marketów w innych miastach nakleja informacje o tym, że kierowca parkuje na takim miejscu. Sprawdzić, czy parkingi w ogóle mają takie miejsca i czy są one dobrze oznakowane.

Raz jeszcze dziękuję za odpowiedzi i czekam na kolejne!

Krystian

PS. Konspekt to mój tekst skierowany do mnie, abym się nie zgubił i o wszystkim pamiętał, dlatego proszę nie zwracać uwagi na szczegóły dot.budowy artykułu.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych