Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Kursy i szkolenia dla ON, pomoc w poszukiwaniu pracy - w Warszawie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 16 listopad 2009 - 17:06

Biorę udział w różnych kursach i szkoleniach i chętnie się z Wami tym podzielę :)

ON z Warszawy, a często bywa, że z całego regionu mazowieckiego, mogą udać się do poniższych instytucji i zapisać się na tzw. "twarde" i "miękkie" kursy i szkolenia.
Myślałam, że osoby z regionu mazowieckiego znają te instytucje pozarządowe, ale w innym temacie ktoś mi zarzucił, że ukrywam to tylko dla siebie (chociaż podawałam nazwy tych instytucji)...

1. Stowarzyszenie "Integracja"
Adres:
Centrum Integracja Warszawa
ul. Dzielna 1, 00-162 Warszawa
tel.: 022 831 85 82, faks wew. 13
e-mail: centrum@niepelnosprawni.pl

2. "Biuro Karier dla Osób Niepełnosprawnych" Fundacja Pomocy Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowo
ul. Narbutta 49/51
Szczegółowe dane na stronie: http://fpmiinr.org.pl/index.php?pg=6


Są też inne miejsca, które pomagają ON podnieść lub zmienić kwalifikacje zawodowe, zdobyć pracę, ale ja podałam te, z których korzystam i jestem bardzo zadowolona - Wam także życzę powodzenia :)
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#2 megan.k

megan.k

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 50 postów

Napisano 17 listopad 2009 - 05:45

Czy możesz podać kursy organizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji, bo na ich stronie nie ma zamieszczonych takich informacji?
Napisałam już maile do Pań, które zajmują się organizowaniem kursów w Fundacji Pomocy Matematykom i Informatykom Niepełnosprawnym Ruchowo i prośbą o podanie najbliższych terminów. Dziękuję za zamieszczenie tej informacji na forum.
  • 0

#3 MariannaS

MariannaS

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 257 postów

Napisano 17 listopad 2009 - 07:16

powiem mojemu mezowi o tym
  • 0
Kobiety nie są po to, by je rozumieć, lecz po to by je kochać - Oskar Wilde



Marianna :)

#4 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 17 listopad 2009 - 14:40

Czy możesz podać kursy organizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji, bo na ich stronie nie ma zamieszczonych takich informacji?
Napisałam już maile do Pań, które zajmują się organizowaniem kursów w Fundacji Pomocy Matematykom i Informatykom Niepełnosprawnym Ruchowo i prośbą o podanie najbliższych terminów. Dziękuję za zamieszczenie tej informacji na forum.

1. Podałam dokładne adresy i telefony - tam udzielają dokładniejszych informacji.
2. Terminy kursów w FMiINR są różne, w zależności od tego, czy są to kursy twarde, czy miękkie - na tzw. miękkie jest możliwość szybciej się dostać, na twarde, są dość długie kolejki.
Np. na kurs tworzenia stron w Joomla czekam już ponad pół roku... ale na inne kursy są krótsze kolejki.

Jeśli napisałaś do FMiINR z prośbą o podanie terminów, to nic nie stoi na przeszkodzie, abyś zapytała o możliwość kursów i szkoleń w Integracji.
W Integracji jestem dopiero od lipca, więc nie jestem aż tak dobrze poinformowana o wszystkim. Podopieczną FMiINR jestem od wielu lat, więc tam orientuję się o wiele lepiej w wielu sprawach.
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#5 megan.k

megan.k

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 50 postów

Napisano 17 listopad 2009 - 23:05

"Jeśli napisałaś do FMiINR z prośbą o podanie terminów, to nic nie stoi na przeszkodzie, abyś zapytała o możliwość kursów i szkoleń w Integracji."

Pytałam i uzyskałam odpowiedź, że w tym roku nie ma pieniędzy już na żadne kursy. Dlatego tak drążę temat, bo Ty ciągle masz inne zdanie. A moi Beneficjenci zostali bez kursów. Jeśli mają korzystać z kursów w innej fundacji, to po co mieli się rejestrować w Integracji???
  • 0

#6 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 17 listopad 2009 - 23:25

Nie ja mam inne zdanie, tylko Ty takie wyciągasz wnioski - kursy i szkolenia, w których brałam i biorę udział zostały zaksięgowane wcześniej, gdy były jeszcze pieniądze - nie wiem gdzie przeczytałaś, że ja twierdzę, iż Integracja ma teraz pieniądze...
Jestem pewna, że w tym roku, w FMiINR również nie dostaniesz się ani Ty, ani nikt, na żadne tzw. "twarde" kursy", bo kolejka jest długa i listy na ten rok są dawno ustalone, ale zarejestrować się i zapisać na przyszły rok, warto już teraz.
Rejestracja w różnych organizacjach z pewnością nikomu nie zaszkodzi - bo po co trzymać się jednej, jeśli różne organizacje proponują różne kursy?
Jestem pewna, że od przyszłego roku niejeden beneficjent otrzyma propozycję kursu lub szkolenia - oczywiście, po rozmowie, która ustali, jakiej formy i kierunku szkolenia potrzebuje.
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#7 megan.k

megan.k

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 50 postów

Napisano 18 listopad 2009 - 06:16

Tylko że na taką zarejestrowaną osobę (PESEL) każda z tych fundacji dostanie kasę z PFRON-u, a tylko niektóre w rzeczywistości tak naprawdę pomogą osobie z niepełnosprawnością. Czy to jest w porządku? Mam nadzieję, że PFRON niedługo to sam ustali, zakładam, że w przyszłości odbędzie się to z moją pomocą. Trzymajcie kciuki.
  • 0

#8 PiotrS

PiotrS

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 18 listopad 2009 - 13:34

Dostałem informację :)

Serdecznie zapraszam do wzięcia udzialu w naszej ofercie szkoleniowej dotyczacej zakladania i prowadzenia własnej dzialalności gopodarczej. Mozliwe sa dwie ściezki szkoleniowe:
1. Własna firma - szkolenie stacjonarne z elementami e-learningu, 96 h godzin warsztatow stacjonarnych, do tego indywidualne konsultacje z trenerem. Szkolenie sie rozpoczęło 16.11., ale mozliwe jest dołączenie w piatek 20.11. na godz. 9 rano. Szkolenie odbywa sie na ulicy Twardej. Bardzo kompleksowe szkolenie z elementami marketingu, ksiegowości i pisania biznes planu.
2. Bądź przedsiebiorczy z elementami zakladania i prowadzenia spóldzielni socjalnych - szkolenie stacjonarne w liczbie 80 h. Szkolenie rozpoczyna się 24.11. o godz. 9 na Narbutta. Zawiera pisanie biznes planu.

Na wszystkich szkoleniach dofinansowujemy koszty dojazdu oraz posilek w trakcie szkolenia.

Zostały ostatnie dwa miejsca na każde szkolenie! Zgloszenia na ten adres mailowy tylko do dnia 19.11.2009!!!

Pozdrawiam serdecznie i w razie dodatkowych pytań prosze o maila.

Małgorzata Sieradzka-Krusińska
Fundacja Pomocy Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowo

lub
Małgorzata Leśniewska-Gajewska
tel. (22) 565 48 64
  • 0
Przepraszam bardzo link do profilu mojego z nasza-klasy to niby reklama ?

Zabrania się umieszczania w podpisie linków i adresów e-mail, oraz informacji reklamowych.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych