Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

CHOROBA CZY ZDROWIE...OTO JEST PYTANIE


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Agnieszka1403

Agnieszka1403

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 37 postów

Napisano 20 styczeń 2010 - 23:09

Witam jestem studentką w tym roku pisze prace mgr i zupełnie nie wiem na jaki temat mogłabym pisać. Może kilka słow o sobie...od dzieciństwa choruje na astme oskrzelową cięzką i na padaczke...juz mniej dokuczliwą. Wielokrotnie jeżdziłam do sanatorium i przebywalam w szpitalach...to z reszta do dziś i co chwila w związku z tym chciałabym pisać pracę zwiazaną z podobnymi zagadnieniami czyki zdrowia, choroby, choroby przewlekłej, somatycznej....nie wiem co jeszcze pomożcie Kochani...może ktoś napisze propozycje tematów które mogłyby być ciekawe. Buziaki dla Was
  • 0

#2 a ga ta

a ga ta

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 241 postów

Napisano 21 styczeń 2010 - 14:13

A co studiujesz?
  • 0

#3 Agnieszka1403

Agnieszka1403

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 37 postów

Napisano 21 styczeń 2010 - 14:14

Pedagogike terapeutyczna
  • 0

#4 a ga ta

a ga ta

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 241 postów

Napisano 21 styczeń 2010 - 14:31

1. Zasoby radzenia sobie ze stresem u osób chorych somatycznie
2. Poczucie koherencji w (np. pracy zawodowej) u osób chorych somatycznie
3. Problemy adaptacyjne w szkole u dzieci przewlekle chorych somatycznie.
4. Choroba somatyczna a określenie poziomu jakości życia przez osobę(chodzi o to jak osoby chore oceniają jakość swojego życia)
5. Stan zdrowia a poziom samoakceptacji u osób chorych przewlekle
  • 0

#5 Agnieszka1403

Agnieszka1403

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 37 postów

Napisano 21 styczeń 2010 - 14:36

Wielkie dzięki... czekam na dalszy ciąg propozycji...
choc powiem ze czesto przebywajac w szpitalach z ludzmi starszymi irytuje mnie to a zarazem ciekawi jedno zagadnienie....to ze kazdy z nich chce byc postrzegany przez innego jako bardziej chory, chce by mu bardziej niz innym wspolczuc....jak leze to za kazdym razem tak jest...nawet typowe stwierdzenia nie bo to ja jestem bardzoej chora...oddzial pulmonologiczny....co o tym myslicie?
  • 0

#6 Jamisia

Jamisia

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 141 postów

Napisano 21 styczeń 2010 - 15:34

Mozesz pisac o tym jak cie postrzegaja ludzie wokół ciebie i w ogóle jak postrzegają ludzie zdrowi ludzi z choroba somatyczna. Możesz zrobic badania na temat wplywu zainteresowan wlasnych na wlasna samoocene jesli masz jakies wielkie hobby. A o tym temacie porownawczym nie wiem czy mialabys narzedzia do przeprowadzenia badan to jest temat na rozmowe z promotorem
Mozesz tez napisac autobiografie

kurcze sama jestem na pedagogice leczniczej mgr i zaczynam szalec ale ja chyba bede pisac o samoocenie ludzi chorych ale zajmujacych sie konkretna dziedzina sztuki

nie wiem w kocu to ty musisz czuc dany temat wtedy ci bedzie latwiej pisac prace

pozdrawiam
  • 0
Nie daj mi Boże, broń Boże skosztować tak zwanej życiowej mądrości dopóki życie trwa, dopóki życie trwa/ A.Osiecka

#7 Agnieszka1403

Agnieszka1403

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 37 postów

Napisano 21 styczeń 2010 - 15:39

Wlasnie w ogole nie czuje ;/ mam teraz taki metlik w glowie ze jej a zamiast jezdzic na zjadzy to jezdze i wlocze sie po szpitalach...wiec jak zalicze ten rok to i tak bedzie dobrze. A Ty na jakiej uczelni stuiujesz
  • 0

#8 Jamisia

Jamisia

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 141 postów

Napisano 21 styczeń 2010 - 15:48

dolnoslaska szkola wyzsza we wroclawiu
  • 0
Nie daj mi Boże, broń Boże skosztować tak zwanej życiowej mądrości dopóki życie trwa, dopóki życie trwa/ A.Osiecka

#9 grubby77

grubby77

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 585 postów

Napisano 21 styczeń 2010 - 16:23

1.Autobiografia. Terapeutyczny wymiar pisania o sobie
2. Autobiografia a monizm aksjologiczny implikujacy instrumentalizację całego uniwersum
3. Niepełnosprawnosc, refleksje na podstawie własnej sytuacji
---------------------------------------------------
Takze i ja opisałem swoje zycie jako dziecka i po okaleczeniu w wieku 12 lat na jeden z powyzszych tematów w pracy magisterskiej
  • 0
"NIE MA kaleki; JEST CZŁOWIEK"-Maria Grzegorzewska zPIPS=WSPS teraz APS

#10 raczek0676

raczek0676

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 63 postów

Napisano 02 luty 2010 - 22:15

hej ja też mam ten sam problem. Jestem na 4 roku pedagogiki o specjalizacji praca socjalna. muszę wymyślić temat pracy magisterskiej. Myślałam o warsztatach terapii zajęciowej i rozwoju osób z niepełnosprawnością intelektualną. Proszę o pomoc.
  • 0

#11 grubby77

grubby77

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 585 postów

Napisano 02 luty 2010 - 20:07

Temat jak skonczysz pisać pomoze skonstruowac promotor pracy, tak najczesciej bywa!!!
  • 0
"NIE MA kaleki; JEST CZŁOWIEK"-Maria Grzegorzewska zPIPS=WSPS teraz APS


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych