Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

komputer nie widzi pendrive i CD-Rom


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 versus

versus

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1351 postów

Napisano 23 wrzesień 2009 - 11:38

Jeśli chodzi o pendrive, to:
Jaki system?
Jaki SP?
Pendrive sprawny? (działa na innym komputerze?)
Inne urządzenia USB działają na tym porcie?
Jeśli WinXP to spróbuj zreinstalować sterowniki kontrolerów uniwersalnej magistrali szeregowej (jeśli conajmniej SP2). Jeśli nie pomoże to zmień literę dysku pendrive

Jeśli chodzi o CD-ROM to reinstalacja sterownika stacji dysków
  • 0
There is something behind the throne greater than the King himself.
William Pitt The Elder, Lord Chatham

#2 andrzej1

andrzej1

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 373 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisano 22 wrzesień 2009 - 19:38

Witam,

Jak nadmienilem w tytule, mój komputer nie widzi pendrive i CD-Rom.
Nie wiem co mogło się z tym fantem stać, ale od niedawna komputer mi nie wczytuje pendriva, a także teraz ostatnio CD-Rom, a było dobrze.
Miałem teraz wymianę płyty głownej, bo stara mi padła i coś się z tym stało.
Już podobny problem miałem z tym, ale o ile dobrze sobie przypominam, ktoś na tym forum podrzucił mi plik z rejestru i to pomogło. Może niezupełnie, ale otwierałem ten pendrive.
Tam mam trochę ważnych i potrzebnych plików, trochę mi zależy na tym.
Mialem już go zamiar kiedyś wymienić, ale w ostatniej chwili właśnie ktoś mi podał myśl z plikiem z rejestru. No, i pomogło.
Teraz chciałbym to samo.
Na forum w dobry programach też zademonstrowali przykład, jak może sobie naprawić rejestr, ale jakoś akurat nie w moim przypadku.
Dziwne dla mnie, jakoś dysk zewnętrzny mi widzi, drugi pendrive tak samo, nagrywarka DVD widzi tylko płyty DVD i ewentualnie CD-RW, ale CD-Rom nie widzi.
Mam oryginalne sterowniki do tej płyty głównej, no i niestety nie moge jej odpalić. Ktoś mi je ściągnął z sieci
Wydaje mi się, ze nagrywarka jest chyba dobra, bo nawet dobrze mi nagrywa płyty, ale też tylko DVD, CD-Rom już nie.
Nagrywam płyty za pomoca programu Nero free, który jest w dobrych programach do ściągnięcia. Nawet w sumie jest dobrym programem. w każdy razie lepszy niż Nero StartSmart 6.0
Ale to tyle co narazie chciałem o tym powiedzieć.
Chciałbym abyście mi pomogli żnaleść ten plik z rejestrem, może wiecie co to było, bo to było bardzo dawno.
Wiem, że to będzie cieżko, ale właśnie przy tym pliku coś odzyskałem pendriva i zaczął mi się otwierać
  • 0

#3 andrzej1

andrzej1

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 373 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisano 23 wrzesień 2009 - 13:47

Niektórych sterowników nie da się przeinstalować

Nie ma potrzeby cytowania całego poprzedniego postu zwłaszcza gdy piszesz zaraz pod nim // wymoderowano
  • 0

#4 versus

versus

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1351 postów

Napisano 23 wrzesień 2009 - 14:44

Oczywiście najlepiej napisać, że się "nie da" zwłaszcza gdy się nawet nie spróbowało. Poza tym nie odpowiedziałeś na moje pytania a nikt nie będzie zgadywał np. jakiego systemu używasz.
Wracając do tego "nie da się". Próbowałeś poprzez Menadżer urządzeń > PPM na wybranym kontolerze > odinstaluj. Następnie restart i podłączenie pendrive'a po automatycznej instalacji driver'a? NIE. Gdybyś tak zrobił to wiedziałbyś, że przeinstalować jednak da radę.

ps. oczywiście powyższa instrukcja tyczy się systemu Windows XP i conajmniej SP2 ale nie napisałeś z jakiego OS korzystasz i jaki masz SP więc możliwe, że produjkuję się na darmo a przecież w regulaminie tak ładnie jest napisane na pozycji 3i
  • 0
There is something behind the throne greater than the King himself.
William Pitt The Elder, Lord Chatham

#5 andrzej1

andrzej1

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 373 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisano 23 wrzesień 2009 - 16:31

Oczywiście zrobilem to po raz drugi, lecz to na marne. Odinstalowałem to, ale po restarcie komputera użrzenie powróciło, więc sterowniki ponownie się zainstalowały, z informację, ze urządzenie ponownie jest gotowe do użytku.
Także niby rozumuję, ze pendrive ma być tym urządzeniem, ale skoro komputer go nie widzi? Taki sam Windows mam, jaki miałem, czyli jescze raz powtarzam Windows XP z SP3, bo już chyba nadmienialem.
Nie wiem co to znaczy te OS. Także zrobiłem to już po twojemu, restartuję komputer, ale mimo wszystko coś nie tak. Stery powracają na swoje miejsca, urządzenie powinno być widoczne, a jednak........ nie.
Sterowniki od płyty głownej były ściągane z sieci. A może tam się wirus dostał? Bo tam przełożyłem sterowniki do niej. Teraz ostatnio znów pobralem z legalnego źródła Nero free, jak się okazało to chyba z wirusem, bo Nod 32 mi wykrywa to. Podczas skanowania informuje mnie o tym.
Dlatego też wychodzę z tego zalożenia
  • 0

#6 versus

versus

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1351 postów

Napisano 24 wrzesień 2009 - 08:59

Więc jeśli...

Pendrive sprawny? (działa na innym komputerze?)
Inne urządzenia USB działają na tym porcie?

...na oba te pytania odpowiedź brzmi TAK to jak już pisałem może pomóc zmiana litery dysku pendrive.
Zanim wykonasz powyższe polecenie to sprawdź jaki system plików ma pendrive i sprubuj sformatować go na FAT32.
Wszystkie te czynności zrobisz z poziomu zarządzanie dyskami oczywiście musisz być zalogowany jako administrator. Jeśli to nie pomoże to sprawa jest już poważniejsza (wymiana pendrive czy aktualizacja BIOSu)
  • 0
There is something behind the throne greater than the King himself.
William Pitt The Elder, Lord Chatham

#7 manan

manan

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 43 postów

Napisano 06 październik 2009 - 19:28

Jak problem jeszcze aktualny:
andrzej1 sprawdź po prostu w oknie Mój komputer czy pojawia się ikona dysku wymiennego po włożeniu pendrive do gniazda USB, bo coś mi się widzi, że chodzi Ci tylko o funkcję Autorun, którą to masz wyłączoną. Pytałeś o to w wątku:
http://www.ipon.pl/f...ic.php?id=12673
Jeżeli natomiast jako pendrive używasz jakiejś empetrójki z funkcją pendrive, to możliwe, że jest ustawiona na protokół MTP i potrzebny jest wtedy zainstalowany w systemie Windows Media Player 10/11. No a problem z cdromem albo jest identyczny jak w przypadku pendrive, albo laser nagrywarki ten od obsługi nośników CD jest "wypalony".
  • 0

#8 nonames

nonames

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 319 postów

Napisano 17 październik 2009 - 18:24

więc
1) cd dvd i usb wyłączone na płycie w biosie
2) jeśli masz internet z telekomuny polskiej są to któryś z modemów zyxela (nie pamiętam który ) powodował takie wypadki
3)czy podczas wymiany płyty głównej instalowali tobie windowsa od nowa czy tylko go naprawili ?
4)lepsza opcja masz wyłączone usb w biosie a dysk i cd są na masterach bios wziął dysk jako ważniejszy i odciął cd
5)i odwieczna prawda o komputerach nie reanimuj starego sprzętu
  • 0
życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci, jest raczej ślizganiem się z boku na bok, z czekoladą w jednej dłoni, winem w drugiej, ciałem gruntownie wyeksploatowanym, totalnie wyczerpanym i z krzykiem... ??
O Cholera, Ale Jazda!!

#9 a ga ta

a ga ta

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 241 postów

Napisano 04 styczeń 2010 - 10:26

Mam podobnie. Mój kompnie chce zgrywać folderów na płytę(to samo laptop). We właściwościach folder figuruje jako "Tylko do odczytu". Nie da się tego zmienić. Co może być przyczyną? Wirus?
  • 0

#10 versus

versus

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1351 postów

Napisano 05 styczeń 2010 - 06:31

a ga ta, poczytaj tutaj.

ps. (Regulamin 3h)

zamykam
  • 0
There is something behind the throne greater than the King himself.
William Pitt The Elder, Lord Chatham


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych