Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

diagnoza wyników badań


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 emilk

emilk

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 04 luty 2010 - 11:08

Hej
Mam do Was prośbę- czy ktoś może powiedzieć, co oznaczają następujące wyniki badań:
- "EEG: Czynność podstawowa niskonapięciowa 12- 13Hz ze słabo wyrażoną reakcją zatrzymania. Nieliczne artefakty mięśniowe. Zapis w granicach normy"
- "EEG: Zapis w czuwaniu. Czynność podstawowa słabo zorganizowana 10,5Hz i ampl. ok. 20uV z prakt. Brakiem reakcji zatrzymania. Czynność beta 15,8Hz. Hv i fs nie wpływają na zapis. Zapis nie wykazuje cech nieprawidłowości"
Są to wyniki badań mojej my, pierwszy z 2002 r., a drugi z 2008 r. Co one oznaczają? Mama bierze jakiś lek na padaczkę (dokładnie nie wiem jaki), ma napady średnio raz w miesiącu. Są to napady toniczno-kloniczne. Poza tym przechodzi menopauzę i ma nadciśnienie. Leki na nadciśnienie wypłukują jej potas z organizmu. Bierze Kalipoz, żeby go uzupełnić, ale niewiele to pomaga. Czy brak potasu może nasilać ataki padaczki, tzn. że są silniejsze i częściej, czy jest to spowodowane czymś innym? Mama nie jest chętna, aby pójść do lekarza- muszę ją przekonać. W ogóle się o nią martwię.
Z góry dzięki za odpowiedź
  • 0

#2 swistak2112

swistak2112

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 40 postów

Napisano 04 luty 2010 - 12:12

Hej
Mam do Was prośbę- czy ktoś może powiedzieć, co oznaczają następujące wyniki badań:
- "EEG: Czynność podstawowa niskonapięciowa 12- 13Hz ze słabo wyrażoną reakcją zatrzymania. Nieliczne artefakty mięśniowe. Zapis w granicach normy"
- "EEG: Zapis w czuwaniu. Czynność podstawowa słabo zorganizowana 10,5Hz i ampl. ok. 20uV z prakt. Brakiem reakcji zatrzymania. Czynność beta 15,8Hz. Hv i fs nie wpływają na zapis. Zapis nie wykazuje cech nieprawidłowości"
Są to wyniki badań mojej my, pierwszy z 2002 r., a drugi z 2008 r. Co one oznaczają? Mama bierze jakiś lek na padaczkę (dokładnie nie wiem jaki), ma napady średnio raz w miesiącu. Są to napady toniczno-kloniczne. Poza tym przechodzi menopauzę i ma nadciśnienie. Leki na nadciśnienie wypłukują jej potas z organizmu. Bierze Kalipoz, żeby go uzupełnić, ale niewiele to pomaga. Czy brak potasu może nasilać ataki padaczki, tzn. że są silniejsze i częściej, czy jest to spowodowane czymś innym? Mama nie jest chętna, aby pójść do lekarza- muszę ją przekonać. W ogóle się o nią martwię.
Z góry dzięki za odpowiedź

Jeśli nie ma choroby nerek to warto uzupełniać straty magnezu po lekach odwadniajacych stosowanych w nadciśnieniu. To, że Hv i FS nie wpływają na zapis to obrze. Reakcja zatrzymania powinna być. To zmiana zapisu EEG po otwarciu/zamknięciu oczu. Ważne jest takie dobranie leków aby napady nie występowały wcale. Menopauza (zaburzenia hormonalne) może sprzyjać napadom. Pomóc może zlecenie przez lekarza hormonalnej terapii zastępczej.
  • 0

#3 Tomek 72

Tomek 72

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 71 postów
  • Skąd:Wielkopolska

Napisano 04 luty 2010 - 13:37

Sam choruje na nerki i wiem że potas podawany w formie tabletem nie jest przyjmowany dobrze przez organizm . Najlepiej niech twoja mama pije szklankę soku pomidorowego raz dziennie jest on o wiele lepiej przyswajany przez organizm i przy okazji dostarczy także innych witamin.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych