Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Nick Vujicic - bez nóg, bez rąk, bez ograniczeń


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1 donatelka1978

donatelka1978

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 101 postów

Napisano 26 maj 2008 - 10:43

Nie wiem jak wy ale ja uważam, że robienie z niepełnosprawności jakieś dziwnej ideologii jest conajmniej.... dziwne.
  • 0

#2 Gość_adam poeta_*

Gość_adam poeta_*
  • Gość

Napisano 26 maj 2008 - 11:27

to chyba nie ideologia, ten człowiek chciał się tylko pokazać, opowiedzieć o sobie, pytanie czy gddyby nie był wierzacy, to by sie pokazał światu
  • 0

#3 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 19 maj 2008 - 17:12

na google jest więcej filmów o tym młodym człowieku ....

miałem łzy w oczach

Tak - są, ale nie spotkałam jakoś więcej w języku polskim a nie każdy umie angielski. :)
  • 0

#4 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 28 maj 2008 - 09:27

nie widzialam tam zadnej osoby on

To nie pierwszy i pewnie nie ostatni występ tego człowieka, ale to nie oznacza, że na tych spotkaniach nie mam osób niepełnosprawnych, bo są, np. tu: http://video.google....989221&q=&hl=pl
  • 0

#5 Gość_adam poeta_*

Gość_adam poeta_*
  • Gość

Napisano 19 maj 2008 - 15:57

na google jest więcej filmów o tym młodym człowieku ....

miałem łzy w oczach
  • 0

#6 donatelka1978

donatelka1978

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 101 postów

Napisano 27 maj 2008 - 11:22

Oczywiście nie mówię, że wszyscy są tacy. Ja też znam normalnych księzy ale niestety jest to rzadkością. Wiara sama w sobie nie jest zła o ile nie prowadzi do fanatyzmu.
Niektóre założenia kościoła jako instytucji krzywdzą niestety tych, którzy im nie pasują do wizerunku. Przeczytajcie np. to:

http://wiadomosci.wp...356&wid=9978587

Była o tym rozmowa na forum ale niewiel osób się wypowiadało zapewnie nie wiedząc co powiedzieć :/ na taki brak tolerancji kościoła:

http://ipon.pl/forum...ic.php?id=11723
  • 0

#7 donatelka1978

donatelka1978

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 101 postów

Napisano 26 maj 2008 - 21:58

A co powiecie na to:

Kan. 1084 -

§ 1. Niezdolność dokonania stosunku małżeńskiego uprzednia i trwała, czy to ze strony mężczyzny czy kobiety, czy to absolutna czy względna, czyni małżeństwo nieważnym z samej jego natury.

Tekst pochodzi ze strony archidiecezji łodzkiej i dotyczy prawa kanonicznego

http://www.archidiec...awo/k4t7r3.html


Krótko mówiąc osoba niezdolna do uprawiania seksu nie może zawrzeć ślubu kościelnego. Ja sobie tego bynajmniej nie wymyślam.

Temat był poruszany na forum wiara.pl

Nadal myślicie, że kościół kocha i traktuje równo wszystkich??

Dodano pon 26 maj 2008 23:01:10 CEST :
I jeszcze jedno: do dzisiaj pamiętam jak ksiadz na kolędzie powiedział do mojego ojca żeby schował mi leki bo nie są mi potrzebne bo mnie po prostu diabeł opętał. To były lata 90te a ja leżałam od pół roku w łózku czując że umieram.
Czyż nie jest tak że choroby psychiczne uważane są przez kościół za opętanie? Ile osób umarło przez to że woleli robić na nich egzorcyzmy niż ich skutecznie LECZYĆ?
  • 0

#8 rafallbn1981

rafallbn1981

    Mruk

  • Zbanowany
  • PipPipPipPip
  • 146 postów

Napisano 27 maj 2008 - 19:22

bylem na takich wyjazdach. i niepodobalo mi sie bo traktowali nas jak innych, ktorym trzeba umilac czas, jakies durne dzieciecy gry i o 22 cisza nocna.
  • 0

#9 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 27 maj 2008 - 19:58

Ja wam powiem jedno wracajac do watku....chlopak bardzo dobrze zrobil bo jestem pewna ze kase z tego ma ze pokazuje jaki jest samodzielny...ja tez mimo wozka jestem calkowicie samodzielna nie pokazalam tego bo nikt mi nie zaproponowal podziwiam faceta i respekt :D a jesli chodzi o kosciol to juz sie wypowiadalam na ten temat...ksieza godni politowania nie z powolania a zracji dobrego zawodu swietnie platnego i dozywotniego.....nie uczeszczam do kosciola bo min pan ksiadz tata kolezanki z osiedla nie chcial mnie do komunii dopuscic poniewaz psulam wizerunek grupy :)
  • 0

#10 donatelka1978

donatelka1978

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 101 postów

Napisano 26 maj 2008 - 18:53

W Polsce by wegetował w domu zapewne "hulając" za "wysoką" rentę socjalną.
U nas do tej pory kościoł serwuje wiernym kawałki, że niepełnosprawnośc jest karą za grzechy (nasze, naszych rodziców, dziadków).
Kiedyś gdy jeszcze chodziłam na spotkania typu Oazy itd wielokrotnie spotykałam się z tym, że mówiono że niepełnosprawni na ziemi mają swój czyściec lub piekło (co kto woli). Teraz nic mnie już przy kościele na szczęście nie trzyma bo jestem dorosła :)
  • 0

#11 Sylwiia

Sylwiia

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 26 maj 2008 - 20:37

Donatelka niewiem do jakiego kosciola Ty chodzilas i nie chce w to wnikac, ale... albo trafilas na "ograniczonych" ludzi albo nieco wyolbrzymiasz.
Po pierwsze zgadzam sie z Adamem poeta- postepowanie tego chlopaka to nie jest zadna ideologia- myslisz ze gdybym miala na to warunki nie chcialabym pokazac tego calemu swiatu????? Chlopak zyje pelna para i chwala mu za to!!!!!
A to ze Pan Bog mu droga...dobrze ze ma w Co lub w Kogo wierzyc- wiara wiele zmienia w zyciu czlowieka. On jest tego przykladem... Ja go podziwiam baaardzo.
Pozdrawiam
  • 0
"Prawdziwym schronieniem dla człowieka jest drugi człowiek"

#12 niunia125

niunia125

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 173 postów

Napisano 27 maj 2008 - 20:04

[quote name='rafallbn1981]bylem na takich wyjazdach. i niepodobalo mi sie bo traktowali nas jak innych' date=' ktorym trzeba umilac czas, jakies durne dzieciecy gry i o 22 cisza nocna.[/quote']
czasem warto byc dzieckiem....
  • 0
tak mnir skrusz tak mnie złam tak mnie wypal Jezu byś został tylko ty

#13 donatelka1978

donatelka1978

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 101 postów

Napisano 27 maj 2008 - 21:29

Lilith masz fajny nick, jak pierwsza żona Adama :D

Każdy z nas ma jakieś doświadczenia lepsze czy gorsze. Ale faktem jest że przez sposób postępowania wielu księży ludzie odchodzą od kościoła. Wielu wierzy na swój sposób lub wcale.

Sylwiia do kościoła po ślub nie pójdę bo zapewne nigdy nie znajdę partnera przez moje schorzenie ale nawet gdyby to uważam że byłabym obłudna zawierając taki ślub i nie wierząc. Ja się swoich poglądów nie wstydzę :D Znalazłam sobie inną "religię"- buddyzm, który dobrałam do tego w co wierzę (czyli wiarę dopasowałam do siebie a nie siebie do wiary). Myślę że nasze wyznanie zależy po prostu od losu, czyli tego w jakim zakątku świata się urodzimy. Kiedyś wierzyli w Zeusa a my dzisiaj w Jahwe, Allacha itd. Po nas zapewne będzie jeszcze inna wiara.

rafallbn1981 ja jako dziecko byłam na wielu wycieczkach zorganizowanych przez kościół. Moi rodzice należeli do tzw rodzin szensztackich i ciągle gdzieś jeździliśmy. Fakt że wcześnie się chodziło spać ale wtedy byłam dzieckiem. Nic wtedy nie rozumiałam z tych ciągłych modłów i już wtedy rosło we mnie uczucie buntu że mnie do tego zmuszają. Miarka się przebrała kiedy w 8 klasie szkoły podstawowej mój tata załatwił wycieczkę z zakonnicami w góry, do Zakopanego, na trzy dni. Góry widziałam tylko z daleka za to codziennie rano i wieczorem obowiązkowo msza i nabożeństwo. Zwiedzaliśmy kościoły i kapliczki i spędzaliśmy czas na modlitwie.
Wg mnie życie nie polega na klepaniu pacierzy tylko na czynieniu dobra i działaniu w tej sferze. Dopieor kiedy umał mój dziadek w 1996 roku uwolniłam się wreszcie od zmuszania do chodzenia do kościoła.

niunia125

ale czy to zle dostrzegac sens niepelnosprawnosci?

Jasne że nie :) Ja dostrzegam też sens swojej. Tylko ja sobie wszystko trochę inaczej tłumaczę. On zajmuje się Bogiem i wiarą a ja uważam że powinien robić coś bardziej namacalnego. Myśle że mógłby na swoich spotkaniach zbierać spore sumy i np kwestować na domy dziecka albo inne placówki które tego potrzebują. Bądźmy szczerzy ale ideologią jeszcze nikt się nie najadł.
  • 0

#14 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 29 kwiecień 2008 - 20:12

Film jest długi z polskim lektorem.

http://video.google....207271920409738
  • 0

#15 perelka007

perelka007

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 109 postów

Napisano 29 kwiecień 2008 - 22:02

A tu inny przykład... "bez ograniczeń"

http://pl.youtube.co...feature=related
  • 0
Człowiek bardzo się uskarża przy każdym bólu. A tak rzadko się cieszy, gdy go nie czuje. /G.C.Lichtenberg/

#16 niunia125

niunia125

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 173 postów

Napisano 28 maj 2008 - 09:09

moze masz racje ale czy jemu nie wystarczy poxzucie sensu swiojej egzystencji ti ze czuje sie na tej ziemi potrzebny i jjest wsrud ldzi a nie siedzi i patrzy sie w jeden punkti... jedyne co mie sie nie podobalio w tym wszyskim to toze nie widzialam tam zadnej osoby on przeciez to co mwil scisle nas dotyczyi mogloby do niekturych bardzo dotrzec... ja nie widfze w tym nic zlego ze hlopak pokazue ludziom swoje zycie swoje serce.. powiem wiecej tez to robie prowadzac bloga w kturym opisuje swoje zycie i mysli.. teraz zalozyloam drugiego bo sewis die posul i musialm sie przeniesc. do czego zmierzam do tego ze kazdy z nas piwiniern miec spiosub na wyrazenie uczuc swuj swiat w kturym nie czuje granic.. dla mnie takim kanalem jest pisanie ciesze sie gdt ktos zrozumie muj tekst lub wiersz i uda mi sie sprawic by choc jedeb czlowiek wuyciagnal wniosku z tego co pisze napisall komentarz.. i nie oczekuje za to zadnej zaplaty bo w tej pomegam ruwniez samej sobie mysle ze podobnie jest z tym chlopakiem :)
tez myslalam kiedys nad buddyzmem :)
  • 0
tak mnir skrusz tak mnie złam tak mnie wypal Jezu byś został tylko ty

#17 niunia125

niunia125

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 173 postów

Napisano 27 maj 2008 - 08:40

ja tez slysalam taki tekt od ksiedza na religji a nie mam zaburzen psychicznych.. przynajmiej nikt tego dotychczas nie stwierddzil wracajac do tematu to ja mysle ze nie mozemy tu general8zowac i muwuc ze cay kosciul jest przeciwko niepelno w zeszym roku bylam na wczaso- rekolekcjach dla nioepelno prowadzil je bardzo mlody ksiadz potrafil polaxzyc zabawe z dyscyplima na przyklad rzucal sie z nami szyszkami. ale nie do tego zmierzam w tych rekolekcjach braly ufzial osoby z ruznymi schorzenami ale nikt nie byl za to potempiany..
w tym roku tez jade
  • 0
tak mnir skrusz tak mnie złam tak mnie wypal Jezu byś został tylko ty

#18 Fibi

Fibi

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 636 postów

Napisano 21 maj 2008 - 11:36

Znam ten film.
  • 0

#19 niunia125

niunia125

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 173 postów

Napisano 27 maj 2008 - 12:15

ale czy to zle dostrzegac sens niepelnosprawnosci?
  • 0
tak mnir skrusz tak mnie złam tak mnie wypal Jezu byś został tylko ty

#20 Gość_adam poeta_*

Gość_adam poeta_*
  • Gość

Napisano 20 maj 2008 - 10:28

no niestety nie pomyslałem .....=/

adam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych