Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Nasza wladza sie osmiesza i robi z nas zebrakow


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#21 Diablica2005

Diablica2005

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 204 postów

Napisano 20 maj 2010 - 10:25

Rodys wiesz chyba troche przesadzasz bo we mnie też się zagototowało jak przeczytałam "Co do dobrze płatnej pracy ...."
Od roku jestem bez pracy zwolnili mnie bo.. nie miał kto zająć się moją sprawą tzw. kulawej. A pracowałam normalnie ... zarabiałam nieźle, jestem wyksztacona i co?
ano nic od roku szukam pracy nie tylko na lokalnym rynku .. jak pracodawca słyszy że "kulawa"chce dobrze zarabiać to patrzą się na mnie jakbym "spadła z księżyca" tylko czy 2500 zł brutto to tak dużo , gdzie muszę odliczyć dojazdy do innego miasta??Wg mnie nie .
Więc nie pisz że nikt nie broni zarabiać dużo... bo system mamy taki jaki mamy... i jestem zdana na marną rencinę bo nikt nie chce mnie zatrudnić...

  • 0
Miłość nie polega na wzajemnym wpatrywaniu się w siebie, ale wspólnym patrzeniu w tym samym kierunku.
/Antoine de Saint-Exupéry/

#22 ulik

ulik

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 24 postów

Napisano 24 maj 2010 - 13:02

Całe nieszczęście polega na tym, że daje się różnego rodzaju renty socjalne bez opamiętania i nie patrzy, że za tą rentę jeden chce normalnie żyć a drugi spija wódę. Nasze Państwo jest za biedne aby było tak jak np. w Szwecji.
Diablico jeśli wśród OS jest tak duże bezrobocie to uważasz, że ON zostanie zatrudniony jeśli pracodawca ma do wyboru OS lub ON? Ciekawi mnie dlaczego niepełnosprawni bezmesmeni nie zatrudniają tak chętnie ON tylko wolą OS? Praca dla ON jest pracą specyficzną, którą portafi zrobić OS ale jeśli jesteś prawdziwym specjalistą to pracę znajdziesz na pewno. Diablica piszesz, że 2500 zł to jest niedużo. OS zrobią co Ty i mają połowę. Nie chcą zatrudniać ON bo podobno chcą "za dużą kasę" a i tak nie zrobią tego co OS, więc po co dawać taką kasę?
Przeważnie my ON mamy postawę roszczeniową do świata, państwa itd. Korwin-Mikke ma rację państwo nie powinno brać żadnych podatków ale i nic nikomu nie dawać, tak powinno być. W przyrodzie nieprzystosowani i słabi giną. Pewnie, że jeśli jestem ON to jest na pewno nie moja wina ale to jeszcze nie powód aby ON (jeśli nie pracowali i nie pracują) żyło się lepiej niż pracującym, bo niby dlaczego tak ma być?
  • 0

#23 Lestat

Lestat

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 414 postów

Napisano 24 maj 2010 - 13:54

,,Całe nieszczęście polega na tym, że daje się różnego rodzaju renty socjalne bez opamiętania i nie patrzy, że za tą rentę jeden chce normalnie żyć a drugi spija wódę.''

Tylko zwróć uwagę że za rentę socjalną nie da się normalnie żyć !
A i renta socjalna nie jest przyznawana ,,bez opamiętania'' by ją dostać trzeba spełnić określone warunki które wcale nie są łagodne.

Dodano pon 24 maj 15:02:55 2010 :
,,noooo czas najwyższy by nasze państwo skończyło z rozdawnictwem teraz trzeba dawać ludziom wędkę i zabrać w końcu rybę sprawić by sami rybę złowili''

Teoretycznie to masz rację, tylko że państwu wygodniej jest rzucić jakiś ochłap w postaci tej przysłowiowej ryby.
A i taka rzecz aby wędka była skuteczna musi być dobrana indywidualnie do wędkarza a to chyba nie jest możliwe i morze się okazać że jest kosztowniejsze od ryby ! :)
  • 0
"Nie staraj się być człowiekiem sukcesu. Stań się raczej człowiekiem wartości."

#24 irkak80

irkak80

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 43 postów

Napisano 25 maj 2010 - 16:00

...Korwin-Mikke ma rację państwo nie powinno brać żadnych podatków ale i nic nikomu nie dawać...

Czyżby bojówkarze tego kre... Korwin-Mikke tuż przed wyborami, tu też zaczęli się udzielać? Porażka. I ulik jeśli się chałupa zapali to niemej postawy roszczeniowej i nie dzwoń na straż pożarną, albo przynajmniej zapłać za paliwo do samochodów i wodę. he he
  • 0
[you] odwiedź moją stronkę, kliknij w napis Serwis pod avatarem.

#25 dzidzia1985

dzidzia1985

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 464 postów

Napisano 25 maj 2010 - 16:08

Ja mam tylko nadzieje że nie uczę się na darmo i praca po moim kierunku i uczelni będzie....
  • 0
mam w sobie duże pokłady energi i ciepła

#26 skywalker

skywalker

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 25 maj 2010 - 16:25

Oczywiscie Rodys to naczelny mentor, trol-netowy i naj...naj...madrzejszy kulawy tego forum. Zabijasz mnie smiechem koles, lacznie z tym idiotycznym kalachem na Twoim avatarze. Pasuje to jak piesc do oka.
  • 0
Jest jeszcze jeden Skywalker...

#27 dzidzia1985

dzidzia1985

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 464 postów

Napisano 25 maj 2010 - 16:48

Rodys ma bardzo dużo racji w tym co pisze.Podobają mi się jego posty widac że jest samodzielny i inteligentny.
  • 0
mam w sobie duże pokłady energi i ciepła

#28 Sobolewski

Sobolewski

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 64 postów

Napisano 23 czerwiec 2010 - 06:07

A czy jakby przy władzy byłby Jareczek czy inny buc i odrzucili by tą ustawę też byś sklecił taką rymowankę?
Jak dla mnie która opcja polityczna by nie była to biedacy zawsze po dupie dostają.

Dla Platformy Obywatelskiej renciści i emeryci to niepotrzebny balast, Tusk nazywa emerytów i rencistów "moherowymi beretami". Nasza grupa jest mu nie na rękę - nie pracujemy, a wyciągamy kasę i jeszcze nie daj boże możemy w wyborach zagłosować na konkurentów. Totalny balast i niepotrzebna grupa ludzi... Dla odmiany starzy UB-cy mają renty po 5000 i 6000 zł. A "zasłużeni" nawet sporo większe.

Ja głosowałem w niedzielę na Korwina - Mikke. Szanuje gościa za poglądy, idee i pomysły. On by zrobił porządek w kraju, ale dla większości społeczeństwa UPR jest partią z kosmosu - nikt o niej nie słyszał i nie widział. Prawica u nas leży, ale komuna ( PO, SLD, LID) zadbała żeby przez 20 lat zepchnąć prawicę na zupełny margines.
  • 0
Sobol [Wawa]

Nie masz zasług: te co my zowiemy zasługi, Są tylko ku Ojczyźnie wypłacone długi.

#29 Sobolewski

Sobolewski

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 64 postów

Napisano 23 czerwiec 2010 - 22:24

Już nie będę cytował tylko odpowiem w punktach i raczej krótko:

1. Szwedzi i Czechy to krótkie epizody, największe straty poczyniła w Polsce jednak Rosja.

2. Temat rzeka - Na OilPeak.pl jest sporo wątków, zapraszam tam, jeśli chcesz dyskutować o bezpieczeństwie energetycznym, itd.

3. Nie wiem jak Holandia, ale kraje skandynawskie mają politykę taką jak PiS - tzw. zrównoważonego rozwoju. Chociaż po wejściu do UE, ten rozwój okazuje się na minusie, ale to inna para kaloszy.

Zapewniam Cię, że PO nie zrobi z Polski Szwecji, Norwegii czy Holandii - bo przecież zrobiło Irlandię :D

Znowu mylisz pojęcia! Podpowiem - zamordyzm to zupełne przeciwieństwo poglądów liberalnych.

A co do USA - nie jest napewno idealne, ale lepsze od Polski rządzonej przez czerwoną platformę.
  • 0
Sobol [Wawa]

Nie masz zasług: te co my zowiemy zasługi, Są tylko ku Ojczyźnie wypłacone długi.

#30 irkak80

irkak80

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 43 postów

Napisano 23 czerwiec 2010 - 11:46

...
Ja głosowałem w niedzielę na Korwina - Mikke. Szanuje gościa za poglądy, idee i pomysły. On by zrobił porządek w kraju, ale dla większości społeczeństwa UPR jest partią z kosmosu - nikt o niej nie słyszał i nie widział. Prawica u nas leży, ale komuna ( PO, SLD, LID) zadbała żeby przez 20 lat zepchnąć prawicę na zupełny margines.

A co Korwina - Mikke i ta jego partyjka nigdy w sejmie nie był? Byli 1991 do 1993 roku. I co zrobili? Nic! Choć trzeba przyznać że niewielu ich w tym sejmie było. Jedynie z jednym zgadzam się Korwina - Mikke że trzeba zalegalizować marihuanę, a większości facet bredzi. I co Ty za głupoty wypisujesz że prawica leży i jest marginesem, a PiS to nie prawica? I chyba też chcesz obrazić wszystkich lewicowców i komunistów zaliczając do nich PO.
  • 0
[you] odwiedź moją stronkę, kliknij w napis Serwis pod avatarem.

#31 ZiBiWawa

ZiBiWawa

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 23 czerwiec 2010 - 12:25

Sorry, że wtrące się do dyskusji, ale PO to typowa lewicowo-komunistyczna partia. Mają straszne ciągoty w kierunku Rosji i pro-rosyjski program. Włąśnie nie dawno załatwili Polskę uzależniając nas energetycznie od Rosji, co oczywiście dla kraju jest bardzo niekorzystne. W dodatku na wariackich warunkach (m.in. płacimy za niewykorzystany gaz).

PO się podaje za liberałów, ale z liberalną polityką nie ma nic wspólnego. Jedyną liberalną partią jest UPR w Polsce. Tyle ode mnie.
  • 0

#32 irkak80

irkak80

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 43 postów

Napisano 23 czerwiec 2010 - 14:50

Sorry, że wtrące się do dyskusji, ale PO to typowa lewicowo-komunistyczna partia. Mają straszne ciągoty w kierunku Rosji i pro-rosyjski program. Włąśnie nie dawno załatwili Polskę uzależniając nas energetycznie od Rosji, co oczywiście dla kraju jest bardzo niekorzystne. W dodatku na wariackich warunkach (m.in. płacimy za niewykorzystany gaz).

PO się podaje za liberałów, ale z liberalną polityką nie ma nic wspólnego. Jedyną liberalną partią jest UPR w Polsce. Tyle ode mnie.

Następny obraża lewicę. Podaj chodź jeden przykład na to że PO jest lewicowa bo ja mam poglądy lewicowe, a w PO ich nie widzę. Bo niby czym jest lewicowa, obniżeniem podatku dla najbogatszych? Piszesz też pierdoły o uzależnieniu energetycznym, a skąd Polska ma brać gaz i ropę? Połowa UE jest od ruskich uzależniona. I to nie PO przygotowywało umowę z Ruskimi tylko PiS, takich kontraktów nie podpisuje się z dnia na dzień. Poza tym czy wciąż w Polsce musi panować ta rusofobia czy niemożna być otwarty na każdy kierunek.

A co do UPR to mają najgorszy program i pomysły na rządzenie niż te wszystkie partie które do tej pory rządziły, bo chcą na wprowadzić coś na wzór USA, więc ja dziękuję za ten zamordyzm.
  • 0
[you] odwiedź moją stronkę, kliknij w napis Serwis pod avatarem.

#33 rodys

rodys

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Skąd:bierze pieniądze na alkohol?

Napisano 23 czerwiec 2010 - 19:25

[...]
A co do UPR to mają najgorszy program i pomysły na rządzenie niż te wszystkie partie które do tej pory rządziły, bo chcą na wprowadzić coś na wzór USA, więc ja dziękuję za ten zamordyzm.

Program można krytykować. Ja jednak wolę "zamordyzm" na wzór amerykański niż "niczym nie skrępowaną wolność" na wzór rosyjski. A wszystkim, którzy mają "poglądy lewicowe" życzę wielu sukcesów (w Korei Płn, w Chinach albo na Kubie)
  • 0

KNP


#34 Sobolewski

Sobolewski

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 64 postów

Napisano 23 czerwiec 2010 - 20:33

Następny obraża lewicę. Podaj chodź jeden przykład na to że PO jest lewicowa bo ja mam poglądy lewicowe, a w PO ich nie widzę.

Jest to komunistyczna, pro-rosyjska partia. Nie jestem Rusofobem, ale z tego co pamiętam Rosja jest wrogiem Numer 1 Polski - nie prawda ? Tak mnie uczono historii.

Piszesz też pierdoły o uzależnieniu energetycznym, a skąd Polska ma brać gaz i ropę?

Po pierwsze - z kilku źródeł, a nie z jednego !
Po drugie - Norwegia i Niemcy mają gaz. PiS chciał z Norwegią się dogadać.
Po trzecie - bolszewiki z PO zrobiły to na tak niekorzystnych dla kraju warunkach, że trzeba "o tych pierdołach pisać"

A co do UPR to mają najgorszy program i pomysły na rządzenie niż te wszystkie partie które do tej pory rządziły, bo chcą na wprowadzić coś na wzór USA, więc ja dziękuję za ten zamordyzm.

UPR to ultra-liberały, nie mają nic wspólnego z zamordyzmem. Mylisz pojęcia. Ale nic, jak znajdę to przytoczę fajny artykuł JKM na ten temat.
Słowo "zamordyzm" bardziej pasuje do Tuska, który po cichu wprowadza państwo policyjne... Tu też niedługo podam link do artykułu :)
  • 0
Sobol [Wawa]

Nie masz zasług: te co my zowiemy zasługi, Są tylko ku Ojczyźnie wypłacone długi.

#35 irkak80

irkak80

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 43 postów

Napisano 23 czerwiec 2010 - 21:35

[quote name='Sobolewski]Jest to komunistyczna' date=' pro-rosyjska partia. Nie jestem Rusofobem, ale z tego co pamiętam Rosja jest wrogiem Numer 1 Polski - nie prawda ? Tak mnie uczono historii.[/quote']
Chciałaby zwrócić uwagę że wojna się dawno skończyła, gdyby tak wszyscy myśleli to sojuszników byśmy nigdy nie znaleźli. Bo z Niemcami wojnę mieliśmy od zawsze,Szwedzi urządzili na potop, w 990 roku mieliśmy wojnę z Czechami... Można by tak wymieniać chyba w nieskończoność. I kto Cię tej historii uczył?

[quote=Sobolewski]Po pierwsze - z kilku źródeł, a nie z jednego !
Po drugie - Norwegia i Niemcy mają gaz. PiS chciał z Norwegią się dogadać.
Po trzecie - bolszewiki z PO zrobiły to na tak niekorzystnych dla kraju warunkach, że trzeba "o tych pierdołach pisać"[/quote]
Nie żebym chwastów z PO broniła ale to za czasów AWS rząd Buzka (czyli kolesia z PO, chyba większość z PO wywodzi się właśnie z AWS) chciał dywersyfikować dostawy gazu miał być podpisać kontrakt z Norwegami ale jakoś do tego nie doszło bo Norwedzy mają dużo droższy gaz niż ruscy.
I coś mi się wydaję że Niemcy za dużo tego gazu nie mają jak boją się o dostawy gdy Białoruś wstrzymała tranzyt gazu przez swoje terytorium.
[quote name='rodys]Program można krytykować. Ja jednak wolę "zamordyzm" na wzór amerykański niż "niczym nie skrępowaną wolność" na wzór rosyjski. A wszystkim' date=' którzy mają "poglądy lewicowe" życzę wielu sukcesów (w Korei Płn, w Chinach albo na Kubie)[/quote']
Jaka wolność ma wzór rosyjskiej? I czemu wam się zawsze kojarzy lewica z Ruskimi? Ja chcę coś w stylu Szweckim, Norweskim, czy chociażby Holenderskim, gdzie państwo zapewnia darmową służbę zdrowia, oświatę, ma świetnie rozbudowaną pomoc społeczną i co dla mnie jest chyba najważniejsze jest świeckie i neutralne światopoglądowo. A wszystkim, tym którzy mają "poglądy liberalne" i lubią zamordyzm życzę wielu sukcesów (w imperialistycznym usa*) :P

* specjalnie z małej litery bo ich nie szanuję i nie cierpię tego bandyckiego kraju.
  • 0
[you] odwiedź moją stronkę, kliknij w napis Serwis pod avatarem.

#36 irkak80

irkak80

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 43 postów

Napisano 24 czerwiec 2010 - 15:31

[quote=Sobolewski]Już nie będę cytował tylko odpowiem w punktach i raczej krótko:

1. Szwedzi i Czechy to krótkie epizody, największe straty poczyniła w Polsce jednak Rosja.[/quote]
1. No nie wiem czy krótkie epizody nie chce mi się za bardzo w to zgłębiać, ale z tego co na szybko znalazłam to ze szwedami laliśmy się od 1563 do 1721 nie licząc najazdów wikingów na ziemie słowiańskie :D z pepikami też ciągle coś było, i jak już to Niemcy wyrządziły w Polsce największe straty no bo kto rozpoczął drugą wojnę światową i zniszczył Warszawę, o Krzyżakach już nie wspomnę :P Więc jak dla mnie ten Twój historyk to był jakiś rusofob czy coś w tym stylu, może mu dziadka w Katyniu zamordowali i dlatego Ruskich nie lubił i takie farmazony opowiadał :evil:

[quote name='Sobolewski]2. Temat rzeka - Na OilPeak.pl jest sporo wątków' date=' zapraszam tam, jeśli chcesz dyskutować o bezpieczeństwie energetycznym, itd.[/quote']
2. Nie nie chcę dyskutować jakoś mnie to nie obchodzi.

[quote name='Sobolewski]3. Nie wiem jak Holandia' date=' ale kraje skandynawskie mają politykę taką jak PiS - tzw. zrównoważonego rozwoju. Chociaż po wejściu do UE, ten rozwój okazuje się na minusie, ale to inna para kaloszy.[/quote']
3. Teraz to chyba chcesz Skandynawów obrazić porównując ich rządy do rządów PiS, bo ja nie widziałam przez te 2 lata rządu PiS jakiegoś zrównoważenia, jedynie czym się zajmowali to dekomunizacją, tuczeniem kleru i budową kościołów, walką z aborcją, homoseksualizmem i in vitro.

[quote name='Sobolewski]Zapewniam Cię' date=' że PO nie zrobi z Polski Szwecji, Norwegii czy Holandii - bo przecież zrobiło Irlandię :D[/quote']
Byłabym wdzięczna jakby nam tu te PO zrobiło Irlandię ale nam jeszcze do niej daleko, choć podobno mają kryzys i bezrobocie rośnie jakoś nikt z moich znajomych na razie wracać z stamtąd nie chce, ciągle tam jest lepiej niż tu.

[quote=Sobolewski]Znowu mylisz pojęcia! Podpowiem - zamordyzm to zupełne przeciwieństwo poglądów liberalnych.[/quote]
Zamordyzm - pospolicie o rządach twardej ręki czyli do usa pasuje idealnie. Może w usa obywatele nie są nękani przez rząd ale bardziej chodzi mi o politykę imigracyjną a w szczególności międzynarodową. Wciąż prowadzą wojny i napadają na różne kraje które mają bogate złoża ropy ale nie chcą się podporządkować dyktatowi usa.
  • 0
[you] odwiedź moją stronkę, kliknij w napis Serwis pod avatarem.

#37 Sobolewski

Sobolewski

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 64 postów

Napisano 25 czerwiec 2010 - 01:55

irkak80 - sorry że nie odpowiem ci teraz (tylko później!), bo jest tego sporo i załamałaś mnie swoimi opiniami :)
  • 0
Sobol [Wawa]

Nie masz zasług: te co my zowiemy zasługi, Są tylko ku Ojczyźnie wypłacone długi.

#38 nonames

nonames

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 319 postów

Napisano 26 czerwiec 2010 - 11:00

ale poruszono tu dużo tematów zaraz dojdziemy do sporu o sposoby rozmnażania się formy cytoplazmicznych :)

rozdawnictwo - w dużej mierze szkodliwe uzależnia od życia na minimalnym poziomie i wiecznego stwierdzenia "daj", "mi się należy bo nie mam", "ja muszę mieć bo pracujący też mają " choć są osoby ON których stan zdrowia nie pozwala na usamodzielnienie i tym trzeba pomagać

przykład z życia wzięty - osoba młoda 20 lat jakaś wada wzroku renta+alimenty+dopisanie go do pomocy żywnościowej UE po znajomości nie dość że nie powinien dostawać z tego źródła jedzenia to jeszcze dostaje je na 2 osoby , komputer z jakiegoś dofinansowania dla osób ON, wszytko by mógł żyć jakoś w innym mieście na studiach . reasumując jedzenia ponad 1000 zł + jedzenie na miesiąc + coś tam rodzina kasy dośle. wartość jednej porcji darów to jakieś 200 zł on dostaje podwójnie czyli łącznie ma jakieś 1600 zł netto (400 w postaci jedzenia) opłata za mieszkanie 500 zł studia oczywiście zawalił bo w całej swojej biedzie i narzekaniu że państwo mu nie pomaga(SIC!) za dużo imprezował pił palił i wciągał . 1600zł netto to jest 2200 brutto

Zlikwidować renty, pomoc społeczną, zapomogi itp. niech najsłabsi, kalecy, osoby mniej zaradnie, poszkodowane przez los radzą sobie same, a jak nie potrafią niech idą do piachu.

nie zlikwidować a zmienić sposoby przyznawania tych różnych zapomóg i pomocy rent etc
można choć by uzależnić dawanie pomocy dla tych którzy mogą wykonywać jakieś funkcje w społeczeństwie nawet park posprzątać by wiedzieli że te różne pomoce z nieba im nie spadają

zamieściliśmy w pomocy społecznej ogłoszenie o pracy 600zł na rękę praca prosta i niewymagająca zadaniem było mycie podług w sklepie o powierzni 200m/2 i okien przy pomocy maszyny (dla wygodnych) mopa (dla tych co uważali że lepiej) miesięcznie wychodziło od 24 godzin pracy poza okresem zimowym do 40 godzin w zimie w 2 osoby był program dofinansowań do różnych sprzętów domowych dla ON były talony na święta dla wszystkich bez względu na grupę paczki dla posiadających dzieci nawet pozwalaliśmy kraść środki chemiczne ale to na nic się zdało ludzie woleli 300 zł zapomogi z MOPSU talon na jakąś zupę wodolejke i nic nie robić bo im się to bardziej opłaca TERAZ robi tam 2 emerytów z grupą cwaniaki się podzieliły i nie robią razem a co tydzień się zmieniają w miesiącu na jednego przypada od 12 do 20 godzin i są zadowoleni że dorabiają paczki dla dzieci przyznaliśmy dla ich wnuków a że mają grupę to korzystają z dofinansowań

Ale zastanówmy sie nad kwestią - likwidujemy ZUS i emeryture /rente wypracujemy sobie sami
Co wtedy ?

Taka likwidacja ZUSu to utopia. Podobnie jak zmniejszenie innych podatków

zastanówmy się jak dziś działa ZUS wszystkie składki z przed 1989 są nic niewarte bo były tylko jakimś papierkowym zapisem wpłynięcia pieniądza który nie miał wartości a po drodze (1985) wszystkie zostały wypompowane z ZUS na jakieś tam zadłużenie zagraniczne . więc dziś ZUS bierze nasze składki przy okienku NR10 i daje naszym babciom dziadkom te same pieniądze przy okienku NR12 i dopisuje nam do emerytury nasze pieniądze które już niema fizycznie likwidacji ZUS to nie utopia to konieczność by sprawiedliwość dziejowa nastała choć w malutkim stopniu a pieniądze dotychczas uzbierane niech przeleją na konta OFE ... zaraz jak to nie mogą przelać moich pieniędzy bo oddali je moim rodzicom OKRADLI MNIE :)

jeśli nie zrezygnujemy i nie zmienimy obecnego systemu emerytalnego nie zlikwidujemy ZUS podzielimy los Grecji jeśli nie obniżymy podatków i nie usprawnimy procedur prawa nie odbiurokratyzujemy państwa czeka nas los Grecji, Hiszpanii , Turcji a nawet Argentyny, tylko obniżanie podatków i upraszczanie procedur i prawa uczynienie dostępu do prawa tańszym może rozkręcić gospodarkę zwiększyć dochody państwa (zmniejszenie podatków zwiększa dochody państwa ) ale nic nie obędzie się bez zmniejszania kosztów samego państwa w sobie

zarabiałam nieźle, jestem wyksztacona i co?

jak pracodawca słyszy że "kulawa"chce dobrze zarabiać to patrzą się na mnie jakbym "spadła z księżyca" tylko czy 2500 zł brutto to tak dużo , gdzie muszę odliczyć dojazdy do innego miasta??Wg mnie nie

hmmmm 40% ludzi z wyższym wykształceniem jest bezrobotnych ... wśród pracujących połowa zarabia mniej niż 2000 brutto ... z pośród tej połowy 20% jest tak zwanymi biednymi pracującymi (1617zł brutto) znaleźć prace za 2500... no cóż w Polsce najlepsze wykształcenie to znajomości ewentualnie można spróbować swoich sił założyć firmę 80% firm upada w ciągu 2 lat następne 10% w ciągu kolejnych 3 . twoje dojazdy nikogo nie obchodzą jeśli dojeżdżasz do 40km wtedy ubiegasz się o zwrot kosztów bo jest to uregulowane prawnie można dostać chyba do 200 zł ale pamiętaj pracodawca też o tym wie i może dojść do wniosku że lepiej nie ryzykować z twoim zatrudnieniem bo jeszcze będziesz chciała zwrot kosztów dojazdu . niestety 2500 to wciąż w naszym kraju płaca ciężka do osiągnięcia dla bardzo wielu mamy rynek pracodawcy a oni są skłonni płacić tylko jeśli potrzebują fachowca z prawdziwego zdarzenie (studia nie równają się fachowiec większość studentów wychodzi nieprzygotowania do robienia czegokolwiek winny poziom kształcenia i system )
teoretycznie firmy muszą zatrudniać jakąś część pracowników z grupą ale ponieważ wiele osób z grupą uznało to za atut (ustawa im każe muszą kogoś przyjąć bo jak nie to zapłacą kare ) i zaczęło domagać się wyższych płac okazało się że kary są niższe niż roszczenia a tacy sami pracownicy zatrudnieni w tym samym charakterze OS kosztują nieraz nawet 100% 200% mniej niż postawa roszczeniowa osób ON wynikająca tylko z próby zmuszenia pracodawców przez państwo do zatrudniania osób ON
  • 0
życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci, jest raczej ślizganiem się z boku na bok, z czekoladą w jednej dłoni, winem w drugiej, ciałem gruntownie wyeksploatowanym, totalnie wyczerpanym i z krzykiem... ??
O Cholera, Ale Jazda!!

#39 Sobolewski

Sobolewski

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 64 postów

Napisano 26 czerwiec 2010 - 16:57

W tym wątku ( http://www.ipon.pl/f...ic.php?id=14666 ) wkleiłem krótką informację, jak chwilowy prezydent B. Komorowski szybko (gdzie się tak spieszył ?) powołał na prezesa NBP Marka Belke, który też podejrzanie szybko podpisał kredyt na 20 mld, w dodatku na nie korzystnych dla Polski warunkach!

W dodatku PO zupełnie nie radzi sobie z deficytem, już wynosi 7.1 % - jedna z największych wartości w Europie.

Efekt będzie taki, że Polska będzie musiała "zacisnąć pasa" !

Polskę czeka duży kryzys - najbardziej poszkodowana zostanie budżetówka (lekarze, nauczyciele,... ale i my renciści oraz emeryci).
  • 0
Sobol [Wawa]

Nie masz zasług: te co my zowiemy zasługi, Są tylko ku Ojczyźnie wypłacone długi.

#40 Gość_Pudlarz_*

Gość_Pudlarz_*
  • Gość

Napisano 27 czerwiec 2010 - 07:36

Typowe sianie defetyzmu - może przedstawi Kolega całościową ocenę pracy rządu, na tle sytuacji w Europie, na świecie - trudnej w końcu sytuacji popowodziowej w naszym kraju. Jakie to łatwe - PO sobie nie radzi...
Wieczne malkontenctwo...
Życzę więcej optymizmu
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych