Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

dobre i tanie ubezpieczenie AC & OC


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 xmen

xmen

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 237 postów

Napisano 17 sierpień 2009 - 17:50

Szukam dobrej firmy ubezpieczeniowej która nie roni problemów z formalnościami i likwidacją szkut
(np. nie wymaga doubezpieczenia auta po likwidacji szkody z AC). A wyjdzie mnie taniej i lepiej niż PZU.

Z tego co wiem to warta i link 4 mają zniżki dla kierowców ON
Co sądzicie o Allianz bo według kalkulatora oni chcą połowę tego co pzu.

Jaką firmę polecacie ?
  • 0

#2 Gość_biedruszczak_*

Gość_biedruszczak_*
  • Gość

Napisano 18 sierpień 2009 - 18:49

Nie ma takiego czegoś jak dobre i tanie w tym kraju :P ale tak na poważnie to zależy jakie masz auto (chodzi o rocznik) bo żadnego pakietu żadne towarzystwo ubezpieczeniowe nie przebije.
Ja mam pakiet w Hestii i nie narzekam, miałem jedną szkodę i bez problemu wypłacono mi odszkodowanie.
  • 0

#3 Gość_DaFFy_*

Gość_DaFFy_*
  • Gość

Napisano 18 sierpień 2009 - 20:06

Link 4 zapewnia ON auto zastępcze dostosowane , bądź 7 razy taxi do 50 zł /rocznie jeśli jest zgłoszona awaria , dodatkowo w pakiecie dla ON jeśli złapiecie gumę czy braknie wam paliwa to pomoc jest za free chyba 3 razy w roku tak się przynajmniej reklamują :P
  • 0

#4 robott1

robott1

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 68 postów

Napisano 20 sierpień 2009 - 21:27

Ja jestem ubezpieczony w Tuw ---towarzystwo ubezpieczeń wzajemnych --- tzn samochód seicento 1.1 mpi po wszelkich zniżkach wychodzi 180 zlotych rocznie----znajomy mial dośc poważny wypadek, ale z tego co mi powiedział to wyplacili mu wszystko jak należy --- pzu ma bardzo wysokie stawki i juz od nich dawno ucieklem....
  • 0

#5 xmen

xmen

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 237 postów

Napisano 20 sierpień 2009 - 20:47

a ktoś ma link 4 z forumowiczów ?
  • 0

#6 xmen

xmen

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 237 postów

Napisano 20 sierpień 2009 - 22:20

ja zastanawiam się nad warta link 4 -mają pakiety dla ON oraz alianz bo jest to jedna z bardziej znanych firm a ich stawka w kalkulatorze wychodzi mi o połowę mniejsza niż w pzu.
I szukam jakiś sensownych wypowiedzi o nich.
  • 0

#7 Gość_biedruszczak_*

Gość_biedruszczak_*
  • Gość

Napisano 21 sierpień 2009 - 09:28

[quote name='DaFFy]Link 4 zapewnia ON auto zastępcze dostosowane ' date=' bądź 7 razy taxi do 50 zł /rocznie jeśli jest zgłoszona awaria , dodatkowo w pakiecie dla ON jeśli złapiecie gumę czy braknie wam paliwa to pomoc jest za free chyba 3 razy w roku tak się przynajmniej reklamują :P[/quote']
Ciekawe z tym autem zastępczym, ja jestem w Hestii i potrzebuję tylko automata ale i tak był duży problem.
Nie dość, że moje ubezpieczenie obejmuje tylko auta ze średniej półki (jakiś limit cenowy jest) i w tym przedziale nie mieli automata.
Zaproponowali mi autoamat z wyższej półki ale za dopłatą ok 100 zł dziennie :P
I jeszcze jedno auto zastęcze dają tylko na 7 dni, naszczęście dealer był na tyle wporządku że dostałem auto testowe z salonu (automat) bez żadnych ograniczeń czasowych.
Na ile dni Link4 daje automaty?
  • 0

#8 jean

jean

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 13 listopad 2009 - 01:07

Ja wybrałem AXA poniewaz:
-mają najtaniej
-korzytsne warunki
- udzielili pelnej informacji na kazde moje pytanie
- dobre opcje dodatkowe
- ZNIZKA juz za podanie polisy aktualnego klienta np.
-holowanie gartis w calej Polsce!!!!!!!!
-auto zastepcze na 3 dni gratis!!!!!!!!!
  • 0

#9 Gość_DaFFy_*

Gość_DaFFy_*
  • Gość

Napisano 13 listopad 2009 - 13:14

1) AXA mi zaproponowała dużo gorsze warunki niż Link4

2) Twój post ewidentnie pachniał mi reklamą dlatego trochę go zmodyfikowałem :lol: , infolinia każdej firmy udziela odpowiedzi na nasze pytania, po to są i każdy z nich słodzi jak może i zapewnia że tylko oni są wyjątkowy :lol:

3) Uważam że zanim podejmiemy decyzje należy zadzwonić do paru takich firm i wtedy sami widzimy co i jak , rzadko która firma daje dodatkowe bonusy z tytułu niepełnosprawności możliwe ze i poza firmą o której pisałem jest jeszcze inna która oferuje podobne bonusy
  • 0

#10 julka7

julka7

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 71 postów

Napisano 13 listopad 2009 - 14:38

Temat na czasie,bo mija rok od programu Sprawny Dojazd...Dzisiaj porównywałam oferty firm.Link4 daje rade:)nie napisze jaka firma wyliczyła 7 tys za pakiet!Jeszcze nie wiem co Hestia zaproponuje-może jakiś bonus za pozostanie u nich?
  • 0

#11 piotrekl

piotrekl

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 13 listopad 2009 - 17:41

Ja mam samo ubezpieczenie oc w link4, przy wyliczaniu skladki wyszło mi tam najtaniej, do wykupienia polisy, a wlasciwie najpierw zorientowania sie sklonil mnie artykul traktujacy o ubezpieczeniach dla niepelnosprawnych, sprawdzilem i wyszlo najtaniej, jako ze to sam pakiet oc to glownym i jedynym kryterium jest cena :)
  • 0

#12 syma

syma

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 50 postów

Napisano 13 listopad 2009 - 22:56

HDI i nigdzie taniej mi nie zaproponowano pełnego pakietu :) pozdrawiam
  • 0

#13 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 19 listopad 2009 - 17:31

A co to za pakiety dla ON ma Link4? Niech ktoś napiszę coś bardziej szczegółowo.
  • 0

#14 piotrekl

piotrekl

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 19 listopad 2009 - 18:20

W sumie nie bede opisywal bo najlepiej samemu sprawdzic, jeżeli mogę to zamieszczam odnośnik do strony link4 na której jest opisany cały pakiet:
http://www.link4.pl/..._to_dziala.html
  • 0

#15 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 19 listopad 2009 - 18:25

Wielkie dzięki Piotrek. Zanim przeczytam to napiszę, że ja to raczej patrzę na warunki OWU a nie na niskie wpłaty za ubezpieczenie czy samochód gratis na 7 lub 14 dni. Poczytałam trochę o Link4 i widzę sporo niezadowolonych klientów jeżeli chodzi o wypłacanie odszkodowań za wynikłą szkodę, więc akurat do nich zaczęłam podchodzić z rezerwą, bo nie po to się płaci AC i OC żeby ubezpieczyciel potem robił problem.

Dodano czw 19 lis 18:43:28 2009 :
Najlepsze na tej stronie jest to: --- Poznaj opinie naszych Klientów --- hehe a tam jedna osoba ON :D
  • 0

#16 piotrekl

piotrekl

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 20 listopad 2009 - 17:17

Ja również największą uwagę zwracam na OWU ale jedynie przy AC którego summa summarum nie wykupuję ;) Przecież przy kupnie OC nie ważne jest OWU ponieważ to nie jest ubezpieczenie dla Ciebie tylko dla poszkodowanego, może dla niektórych to troche egoistyczne podejście ale z drugiej strony nie powinno sie zakladac ze to co tanie to zle. Ja osobiscie niezbyt zwracam uwage na opinie czegokolwiek w Internecie. Staram się zasięgać opinii u źródeł wiarygodnych :)
  • 0

#17 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 20 listopad 2009 - 22:10

W internecie również są wiarygodne źródła, tym bardziej jeżeli chodzi o wpisy na różnych forach. Przecież ludzie nie piszą złych rzeczy na temat ubezpieczeń żeby bić pianę (tak może być w większości pozytywnych słów) no i zwracam na uwagę na OWU bo wykupuje AC.
  • 0

#18 sith

sith

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 324 postów

Napisano 20 listopad 2009 - 22:35

Hmmm ... dobre i tanie sie wyklucza :cool:
To zupełnie jak kupno ładnego taniego i dobrego samochodu To niemożliwe - jesli ma być ładne i tanie to nie moze byc dobre - jesli ma byc dobre i tanie to nie ładne a jak ładne i dobre to nie tanie :)
Wiec zawsze lepiej wybrać dobre chociaż nie tanie :)
Ah ... i żadne ubezpieczenie nie zastąpi samochodu w dobrym stanie - sprowadzając autko z 1999 roku z niemiec z fotelami wypierdzianymi przez bauera musicie sie liczyć z tym że ubezpieczenie nie pomoże - nawet samochód który dostał full gwiazdek w testach a ma 10 lat - jest niebezpiecznym wrakiem o czym mało kto pamięta
  • 0
Istnieje tylko jeden rozsądny powód by wejść w paszczę Śmierci: żeby ukraść mu złote zęby.

#19 Panta rei

Panta rei

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 413 postów

Napisano 22 listopad 2009 - 17:45

AIVA - zniżka 60% - AC + OC silnik 1,3 składka płatna jednorazowo, bez udziału własnego w szkodzie- 980 zł na rok.
Dużo czy mało tyle płace.

Dodano ndz 22 lis 17:50:25 2009 :
W link 4 są tylko dodatkowe produkty do ON nie ma zniżek można powiedziec podwyżka.
Te same warunki ubezpieczenia osoba bez grupy inwalidzkiej 1280 zł na rok.
Osoba niepełnosprawna dodatkowe produkty:
- taksówka
- pomoc gdy zabraknie zupy
- i takie tam inne pierdoły składka 1360 na rok
Jednym słowem za dodatkowe produkty płacimy.
  • 0
Uśmiechnij się widząc człowieka,
Uśmiechnij się on na to czeka.
N.N.

#20 piotrekl

piotrekl

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 23 listopad 2009 - 15:10

Dokładnie każdy ma swoje zdanie, ja póki co z direktami nie mam złego doświadczenia, póki co czekam na te podwyżki które od jakiegoś czasu sa zapowiadane w mediach. słyszeliście coś na ten temat? (przypomnę w skrócie- podwyżka oc w grudniu o około 20% dla wszystkich- dyrektywa UE)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych