Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Renta socjalna


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Liceum

Liceum

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 37 postów

Napisano 20 styczeń 2010 - 20:23

Hej moglibyście mi napisać co wam dolega tzn czy jeździcie na wózku, czy chodzicie o kulach jaka jest wasza sytuacja itp i na ile dostaliście rentę socjalną jak się zachowywaliście na komisji?;]byłbym wdzięczny;]
  • 0

#2 Banerx

Banerx

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 129 postów

Napisano 24 styczeń 2010 - 22:51

Ja np jestem chodzącym przykładem nie książkowej spastyki tak to moja fizyko terapeutka określiła Na komisji zachowywałem się normalnie prosiłem mamę o pomoc a na pytania lekarza odpowiadałem że jest mi potrzebna pomoc w wszystkim rentę dostałem na stałe.
  • 0

#3 skazany2008

skazany2008

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 19 luty 2010 - 17:37

witam ja na komisji nie byłem bo mnie nie wezwali dostałem na 4 lata. choruje na MPD czyli 4 kończynowe porażenie mózgowe. szkoda tylko że taka niska ta renta. zaledwie 500zł;/ ja 300 zeta daje rodzicom na opłaty. zostaje mi marne 200 ;/
  • 0

#4 kociurek3

kociurek3

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 51 postów

Napisano 20 luty 2010 - 17:19

Witam Od Urodzenia Choruję Na Mpd Rentę Inwalidzką Ii Grupę Dostałam W Wieku 16 Lat Przyznano Mi Ją Wówczas Na 4 Lata.po Upływie 4 Lat Otrzymałam Pismo Że Nie Muszę Ponownie Stawać Przed Komisją Ponieważ Zaocznie Przyznano Mi Rentę Dożywotnią.
Do Tego Od 2 Lat Pobieram Zasiłek Pielęgnacyjny-a Należał Mi Się Od Zawsze Niestety Wstecz Go Nie Wyrównują .
Pozdrawiam Aga
  • 0

#5 a ga ta

a ga ta

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 241 postów

Napisano 06 marzec 2011 - 11:01

Ja mam pierwszą grupę i orzeczenie o niepełnosprawności wydane przez MOPS. Chciałam teraz złożyć wniosek o dodatek pielęgnacyjny(bo przecież on mi się należy). Pani w Zusie powiedziała, że muszę stanąć ponownie przed komisją lekarską. Czy muszę mieć wcześniej jakieś badania, czy wystarczy część wniosku wypełniona przez lekarza rodzinnego? Pytam, bo nie przypominam sobie takiej sytuacji gdy byłam na komisji w MOPSie, ale moja lekarka zaczęła mi dawać razem z tym wnioskiem, tyle skierowań że szok :P
  • 0

#6 Paulla

Paulla

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 897 postów
  • Skąd:Gniezno

Napisano 06 marzec 2011 - 12:30

Hej,
Tak jak Wy mam MPD. W zeszłym roku wydano kolejne decyzje w mojej sprawie. Renta na stałe i stopień niepełnosprawności znaczny wydany także na stałe. Poruszam się na wózku.
Zawsze na komisji zachowuję się normalnie, nie ściemniam, szczerze nawijam z lekarzem.
Poprzednio dostawałam rentę na 4 lata.
  • 0
"Wszystkie niejasne pojęcia muszą upaść nim uczeń może nazwać siebie mistrzem..." Bruce Lee
"Trzeba mieć niemało odwagi, aby się ukazać takim jakim się jest naprawdę." Søren Aabye Kierkegaard

#7 ziarnozniszczenia

ziarnozniszczenia

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 9 postów

Napisano 08 czerwiec 2011 - 23:46

Witam. Niedawno złożyłam wniosek o rentę socjalną. I mam kilka pytań co do tego , a mianowicie :
a) Ile muszę czekać na list z terminem komisji?
B) Ile pieniędzy będę dostawała, jeżeli mogę pracować w warunkach chronionych?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych