Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Porównanie jakości życia w Polsce i krajach zachodnich


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#1 rodys

rodys

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Skąd:bierze pieniądze na alkohol?

Napisano 05 czerwiec 2010 - 12:36

Przyłączam się do zdania don't_believe_me. To oczywiste, że są kraje bogatsze od Polski, ale są też biedniejsze. Są nawet takie, gdzie "kulawy" nie dożyłby wieku, w którym rodzice nauczyliby go być pasożytem społecznym - roszczeniowym i sfrustrowanym na dodatek.

Dyskusja w tym wątku przypomina mi dyskusję żebraków, którzy wymieniają się informacjami gdzie i pod którym kościołem inni nędzarze więcej wyciągają miesięcznie. Wniosek: szkoda, że nasza lokalizacja geograficzna daje aż tak małe profity...

Proponuję, kiedy to tylko możliwe, zamieniać słowo "problem" na słowo "wyzwanie" - endorfiny się same wyzwolą i "jakość życia" podskoczy :)
  • 0

KNP


#2 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 05 czerwiec 2010 - 08:38

Banerx te 3 tys to chyba z palca wyssałeś. Też mam daleką rodzinę w niemczech i jest tam osoba po porażeniu to odpowiednik renty socjalnej to nie całe 900 euro
  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#3 Gupik

Gupik

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 157 postów
  • Skąd:Białystok

Napisano 05 czerwiec 2010 - 08:45

i za te 900 euro można [ w miarę normalnie ] przeżyć ??
  • 0

#4 Banerx

Banerx

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 129 postów

Napisano 05 czerwiec 2010 - 11:26

Dobra ale Rafalek ja mówiłem o niewidomych ich łaczna kwota od państwa to 3 tyś euro wspomniałem że nie wiem jak sprawa wygląda z innymi schorzeniami ale na pewno da się przeżyć 900 euro to ok 4 tyś złotych a unas nawet tysia nie ma ehh no cóż co kraj to obyczaj
  • 0

#5 don't_believe_me

don't_believe_me

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 213 postów

Napisano 05 czerwiec 2010 - 11:29

Może się wyłamię i teraz wszyscy mnie zbiczują za ten post, ale ja tak nie lubię takich ludzi jak Wy, którzy tylko marudzą i marudzą.
Czy Wy nie rozumiecie, że już w tym momencie wielu niepełnosprawnych uważa, że im się nie opłaca podejmować żadnej pracy lub wolą się nie przemęczać, skoro mają rentę? Pracują tylko Ci co mają okazję zarobić znacznie więcej niż by mieli z renty i tego co można maksymalnie do niej dorobić. Jeśli socjalne byłyby dużo wyższe, to wielu z tych, którzy mogą pracować, nie robiliby tego. Nie powinno tak być.

Zastanawiacie się, czemu na zachodzie są wyższe renty? Są one proporcjonalne do zarobków w tych krajach oraz tego, ile kosztuje życie. Może nie wszędzie, nie na każdym produkcie, nie wgłębiałam się w to i nie jestem specjalistką. Ale ogólnie tak jest.


Ja rozumiem, że wielu z Was zaraz mi powie, że Wasza choroba nie pozwala na na wyjście z domu i pracę.
Ale skoro już potraficie siedzieć przed kompem i zamiatać po klawiaturze, to znajdźcie sobie zlecenia na np. pisanie tekstów w necie, czy inne, od których aż się roi i doróbcie sobie. Wystarczy trochę inwencji i chęci do tego by coś mieć za coś, a nie tak totalnie za free, bo "jestem niepełnosprawny".
  • 0

#6 Gupik

Gupik

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 157 postów
  • Skąd:Białystok

Napisano 04 czerwiec 2010 - 18:07

Jak wiadomo, w Polsce renta socjalna wynosi ok. 500 zł + zasiłek pielęgnacyjny ok. 170zł , powszechnie wiadomo że a taką kwotę przeżyć się nie da, [ czynsz , prąd , kablówka , Internet , no i na jedzenie \ ubranie ] czyli nędznie jak nic, a jak to wygląda w krajach zachodnich, czy tak samo nędznie jak w Polsce ??
  • 0

#7 Banerx

Banerx

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 129 postów

Napisano 04 czerwiec 2010 - 19:02

Gupik w niemczech to np tacy niewidomi mają raj 3 tyś euro na miesiąc nie wiem jak inni ale na zachodzie jest zdecydowanie lepiej niż u nas
  • 0

#8 Gupik

Gupik

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 157 postów
  • Skąd:Białystok

Napisano 04 czerwiec 2010 - 20:23

i im to wystarczy żeby przeżyć id 1-gi do 1-go, czy też tak nędznie jak u nas ??
  • 0

#9 Banerx

Banerx

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 129 postów

Napisano 04 czerwiec 2010 - 22:58

Wystarcza i jeszcze zostaje :) Nie no ale spójrzmy prawdzie w oczy jest tak że u nas jeszcze się musi jeszcze dużo czasu upłynąć
  • 0

#10 grubby77

grubby77

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 585 postów

Napisano 05 czerwiec 2010 - 18:48

A w sp. ZSRR renta soc. odpowiednik wynosil 15-30 $ , a ceny zywnosci niewiele nizsze to dopiero wyzwanie!! Obejrzyjcie film"Moja lewa stopa". W Szwecji 80% nas pracuje...
  • 0
"NIE MA kaleki; JEST CZŁOWIEK"-Maria Grzegorzewska zPIPS=WSPS teraz APS

#11 majjkka

majjkka

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 199 postów

Napisano 05 czerwiec 2010 - 22:46

Nie zgadzam się z żadnym dyskutującym . Wielu nie chce głodowych rent, ale nie ma innego wyjścia. Pracy nie ma dla zdrowych, a co dopiero on. Jest ogólny zastój i frustracja. A już bardzo źle jest w grupie on w wieku 50+. Nie pomagają programy, które dają zatrudnienie szkoleniowcom i organizacjom, a nie zainteresowanym. Sama jestem w trudnej sytuacji, i mówienie mi o braku inwencji jest dołujące. Nikt nie wie ile starań włożyłam w poszukiwanie pracy i nic z tego. Teraz to nawet wstawać nie chce mi się. W ogóle żyć mi się nie chce. Proszę mnie nie pocieszać, wiele przeżyłam, ale zawsze była nadzieja. Teraz brak perspektyw. I wcale nie chcę podwyżki renty, ani w ogóle żadnych datków. Nie wiem jak jest w innych krajach, ale wiem, że w naszym nigdy nie było lekko. Mam wrażenie, że jakość życia u nas spadła w ogóle, nie tylko w grupie on.
  • 0

#12 xmen

xmen

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 237 postów

Napisano 06 czerwiec 2010 - 04:22

majjkka zgadzam się z tym co mówisz

spytam tych co mówili górnolotne teksty o endorfinach
jest osoba na wózku albo chodząca o kulach ma te 500 + 170 zł i nie czarujmy się wyżyć za to godnie jest niemożliwe.

To w/w powiedzą pójdź do pracy. Ja spytam jakiej takiej żeby miał świadczenia socjalne.
Bo 90% pracodawców nie chce niepełnosprawnego pracownika bo np. taki człowiek upadnie złamie sobie nogę pracodawca ma problemy (zus itd)
A poza tym żeby dostać uczciwą robotę trzeba mieć zezwolenie lekarskie (książeczka zdrowia).

A z pracą po studiach też nie jest tak różowo bo większość niepełnosprawnych ma problem z uczęszczaniem na uczelnie dzienne a zaoczne kosztują.

A ci co mówili coś o licytacji żebraków. większość ludzi wolało by pracować tych sprawnych i nie sprawnych a nie siedzieć w domu.
A niepełnosprawny nie pojedzie na sezonowe prace do Niemiec na uprawę szparagów
  • 0

#13 Facet1

Facet1

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 80 postów

Napisano 06 czerwiec 2010 - 09:35

Wybacz rodys ale czytając Twoje niektóre wypowiedzi mysle ze jestes milionerem, wiec moze cos rzucisz nam biedakom .Poniżasz tych ktorzy naprawde nie moga dorobic . A zebrakiem mozna stac sie szybciutko wiec ..... powodzenia.
  • 0

#14 meg0000

meg0000

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 33 postów

Napisano 06 czerwiec 2010 - 09:37

Xmen zgadzam się z Twoją wypowiedzią.Dla zdrowych nie ma pracy a co dopiero dla chorych.Za takie pieniądze co Państwo daje niepełnosprawnym to się nie da wyżyć.Nie na co liczyć, że w Polsce będzie lepiej daleko nam co cywilizowanych krajów na zachodzie.Cóż pozostaje wegetować.
  • 0

#15 rodys

rodys

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Skąd:bierze pieniądze na alkohol?

Napisano 06 czerwiec 2010 - 10:37

[quote name='Facet1]Wybacz rodys ale czytając Twoje niektóre wypowiedzi mysle ze jestes milionerem' date=' wiec moze cos rzucisz nam biedakom[/quote']
Żaden milioner. Jestem "średnia krajowa" i "pracownik najemny" - żyję z pensji na etacie i drobnych zleceń. Jak wygram w totka to rzucę coś biedakom.

xmen. To co napisałeś to klasyczna samospełniająca się przepowiednia...
  • 0

KNP


#16 lord wodzu

lord wodzu

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 169 postów

Napisano 06 czerwiec 2010 - 11:10

Polacy wyjeżdżają za granice , bo tutaj zarobki są gówniane a co dopiero dla niepełnosprawnych renta i zarobek . Czy ktoś wie: jest jakaś firma która pomaga znaleźć pracę dla niepełnosprawnych
  • 0
A SŁOWO STAŁO SIĘ CZYNEM!

#17 xmen

xmen

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 237 postów

Napisano 06 czerwiec 2010 - 16:52

rodys
jaka przepowiednia znowu , o czym ty mówisz
  • 0

#18 rodys

rodys

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Skąd:bierze pieniądze na alkohol?

Napisano 06 czerwiec 2010 - 21:36

rodys
jaka przepowiednia znowu , o czym ty mówisz

Opisujesz czarną wizję zawodową. Jeżeli w nią wierzysz to na 100% będzie ona Twoim udziałem. Wtedy pewnie powiesz monumentalne "a nie mówiłem". Tak działa "samospełniająca się przepowiednia"

Spytaj się wujka gógle co to jest "samospełniająca się przepowiednia"
  • 0

KNP


#19 xmen

xmen

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 237 postów

Napisano 06 czerwiec 2010 - 23:50

rodys

Powiedz utrzymujesz się sam za swoje , masz mieszkanie do utrzymania , samochód do utrzymania, szukałeś przez rok bezowocnie pracy jakiejkolwiek legalnej.

Jak tak cię słucham to mam wrażenie że na większość w/w pytań odpowiesz nie , albo miałeś wyjątkowo łatwy start, a większość tak niema kolorowo.
  • 0

#20 Gienek07

Gienek07

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 20 postów

Napisano 07 czerwiec 2010 - 08:20

Jak to czytam to wszyscy macie po trochę rację może te pieniadze są nieduże ale lepsze niż by je zabrali sama mam 17 letniego syna ze znacznym stopniem iteraz po komisji zmienili mu na umiarkowany i wiem co straciłam muszę syna rehabilitować sama za swoje małe pieniadze nie mogę iść do pracy a też mam na utrzymaniu dom samochód bo syn jest niepełnosprawny ruchowo i nawet nie wiem czy kiedyś dostanie rentę socjalną
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych