Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

pytanie o stopnie niepełnosprawności.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 smerfetka87

smerfetka87

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 03 czerwiec 2009 - 13:46

Witam.
Piszę pracę licencjacką na temat: przystosowanie hoteli dla potrzeb osób niepełnosprawnych w Polsce i w innych krajach UE.

Jednak moje pytanie dotyczy jedynie stopni niepełnosprawności, których wg ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej jest trzy.

Z tego co się domyślam to jakaś komisja to orzeka, ale czy osoba niepełnosprawna znając swoją niepełnosprawność, może się spodziewać przyznania konkretnego stopnia?

I czy osoby na wózkach inwalidzkich dostają ten sam stopień, i jaki najczęściej??

Będę wdzięczna za pomoc.
  • 0

#2 sylwia21serce

sylwia21serce

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 210 postów

Napisano 03 czerwiec 2009 - 14:43

smerfetka , czesc piszez na temt przystosowania hoteli dla osob niepelnosprawnych cuz otuz ja akurat ucze sie kierunku hotelarstwa natomiast ruchowo jestem zdrowa , jeszcze natomiast napewno musisz w tym temacie o prawie hotelarskim wypisac napewno jest taki kodeks cywilny w kodesie cywilnym napewno znajdziesz o hotelach przystowanych dla potrzeb osob niepelnospranwych , napewno lada recepcyjna musi byc przystosowana czyli taka nizsza lecz nieorientuje sie jakie wymiary musi miec i tak jak wspomnialam wyzej musis zajzec do kodeksu to jesli chodzi w Polsce, natomiast jesli chodzi zagranica UE to bedziesz musiala napewno zajzec kodeksu miedzynarodowego hotelu zapewne jest cos takiego albo inaczej sie nazywa to, w sumie to ciekawy temat do rozwiazania sama zaczne szukac informacji na ten temat i gdy znajde to moge z checia podac takie informacje do wypracowania pracy podam Tobie swuj numer gg :6584155 oto wlasnie, ja pisalam wypracowanie na temat lady recepcyjnej nawet niewiedzialm skad wyszukiwac w internecie malo bylo lecz dla nauczycielki wystaczylo na 1,5 strony, ja na temat komisji lekarskiej moge Tobie powiedziec, że otuz ZUS Tylko i wylacznie zajmuje sie rentami jesli chodzi o osoby niepelnosprawne czy emerytalne nawet , natomiast MOPS zajmuje sie przynania badz nieprzynania grupy stopien niepelnosprawnosci gdy przynaja grupe lekki, badz umiarkowany lub znaczny to zas sie odbiera w mopsie decyzje w ktorej jest uzasadnienie na jakiej podstawie sie przyznaje grupe, a te przepisy wogole ogolnie mowiaz o przepisach prawnych to sie zmieniaja co roku niektore co pol roku , ten temat mozna bardzo poszezyc lecz niemam teraz czasu jeszcze chcem zdazyc do biblioteki, takze wrazie co masz domnie numer gg, Pozdrawiam życze powodzenia
  • 0

#3 Balbina

Balbina

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 661 postów

Napisano 03 czerwiec 2009 - 15:28

Z tego co się orientuje, to Miejski/Powiatowy/Wojewódzki Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności przyznaje stopnie niepełnosprawności. Jeszcze się nie spotkałam, aby MOPS przyznawał ww. stopnie :rolleyes:

Szerzej: http://www.idn.org.p...z/orzekanie.htm

btw, gratuluje "soczystej" wypowiedzi zarówno pod względem stylistycznym jak i ortograficznym :D
  • 0
...uparcie do celu tylko iść
na innych nie patrzeć często zbyt
dla siebie zbierać gwiazdy...

#4 smerfetka87

smerfetka87

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 03 czerwiec 2009 - 16:58

Dzięki za odpowiedzi.
Pytam o to ponieważ mój promotor zadał mi takie pytanie na seminarium. Tzn. do jakiego stopnia niepełnosprawności spośród tych z tej ww ustawy zaliczają się osoby na wózkach inwalidzkich.
Wg mnie to nie taka prosta sprawa to określić, więc tak chciałam spytać.
  • 0

#5 jacek33

jacek33

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 04 czerwiec 2009 - 16:05

jestem osąbą niepełnosprawną i bede pracował mam rente socjalną ile moge dorobicz by nie stracic renty socjalnej mam renty 504 zł i jakie mam prawa jako osoba niepełnosprawna prosze odpowiedż
  • 0

#6 jumbo00

jumbo00

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 288 postów

Napisano 04 czerwiec 2009 - 19:45

Tutaj masz opisane prawa zatrudniania osób niepełnospr

http://isip.sejm.gov...D19970776Lj.pdf
  • 0
Bartosz

#7 sylwia21serce

sylwia21serce

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 210 postów

Napisano 04 czerwiec 2009 - 19:47

jacek33, mozesz dorobic do 9,20zl gdyz ostatnio wtej sprawie sie pytalam, pozdrawiam
  • 0

#8 Balbina

Balbina

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 661 postów

Napisano 04 czerwiec 2009 - 20:03

do 9,20zl[/b] gdyz ostatnio wtej sprawie sie pytalam, pozdrawiam

:lol:
  • 0
...uparcie do celu tylko iść
na innych nie patrzeć często zbyt
dla siebie zbierać gwiazdy...

#9 jacek33

jacek33

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 05 czerwiec 2009 - 05:50

dziekuje za odpowiedz
  • 0

#10 sylwia21serce

sylwia21serce

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 210 postów

Napisano 05 czerwiec 2009 - 10:38

jacek33 hey! Do renty socjalnej można dorobić 920zł lecz brutto, pozdrawiam

Fri Jun 5 11:39:27 2009 :
uparcie do celu tylko iść
na innych nie patrzeć często zbyt
dla siebie zbierać gwiazdy...

Co chcialas przezto powiedziec Balbina?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych