Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Sanatorium


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#21 Krysztalki lodu

Krysztalki lodu

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 333 postów

Napisano 11 listopad 2009 - 21:33

A jeżeli ktoś od wielu lat nie przebywał w szpitalu?
  • 0

#22 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 11 listopad 2009 - 21:33

A jeżeli ktoś od wielu lat nie przebywał w szpitalu?

To ma stare wpisy z odległych lat. To też wystarczy. Przecież każda choroba jest jakoś udokumentowana i nie ważne czy to było rok temu czy 3 lata temu.
  • 0

#23 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 11 listopad 2009 - 21:56

[quote name='rafallbn1981]oplaty sa wg cennika na stronie danego sanatorium. i placi sie czesc kosztow. jesli chodzi o opiekuna' date=' to niech opiekun tez sobie zalatwia sanatorium w tym samy czasie co ty. czyli we wniosku wypisujcie dane opiekuna i odopiecznego, i zepnijcie te 2 wnioski raezm, wowczas razem traficie do sanatorium.[/quote']
Przeczytaj to:
[quote]- Czy małżeństwo może pojechać razem do sanatorium?
- Fundusz nie gwarantuje wspólnego wyjazdu małżonkom w tym samym terminie i do tego samego zakładu lecznictwa uzdrowiskowego.[/quote]
Choćbyś spiął razem 2 wnioski, nigdy nie masz gwarancji, że 2 osoby pojadą w to samo miejsce, w tym samym czasie. - A ponadto, konieczność opiekuna wyklucza możliwość wyjazdu do sanatorium!
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#24 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 11 listopad 2009 - 22:06

Kicia ma świętą rację. NFZ nie wysyła do sanatorium bo jest się w związku tylko trzeba mieć takie samo schorzenie lub bardzo mu podobne.
  • 0

#25 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 11 listopad 2009 - 22:18

A jeśli w NFZ nawet już okażą dobrą wolę i skierują do tego samego sanatorium, to nie można mieć pewności, że w tym samym czasie... więc, jeśli dwie osoby starają się o sanatorium i nawet mają to samo schorzenie, to mogą trafić do innego sanatorium i w innym czasie, bo jest wiele sanatoriów w Polsce, zajmujących się podobnymi schorzeniami.

Osoba dostająca przydział sanatorium z NFZ - nie ma możliwości wyboru czasu i miejsca!
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#26 megan.k

megan.k

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 50 postów

Napisano 12 listopad 2009 - 04:23

Nie trzeba przebywać w szpitalu na dane schorzenie, żeby pojechać do sanatorium. Pisząc "osoba zdrowa" miałam na myśli osobę bez niepełnosprawności i bez czynnej choroby w stanie ostrym. Kiedy ostatnio byłam w sanatorium, połowę uczestników stanowiły małżeństwa. Kiedyś to zdarzało się bardzo rzadko. W poście początkowym autora nie było określone, czy osoba jest zdolna do samoobsługi, dlatego zamieściłam link do strony, gdzie wszystko jest dokładnie wyjaśnione. Na badania przed sanatorium kieruje ten sam lekarz, który wypisuje skierowanie. Wszystko jest bezpłatne.
  • 0

#27 rafallbn1981

rafallbn1981

    Mruk

  • Zbanowany
  • PipPipPipPip
  • 146 postów

Napisano 12 listopad 2009 - 08:29

ja robie tak jak robie i bylem dopiero raz w sanatorium, bo pierwszy raz wniosek skladalem i w tym roku zlozylem ponownie wniosek i czekam na rozpatrzenie. nie musicie mnie sluchac, mozecie sobie snuc teorie.
  • 0

#28 rafallbn1981

rafallbn1981

    Mruk

  • Zbanowany
  • PipPipPipPip
  • 146 postów

Napisano 12 listopad 2009 - 12:27

to sie lepiej sama upewnij. ja bylem w 2008 w sanatorium i uiszczalem niewielka oplate za sanatorium. to bylo 420 zl za 1 osobe.
  • 0

#29 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 12 listopad 2009 - 12:46

to sie lepiej sama upewnij. ja bylem w 2008 w sanatorium i uiszczalem niewielka oplate za sanatorium. to bylo 420 zl za 1 osobe.

A ja byłam też w sanatorium wysłana przez NFZ i nie ponosiłam żadnych kosztów pobytu, więc nie mówi mi, że nie wiem co pisze.

Dla jasności dodam:

osoby o znacznym stopniu niepełnosprawności pobyt w szpitalu uzdrowiskowym jak i sanatorium mają - bezpłatnie.
  • 0

#30 Krysztalki lodu

Krysztalki lodu

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 333 postów

Napisano 12 listopad 2009 - 17:50

Rafale, jeździłeś sam do sanatorium?
  • 0

#31 adasia5

adasia5

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 12 listopad 2009 - 18:22

Jeździłam do sanatorium, mam znaczny stopień niepełnosprawności i zawsze płaciłam. Pierwszy raz słyszę że można za darmo! :cool:
  • 0

#32 Krysztalki lodu

Krysztalki lodu

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 333 postów

Napisano 12 listopad 2009 - 18:35

Adasia jeździłaś sama, czy z opiekunem?
  • 0

#33 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 12 listopad 2009 - 18:40

[quote name='adasia5]Jeździłam do sanatorium' date=' mam znaczny stopień niepełnosprawności i zawsze płaciłam. Pierwszy raz słyszę że można za darmo! :cool:[/quote']
Ponieważ byłaś w sanatorium uzdrowiskowym a ja w szpitalu uzdrowiskowym.

http://praca.gazetap...uzdrowiska.html

[quote]Odpłatności pacjenta

Chory skierowany na leczenie w szpitalu uzdrowiskowym ma w nim zagwarantowany bezpłatny pobyt (zakwaterowanie i wyżywienie). Dotyczy to także zabiegów i leków, które są zalecone przez lekarza. Musi jednak zapłacić za dojazd na miejsce kuracji. Jedynie osobom z dysfunkcją narządu ruchu, które nie mogą skorzystać z transportu publicznego (pociągu, autobusu), przysługuje bezpłatny przejazd do szpitala uzdrowiskowego (lub sanatorium) karetką pogotowia. Taka konieczność musi być jednak potwierdzona przez lekarza.

O ile pobyt chorego w szpitalu uzdrowiskowym jest bezpłatny, o tyle w przypadku wyjazdu do sanatorium chory musi liczyć się z dodatkowymi wydatkami. Pacjent płaci za przejazd do uzdrowiska oraz pokrywa część kosztów wyżywienia i zakwaterowania w sanatorium. Wysokość opłat uzależniona jest od terminu pobytu - niższe opłaty pobierane są od 1 października do 30 kwietnia, wyższe natomiast w pozostałych miesiącach roku. Ich wysokość jest dokładnie określona w rozporządzeniu ministra zdrowia z 6 kwietnia 2007 r. w sprawie leczenia uzdrowiskowego (Dz.U. nr 69, poz. 466).[/quote]
Poza tym znalazłam jeszcze coś takiego, ale to już dla osób aktywnych zawodowo. Dzieki ZUS możemy jechać szybciej i również za darmo. Teraz mam i ja taką możliwość. :)

http://adonai.pl/gospodarka/?id=29
  • 0

#34 tomaszek

tomaszek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 827 postów
  • Skąd:wyspa Wolin

Napisano 12 listopad 2009 - 21:44

Znalzłem link dotyczący odpłatności za pobyt w sanatorium, link znajduje się na stronie ministerstwa zdrowia, a poszukałem Go , ponieważ sam złożyłem wniosek do sanatorium

http://www.mz.gov.pl...4&mx=0&ma=10287
  • 0
Eunuch i krytyk z jednej są parafi....obaj wiedzą jak trzeba-żaden nie potrafi. (Boy-Zeleński)

#35 adasia5

adasia5

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 15 listopad 2009 - 21:14

Ja zawsze jechałam sama nie wymagam opiekuna. W szpitalu uzdrowiskowym byłam tylko raz ale po pobycie w szpitalu dostałam skierowanie. Zawsze jestem kierowana do sanatorium uzdrowiskowego częściowo odpłatnego.
Dzięki za lik dla aktywnych zawodowo, z niego dowiedziałam się, że nawet renciści mogą z tego skorzystać muszą jednak być zatrudnieni.

pozdrawiam !
  • 0

#36 lidiaa56

lidiaa56

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 93 postów

Napisano 16 listopad 2009 - 14:25

witam ...bylam kiedys w sanatorium z nfz na skierowanie z trojka swoich chorych synow/pisalam prosbe by byl to termin letni z powodu ich matur,jeden termin i to samo miejsce/na miejscu w kolobrzegu sanatorium mswia,po okazaniu legitymacji szkolnych nie ma doplat ,mlodziez uczaca sie jest zweolniona z tego .......obecnie jazdzimy na dofinansowania pcpr bo mozna wybrac miejsce i czas dogodny dla siebie .....we wrzesniu mozna znalezc turnusy na ktore dofinansowanie wystarcza. co do sanatorium z zus to balabym sie ze po nim moga dojsc do wniosku ze nam sie zdrowie polepszylo i na kolejnej komisji zmienic grupe lub zabrac wogole, co w przypadku mlodych ludzi ze schorzeniami drog oddechowych bylo by mozliwe,
  • 0

#37 Jadwiga

Jadwiga

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 112 postów

Napisano 17 listopad 2009 - 21:56

Witajcie. Mam pytanie. Miałam już kilkanaście operacji plastycznych twarzy z powodu rozszczepu, po każdej operacji bardzo długo do siebie dochodzę, czy istnieje możliwość, żebym mogła z tego tytułu pojechać do sanatorium? Zaznaczam, że moja wada jest wrodzona. Te operacje nie są moją zachcianką, tylko koniecznością.
  • 0
Nie można dostrzegać nie widząc, ale można nie dostrzegać widząc. To jest codzienne doświadczenie naszego wzroku i percepcji.

#38 adasia5

adasia5

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 05 styczeń 2010 - 16:06

Proszę o informację na temat sanatorium wojskowego w Lądku Zdroju gdzie najlepiej się zakwaterować? maja kilka pawilonów prawdopodobnie. Proszę o informację jakie warunki, wyżywienie i zabiegi. Który budynek ma stołówkę gdzie na zabiegi czy na miejscu? Za wszystkie informację z góry dziękuję ja mam skierowanie do pawilonu 2 na Jadwigi 2a pod koniec stycznia. Serdecznie wszystkich pozdrawiam:)
  • 0

#39 lila

lila

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 08 styczeń 2010 - 19:36

Czy są sanatoria, które zapewniają opiekę osobie niepełnosprawnej niesamodzielnej?
Czy osoba, która nie jest w stanie sama skorzystać z łazienki, przesiąść sie na łóżko (ale może sama jeść, w miarę sama jeździć na wózku), musi jechać z opiekunem? Czy jest możliwość, że w sanatorium jest ktoś, kto pomaga w takim zakresie?
A może są specjalne sanatoria zapewniające opiekę dla osób niesamodzielnych?
  • 0

#40 adasia5

adasia5

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 08 styczeń 2010 - 20:10

Lila niestety osoby niepełnosprawne. które nie są samodzielne nie dostaną skierowania do sanatorium, takie przepisy. Żadne sanatorium nie zapewnia opieki, dlatego dla tych osób są turnusy sanatoryjne na które można jechać z opiekunem
Pozdrawiam!:)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych