Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Bez ogrodek- potrzeby ON


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
59 odpowiedzi w tym temacie

#1 Lestat

Lestat

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 414 postów

Napisano 11 lipiec 2009 - 07:09

,,prowadzi normalne życie, pracują zawodowo, mają rodziny, dzieci. W dużej mierze nasze nastawienie do życia zależy od nas samych,''
wybacz ale znów się mylisz i wydaje mi się że mimo iż znasz osoby z zanikiem mięśni to nie znasz choroby, strasznie uogólniasz mówiąc o tej chorobie, ludzie z zanikiem mogą tyle na ile mówiąc w skrócie pozwoli im otoczenie, i ich ,,fizyczność'' (sprawność) Owszem ktoś kto ma zanik mięśni obręcz owy, czy SMA III i mieszka w jakiejś aglomeracji nie wątpię że sobie studiuje i być może ma mnóstwo panienek, może też skoczyć jak mu się zamarzy nawet do agencji towarzyskiej, widzisz owszem można ale jak już wcześniej mówiłem na tym forum to ile możesz zależy od stopnia niepełnosprawności, od miejsca zamieszkania, od ludzi kruży cię otaczają. Dalej co powiesz Marianno o takim przypadku znam od wielu lat dziewczynę chorą na zanik mięśni typ II mieszka w bardzo małym miasteczku gdzie każdy każdego zna i choć marzyła o tym to jej stan zdrowia uniemożliwił jej studia a o założeniu rodziny też niema co mżyć choć ma dopiero 19 lat więc widzisz taka też jest prawda.

nonames to raczej zły przykład z twojej strony bo nie wydaje mi się żeby był jakiś problem z namówieniem faceta na seks nawet jeśli kobieta jest na wózku.
czasem wydaje mi się że niektórzy z was żyją w wyimaginowanej rzeczywistości i myślą że jeśli będę czegoś mocno chciał to dostaną owszem od naszego uporu i woli walki o swoje marzenia dużo zależy ale nie wszystko.

,,I pytanie do ogolu - czemu normalni moga miec agencje itd a niepeln nie??'' ( tu jestem ciekaw ile z tego ogółu spróbuje odpowiedzieć to tak na marginesie) czemu tak jest większość zawsze ma racie to większa część męskiego społeczeństwa stworzyła agencie towarzyskie po co ? to oczywiste dla siebie. może wy odpowiecie drogie panie (Marianna) bo ja nie potrafię podać choćby jednego konkretnego argumentu a przecież to na tym opiera się dobra dyskusja.

,,Wychodzi na to ze jestsmy obywatelami drugiej kategorii.'' Nie stety muszę się z tobą zgodzić. Jak ktoś powiedział nie którzy muszą się obejść smakiem i tu moje pytanie czemu skoro można to zmienić ?

,,wzmianka o tym co mi dolega powodowało koniec rozmowy, widocznie źle wybieram. Zazwyczaj można to wyczuć, że nie dla ON. Ot taki miły, sympatyczny chłopak ale na wózku''
z przykrością stwierdzam że mody ma 100 % racji i myślę że 90 % z was się z tym zgadza tylko nikt tego nie powie wprost.
,,Uparcie będę szukał i być może zostanie mi to wynagrodzone'' szukaj mody życzę ci aby się udało.

Dodano sob 11 lip 09:16:51 2009 :
,,Wychodzi na to ze jestsmy obywatelami drugiej kategorii. '' dalej tak zawsze było że każda mniejszość w tym też oenki ze znaczną niesprawnością są obywatelami 2 kategorii i już abstrahując od tego seksu to uważam że z tym ( obywatel 2 kategorii) (z wielu względów oenków) powinno się walczyć i dążyć do, o ile to możliwe wyrównywania szans wszystkich ludzi a szczególnie oenków wiem co niektórzy pomyśleli w tym momencie, znowu roszczenia ale w Danii czy gdzie indziej nikt tymi kategoriami nie myśli. Takiego myślenia spodziewałbym się od polityków a tak na marginesie czemu w śród takiej grupy społecznej jak np. Górników czemu w ich grupie jak idą walczyć o swoje przywileje nikt żaden górnik nie powie o znowu pozycja roszczeniowa czy nie pójdziemy, obejdziemy się smakiem. dziwi mnie bardzo że w tej kwestii nie ma zrozumienia dla różnych potrzep, wśród ludzi niepełnosprawnych. Nie wiem z czego wynika ten fakt, może z tego że stopni nie sprawności jest wiele i nie może lub co gorsze nie chce zrozumieć osoba z lekkim czy z średnim stopniem niepełnosprawności osoby która ma naprawdę uniemożliwione mnóstwo rzeczy. No to też mentalność ludzi przecież to polska mówiąc ogólnie a w naszym kraju trudno o porozumienie.
więc podsumowując proponowałbym więcej zrozumienia bo tylko tak będzie się łatwiej żyło nam w tym kraju w którym (przyznacie) osobą nie pełnosprawnym nie jest lekko proponowałbym też spojrzeć w stronę Danii tam oenki mają o niebo łatwiejsze warunki do w miarę normalnego życia i tam nikogo nie dziwi że do tych którzy nie mogą się spełnić seksualnie przychodzi pomoc. każ den myślę z osób niepełnosprawnych by wolał od panienki na jedną noc mieć żonę i rodzinę tylko bądź my szczerzy większości to nie będzie dane, z wielu powodów. A i jeszcze jedno myślicie że w Danii tak było zawsze otóż nie musieli to sobie wywalczyć od państwa, w Polsce kiedyś może za 50 lat będzie podobnie (miejmy nadzieje) ale to jak będzie zależne od naszego wpływu na rządzących bo póki co to bardziej się liczy lobby (słowo biskupa) niż ludzi niepełnosprawnych a ja uważam że to co boskie bogu, a co świeckie ludzią.
pozdrawiam. :)

Dodano sob 11 lip 09:33:50 2009 :
i jeszcze taki drobiazg drodzy przeciwnicy, w tej dyskusji czy naprawdę uważacie że tacy ludzie nie mają prawa do przyjemności, czy myślicie że w ich życiu jest tak wiele różnego rodzaju innych przyjemności że powinni zapomnieć o seksie ?
  • 0
"Nie staraj się być człowiekiem sukcesu. Stań się raczej człowiekiem wartości."

#2 psotnik83

psotnik83

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 03 czerwiec 2009 - 20:59

Witam,
nie bede owijac w bawelne ;) sprawa dotyczy najbardziej naturalnej potrzeby ludzkiej wokol ktorej w dodatku kreci sie cale zycie...... oczywiscie chodzi o seks. Potrzebe fizycznej bliskosci, ciepla, dotyku, dzialania chemii.... ;)
Dlaczego zwykle jest tak ze niepelnosprawni sa tego pozbawieni?? jesli nie przez swoja wlasna blokade, tchorzostwo to przez sposob myslenia zdrowych ludzi? czy tylko oni na to zasluguja??
Czlowiek potrzebuje tego chocby do normalnego rozwoju psychicznego...

Dlaczego w innych krajach rzad potrafil rozwiazac ta kwestie zapewniajac specjalne uslugi Asystentow Seksualnych dzialajacych nawet na zaswiadczenie lekarskie i oplacanych przez panstwo??

Co myslicie by takie uslugi zaczely dzialac rowniez w Polsce??
  • 0

#3 sucherro

sucherro

    Mistrz Ciętej Riposty

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 677 postów
  • Skąd:Nibylandia

Napisano 04 czerwiec 2009 - 13:51

U nas nie ma na sprzęt ortopedyczny i turnusy rehabilitacyjne a Ty chcesz żeby za "bzykanie" państwo płaciło :lol:
W Polsce już działają tylko inaczej się nazywają odloty.pl wejdź na te stronkę tam jest pełno Asystentek które spełnią twoje wyłudzane marzenia seksualne.
Ja tam nie mam zamiaru płacić za żaden seks :P
Poza tym uważam że najlepsze są takie wyzwanie, "podchody" a nie co to za przyjemność jak masz wszystko na tacy podane...:)
  • 0

[you] Jeżeli w piekle wózki inwalidzkie są napędzane złem to będziemy wszyscy nieźle z*********ć... :)


#4 mody

mody

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 50 postów

Napisano 04 czerwiec 2009 - 15:32

Napisz do pefronu może dostaniesz dofinansowanie :D takie rzeczy to tylko... wiadomo gdzie ;)
Asystentkę znajdziesz na pewno ale dopiero po uiszczeniu opłaty będzie przyjemność :P
  • 0

#5 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3595 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 04 czerwiec 2009 - 18:18

Powiem brutalnie: Zapomnij o tym. Niestety w tym kraju zbyt wiele mają do powiedzenia fanatycy religijni...

Pozdrawiam
marder
  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#6 jawa

jawa

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 04 czerwiec 2009 - 18:56

No cóż jeśli zawsze będziemy zakładać ze nic się ni uda to po co żyć od razu skończyć ze sobą.
Wydaje mi się że psotnikowi chodziło o to żebyśmy na chwile założyli że jest to możliwe, że taka działaność wspomagana przez państwo jest możliwa. Czy w takim układzie kożystalibyśmy z takich możliwości?
Hmm.. ja pewnie tak. Pod warunkiem, że nie byłoby to 15 minut przyjemnisci i koniec tylko jakas osoba któa da mi choć namiastke intymnosci. Jużsłusze te głosy że to obleśne i niemożliwe, że seks to tylko z osobą któą kochamy. Owszem seks najlepiej smakuje z osobą którą kochamy. Jednak seks możliwy jest też z osobą któr widzimy pierwszy raz (wiem coś na ten temat :).
Na podstawie własnych doświadczeń mogę powiedzieć że sex bez miłości jest możliwy ale miłość bez sexu nie ma wielkich szans przetrwać. Oczywiście należy tu uwzględnić że sex to nie tylko wsadzenie penisa do pochwy kobiety. To cała sfera odczuć i pieszczot i jeszcze więcej :).

Zróbmy rachunek sumienia i uczciwie odpowiedzmy na pytanie czy jesli nie mamy partera korzyatlibyśmy z usług przeszkolonej osoby świadczącej takie usługi w sposób taktowny i miły?
Ale tak uczciwie bedziemy korzystać ? Ja napewno. A wy potraficie się sami przed sobą przyznać jak jest napradę ?
  • 0

#7 Baba

Baba

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 499 postów

Napisano 05 czerwiec 2009 - 15:34

jawa podaj jeszcze stan konta a będziesz miał kolejkę chętnych panienek.
  • 0
Nawet siwa może być szczęśliwa

#8 Nika5

Nika5

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 463 postów

Napisano 05 czerwiec 2009 - 16:11

A ja odnoszę wrażenie,że najlepiej chcielibyśmy /my,niepełnosprawni/,by państwo zaspokajało wszelkie nasze potrzeby.Nie rozumie tych wszystkich wątków poświęconych sexowi,a właściwie chyba jego brakowi.Czy naprawdę stanowi to, aż tak wielki problem dla ON?A może sami jesteśmy zbyt leniwi,by znaleźć sobie partnerów,może za bardzo zamykamy się w sobie,szczelnie odgradzamy od środowiska,bo my przecież tacy biedni,niepełnosprawni.Osobiście nie miałam i nie mam takich problemów i nie wyobrażam sobie,bym chciała korzystać z usług kogokolwiek świadczącego usługi seksualne/w agencjach,refundowanych przez państwo itp/I nadmienię jeszcze,że nie jestem w żaden sposób fanatykiem religijnym.
  • 0
...Olsztyn kocham,moją małą Amerykę ...

#9 robott1

robott1

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 68 postów

Napisano 09 czerwiec 2009 - 17:44

p. marder --- to moze jeszcze fanatycy religijni zabraniaja sprzedawac prochy--- ja bym ich wszystkich p...............

a wtedy hulaj dusza......
  • 0

#10 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3595 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 09 czerwiec 2009 - 21:03

A po co kupować proch? Mozna zrobić go samemu, wystarczy azotan potasu, siarka, węgiel drzewny (świadomie nie podaję dokładnego przepisu - nie chcę mieć nikogo na sumieniu) oraz odpowiednie umiejętności (w przeciwnym wypadku, można zakończyć życie z hukiem).

ja bym ich wszystkich p...............

robott1 - takie umiłowanie przemocy jest typowe właśnie dla fanatyków religijnych.
Dla przykładu: pogooglaj podając następujące słowa kluczowe: Arnold Amalric Beziers
  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#11 Kris26

Kris26

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 254 postów

Napisano 09 czerwiec 2009 - 22:17

No spoko temat,zacznijmy od tego że Asystenci Seksualni to maja u nas szansę bytnosci o ile kraj (społeczeństwo) będzie bardziej liberalne albo laickie.Dopóki na społeczeństwo odddziałuje silnie kosciól i rózne rodzaje grup religijnych (a przeciesz Polska w Europie jest uważana za najbardziej katolicki kraj) to coś takiego jest nie do pomyslenia.No nie zapominajnmy o Radiach Maryja i paniach Sobeckich i innych podobnych.
oj,już widzę tą awanturę... :D :D :D :D
A tak pisząc na poważnie,temat ciezki bo zachacza o jakby nie było płącenie - a mi sex za kasę zawsze kojarzy się z prostytucja,i trudno to tutaj jakos jasno oddzielic jedno od drugiego.
Oczywscie że jakby nie było sex też jest potrzbny człowiekowi chodziszby nie tylko we wzgledu na fizjologie ale i psychikę.
Raz słyszałem opinię że bez sexu mozna wyżyc (ciekawe jak ci ksieża funkcjonuja jak im sie za tyle lat tyle hormonów uzbiera :D ) ,jakos mi się wierzyc nie chce chodzisz by własnie na normalne funkcjonowanie człowieka,jego potrzeb jak i sfery psychiki.To jest normane tak jak każda inne potrzba człowieka do normlanego funkcjonowania,z tym że mozna ją kontrolowac.
Podsumowywując: nie wiem czy bym się zdecydował na taki krok z Asystentem...chyba bym wolał kasę (bo to że pastwo mi zasponsoruje to malo realne) wydac albo jak juz by mi sie chciało wydac na sztuczną lakę :P ,taniej i bez wyrzutów sumienia z drugiej strony że komuś sie w jakis sposób płaciło za to
  • 0

#12 robott1

robott1

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 68 postów

Napisano 10 czerwiec 2009 - 17:13

za sex zawsze się płaci , w taki czy inny sposób, jak chcesz sprawdzic to poderwij jakąś laske ,
---sa jeszcze inne radia takie jak rmf czy zetka,

---- na nie jakos nikt presji nie wywiera , moge robić co ch cę i kiedy chcę.

---- a moze ten asystent byłby lepszy tzw --intelektualny-- przypominal by wam iedy wlączyc myslenie, i racjonalne podejscie do życia.

ps niewiem co gorsze fanatyzm r. czy opętanie.
  • 0

#13 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3595 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 10 czerwiec 2009 - 19:09

[quote=Kris26]No nie zapominajnmy o Radiach Maryja i paniach Sobeckich i innych podobnych.[/quote]
To właśnie miałem na myśli pisząc o fanatykach religijnych. Wyobrażasz sobie jaki podnieśliby wrzask? :lol::lol:

[quote name='Kris26]a mi sex za kasę zawsze kojarzy się z prostytucja' date='[/quote']
Za kasę sprzedawano o wiele ważniejsze rzeczy niż odrobinę seksu - chociażby urząd papieża (w ten sposób tron piotrowy został objęty np. przez Aleksandra VI, Juliusza II, Grzegorza VI). Tak więc to akurat nie powinno nikogo gorszyć.

[quote=Kris26]ciekawe jak ci ksieża funkcjonuja jak im sie za tyle lat tyle hormonów uzbiera[/quote]
Jak? Różnie... niektórzy tak: http://fakty.interia...stepuje,1271253
albo tak: http://www.kosciol.p...030508125315770
Należy tu wspomnieć, że decyzja o wprowadzeniu celibatu miała podłoże ekonomiczne, nie teologiczne. To już jednak nie należy do tematu tej dyskusji.
  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#14 nonames

nonames

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 319 postów

Napisano 26 czerwiec 2009 - 21:18

LUDZIEEEEEEEEEEE!!! (szeptem) opamiętajcie się a jak ty chcesz asystenta psotnik to ja chce 4 talony na godzinę z dowolnie wybraną panią od państwa w du_pa_ch się po przewracało

z kobietami jest ciężko ale i do sexu można je przekonać
  • 0
życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci, jest raczej ślizganiem się z boku na bok, z czekoladą w jednej dłoni, winem w drugiej, ciałem gruntownie wyeksploatowanym, totalnie wyczerpanym i z krzykiem... ??
O Cholera, Ale Jazda!!

#15 punk

punk

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 356 postów

Napisano 26 czerwiec 2009 - 23:01

Zgadzam się z przed mówca, jak chcesz asystenta to sobie go znajdź a nie żebrz by ci państwo sfinansowało ja rozumiem że ma się potrzeby ale bez przesady, jeszcze nie jesteś chyba na tyle niepełnosprawny by by nie umieć żadnej wyrwać.
Jak się chce to trzeba ruszyć te leniwe dupsko z fotela a nie czekać by sama przyszła do ciebie albo się za swoje finansuj.
  • 0

#16 magdallena

magdallena

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 98 postów

Napisano 27 czerwiec 2009 - 06:56

Niektórzy to mają pomysły.. :rolleyes:
  • 0
"Gdy nie masz nic do ofiarowania - ofiaruj uśmiech"

#17 Marinka

Marinka

    Sufler

  • R.I.P.
  • PipPipPipPipPipPip
  • 331 postów
  • Skąd:Wrocław

Napisano 09 lipiec 2009 - 13:05

psotnik83
Chcę zauważyć, że osoba niepełnosprawna jest taka sama jak pełnosprawna i brak seksu akurat nie jest związany z faktem choroby. Jeśli jesteś fajnym facetem, trochę ładniejszym od diabła i z fajnym charakterm to nie powinieneś żebrać seksu finansowanego przez państwo, tylko na pewno znalazłaby się pani, która zechciałaby Ci dotrzymać towarzystwa nie tylko w sferze seksu. Zauważ, że w innych krajach nikt swoją niepełnosprawnością nie epatuje. Ludzie traktują tam fakt niepełnosprawności, jako rzecz zupełnie normalną, są aktywni zawodowo i rodzinnie.
Roszczeniowość niektórych osób niepełnosprawnych mnie powala, wydaje im się, że wszystko im się należy, potrafią tylko marudzić, użalać się nad sobą, bez podejmowania jakiejkolwiek inicjatywy do prowadzenia normalnego życia.
Poz tym w naszym kraju funkcjonują agencje towarzyskie i zawsze możesz z ich usług skorzystać, jak wszyscy "potrzebowscy".
  • 0
Serce miej otwarte dla wszystkich, zaufaj niewielu.

#18 Nika5

Nika5

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 463 postów

Napisano 09 lipiec 2009 - 13:17

Marianno nic dodać nic ująć :) - strzał w dziesiątkę :)
  • 0
...Olsztyn kocham,moją małą Amerykę ...

#19 Lestat

Lestat

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 414 postów

Napisano 09 lipiec 2009 - 15:32

,,brak seksu akurat nie jest związany z faktem choroby'' myślę że się mylisz w tej kwestii Marianno, brak seksu jest związany z chorobą jak i bezpośrednio tak i też pośrednio i to wprost proporcjonalnie do ,,stopnia'' niepełnosprawności. To znaczy im ktoś jest mniej samodzielny tym trudniej, mówiąc kolokwialnie jest mu sobie pobzy......
ja rozumiem jak ktoś ma możliwość bywania np. co weekend na dyskotece i jest np. z jakąś drobną niepełnosprawnością to jego szanse są duże ale jakoś nie umiem sobie wyobrazić żeby w okuł człowieka który jest w znacznym stopniu niepełnosprawny (i sam może nie wiele) i mieszka np. w jakimś małym miasteczku, że ma mnóstwo panienek. :)

,, im bardziej będziemy patrzeć realistycznie na nasze życie, tym mniej będzie rozczarowań w nim''
to tylko moje skromne zdanie.
  • 0
"Nie staraj się być człowiekiem sukcesu. Stań się raczej człowiekiem wartości."

#20 mody

mody

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 50 postów

Napisano 09 lipiec 2009 - 17:01

Muszę się zgodzić z tym co napisał nadzieja. Na swoim własnym przykładzie napiszę. Gdy bylem bardziej sprawniejszy, a co za tym idzie wypełni samodzielny, spotykałem się ze znajomymi i korzystałem z życia :)
Wcześniej miałem problem ze znalezieniem partnerki, a teraz to już chyba mogę sobie tylko o tym pomarzyć :|. Niestety brak seksu jest bardzo związany z chorobą. Im osoba jest mniej samodzielna tym trudniej je się spełnić w sferze seksualnej. Nie wiem która kobieta zdecydowała by się na spędzenie nocy z kimś kto korzysta z respiratora by normalnie funkcjonować?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych