Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

sm-stwardnienie rozsiane


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#1 agusiatcz0205

agusiatcz0205

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 28 październik 2009 - 18:38

Witam
Od 1,5 roku mam stwierdzone SM. Przez ten czas nic poważnego sie nie dzialo, ale od dwoch dni odczówam cieplo tylko po lewej stronie ciała. Nie wiem czy to jest syndrom rzutu czy moze tylko jakies infekcji. Czy ktos z Was z czyms podobnym sie spotkal????

pozdrawiam
  • 0

#2 monikaSM31

monikaSM31

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 17 czerwiec 2009 - 21:03

witam poszukuję osób z sm ktore chca poklikac prosze piszcie
  • 0

#3 predrak

predrak

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 18 czerwiec 2009 - 17:39

Witam,

A czy jesteś pewna że masz SM, ja też tak myślalem przez 5 lat a okazało się iż mam boreliozę i cały panel bakterii odkleszczowych które rewelacyjnie imitują SM. Wszystko pozagałkowe zapalenia oka, drętwienia, niedowłady, podwójne widzenie, problemy z pęcherzem itp.
  • 0

#4 Anioł

Anioł

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 117 postów

Napisano 01 lipiec 2009 - 11:40

Monika i Predrak skąd jestescie?
  • 0
Musicie od siebie wymagać, choćby inni od Was nie wymagali - Jan Paweł II

Pozdrawiam gorąco!!! :)
Aśka

#5 jaro37

jaro37

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 01 lipiec 2009 - 12:29

Jestem świeżym SM - owcem w czym Ci mogę pomóc?
  • 0

#6 predrak

predrak

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 01 lipiec 2009 - 14:09

Ja jestem z Warszawy.
  • 0

#7 aniabialek

aniabialek

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 01 lipiec 2009 - 15:46

ja tez choruje na sm.jestem z kalisza
  • 0

#8 bady

bady

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 16 lipiec 2009 - 13:29

Powitać Wszystkich Samych Mocnych i nie tylko
  • 0

#9 Maurycy

Maurycy

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 107 postów
  • Skąd:BYDGOSZCZ

Napisano 23 sierpień 2009 - 15:43

tu jest dobre forum dla nas z SM: http://www.pozytywny...wforum.php?f=11

pozdrawiam
  • 0
Jedyna wolność, którą teraz mamy, nazywa się wolnością od rozumu.

#10 wawa

wawa

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 10 wrzesień 2009 - 12:16

Ja jestem z Warszawy.

ja tez z wa-wy chora na SM:/
  • 0
WITAM WSZYSTKICH!! Mam na imie Elzbieta!! Jestem z Warszawy i chetnie poznam osoby w roznym wieku o roznej plci z roznymi zqainteresowniami!! Ogolnie mowiac kazdego!! piszcie smialo na gg!!

#11 kaftanik

kaftanik

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 07 listopad 2009 - 15:39

cześć wszystkim SM-om
mam na imię KASIA choruję 6 lat, jestem z Wrocławia:)
  • 0

#12 joankam4

joankam4

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 09 listopad 2009 - 12:12

Witam,

A czy jesteś pewna że masz SM, ja też tak myślalem przez 5 lat a okazało się iż mam boreliozę i cały panel bakterii odkleszczowych które rewelacyjnie imitują SM. Wszystko pozagałkowe zapalenia oka, drętwienia, niedowłady, podwójne widzenie, problemy z pęcherzem itp.

Witam,
Jestem matka syna leczonego przez 6 lat na Sm, od 5 miesięcy diagnoza neuroborelioza i silne antybiotyki w tym zastrzyki z Biotraxonu.
Ale jak na razie brak poprawy. Napisz prosze jak bylo u Ciebie. Janu8z jest juz na wozku, po domu chodzi przy balkoniku, problemy ogromne z nietrzymaniem moczu (pampersy) i slabe, niewyrazne widzenie. Byl lecziony interferonem (rebif), strasznie zle znosil, w koncu po pol roku, mimo sprzeciwu lekarza prowadzacego, po konsultacji z innymi lekarzami, odstawilismy interferon, ale szkody w postaci zmarnowania wzroku, chodzenia itp zostaly.
Czy jest szansa na wyjscie z tego. Leczy go lekarz z Zabrza roznymi antybiotykami, oprocz borelki ma bartonelle.
Jestem bardzo ciekawa twojego zdania, podaje moj mail:joankam4@wp.pl
Pozdrawiam
Joanna
  • 0

#13 kaftanik

kaftanik

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 09 listopad 2009 - 12:50

witam wszystkich, to ja Kasia:)

tak mam SM diagnozowało mnie 5 lekarzy i każdy mówił to samo, więc o pomyłce raczej nie może być mowy. Jestem po leczeniu betaferonem, przez dwa lata, ale rewelacyjnej poprawy nie było. Więc dwa lata kłucia starczy. Choroba dalej jest, chodzę o kuli, piję przez rurkę, nie piszę bo ręce mam słabe, nie pracuję, jestem na rencie, mam pierwszą grupę. Duzo, bardzo dużo się uśmiecham.;);););););););)
pozdrawiam

Pani Joanno do Pani wyszlę meila
  • 0

#14 aska41

aska41

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 29 listopad 2009 - 14:16

Witam Wszystkich ja nie mam choroby SM,ale moja kolezanka chcialabym jej pomoc tylko nie wiem gdzie i do kogo sie zwrocic.Prosze Was by ktos napisal gdzie mozna starac sie o leki i jakie sa to leki.Pozdrawiam Aska Moj mail to delfinek46@wp.pl
  • 0

#15 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 07 grudzień 2009 - 11:21

Na leczenie (powstrzymanie choroby) SM nie możesz sama starać się o leki, bo zanim padnie decyzja o leczeniu, pacjent musi przejść pewną procedurę. Niektórzy pacjenci mogą się kwalifikować do leczenia eksperymentalnego - prowadzi je Klinika Neuropsychiatryczna, w Warszawie, przy ul. Sobieskiego. - Jakie to są leki - tego Ci nie powiem, bo nie wiem.
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#16 hanick13

hanick13

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 722 postów

Napisano 26 styczeń 2010 - 08:31

Nie jestem SMowcem ale dla Was coś co może będzie tą dobrą przyszłością :) - http://www.rmf24.pl/...iony,nId,234468
  • 0

Niektórzy odrzucają marzenia bojąc się, że się one nie zrealizują albo co gorsze że staną się realne


#17 julia26

julia26

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 19 luty 2010 - 23:11

cześć mam na imie JULIA jestem ze stargardu szcz i od 5 lat choruje na sm jestem po kuracji betaferonem ostatnio poszedł mi nerw łokciowy prawy i niezginam 2 palcow prawej ręki lekerz niewie dlaczego bo stało to sie z dnia na dzień twierdzi ze rzadko zdażaja sie takie rzuty a starałam sie o rente i dostalam decyzje odmowna teraz pisalam odwolanie
  • 0

#18 kocurek

kocurek

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 17 luty 2011 - 18:57

Witajcie na imię mam marek jestem z łódzkiego .Na SM choruję ponad 30 lat ,na wózku od7 lat .Nie jest lekko ale jakoś sobie radzę , w każdym razie pogody ducha nie tracę .Gdybym mógł w czymś pomóc jestem do dyspozycji pozdrowionka ;);););):heart:
  • 0

#19 zuzanna28

zuzanna28

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 25 luty 2011 - 15:11

Siemka mam 33 lata na SM choruje od 2005 roku,bywa róznie ale niepoddaje sie,chodz teraz wyszłam kilka dni temu ze szpitala ledwo co zyje pomózcie czy tak sie człowiek czuje po SOLU-MEDROLU?? teraz jest jakos gorzej dochodzic do siebie:( Mieszkam w okolicach Białegostoku:)
  • 0
Życie jest piękne i trzeba z niego korzystac:)

#20 kocurek

kocurek

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 26 luty 2011 - 19:45

Siemka mam 33 lata na SM choruje od 2005 roku,bywa róznie ale niepoddaje sie,chodz teraz wyszłam kilka dni temu ze szpitala ledwo co zyje pomózcie czy tak sie człowiek czuje po SOLU-MEDROLU?? teraz jest jakos gorzej dochodzic do siebie:( Mieszkam w okolicach Białegostoku:)

Witaj zuzanna28 .Przykro mi ale nie wiem w czym mógłbym Ci pomóc ,może określ na czym pomoc ta miała by polegać .Jeśli będę mógł ,możesz na mnie liczyć .Ja brałem Solu-Medrol siedem razy od 1997do 2005 i zawsze potrzebowałem 2-4 tygodni żeby dojść do siebie .Ważne żeby w tym okresie nie forsować się ,nie przemęczać i najtrudniejsze - unikać stresów i stanów depresyjnych . Z SM każdy z nas musi nauczyć się żyć , i nie da się tego uogólnić , każdy przeżywa to inaczej . Jest takie powiedzenie, "jeśli na swojej drodze spotkasz wroga ,którego wiesz ze nie pokonasz ani nie ominiesz ,przyłącz się do niego " Z SM nie da się walczyć , walczyć należy z samym sobą ,ze swoimi słabościami ,dyskonfortem i trudnościami bytu codziennego , z wszech ogarniającą niemocą i znieczulicą , brakiem tolerancji i akceptacji otoczenia tego bliskiego i tego zewnętrznego .Pisząc to mówię o swoich spostrzeżeniach i odczuciach po ponad 30 latach chorowania ,i mimo że od 2004r jestem na wózku nadal funkcjonuję , pomimo że SM pozbawiło mnie w życiu wszystkiego czym się pasjonowałem i kochałem .Jak się nie ma co się lubi ,to się lubi co się ma . Tak że główka do góry ,za parę dni będzie lepiej .Wiosna tuz,tuż ,unikaj słońca .Pozdrawiam Marek;););):heart:

Post edytowany.
Regulamin forum punkt 1.2 g) Staraj się unikać literówek oraz błędów ortograficznych i stylistycznych. Nie formatuj niepotrzebnie czcionki nie pisz pogrubioną czcionką, nie koloruj. Nie pisz postu WIELKIMI literami. Nie pisz slangiem, który ostatnio jest popularny w internecie np.: tesh, jush itd.
Admin

  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych