Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Bez ogrodek- potrzeby ON


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
59 odpowiedzi w tym temacie

#41 psotnik83

psotnik83

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 10 lipiec 2009 - 18:19

MariannoW - czy osobe z zanikiem miesni (na wozku) zaliczasz do osob normalnie funkconujacych czy juz nie?? bo wybacz wydaje mi sie ze nie a jednak o seksie tez mysla i odczuwaja jego potrzebe.

I pytanie do ogolu - czemu normalni moga miec agencje itd a niepeln nie??
Wychodzi na to ze jestsmy obywatelami drugiej kategorii.
  • 0

#42 Marinka

Marinka

    Sufler

  • R.I.P.
  • PipPipPipPipPipPip
  • 331 postów
  • Skąd:Wrocław

Napisano 10 lipiec 2009 - 19:07

psotnik83
Wiele, wiele osób z zanikiem mięśni poruszających się na wózkach inwalidzkich (niektórych znam osobiście) prowadzi normalne życie, pracują zawodowo, mają rodziny, dzieci. W dużej mierze nasze nastawienie do życia zależy od nas samych, naszej psychiki, osobowości, charakteru, a nie od upośledzenia fizycznego. Więcej wiary w siebie!
  • 0
Serce miej otwarte dla wszystkich, zaufaj niewielu.

#43 nonames

nonames

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 319 postów

Napisano 10 lipiec 2009 - 19:10

MariannoW - czy osobe z zanikiem miesni (na wozku) zaliczasz do osob normalnie funkconujacych czy juz nie?? bo wybacz wydaje mi sie ze nie a jednak o seksie tez mysla i odczuwaja jego potrzebe.

I pytanie do ogolu - czemu normalni moga miec agencje itd a niepeln nie??
Wychodzi na to ze jestsmy obywatelami drugiej kategorii.

znam kobietę z zanikiem mięśni ale ona nie myśli o sexie ona go uprawia o ile ma ochotę i potrzebę a chętnych jej nie brakuje problem że z kobietami nie jest łatwo

ogół odpowiada bo oficjalne w polsce agencji niema bo prostytucja jest nielegalna ale jak by co to zamów jakąś do domu albo spotkaj się w motelu/hotelu który jest przystosowany dla osób ON


Ja nie skorzystałabym ani z losowania, ani z darmowych kuponów nie ma mowy! smile
Loteria, to tylko loteria przeważnie się na tym traci, a znając moje szczęście do gier to pewno trafiłby mi się pan 60-letni wspomagany wiagrą smile Wolę sama, dobrowolnie wybiarać. smile)

bierzcie przykład z kobiety dumna silna i nieczekająca aż ktoś jej podstawi zupkę pod nos na końcu i tak zrobi to co chce i gdzie chce z kim chce i jak chce i tylko od niej zależy czy coś się zdaży czy nie a nie od państwa
  • 0
życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci, jest raczej ślizganiem się z boku na bok, z czekoladą w jednej dłoni, winem w drugiej, ciałem gruntownie wyeksploatowanym, totalnie wyczerpanym i z krzykiem... ??
O Cholera, Ale Jazda!!

#44 mody

mody

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 50 postów

Napisano 10 lipiec 2009 - 20:02

znam kobietę z zanikiem mięśni ale ona nie myśli o sexie ona go uprawia o ile ma ochotę i potrzebę a chętnych jej nie brakuje problem że z kobietami nie jest łatwo

Chętny samiec zawsze się znajdzie ale znalezienie kobiety to już stanowi wyzwanie. Może coś robię źle bo nie mogę znaleźć?
Nie mam zaniku mięśni ale chorobę, która w skutkach jest do zaniku podobna. Czasem gdy rozmawiałem z dziewczynami tylko wzmianka o tym co mi dolega powodowało koniec rozmowy, widocznie źle wybieram. Zazwyczaj można to wyczuć, że nie dla ON. Ot taki miły, sympatyczny chłopak ale na wózku :|
Nie mam zamiary godzić się z tym, że nie mogę czegoś przeżyć co jest dostępne dla innych, a wiem że byłbym w stanie to zrobić. Uparcie będę szukał i być może zostanie mi to wynagrodzone ;)
  • 0

#45 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 11 lipiec 2009 - 19:04

Moj glowny argument jest taki ze sex to przyjemnosc i ze jesli ktos chce niech sam sobie placi za takie przyemnosci> O podatkach nic nie pisalam :) jest to po prostu wbrew mojej etyce i tyle.
  • 0

#46 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 11 lipiec 2009 - 11:57

Alez oczywiscie ze nie ale dlaczego Panstwo ma ta przyjemnosc finansowac? Kurcze no jednych na to stac innych nie czy to jest takie dziwne i bolesne dla Was wszystkich? W naszym kraju tyle osob potrzebuje pomocy finansowej w roznych wazniejszych dziedzinach zycia ze to az wstyd w ogole o czym stakim mowic...dzieci nie maja na ksiazki rodzice nie maja na jedzienie nawet na chleb czasami na ubrania na WSZYSTKO brakuje w tym kraju pieniedzy. Czy my musimy byc takimi egoistami?
  • 0

#47 Lestat

Lestat

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 414 postów

Napisano 11 lipiec 2009 - 16:07

myśląc tymi kategoriami ( co już nie raz tu tłumaczyłem nie prowadzi do niczego) co ty, Lilith24 to program sprawny dojazd też można zlikwidować bo kosztuje grube miliony i przeznaczmy pieniądze bardziej potrzebującym. W tym kraju zawsze będzie brakować pieniędzy. Dalej myślisz że Dania jest tak bogata że nie ma tam ludzi biednych?. finansowanie czy dofinansowanie takich potrzeb nie pochłania więcej niż wymiana limuzyn w ministerstwie więc bez przesady. Puki co to trudno przekonać niektórych w tym kraju że tacy ludzie też mają potrzeby inne niż mówiąc ogólnie pełna micha.
A swoją drogą gdybyśmy dyskutowali o podniesieniu rent np. socjalnych z 500 stów powiedzmy na 1000 to nikt by nie protestował a przecież tyle ludzi nie ma na chleb czy to nie hipokryzja, bo być może część z takiej podwyżki, pójdzie na panienki a może ktoś kupi sobie flaszkę a inny kupi chleb jego pieniądze jego sprawa, mam racje ?. A przecież to są dalej pieniądze podatnika.

Troszkę dostrzegam w tym moralność Kalego to znaczy jak ja dostanę np. podwyżkę od biednego państwa to w porządku, przecież też jestem ,,potrzebujący'' ale jak mam się zgodzić żeby przeznaczono drobną sumę (z moich podatków na które, bądź my szczerzy nie mam i tak wpływu), na pomoc czy jak kto woli sprawienie radości ( pomoc w spełnieniu się seksualnie) ludziom którzy mają nie wiele z tego życia to nie ma mowy, albo inaczej, To się w dup....ch poprzewracało niektórym.
I tak dla jasności zgoda co do tego że ludzie w tym kraju na chleb nie mają, nikt tego nie kwestionuje tylko myśląc w ten sposób to osoba niepełnosprawna stała by na szarym końcu tej kolejki. Drugi przykład z tej kategorii Bo po co przeznaczać pieniądze z pefronu na dofinansowanie studiów przecież można te pieniądze przeznaczyć na pomoc samotnym matkom które nie mają gdzie mieszkać w tym przypadku też się zgadzamy na to bądźmy konsekwentni ! ok. Dla jednych niepełnosprawnych są ważne studia rozumiem a dla innych ważną rzeczą jest spełnić się seksualnie bo np. To go uszczęśliwi, ka żaden ma inne potrzeby. A i przypominam że ci ludzie też płacą podatki więc dalej czemu mieli by się godzić na program student czy dopłatę do turnusów przecież nie korzystają z tego a to idzie też z ich podatków więc widzicie ten ,, miecz ma dwa ostrza''
Więc sam widzisz że twoja argumentacja nie przekonuje mnie. A tak na marginesie czytając wypowiedzi przeciwników nie znalazłem zbyt wielu argumentów na NIE więc czy to przydatkiem nie jest tak że nie bo i już ?.

Dodano sob 11 lip 17:14:55 2009 :
,,Kurcze no jednych na to stać innych nie czy to jest takie dziwne i bolesne dla Was wszystkich?''
to nie jest kwestia jakiejś tam bolesności nikt tutaj nie ,,rozpatruje'' tego w tej kategorii. Więc czytaj dokładniej bo mowa jest tu mówiąc ogólnie o trudnych przydatkach które nie są w stanie w żaden sposób się realizować w sferze seksualnej.
  • 0
"Nie staraj się być człowiekiem sukcesu. Stań się raczej człowiekiem wartości."

#48 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 11 lipiec 2009 - 17:00

nadziejo po pierwsze nie sam tylko sama :) ja rozumiem Twoje argumenty co nie zmienia jednak faktu ze jestem kategorycznie na nie. Jak mozesz porownywac bzykanie do wykształcenia....mi chodzi po prostu o to ze sa potrzeby i sa przyjemnosci sex to przyjemnosc ja watpie zeby osoba bardzo chora ktora w zaden sposob nie moze sie zaspokoic sexualnie albo zaplacic za to zaspokojenie mysli o bzykanku ....ciezko mi to sobie wyobrazic.
  • 0

#49 Lestat

Lestat

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 414 postów

Napisano 11 lipiec 2009 - 18:17

wybacz Lilith24 nie zorientowałem się że ty to ona. :) ,,ja rozumiem Twoje argumenty'' Dobrze że chociaż tyle to już coś, rozumiem i szanuję twoje zdanie tylko prosiłbym o jeden nie podważalny argument czemu nie bo twoja argumentacja wcześniejsza typu podatki czy są bardziej potrzebujący nie przemawia do mnie a poza tym pisałem czemu nie można stosować takich argumentów jak ty, bo można stosując ten typ myślenia pójść w drugom stronę tak jak mówiłem ten miecz ma dwa ostrza.

,,Jak możesz porównywać bzykanie do wykształcenia'' wydaje mi się że źle mnie zrozumiałaś. Chyba nie przypuszczasz że mógłbym stawiać znak równości między bzykaniem a wykształceniem, to był tylko przykład. ty podałaś że nie ma na chleb to ja dałem taką prepozycie pokazałem tęż tym że na tego typu ,,nie mądrą'' argumentacje można dać równie ,,nie mądry'' argument a która pokazuje sposób myślenia nie których i działa w drugom stronę.

,,ja watpie zeby osoba bardzo chora ktora w zaden sposob nie moze sie zaspokoic sexualnie albo zaplacic za to zaspokojenie mysli o bzykanku ....ciezko mi to sobie wyobrazic.''
to dowodzi że nie czytałaś dokładnie wszystkich wypowiedzi bo była już o tym mowa.
Ale tak skrótowo przytoczę, nie zapominajmy że ci ludzie iż są nie samodzielni to jednak są to faceci.
( miło że zabrałaś głos w tej miejscami burzliwej dyskusji to tak na marginesie)
  • 0
"Nie staraj się być człowiekiem sukcesu. Stań się raczej człowiekiem wartości."

#50 Lestat

Lestat

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 414 postów

Napisano 11 lipiec 2009 - 19:43

,,Moj glowny argument jest taki ze sex to przyjemnosc '' zgadzam się co do kwestii że seks to przyjemność w takim razie czemu tacy ludzie mają być pozbawieni tylko z powodu że jakieś choróbsko ich zniewoliło, i czy to nie egoizm z twojej strony ? takie myślenie ja mam takom możliwość ale nie dam złamanego grosza z moich podatków ( to tak na skróty) to chyba troszkę nie fer, co ?. A i kolejny raz przypominam że oni też płacą podatki, i mogą używając podobnych argumentów powiedzieć że np. nie będą finansować wielu innych rzeczy.
,,jest to po prostu wbrew mojej etyce i tyle.'' jakoś nie nadążam to nie ty będziesz uprawiać z nimi seks więc co ma do tego etyka.
a po drugie zachowań nie etycznych ze strony np. państwa mógłbym przytoczyć setki ale może odwróćmy pytanie czy etycznym jest to że ci ludzie nie mogą się spełnić seksualnie tylko dla tego że nie chcemy przeznaczyć paru groszy z naszych podatków? :)

Dodano sob 11 lip 21:00:41 2009 :
nikt z was nie podał (lub prawie) nikt żadnego konkretnego i nie podważalnego argumentu więc wydaje mi się że to jest tak z waszej strony nie bo nie i już tak to troszkę wygląda moje panie :) a to trochę nie w porządku wobec tych ludzi. jutro spróbuję zaprezentować trochę inaczej to zagadnienie i chętnie poznam wasze zdania. A tak na marginesie coś mało tu facetów się wypowiada w tym temacie.
  • 0
"Nie staraj się być człowiekiem sukcesu. Stań się raczej człowiekiem wartości."

#51 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 11 lipiec 2009 - 20:07

A jaki jest argument niepodwazalny na tak?? Tak bo tak?? Bo maja taka potrzebe i tyle?? hmmm bo musza?? no wiec kazdy ma jakies potrzeby nie zawsze sie je da zaspokoic :)
  • 0

#52 Nika5

Nika5

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 463 postów

Napisano 11 lipiec 2009 - 20:20

I tu Lilith24 ma 100% rację.Ty Nadziejo też nie podałeś konkretnego argumentu na tak,poza - bo są niezaspokojeni,mają potrzeby etc.Czy nie uważasz,że z Twojej strony jest to tylko upór i w sumie bicie piany - na zasadzie tak,bo tak.
  • 0
...Olsztyn kocham,moją małą Amerykę ...

#53 punk

punk

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 356 postów

Napisano 11 lipiec 2009 - 20:27

Zgadza się chcesz korzystać to płać lub znajdź taką / takiego co ci da za darmo a nie by państwo płaciło za takie usługi, bo wtedy to każdy by chciał by państwo za wszystko płaciło, za każde jego zachcianki.
  • 0

#54 Kris25

Kris25

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 40 postów

Napisano 01 wrzesień 2009 - 10:51

[quote name='motyliczka83]Po trzeci - moim skromnym zdaniem niepeln chlopakowi latwiej znalesc dziewczyne (mamy instykt macierzynski...lubimy sie opiekowac' date=' no i facet nie musi byc przystojny.. ) a dziewczyna ...ma byc niezla d... a jak wiadomo faceci to wzrokowcy.. no i wybieraja panienki mogace dac zdrowe dzieci by przetrwal gatunek - taka natura.[/quote']
Nie do końca się z tym zgodzę, że niepeł facetowi jest łatwiej po drugie dla mnie kobieta nie musi być jak Barbie wystarczy ze ma wszystko na swoim miejscu. A po za tym czy ze związku osób niepełnosprawnych fizycznie nie można mieć zdrowych dzieci?? Pozdrawiam
  • 0

#55 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 01 wrzesień 2009 - 21:03

Mozna ale mysle ze odbiegamy od tematu :) milosc a przyjemnosci z prostytutki to 2 zupelnie inne bajki.....w kraju absurdow jakim jest Polska wszystko moze sie stac ale BEZ PRZESADY :P trzeba sie ogarnac ludzie :D bzykanko za panstwowe pieniadze...za pieniadze podatnikow...hehehehe
  • 0

#56 Kris25

Kris25

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 40 postów

Napisano 02 wrzesień 2009 - 11:43

Lilith24 to może dasz się zaprosić na kawkę bez żadnych podtekstów ??:D:D:D
  • 0

#57 kris.

kris.

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 42 postów

Napisano 02 wrzesień 2009 - 17:02

Ja osobiście nie skorzystałbym z takiej usługi ponieważ uważam, że sex bez uczucia i to jeszcze za pieniądze to już w ogóle nie ma mowy. Aczkolwiek nie neguję tego, jeśli ktoś ma taka potrzebę dlaczego nie. To już sprawa sumienia każdego z nas. Może są takie osoby które mogłyby tylko w taki, a nie inny sposób zaspokoić swoją potrzebę, tego nie wiemy. A jeśli chodzi o pieniądze z naszych podatków, to gdybyśmy tylko wiedzieli jakie kolosalne kwoty są marnotrawione... i myślicie, że ktoś przejmie się tym, że może komuś w tym czasie zabrakło na chleb. Takie jest moje zdanie i nie wszyscy muszą się z tym zgadzać.
  • 0

#58 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 02 wrzesień 2009 - 18:25

Kris25 nie pije kawy hehehehe ale cola moze byc ;D
  • 0

#59 Kris25

Kris25

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 40 postów

Napisano 03 wrzesień 2009 - 06:57

Ok to w takim razie zapraszam na cole i lody ;) 2772123 możesz zagadać ;)
  • 0

#60 joanna71

joanna71

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 9 postów

Napisano 04 wrzesień 2009 - 13:22

Co do tematu rozmowy : opiekuje się na co dzień osobą z Alzheimerem i borykam się z ograniczeniami służby zdrowia, Narodowego Funduszu i naszego prawa ograniczonego zresztą. W pierwszej kolejności to im przydałby się „kop” a nie szukanie asystenta. Są ważne i ważniejsze rzeczy
Nie sądzę, że gdyby takowy asystent był dostępny ktokolwiek by korzystał z takich usług. Przyczyna jest bardzo prosta nie tyle fizyczność jest potrzebna co uczuciowość. Jedno bez drugiego nie istnieje Kłopoty w tej dziedzinie życia mają nie tylko niepełnosprawni. Ci co bardziej wrażliwsi widzą konsumpcyjne podejście do życia, które obecnie zapanowało – po prostu zwyczajnie odechciewa się wszystkiego i taka potrzeba „kontaktu fizycznego” zaznaczam czysto fizycznego jakoś nie przemawia do mnie. Obecnie jestem dosłownie zamknięta w czterech ścianach a opiekuję się od kilku lat – może ha, ha jeszcze nie jestem zdominowana brakiem tego typu wariacji ?
  • 0
Człowiek nie szklanka i nie zobaczysz co w nim siedzi


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych