Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Myśl pozytywnie - na smutne wieczory :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 parzysto-kopytna

parzysto-kopytna

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 14 listopad 2008 - 22:52

Jestem w trakcie czytania ksiązki - Moc pozytywnego myślenia Normana V. Peale

Podobają mi się niektóre fragmenty, może komuś pomogą :) na smutne jesienno zimowe wieczory, by nie łapać dołów :)
Sięgnęłam po nią, bo było mi zwyczajnie smutnoo

Oto jak dla mnie esencja pierwszych stron ksiazki:


Wszedzie spotyka sie ludzi ktorzy sa wewnatrznie przestraszeni, ktorzy pragna uciec od życia, ktorzy cierpią z powodu głębokiego poczucia zagrożenia i braku wiary we wlasna wartosc. W głębi duszy są przekonani o swojej nieumiejetnosci podolania obowiazkom lub wykorzystania szans. Wciaz osacza ich niejasy i złowrogi lęk, że cos pójdzie nie tak. Usiłują sie zadowalac czymś mniejszym niż to do czego są zdolni. Mnostwo, mnóstwo ludzi porusza się przez życie na czworakach, pokonanych i przestraszonych.

Ciosy otrzymane od życia wysysaja z czlowieka energię pozostawiając go wyczerpanym i zniechęconym. postawy są ważniejsze niz fakty żaden fakt nie jest tak ważny jak nasze nastawienie do niego. to jak myślisz o czymś może rozstrzygnąc o twojej porażce jeszcze zanim cokolwiek zrobisz. Myśl o porażce a będziesz czuł sie pokonany.

Poczucie ufności i pewnośc siebie wywołują wzrost sił.

Uwierz w siebie. Uwierz w swoje możliwości. Bez skromnej lecz rozsądnej ufności we własne siły nie możesz odnieść sukcesu ani być szczęśliwy. Poczucie własnej niższości i niezdatności przeszkadza w spełnieniu twoich nadziei. Zaś wiara w siebie prowadzi do samorealizacji i sukcesu.

Istnieją różne przyczyny poczucia niższości, a niemało z nich ma swoje korzenie w dzieciństwie. Moze byc to przemoc emocjonalna stosowana na nas w dziecinstwie.


Twoj umysl drecza obsesyjne mysli o niepewnosci i slabosci dzieje sie tak dlatego ze Twoje myslenie jest od dawna zdominowane przez takei idee. konieczne jest narzucenie sobie dyscypliny myslowej
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych