Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A

waga na która osoba na wózku inwalidzkim wjedzie i się zważy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_DaFFy_*

Gość_DaFFy_*
  • Gość

Napisano 17 kwiecień 2010 - 13:49

To rozważ zakup 4 wag łazienkowych za 18 zł sztuka (jedna waga pod jedno koło wózka)

Totalna bzdura .... sprawdź ile wyjdzie twoja waga jak wielka będzie rozbieżność od rzeczywistości i dopiero radź komuś

Jordan 23 w takim razie pozostaje ci zakup takiej lub podobnej wagi

Dołączona grafika

Takie wagi kosztują od 250,00 zł natomiast musiał byś skombinować nakładkę na szalkę by ją powierzyć np z grubej sklejki bo wagi magazynowe maja max 50 x 40 cm
  • 0

#2 Alehandro

Alehandro

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 34 postów

Napisano 17 kwiecień 2010 - 17:26

ja się ważę raz na tydzień, ktoś bierze mnie na ręce, potem odejmujemy i wszystko gra.
  • 0

#3 rodys

rodys

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Skąd:bierze pieniądze na alkohol?

Napisano 17 kwiecień 2010 - 17:03

To rozważ zakup 4 wag łazienkowych za 18 zł sztuka (jedna waga pod jedno koło wózka)

Totalna bzdura .... sprawdź ile wyjdzie twoja waga jak wielka będzie rozbieżność od rzeczywistości i dopiero radź komuś

Jordan 23 w takim razie pozostaje ci zakup takiej lub podobnej wagi

Takie wagi kosztują od 250,00 zł natomiast musiał byś skombinować nakładkę na szalkę by ją powierzyć np z grubej sklejki bo wagi magazynowe maja max 50 x 40 cm

Daffy. Wiem, że nie zastąpię Ci szkoły, ale:
1. Jeżeli sprężynowa waga łazienkowa za 18 zł ma dokładność +/- 1 kg, to 4 takie wagi w układzie jak opisałem wyżej mają dokładność o wiele lepszą (grubo poniżej 1 kg). Prosta statystyka, jednak i tak jej nie zrozumiesz. Musisz uwierzyć na słowo :D
Jeżeli ważna jest dokładność - można kupić w miejsce tanich wag sprężynowych, dwukrotnie droższe, 10x dokładniejsze, wagi elektroniczne (4 x 40 zł). Tylko po co, jeżeli nie jest istotna waga człowieka, ale jej codzienne zmiany (błąd wag sprężynowych użytkowanych w niezmiennych warunkach jest stały, jest to tzw. błąd systematyczny).
2. Chińska waga elektroniczna z nakładką (powierzającą), którą prezentujesz to też rozwiązanie - tylko, że gorsze, bo bardziej kłopotliwe w wykonaniu i użytkowaniu. Zależy co kto lubi.
3. Wag magazynowych są setki rodzajów, w niemal we wszystkich rozmiarach, nie tylko 50x40 cm, zwykle kosztują sporo ponad 1000 zł - chyba nie masz bana na google :D
4. Nie wiedziałem, że wagi powodują u Ciebie, aż takie emocje. Nie ukrywam, że mnie to trochę bawi. Zamiast konstruktywnie rozmawiać podrzucasz trollowate teksty :D
  • 0

KNP


#4 rodys

rodys

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Skąd:bierze pieniądze na alkohol?

Napisano 17 kwiecień 2010 - 13:05

To rozważ zakup 4 wag łazienkowych za 18 zł sztuka (jedna waga pod jedno koło wózka)
Dołączona grafika
www.awa24.pl/product-pol-10130-Waga-Elesko-WOA-01-biala-.html

Za całość powinieneś zapłacić razem z wysyłką coś ok. 80-90 zł. Wprawdzie ważenie będzie kłopotliwe (4 odczyty i dodawanie), jednak jest to chyba najtańsza opcja i będziesz miał dostęp do wagi na stałe (jeżeli jesteś w stanie zrobić balans na dwóch kolach to wystarczą dwie wagi)
  • 0

KNP


#5 Jordan 23

Jordan 23

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 50 postów

Napisano 17 kwiecień 2010 - 05:41

w moim przypadku taka waga jest niezbedna praktycznie codziennie, i raczej kupno psa i wyjscia do weterynarza nie wchodzą w gre, te czeste ważenie jest związane z tym że jestem dializowany, a każdy dializowany wie jak ważenie jest ważenie, najghorsze jest żę wagi takie odpowiednie są strasznie drogie nawet kilka kilkanascie tysiecy, ato przekracza moje możliwosci, cóz szkoda że nie robią wag takich stołowych takich wiekszych aby na wózku można by wjechąc
  • 0

#6 rodys

rodys

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Skąd:bierze pieniądze na alkohol?

Napisano 17 kwiecień 2010 - 18:14

[quote name='Alehandro]ja się ważę raz na tydzień' date=' ktoś bierze mnie na ręce, potem odejmujemy i wszystko gra.[/quote']
Metoda dobra i prosta jeżeli się mało waży i ma się pomagiera. Ja np. jestem duży człek - ważę coś koło 90 kg i "na ręce" się nie nadaję ;)
  • 0

KNP


#7 Jordan 23

Jordan 23

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 50 postów

Napisano 16 kwiecień 2010 - 11:55

czesć wszystkim , mam pytanie szukam wagi do ważenia osoby na wózku inwalidzkim minimum 65 cm szeroka.aby mógł wjechac i zwazyć sie na wózku, wszedzie szukam i dzwonie i nie ma, może ktoś coś wie o takich wagach lub chce sprzedać bo ja bardzo musze mieć te wage,bardzo prosze o rade i pomoc
  • 0

#8 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 16 kwiecień 2010 - 12:10

Po pierwsze nie powtarzaj tego samego pytania w kilku działach a po drugie czy nie ma możliwości aby zważyć taką osobę trzymając na rękach? Czasami w dużych szpitalach są spore wagi, może jakiś duży sklep, masarnia czy coś podobnego.
  • 0

#9 rodys

rodys

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Skąd:bierze pieniądze na alkohol?

Napisano 16 kwiecień 2010 - 18:04

[quote name='Minutka]Po pierwsze nie powtarzaj tego samego pytania w kilku działach a po drugie czy nie ma możliwości aby zważyć taką osobę trzymając na rękach? Czasami w dużych szpitalach są spore wagi' date=' może jakiś duży sklep, masarnia czy coś podobnego.[/quote']
Tak. Najlepiej pojechać do masarni i poprosić rzeźnika, żeby wziął cię na ręce, wszedł na ladę i użył wagi (bo zawieszenie na haku z wagą z siłomierzem nie wchodzi raczej w grę). Albo do dużego sklepu - bo jak sklep jest duży to ma dużą wagę do ważenia klientów na wózkach :D A choćby po to, żeby sprawdzić czy czegoś nie ukradli :D

A poważnie, też kiedyś stanąłem przed takim problemem. Rozważałem nawet zakup dwóch identycznych małych wag łazienkowych, wjechanie na nie wózkiem, zrobienie balansu i odczytaniu wskazań (jedno tylne koło na jednej wadze - drugie na drugiej, małe kółka w powietrzu). Potem oczywiście ważenie samego wózka. Rozwiązałem jednak problem inaczej, wykorzystałem wagę do ważenia mebli w laboratorium atestacyjnym, jej konstrukcja umożliwiała wjazd wózkiem. Jednak nie sądzę, żeby kogoś "z ulicy" wpuścili w takie miejsce...

Kiedyś w szpitalu rehabilitacyjnym w Poznaniu (PSK nr. 2) miałem okazję skorzystać z wagi dla niepełnosprawnych (wagi z siedziskiem). Waga tego typu wygląda mniej więcej tak: http://www.wagimedyc...krzeselkowe.php (są tam dwie wagi).

Inna możliwość, która przychodzi mi do głowy to firmy kurierskie (np. DHL, DPD, UPS, Pocztex, Siódemka, TNT Expres, Opek). Mają tam wagi do ważenia paczek (tzw. paletowe lub najazdowe). Pozostaje problem dogadania się...
  • 0

KNP


#10 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 16 kwiecień 2010 - 19:31

Dziwne masz rozumowanie i poczucie humoru, no ale trudno :mad:. Byłeś we wszystkich masarniach Polski że wiesz, że tylko i wyłącznie mają takie wagi oprócz innych dużych podobnych do wag np. firm kurierskich? Tak samo - sklep nie musi mieć specjalnej wagi do ważenia osób na wózkach, tak samo jak firmy kurierskie takiej nie mają :P ale czemu by nie iść do takiego Opka, przy okazji przy ważeniu za darmo mogą takich niektórych ON zapakować i od razu wysłać na księżyc :D:D:D
  • 0

#11 Gość_DaFFy_*

Gość_DaFFy_*
  • Gość

Napisano 16 kwiecień 2010 - 19:53

Ja osobiście korzystałem z takiej płaskiej wagi, na która spokojnie wjechać można wózkiem np. będąc z wizytą u weta z psem.
Ostatnio coraz więcej bynajmniej u mnie lecznic dostosowanych i większość z nich posiada takie wagi

Dołączona grafika

Znając życie rodys zaraz zacznie marudzić że jasne trzeba kupić sobie psa by iść do weta :P
  • 0

#12 Gość_DaFFy_*

Gość_DaFFy_*
  • Gość

Napisano 17 kwiecień 2010 - 21:32

rodys nie będę wdawał się z tobą w dyskusje, proponuje najpierw zważyć Ci się na normalnej wadze później w sposób opisany przez ciebie i wtedy możemy dopiero dyskutować pod warunkiem ze będzie taka potrzeba póki co nie sprawdziłeś tego wiec proszę przestań pisać głupoty !

Co do rozmiarów szalki 50x40 to fakt nie jasno się wyraziłem chodziło mi o to ze to największa szalka jaką znalazłem na allegro w kwocie pomiędzy 250 - 500 zł

Każdy z was może zrobić proste doświadczenie poprosić chodziaka niech stanie na takiej wadze łazienkowej o jakiej pisze rodys sprawdzi swoją wagę, następnie niech na niej usiądzie trzymając nogi w górze i niech odczyta wynik :P

Dziwne nie ? waga ta sama , gość waży tyle samo a pomimo tego jak wielka różnica w wyniku na wadze :)
No ale tyłek na dodatek chodziaka to przecież nie koło od wózka może stąd to przekłamanie :P
  • 0

#13 rodys

rodys

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Skąd:bierze pieniądze na alkohol?

Napisano 18 kwiecień 2010 - 11:28

Każdy z was może zrobić proste doświadczenie poprosić chodziaka niech stanie na takiej wadze łazienkowej o jakiej pisze rodys sprawdzi swoją wagę, następnie niech na niej usiądzie trzymając nogi w górze i niech odczyta wynik :P

Dziwne nie ? waga ta sama , gość waży tyle samo a pomimo tego jak wielka różnica w wyniku na wadze :)
No ale tyłek na dodatek chodziaka to przecież nie koło od wózka może stąd to przekłamanie :P

Ok. Przekonałeś mnie. W pozycji siedzącej człowiek jest bliżej matki ziemi i waży więcej. To, jak wielki wpływ na wagę obiektów ma odległość od powierzchni ziemi, udowodnili już dawno temu kosmonauci.

Wycofuję się z mojej nieprzemyślanej koncepcji zbudowania własnym sumptem wagi za 80 zł dla wózkowiczów...
  • 0

KNP


#14 thraikill

thraikill

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 192 postów

Napisano 18 kwiecień 2010 - 13:30

To rozważ zakup 4 wag łazienkowych za 18 zł sztuka (jedna waga pod jedno koło wózka)

Proponuję Ci zatem abyś zakupił sobie te cztery wagi, a następnie spróbował się na nich zważyć. Byłoby miło, gdyby ktoś filmował tą próbę. Wówczas wszyscy moglibyśmy pośmiać się z Twojego niedowarzonego pomysłu.

P.S. Nie będzie mi brakować Twojej wagi za 80 zł. której nie zbudujesz...
  • 0

#15 rodys

rodys

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Skąd:bierze pieniądze na alkohol?

Napisano 18 kwiecień 2010 - 17:26

[quote name='thraikill][...] Proponuję Ci zatem abyś zakupił sobie te cztery wagi' date=' a następnie spróbował się na nich zważyć. Byłoby miło, gdyby ktoś filmował próbę. Wówczas wszyscy moglibyśmy pośmiać się z Twojego niedowarzonego pomysłu.

P.S. Nie będzie mi brakować Twojej wagi za 80 zł. której nie zbudujesz...[/quote]
Widzę, że język polski to Twoja pięta achillesowa: bo "polska język to trudna język", łatwo pomylić biernik z narzędnikiem :D i nie zawsze wiadomo jak użyć przecinka... (nie czepiałbym się ortografii, gdybyś nie miał tak nadętego awatara).

Niestety, nie umiesz też czytać ze zrozumieniem... ale za to jesteś dość zabawny. Proponuję Ci więc zadanie (żebyś się nie zniechęcił moimi uwagami nt. ortografii): znajdź w internecie wagę, za mniej niż 1000 zł, na której można zważyć człowieka na wózku.
  • 0

KNP


#16 thraikill

thraikill

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 192 postów

Napisano 18 kwiecień 2010 - 19:05

Jesteś prawdziwym mistrzem zmieniania tematu i uciekania od zagadnień niewygodnych dla Ciebie (nie czepiałbym się tego, gdyby nie używał tak nadętego awatara). Ponadto, pomyliłeś się: mam nadętą sygnaturę, nie awatar. Rozumiem że trudno Ci się w tym połapać, podam Ci więc linki do definicji tych dwóch pojęć, tak aby Twoje ego nie cierpiało więcej na skutek tak kompromitujących pomyłek. Sygnatura i awatar. :D

Jeśli chodzi o Twoje śmieszne zadanie: podejmę się tego, gdy Ty wprowadzisz w życie swój poroniony pomysł. Czyli: tak jak opisałeś zakupisz cztery wagi łazienkowe i zważysz się na nich, a następnie umieścisz tu link do filmu z tym epokowym wydarzeniem. Wiem że to o wiele trudniejsze niż Twoje codzienne trollowanie na forum, jednak wierzę że dasz sobie z tym radę.
  • 0

#17 piotr79

piotr79

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 268 postów

Napisano 18 kwiecień 2010 - 19:32

http://www.hurtownia...&lr=&tbs=isch:1

http://images.google...p=20&tbs=isch:1

http://images.google...p=20&tbs=isch:1

ostatecznie można skorzystać z wagi na poczcie :D
  • 0

#18 admin

admin

    Podpowiadacz

  • Administrator
  • 168 postów

Napisano 18 kwiecień 2010 - 19:54

Zamykam wątek na jakiś czas - aż opadną nieco emocje dyskutantów. Panów Rodysa i Thraikilla proszę aby kontynuowali wymianę ciosów za pośrednictwem maili, nie używając do tego celu forum.
  • 0
Roma locuta, causa finita.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych