Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

winda czy pochylnia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Koda

Koda

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 29 wrzesień 2009 - 14:16

Mam prośbę o wyrażenie swojej opinii na następujący temat:
Jestem architektem i projektuję budynek, który użytkowany będzie w większości przez osoby niepełnosprawne, głównie dzieci i młodzież. Po przewertowaniu róznych przepisów, wytycznych do projektowania i opinii stowarzyszeń osób niepełnosprawnych wiem, że osoba poruszająca się na wózku woli pokonywać róznice poziomów pochylnią niż windą (windy czasem się psują, ograniczają samodzielność, są kosztowne w utrzymaniu), ale czy możliwym jest pokonanie wysokości kondygnacji samą pochylnią - jej długość przy nachyleniu 8% wraz ze spocznikami po 1,4m długości co max 9m długości pochylni przekroczy 60m! Teoretycznie mam mozliwość zaprojektować taką pochylnię, ale praktycznie, czy po pokonaniu połowy wysokości niepełnosprawny po prostu nie zmęczy się nużącym wspinaniem? Proszę o własne subiektywne opinie. Zależy mi na zaprojektowaniu przyjaznego budynku dla wszystkich. Pozdrawiam
  • 0

#2 Nika5

Nika5

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 463 postów

Napisano 29 wrzesień 2009 - 16:50

Osobiście zdecydowanie wolę korzystać z pochylni niż windy,ale raczej taka długość by mnie odstręczała i mimo wszystko wolałabym korzystać z windy,tym bardziej,że z każdym rokiem stajemy się starsi i siłki umykają.
  • 0
...Olsztyn kocham,moją małą Amerykę ...

#3 asia24

asia24

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 106 postów

Napisano 30 wrzesień 2009 - 09:27

popieram duża wysokość zdecydowanie winda, Ja mam windę wykonana przez firmę AURA z Gdańska i jestem zadowolona , BARDZO
  • 0
"Spałam i śniło mi się, że życie jest radością.
Obudziłam się i stwierdziłem, że życie jest służbą.
Podjęłam działanie i zrozumiałem, że służba jest radością"
Rabindranath Tagore


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych