Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Wykłady on-line dla uczniów. Zaproszenie i prośba o ocenę pomysłu.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 TBM

TBM

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 24 postów

Napisano 07 październik 2009 - 08:45

Zapraszam do udziału w wykładach on-line z dziedziny fizyki przeznaczonych dla uczniów liceum.

Wykłady są bezpłatne i odbywają się w formie wideokonferencji. By wziąć w nich udział potrzebny jest komputer wyposażony w system Windows® i dostęp do sieci.

Kamerka i mikrofon nie są niezbędne, choć mile widziane :-)

Wszelkie informacje dotyczące sposobu dołączenia do wykładu można znaleźć http://szkolne.el-ku...e/view.php?id=4.

UWAGA: Wykład prowadzony jest w czasie rzeczywistym i nie jest nagrywany. Trzeba połączyć się w określonym czasie!

Wszelkie pytania proszę kierować na adres: tbm@el-kursy.pl.

Informacje o tematach i terminach kolejnych wykładów będą ukazywać się - jeśli uznacie Państwo tę formę nauki za interesującą - w formie odpowiedzi w tym wątku.

Proszę u uwagi i oceny koncepcji a także o przydatności takiej formy nauki dla dzieci niepełnosprawnych. W najbliższym czasie będą prowadzone także wykłady z matematyki. Możliwe są także lekcje indywidualne (korepetycje) prowadzone w tej samej formie.

Zapraszam
Bartek Mańk

Dodano śro 7 paź 09:48:18 2009 :
Najbliższy wykład:

Temat: Zasady dynamiki Newtona. Układy inercjalne i nieinercjalne.
Prowadzący: Bartek Mańk

Termin: 08.10.2009 (czwartek), godzina 20:30 (czasu polskiego)

Dane niezbędne do zalogowania:

Nazwa konferencji: zasady
pole hasła proszę zostawić puste

zapraszam
Bartek Mańk
  • 0

#2 versus

versus

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1351 postów

Napisano 07 październik 2009 - 10:32

Pomysł jest świetny ale sprawdzę jak wyjdzie realizacja oraz poziom wykładów.
Na plus oczywiście fakt, że są bezpłatne.
Na minus, że nie będą nagrywane (...i udostępniane po wykładzie)
  • 0
There is something behind the throne greater than the King himself.
William Pitt The Elder, Lord Chatham

#3 TBM

TBM

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 24 postów

Napisano 07 październik 2009 - 10:38

[quote name='versus]Na minus' date=' że nie będą nagrywane (...i udostępniane po wykładzie)[/quote']
Zapraszam do sprawdzenia... i oceny.

Jeśli chodzi o nagrywanie to jest to zabieg celowy... Wykład na żywo ma inną dynamikę, inny sposób narracji i dramaturgię niż film - a takim właśnie filmem stałby się gdyby można go było oglądać w dowolnym momencie.

Ma tez cel dyscyplinujący.. w końcu gdyby był prowadzony "w realu" w jakiejś sali to spóźnialscy tez by go nie zobaczyli... no i trzeba bardziej uważać, żeby nic nie umknęło :)

zapraszam (o czasie ;))
  • 0

#4 Peteterek

Peteterek

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 148 postów

Napisano 09 październik 2009 - 08:15

Kurcze bardzo żałuje ze nie moglem byc na wykladzie lecz godzina dla mnie lekko za pozna, Pomysl swietny i mysle ze w godzinach popoludniowych bylo by wiecej chetnych.
  • 0

#5 TBM

TBM

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 24 postów

Napisano 09 październik 2009 - 08:32

[quote name='Peteterek]godzina dla mnie lekko za pozna' date=' Pomysl swietny i mysle ze w godzinach popoludniowych bylo by wiecej chetnych.[/quote']
Godzinę wybrałem po przeprowadzeniu "wywiadu środowiskowego" wśród uczniów. Okazało się, że wcześniej prawie nikogo nie ma w domu... korki, języki, dokształcanie... zwykle wracają ok19:00.

Swoją drogą mam nieodparte wrażenie, że "za moich czasów" było jakoś mniej zajęć i więcej wolnego czasu - choć nie wiem, czy się mniej nauczyliśmy... Kiedy oni mają czas na dzieciństwo????

Korzystając z okazji chciałbym podziękować wszystkim, którzy dotarli - choć nie wiem, czy byli wśród nich czytelnicy tego portalu.

Zapraszam na wykład w przyszłym tygodniu. Termin i temat podam w najbliższym czasie. Prawdopodobnie będą to: praca i maszyny proste.

pozdrawiam
Bartek Mańk
  • 0

#6 TBM

TBM

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 24 postów

Napisano 14 październik 2009 - 11:54

Zapraszam na kolejny wykład z fizyki.

Wykład poświęcony będzie maszynom prostym.

Data: czwartek, 15.10.2009, godz 20:30

Nazwa konferencji: maszyny
pole hasła proszę zostawić puste.

Sposób dołączania do wykładu i inne przydatne informacje można znaleźć TUTAJ.

UWAGA: Wykład nie jest rejestrowany. należy stawić się o czasie :-)

Zapraszam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych