Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Renta a zakupy na raty


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 xyz

xyz

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 194 postów

Napisano 14 kwiecień 2010 - 18:03

Chcialabym zapytac jak to jest z zakupami na raty u rencistów.

Dzis bylam w Media Markt i tam mi pani powiedziala, ze aby kupic cos na raty musze miec conajmniej 600zł. W moim przypadku jest to 525.

Czy ta miniimalna dotyczy wszystkich sklepów?

I czy mozna by policzyc tez zasilek pielegnacyjny?

Z góry przepraszam jesli jakies pytanie jest glupie. Nie znam sie na tym.
  • 0

#2 gosia636

gosia636

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 32 postów

Napisano 15 kwiecień 2010 - 08:31

jeśli na wydruku masz razem napisane rentę i pielęgnacyjny to podawaj ile masz razem i nietłumacz że to z pielęgnacyjnym ja zawsze dostaje
  • 0

#3 xyz

xyz

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 194 postów

Napisano 18 kwiecień 2010 - 11:12

Tzn ja drukowalam ostatnio dwa, jeden przelew pielegnacyjny, a drugi renty... Jak wczoraj bylam w sklepie to nawet na to nie spojrzala tylko wziela spisala z legitymacji rencisty i bank odrzucil...
Mam chyba pecha...
  • 0

#4 gosia636

gosia636

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 32 postów

Napisano 19 kwiecień 2010 - 07:26

dla mnie to jest bzdurne z tego co piszesz to masz pielęgnacyjny z mopsu a rentę z zusu może załóż konto dostaniesz kartę kredytową i nikt nie będzie cię pytał o zarobki tylko z taką kartą trzeba się pilnować ja jakoś daję radę tylko że ja mam razem z zusu 800 na decyzji ŻYCZĘ POWODZONKA
  • 0

#5 8801K

8801K

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 19 kwiecień 2010 - 17:48

Jesli renta jest za mała trzeba udać sie do placówki jakiegoś banku, wziąć kredyt kupić co się chce a pozniej splacac raty za kredyt. Tylko nie dajcie sie naciągac na super karty kredytowe odsetki na kartach są duże ok 18 % plus koszty utrzymania karty. Kredyt gotówkowy jest mniej oprocentowany a poza tym polecam iść do banku w weekendy, wtedy o kredycie decyduje na ogół system a tak ludzie pracujący w centrali więc łatwiej dostać kasę od komputera niż od człowieka. A odnośnie zbyt niskich dochodów jeśli nie uda wam się z tym zasilkiem pielęgnacyjnym, to niektóre banki dają kredyt od 300 dochodu, wystarczy wziąć zaświadczenie z banku na którym ktoś z rodziny musi oświadczyc że stać was na spłate kredytu, nie jest to żyrowanie, więc w razie czego nikt za was nie zapłaci jeśli wy nie bedziecie mieli z czego. Pozdrawiam :)
  • 0

#6 xyz

xyz

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 194 postów

Napisano 19 kwiecień 2010 - 18:50

Tak tyle ze mi zalezalo na ratach 0% w media markt lub media expert :)
W MM mi powiedzieli, ze od 600 zł a w ME po prostu bank odmówił.
Nie wiem czy jest sens bym szła za tydzień jeszcze raz do któregos z nich, i czy nie lepiej kupic na allegro na raty 0,8%...
Dzieki za odp:)
  • 0

#7 gosia636

gosia636

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 32 postów

Napisano 20 kwiecień 2010 - 08:13

przykro mi ale niewiem jak Ci pomóc Ja miałam może łatwiej bo kiedyś banki nie były tak rygorystyczne brałam dużo na raty rugularnie spłacałam teraz to mam aż za dużo ofert chociaż też muszę się pilnować aby nie dać się naciągnąć jak pisze 8801K życzę powodzenia w poszukiwaniach
  • 0

#8 Kaneta

Kaneta

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 261 postów
  • Skąd:Powiew Jodu... :)

Napisano 20 kwiecień 2010 - 10:13

A dlaczego masz nie doliczyć pielegnacyjnego? to też jakiś dochód. Ja ostatnio brałam na raty 0% , nikt mi nie sprawdzil ile zarabiam, powiedzialam, że mam rente , pani zapytala ile? podalam 600 a ona na to, ze napiszemy 700 bo taki limit musi byc, tylko, że jak beda dzwonic z banku to zebym podala 700 i tyle. Nikt nie sprawdzał tego dokladnie. Przecięz masz rente razem z pielegnacyjnym wiec juz Ci wyjdzie wiecej. A po co brac w banku kredyt z odstetkami? i placic im wiecej? :)
  • 0
Najpiękniejszych chwil nie zaplanujesz, one przyjdą same...

#9 punk

punk

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 356 postów

Napisano 20 kwiecień 2010 - 10:17

Z kredytami ciężko jest od jakiegoś czasu, ale przeważnie to sprzedawcy robią problemy, bo jak kumaty sprzedawca to i tak napisze że bank nie odmówi.
Ja się raz starałem o monitor na raty i dałem sobie spokój, teraz chce coś kupić to po prostu odkładam.
A banki mogą mnie najwyżej pocałować .... :D
  • 0

#10 xyz

xyz

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 194 postów

Napisano 20 kwiecień 2010 - 14:49

Punk, tyle ze ja juz kilka razy odlozylam i wydalam wszystko a potem mmyslalam skad wziac kase na inne rzeczy ;) Wiec chce teraz na raty by miec wieksza swobode, poza tym zbieram tez na wakacje.

fajnaania, no wiesz bo pielegnacyjny jest niby na leczenie itd heh i myslalam ze jak im to tez pokaze to powiedza ze to jest na to a nie na zakupy. Heh wiem, moze jestem troche przewrazliwiiona.
  • 0

#11 8801K

8801K

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 20 kwiecień 2010 - 23:04

W media nie ma 0% za raty. Niby taka reklama ale jak bierzesz te raty to musisz ubezpieczenie za towar i za siebie zaplacic, czyli tyle ile oprocentowanie w innych sklepach :) W polsce nie mamy nic za free.
  • 0

#12 Gerhard

Gerhard

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 45 postów

Napisano 20 kwiecień 2010 - 23:10

Tak na marginesie - nie daj się naciągnąć na niskie raty w RTV EURO AGD. Reklama informuje o 30 ratach 0%, a w rzeczywistości jak rozkładasz na więcej niż 4 raty (jak pamiętam), to dochodzi jakieś dodatkowe ubezpieczenie...
  • 0

#13 xyz

xyz

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 194 postów

Napisano 21 kwiecień 2010 - 17:05

Czyli powiedzmy jak kupie na allegro ten aparat który chce i saraty tam powiedzmy 1% to wyjdzie mniej wiecej to samo 8801K?
Bo teraz mi sie zamotalo.
  • 0

#14 Kaneta

Kaneta

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 261 postów
  • Skąd:Powiew Jodu... :)

Napisano 22 kwiecień 2010 - 11:43

[quote name='8801K]W media nie ma 0% za raty. Niby taka reklama ale jak bierzesz te raty to musisz ubezpieczenie za towar i za siebie zaplacic' date=' czyli tyle ile oprocentowanie w innych sklepach :) W polsce nie mamy nic za free.[/quote']
Troche wprowadzasz w błąd, widać, że nie brałeś na raty ani nie dowiadywałeś się. Otóż mamy kupiony TV w MM na raty 0% (juz konczymy) , jak również ostatnio wziełam drukarke na raty 0% w innym sklepie. Jedyne koszty jakie ponosimy to przelew czyli u mnie to jest 0,50 gr. Owszem jest ubezpieczniee kredytu ale nie jest ono obowiązkowe, wcale nie musisz ubezpieczać tego, to jest naciągniecie klienta. Tak samo jak dają Ci karte kredytowa, która owszem jest płatna ale tylko jeśli ją użyjesz, jeśli nie to nie płacisz za nią. Tak więc spłacasz kredyt i idziesz do banku zamykasz konto i zwracasz nie użytą karte. Tak więc czasami można wziąc cos na raty bez kosztów.
Aha dodam, że można spłacic szybciej kredyt, np. wpłacając 2 raty na raz.
P.S. Jeśli juz bierzesz coś na raty to najpierw trzeba się dokładnie wsyztskiego dopytac a nie pisać, że musisz ubezpieczenie zapłącic :)) , bo ono nie jest obowiązkowe!
  • 0
Najpiękniejszych chwil nie zaplanujesz, one przyjdą same...


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych