Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Parkowanie "na kopertach" - pomysł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
59 odpowiedzi w tym temacie

#1 Balbina

Balbina

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 661 postów

Napisano 24 październik 2007 - 22:35

Hej,

Dzisiaj wpadłam na pewien pomysł.

Otóż rano pojechałam na uczelnię na zajęcia, i zaparkowałam na tzw. kopercie, wyłożyłam kartę parkingową i udałam się w stronę budynku. Jednak przechodząć obok jednego z samochodów także zaparkowanym na kopercie (bez karty parkingowej), zauważyłam, że ma on założona z tyłu na antenie od radia kartkę A4, ide dalej i za przednią wycieraczką też ma kartkę formatu A4, z ciekawości przeczytałam, a było to mniej więcej tak: "K... ostatni raz parkujesz na miejscu dla osoby niepełnosprawnej, jak jeszcze raz zobaczę twój samochód na tym miejscu to zapcham ci rurę wydechową..." :cool:

Szczerze? Wywołało to we mnie pozytywne odczucie, a to dlatego, że na 99,9% tą kartkę napisał student, który był zbulwersowany zaparkowaniem mercedesa właśnie w tym miejscu. Odnoszę takie wrażenie, że drugi raz "ten" koles tam nie zaparkuje, bo będzie się obawiał...student jest zdolny do wszystkiego :D ;)
Pragnę wspomnieć, że studiuję na uczelni, gdzie na wszystkich typach studiów kształci się ok. 10.000 studentów, a miejsc parkingowych dla ON jest tylko...4. :/ A jak już są, to zajęte przez całkiem "zdrowe" samochody.

Więc stwierdziłam, że wydrukuje sobie karteczki z tekstem, które będę nosić w plecaku i gdy zobaczę przed uczelnią, w mieście, że ktoś parkuje auto, na kopercie nie mając karty parkingowej wsadzę taką karteczkę za wycieraczką :) Wiele mnie to nie kosztuje, ale może przyczynię się w małym stopniu do zwolnienia miejsc parkingowych, zajmowanych nielegalnie.

I w związku z tym, mam do Was drodzy forumowicze prośbę: czy macie jakieś propozycję odnośnie tekstu jaki mógłby się znaleźć na tych karteczkach? Co "dwie głowy to nie jedna", może wspólnie zredagujemy tekst, który może w jakimś stopniu wpłynie na zwalnianie kopert przez "zdrowych kierowców":)

Czekam na Wasze propozycję i dziękuję za uwagę :)
  • 0
...uparcie do celu tylko iść
na innych nie patrzeć często zbyt
dla siebie zbierać gwiazdy...

#2 bronco

bronco

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 65 postów

Napisano 25 październik 2007 - 08:03

Witam
Oto moja sugestia dla Twojego pomysłu..
http://ipon.pl/forum...ic.php?id=10281
Pozdrawiam Ci
  • 0
Żyj tak byś niczego nie żałował...

#3 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 25 październik 2007 - 09:07

No właśnie Bronko, szukałem tego, nie wiesz gdzie można zdobyć "zdrapy". Z tego co słyszałem można je kupić w sporych pakietach. Jeśli tak by było faktycznie to może byśmy kupili w parę osób? Mi 10/15szt w zupełności wystarczy. Nie odważył bym się nakleić nikomu jeśli nie był bym stuprocentowo przekonany że nie jest uprawniony do kopertki więc korzystał bym w ostateczności.
  • 0

#4 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 25 październik 2007 - 10:04

Dokładnie... trzeba uważać komu się przykleja, a nie przyklejać każdemu, kto stoi na kopercie i nie ma znaczka. Może przecież być tak, że osoba niepełnosprawna jest wieziona samochodem przez kogoś, kto tego znaczka nie posiada lub zepsuł się jej samochód i pożyczyła od kogoś auto lub otrzymała tzw. pojazd zastępczy - co czasem się zdarza, gdy auto jest nowe - na gwarancji, a wystąpi jakaś powazna awaria.
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#5 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 25 październik 2007 - 10:22

Jasne kiciu, ale jak np. z auta wysiada facet i dziarskim krokiem rusza, a po zwróceniu uwagi odburknie "ja tylko na chwilę" to porostu wstyd było by nie przykleić. Akurat przedwczoraj taką sytację miałem. Dodam że gdy po godzinie wróciłem nadal stał!!!!!
  • 0

#6 marwaw

marwaw

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 84 postów

Napisano 25 październik 2007 - 10:32

Mnie przepędzają z "koperty", gdy tylko na nią wjadę :( .
Oczywiście mam uprawnienia i karta parkingowa jest na widocznym miejscu za przednią szybą. Mam poważne problemy w poruszaniu się, choć nie korzystam wózka.
Sam znaczek naklejony na szybie nie uprawnia do zajmowania kopert, właściwym dokumentem jest karta parkingowa. Jest to swego rodzaju legitymacja, przypisana osobie, a nie do samochodu. Przewożona samochodem znajomego ON powinna wtedy swoją legitymację umieścić w widocznym miejscu.
Zdarzają się sytuacje, że niepełnosprawny lub wiekowy pasażer nie posiada karty parkingowej, wtedy - moim zdaniem - niestety nie ma prawa do zajmowania koperty. Ale kary nie nakładałabym w takiej sytuacji.
Maria
  • 0
"...Miłość nigdy nie ustaje..."

#7 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 25 październik 2007 - 10:33

Jeśli na własne oczy widzimy taką sytuację, to wszystko jasne i wtedy - naklejać, naklajać!!! :D
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#8 blondyneczka niebieskooka

blondyneczka niebieskooka

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 221 postów

Napisano 25 październik 2007 - 10:44

Kicia
osoba niepełnosprawna, która porusza się nie swoim samochodem powinna włożyć SWOJĄ kart ę za szybę

nie ma karty nie ma parkowania na kopertach - przykro mi

co do takich AKCJI to bardzo popieram
ale .....................

ostatnio zaparkowałam na kopercie, karta jak zawsze za szybą
dobrze widoczna

i jakie było moje zdziwienie gdy po powrocie do samochodu znalazłam kartkę z napisem
CZY CHCESZ BYĆ NA MOIM MIEJSCU?

i nawet nie miałam komu odpowiedzieć
nawet nie wiedziałam kto mi taką kartkę włozył za wycieraczkę
jeżeli osoba pełnosprawna to nawet rozważyłabym zamianę na miejsca

było to pod Auchan Wola Park
może że sprawka kogoś z iponków

wkurzyłam się straszliwie bo ktoś nawet nie zadał sobie trudu aby zajrzeć za szybę
może ktoś mnie widział jak wysiadam z samochodu
i może ten ktoś uznał że skoro nie mam wózka to zajmuje kopertę bezprawnie
a może był to słabowidzący ON, który nie zauważył że lekko kuleję

na bank było to osoba LENIWA której nie chciało się na spokojnie popatrzeć na kartę leżącą za szybą
a co najlepsze
ta kartka A4 włożona za wycieraczkę skutecznie zasłoniła moją kartę uprawniajacą mnie do parkowania na kopertach

wkurzenie ............... nie opuszcza mnie do dziś
chxciałabym spotkać się z tym dowcipnisiem
  • 0
...a gdy przyjdą dni deszczowe naucz się przechodzić pomiędzy kroplami...

#9 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 25 październik 2007 - 11:02

[quote name='Kicia]Może przecież być tak' date=' że osoba niepełnosprawna jest wieziona samochodem przez kogoś, kto tego znaczka nie posiada lub zepsuł się jej samochód i pożyczyła od kogoś auto lub otrzymała tzw. pojazd zastępczy - co czasem się zdarza, gdy auto jest nowe - na gwarancji, a wystąpi jakaś powazna awaria.[/quote']
Kicu, nawet i w takiej sytuacji osoba pełnosprawna która wiezie lub pożycza osobie ON swój samochód powinien mieć kartę parkingową położoną za szybą, wtedy ma te przywileje co ON. Znaczek inwalidy już i tak nikogo nieobowiązuje, liczy się wyłącznie karta parkingowa.

Nie masz karty parkingowej, nie stawaj na kopertach dla ON!
  • 0

#10 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 25 październik 2007 - 11:25

Jestem zdania że przedewszystkim należy najpierw grzecznie zwrócić uwagę. Może być tak że ktoś nieświadomie po ludzku pomyli się. Rąbiąc każdego w czambuł stworzymy nasz wizerunek jako pieniaczy.
  • 0

#11 Balbina

Balbina

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 661 postów

Napisano 25 październik 2007 - 11:34

Hmmm, tak sobie czytam i raczej sceptycznie podchodzicie do całej tej "akcji".:/

Dla mnie to jest jednoznaczna sytuacja - "nie ma karty parkingowej = nie można parkować na kopercie". Po to w końcu wymyślili te koperty, żeby mogły z nich korzystać osoby do tego uprawnione posiadające kartę, a nie leniwi kierowcy, którzy wolą zrobić 5 kroków do wejścia do supermarketu czy urzędu niż 15 :icon_evil: Wiadomym jest, że jak ktoś zaparkuje, nie wyłoży karty, a widzę że jest o sobą poruszająca się o kulach czy na wózku, to takiej karteczki bym nie umieściła :) Ale sami zobaczcie, że 80% zaparkowanych samochodów na kopertach, nie ma kart i z reguły są to extra fury, a z nich wysiadają niezłe karki albo "blond panienki". Sorry ale takiego zachowania chyba nie powinniśmy tolerować :/ Nie wiem, jak inni ale dla mnie ta karta parkingowa jest "drugim dowodem osobistym", nawet jeśli ktoś mnie podwozi swoim autem, to kartę zawsze mam przy sobie :)

Co do wątku bronco i tymek_, naklejek nie chce kupować, ani ich naklejać. Nie chcę, żeby potem ktoś mnie "zjechał", że nie może tego usunąć bo klej zostawia. Wiem, że z drugiej strony jak się pomęczy z odklejaniem to pewnie zastanowi się 2 razy czy na tym miejscu ponownie zaparkować. Ale ja jednak wolę spróbować z "ulotkami", gdyż łatwo jest wyciągnąć.

P.S. Miałam, też taką sytuację...zaparkowałam równolegle do chodnika na kopercie, która jednocześnie była ostatnim miejscem parkingowym. Obowiązkowo wyłożyłam kartę, a za chwile podjeżdża baba renault i mówi mi, że mam jeszcze podjechać do przodu, bo ona też chce się jeszcze "wcisnąć" :o. Uprzejmie powiedziałam, jej że się nie przesunę bo stoję legalnie i zajmuje dokładnie jedno miejsce parkingowe. "Uprzejma kobieta" jeszcze nawrzucała mi rożne teksty, po czym ja powiedziałam "że nie mam ochoty z nią rozmawiać, jak chce to niech wzywa straż miejską"....hmmm wsiadła do samochodu i odjechała :D
  • 0
...uparcie do celu tylko iść
na innych nie patrzeć często zbyt
dla siebie zbierać gwiazdy...

#12 blondyneczka niebieskooka

blondyneczka niebieskooka

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 221 postów

Napisano 25 październik 2007 - 11:35

no właśnie takie grzeczne upominanie miało miejsce pod Geantem na Puławskiej

stał tam ochroniarz, który dyskretnie pytał się o uprawnienia do parkowania na kopertach

bardzo mi się to podobało

teraz zamiast geanta jest real i niestety nie wiem jaka tam teraz polityka panuje



i koniecznie trzeba sprawdzić czy nie ma tej karty

mój narzeczony nie jest On więc często jak gdzieś jedziemy i on pierwszy wysiada z samochodu to może to wygladać że sobie od tak zaparkował na kopercie
jak ja wysiadam to też można nie zauważyć żem ON

więc apeluję aby przed zastosowaniem jakichkolwiek sankcji sprawdzać dokładnie czy nie ma kartyn za szybą

i nie chce tu nikogo dyskryminować
ale osobom na wóżku może być szczególnie ciężko zajrzeć czy coś leży za szybą
więc proszę nie oceniać na oko czy ktoś jest ON czy nie
  • 0
...a gdy przyjdą dni deszczowe naucz się przechodzić pomiędzy kroplami...

#13 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 25 październik 2007 - 19:55

Bosche a ludzkie przywileje a nie urzędowe? Jak ma ktoś ze złamaną ręką dymać z ciężkimi siatami na koniec parkingu?
  • 0

#14 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 25 październik 2007 - 21:23

No i powoli robi się afera z tematu :P

Najlepiej to chyba nie powinniśmy mieć w takiej sytuacji 'własnych' kopert, bo znajdzie się osoba z nogą w gipsie, pani z ręką w gipsie, starszy i niedołężny pan/pani, kobieta w ciąży.... Wszystkim tym osobą jest źle i ciężko nosić torby z zakupami... za to nam jest łatwo i możemy odstąpić swoją kopertę a samemu wlec zakupy 100/200 m dalej i to najlepiej na głowie. :P :P
  • 0

#15 blondyneczka niebieskooka

blondyneczka niebieskooka

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 221 postów

Napisano 25 październik 2007 - 11:42

Wiadomym jest, że jak ktoś zaparkuje, nie wyłoży karty, a widzę że jest o sobą poruszająca się o kulach czy na wózku, to takiej karteczki bym nie umieściła

a dlaczego?

moim zdaniem powinno się traktować wszystkoch ON na równi
tych z widiczną niepełnosprawnością i tych z mniej niewidoczną

nie ma karty to WON z koperty

fury, a z nich wysiadają niezłe karki albo "blond panienki"

super fury nie mamy, mój narzeczony karkiem nie jest ALE ja jestem blond (jeszcze) panienką :)
  • 0
...a gdy przyjdą dni deszczowe naucz się przechodzić pomiędzy kroplami...

#16 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 25 październik 2007 - 11:42

[quote name='Balbina]Wiadomym jest' date=' że jak ktoś zaparkuje, nie wyłoży karty, a widzę że jest o sobą poruszająca się o kulach czy na wózku, to takiej karteczki bym nie umieściła :)[/quote']
Czyli jednak dopuszczasz możliwość że ON może porostu nie posiadać karty i parkować na kopercie :)
  • 0

#17 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 25 październik 2007 - 18:59

A tak mi naszła myśl. Co jeśli ktoś ma złamaną chwilowo rękę lub nogę?

To, że ktoś zdrowy złamał sobie rękę nie oznacza, że jest od razu osobą niepełnosprawną, :D a tylko takim osobą przysługują przywileje kopert dla ON.
  • 0

#18 Balbina

Balbina

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 661 postów

Napisano 25 październik 2007 - 12:07

Bym nie umieściła, bo widzę ze jest to osoba ON i ma trudności z poruszaniem się. Pewnie bym podeszła, i poprosiła o wyłożenie karty jeśli nadal chce parkować na tym miejscu. A jakby powiedział, że takowej nie posiada, to bym poinformowała, żeby się nie zdziwił jak przyjdzie a tam będzie blokada....przecież różni są ludzie. Ja nie zadzwonię po straż, to na moje miejsce jest już 10 "narwańców".

blondyneczka niebieskooka nie mam zamiaru nikogo obrażać, tym stwierdzeniem :) Jeśli kogoś uraziłam to najmocniej przepraszam.

Ale prawda jest taka, że: parkuje auto na kopercie (bez karty) np. przed wejściem do US, wychodzi elegancki pan bądź pani, i idzie oddać pit'a. :/ Az się w człowieku gotuje w takiej sytuacji :rolleyes:
  • 0
...uparcie do celu tylko iść
na innych nie patrzeć często zbyt
dla siebie zbierać gwiazdy...

#19 blondyneczka niebieskooka

blondyneczka niebieskooka

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 221 postów

Napisano 25 październik 2007 - 12:35

balbina
za blondi broń Boże się nie obrażam

baaaaaaaaaaaaaaaaaa jestem bardzo zadowolona z koloru moich włosów

parkuje auto na kopercie (bez karty) np. przed wejściem do US, wychodzi elegancki pan bądź pani, i idzie oddać pit'a.

nie patrz na to kto jak wygląda!!!!!!!!!!!!!!!!
ważne jest czy jest karta czy nie

a czy ktoś elegancki czy nie to już niczyja sprawa

swoją drogą to lepiej być eleganckim niż nieeleganckim :D


nie można tych elegantszych traktować gorzej tylko dlatego że oni poświęcili troszke czasu aby wyglądać lepiej a "rozumieć" tych mniej elegankich tylko dlatego że gorzej wygladają

zresztą elegancja czy jej brak to kwestia gustu i cieżko to o0cenić obiektywnie




swoją drogą to pamietam jak kiedyś jeden Pan zarzucił mi że nie jestem ON bo nie wyglądam na ON
jechalismy wtedy z moim narzeczonym na jakieś zakupy
obydwoje po pracy
obydwoje w garniturach (ja w damskim :) )
zaparkowaliśmy na kopercie
podszwedł jakiś Pan i grzecznie zwrócił uwagę że koperta jest tylko dla ON
Po moim tłumaczeniu że ja też ON Pan zrobił wielkie oczy i powiedział że sobię żartuję
bo ludzie są naprawdę chorzy a ja sobie jaja robię

dopiero jak mu pokazałam kartę i legitymację On to uwierzył. no i pewnie jeszcze bardziej uwierzył jak zobacył jak odchodzę lekko kuśtykając



a kanar w autobusie też kiedyś rzucił tekstem że nie widać że jestem On i dlatego myślał że bezprawnie jeżdże na zniżce :)
  • 0
...a gdy przyjdą dni deszczowe naucz się przechodzić pomiędzy kroplami...

#20 don't_believe_me

don't_believe_me

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 213 postów

Napisano 25 październik 2007 - 12:35

a według mnie reagujecie ze zbytnią agresją na to wszystko...
tak, jak już była mowa wcześniej, nie da się często ocenić niepełnosprawności 'na oko'.
fakt, faktem, że legitka powinna być, ale sama wiem z doświadczenia, że zapomina się o niej... często zabieram się z kimś autem, które nie jest w ogóle oznaczone i ta osoba staje na kopercie, bo jest akurat ze mną...

myślę, że nie nam ocenianie innych... tym powinna zająć się policja, straż miejsca, ochroniarze... nie wiem, nie znam się na tym.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych