Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Poszukiwanie złota.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 nahm

nahm

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 02 czerwiec 2010 - 09:09

Jako że w okolicach mego miasta jest sporo miejsc występowania złota postaram się przedstawić nieco tegoroczną przygodę początkującego poszukiwacza .

Spojrzenie na zestaw:
Dołączona grafika
Spojrzenie na miejsce poszukiwań:
Dołączona grafika Oczywiście za mną rzeczka tworzyła meandry i zakola z których czerpałem żwir.
Śluza w akcji:
Dołączona grafika
Filmik:


Po godzince ładowania żwiru z dna rzeki koncentrat minerałów w którym powinno być złoto:
Dołączona grafika

I na koniec mogę powiedzieć, że złota w tym miejscu nie znalazłem trochę minerałów ciężkich głównie magnetycznych które usunąłem neodymem. No i kolorowe kryształki(granaty lub ametysty) tu taj 3 największe wielkości główki od zapałki 1,5-2 mm:
Dołączona grafika
  • 0

#2 marco

marco

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 281 postów

Napisano 02 czerwiec 2010 - 09:48

Czy to nie jest czasem w okolicach Złotoryji? Znam też inną kopalnię złota w Złotym Stoku.Bardzo ciekawe miejsce.Polecam wszystkim tym których interesuje podziemne zwiedzanie korytarzy kopalnianych.Złota tam co prawda już się nie wydobywa,lecz można ją zwiedzić jako atrakcję turystyczną łącznie z przeprawą przez zalane korytarze.
  • 0
Dubito ergo cogito,cogito ergo sum...

#3 nahm

nahm

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 02 czerwiec 2010 - 10:26

Trafiłeś w dziesiątkę to okolice Złotoryi.Jest u nas małą sztolnia do zwiedzania jakieś 32 metry i w okolicy sporo niecznnych kopalni ale jak narazie zamknięte dla turysty. Jeśli ktoś jest sprawny ruchowo to polecam. Do Złotego Stoku mam zamiar się wybrać w tym roku.
  • 0

#4 marco

marco

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 281 postów

Napisano 02 czerwiec 2010 - 15:05

Naprawdę polecam Złoty Stok.Byłem tam kilka razy.Niezapomniane przeżycia!Zresztą są to okolice gdzie w dzieciństwie spędzałem wakacje,tak,że te strony są mi dość dobrze znane.A do Złotoryji to zamierzam się wybrać któregoś roku.Też pasjonują mnie takie przygody.Pozdrawiam!
  • 0
Dubito ergo cogito,cogito ergo sum...


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych