Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Czy DepakineChrono osłabia pamięć?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 blondyneczka niebieskooka

blondyneczka niebieskooka

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 221 postów

Napisano 04 październik 2007 - 08:16

a czy depakiny nie bierze się przy depresjach?

tak mi sie coś kołacze
  • 0
...a gdy przyjdą dni deszczowe naucz się przechodzić pomiędzy kroplami...

#2 Mała

Mała

    Gawędziarz

  • Przyjaciele
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 961 postów

Napisano 04 październik 2007 - 08:45

Tak blondyneczko-depakina jest stosowana jako tzw.stabilizator nastroju również.Gwiazdko, nie mam padaczki, aczkolwiek były takie podejrzenia i tu zdania są też podzielone.
PS.Przestałam brać Depakine-szybciej i na dużo dłużej zapamiętuję.
  • 0
Każda chwila, która mogłaby być wykorzystana lepiej, jest stracona.

#3 Mała

Mała

    Gawędziarz

  • Przyjaciele
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 961 postów

Napisano 24 czerwiec 2007 - 09:10

Mam pytanie,czy Depakine Chrono może mieć wpływ na pamięć???Biorę od stycznia- lekarz twierdziła ze to osłabienie pamięci to moze być przemęczenie ale ja jestem przerażona.Mam sesję i czegokolwiek bym sie nie uczyła to następnego dnia prawie nic nie pamiętam:o:o:o:o:icon_evil: Pozdrawiam.
  • 0
Każda chwila, która mogłaby być wykorzystana lepiej, jest stracona.

#4 ewita

ewita

    Gawędziarz

  • R.I.P.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1156 postów

Napisano 24 czerwiec 2007 - 16:47

Mała! Ten sam problem miałam z Anką przez 3 lata - to znaczy okres, kiedy brała Depakine Chrono... Była wtedy w szkole podstawowej. Tabliczki mnożenia uczyłam ją przez... pół roku, codziennie powtarzając, bo następnego dnia już zapominała. Wiersz na pamięć - to była tragedia. Moja neurolog potwierdziła, że to jest jedno z działań depakiny. Jeśli Twój lekarz tego nie wie - idź do innego, bo to poważna sprawa na studiach. Ale ja myślę, że wie... tylko sciemnia!
  • 0
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)

#5 leri

leri

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 24 czerwiec 2007 - 17:02

Witaj Mała z moich obserwacji nie ale może to zależy od dawki.Mój syn bierze od lutego pół tabl rano,a całą wieczorem(500mg.)i nie zauważa żadnych zmian jeśli chodzi o naukę.Czy te kłopoty z pamięcią zauważyłaś już na początku czy dopiero po jakimś czasie?ślę uśmiechy ,głowa do góry ,pa.
  • 0

#6 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 24 czerwiec 2007 - 17:26

ja tez z tego co mnie pamiec nie myli.. biorac depakine mialam jazdy z pamiecia..na szczescie jestem juz na innych lekach :).. Mala glowka do gory .. aha ja mialam tez klopoty z koncentracja :(
  • 0

#7 Mała

Mała

    Gawędziarz

  • Przyjaciele
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 961 postów

Napisano 24 czerwiec 2007 - 17:54

Zgłosiłam to lekarce po jakimś miesiącu półtorej brania leku.Stwierdziła że to mało prawdopodobne...bardziej tycie.A teraz po jakiś 4 miesiącach widzę że nic prawie nic wchodzi mi do głowy.Niektórzy nie wierzą i twierdzą,że to zmęczenie lub wiek (yyyy...).Ale ja naprawdę czytam temat, raz drugi trzeci i nawet nie umiem go powtórzyć.Może to problem z koncentracją? Zgłupiałam. Z zasady zapamiętuje się część tego co raz się czytało-ja nie pamiętam prawie nic-poszczególne słowa.Taka biała plama.
Nie wiem czy po prostu nie iść i nie zmienić leku.
Dzięki kochani.
  • 0
Każda chwila, która mogłaby być wykorzystana lepiej, jest stracona.

#8 krzysztof_31

krzysztof_31

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 278 postów

Napisano 25 czerwiec 2007 - 20:52

Czym wyższa kwasu walproinowego tym głowa gorzej pracuje.Powyżej 1000mg jest juz rewelacyjnie.Może zapytać sie neurologa czy po przekroczeniu dla dorosłego człowieka przy ok 2000mg bedzie ok?Dla niektórych pewnie tak.Nie przejmuj się jednak. Ja jadę na dawce 2000mg czyli granicznej do wagi i jeszcze kontaktuje,choć czasami dziwię się sam sobie jak?
  • 0
Wehikuł czasu to byłby cud ...

#9 Mała

Mała

    Gawędziarz

  • Przyjaciele
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 961 postów

Napisano 25 czerwiec 2007 - 21:44

No nic muszę pomyśleć.Bo dawka ta która biorę to nie jest chyba aż tak duża.Pozdrawiam i dziękuję.
  • 0
Każda chwila, która mogłaby być wykorzystana lepiej, jest stracona.

#10 pol90

pol90

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 46 postów

Napisano 26 czerwiec 2007 - 07:59

Ja na początku dostawałem dopacine chromo 500 mg dwa razy dziennie potem, 800 mg dwa razy dziennie, i od tego momentu zauważyłem, że jakoś nie chce mi się uczyć i z pamięciom tez jest źle, ten lek powodował u mine nadpopudliwość, lekarka zminiła mi go na Trileptal 450 mg na dobe po tym leku często chce mi się spać i też z pamięcią jest tak samo, uczyć tez mi się nie chce, a mam na studiach zaległe przedmioty które musze zaliczyć do września, jak poszłem do lekarki i się spytałem, że te leki osłabiają sprawnośc psychofizyczną i czy moge zmiejszyć dawke to powiedziała mi, że to nie możliwe.
  • 0

#11 krzysztof_31

krzysztof_31

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 278 postów

Napisano 26 czerwiec 2007 - 10:58

Ja na studiach miałem kłopoty z pamięcią,niestety neurolog tego nie rozumiał,że mam problemy z pamięcią.Nie zrozumiał też inny i następny.Tylko podwyższał dawki.Ciągle chciało mi się spać zamiast uczyć.
  • 0
Wehikuł czasu to byłby cud ...

#12 gwiazdka

gwiazdka

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 03 październik 2007 - 20:47

moja corka bierze depakine chromo bardziej ma problemy z wlosami i z tyciem niz z pamiecia pozdrawiam

Dodano śro 03 paź 2007 21:48:54 CEST :
mala mam pytanie czy dlugo chorujesz i jaki typ masz padaczki
  • 0

#13 krzysztof_31

krzysztof_31

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 278 postów

Napisano 04 październik 2007 - 20:05

Depakina faktycznie stabilizuje nastrój,ale stosowana też szczególnie w padaczkach różnorakiego typu do doboru w politerapi z 2 lekiem.Ale ogólnie to specyfik na kwasie,a działa niezbyt cudownie na układ nerwowy i pamięć.Nie jest też łaskawy dla włosów,sam to wiem,miałem bardzo duże kłopoty.Co do tycia,nie powoduje komplikacji i nie ma na to wpływu.Ale ogólnie wiadomo czym większa dawka,tym większe kłopoty z pamiecią!
  • 0
Wehikuł czasu to byłby cud ...

#14 Anna40

Anna40

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 10 listopad 2007 - 23:44

moja córka ma 21 lat i od urodzenia choruje między innymi na padaczkę bierze depakinęchrono1500j i do tego lek wspomagający uczy się masę wierszy na pamięć jest nie raz więcej zmęczona ale dzięki tym lekom żyje I nie rubmy z lekarzy idiotów któży nie wiedzą jak leczyć nikt nie dostaje leków bez wcześniejszych badań Nie ma na śląsku szpitala w którym bym z córką nie była
  • 0

#15 Mała

Mała

    Gawędziarz

  • Przyjaciele
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 961 postów

Napisano 11 listopad 2007 - 11:01

Anno,przede wszystkim nikt nie atakował Ciebie ani Twojej córki,więc nie rozumiem,skąd ten atak z Twojej strony.Nie robię z lekarzy idiotów, jednak ja po tym leku miałam ewidentnie problemy z pamięcią-z tego co wiem,nie jestem jedyna.
Po drugie.Depakine stosowane jest nie tylko przy padaczce.Teraz biorę inny lek i jest bez porównania lepiej.
Pozdrawiam.
  • 0
Każda chwila, która mogłaby być wykorzystana lepiej, jest stracona.

#16 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 11 listopad 2007 - 12:22

Słuchajcie a ja troszkę z innej beczki. Podobnie jak Mała nie mam epi przynajmniej mój neurolog tak twierdzi , ale mimo wszystko leczy mnie lekami przeciwpadaczkowymi. Było min. Depakine, ale że zaczęło szkodzić na co innego zmieniliśmy na Topamax 25mg. Ale nie o tym.. Czy też macie mimo zażywania jkichkolwiek leków problemy z koncentracją i przyswojeniem wiedzy??Ja uczę się prywatnie angielskiego i widzę ,że przyswojeniem wiedzy jest coraz gorzej :(
  • 0

#17 Mała

Mała

    Gawędziarz

  • Przyjaciele
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 961 postów

Napisano 11 listopad 2007 - 19:39

Diabliczko,powiedz mi jedno, uczysz się cały czas czy miałaś przerwę??
  • 0
Każda chwila, która mogłaby być wykorzystana lepiej, jest stracona.

#18 korabik

korabik

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 20 postów

Napisano 12 listopad 2007 - 00:37

Witam

Ja kłopoty z pamięcią wiążę nie z braniem jakichkolwiek leków. około 3 lata temu zgłosiłam się do lekarza właśnie z powodu zauważonych u siebie problemów z pamięcią tzw krótką. Dostałąm wówczas depakine i notropil. Brałam tylko notropil. Uważam, że na kłopoty z pamięcią w moim wypadku notropil najlepiej pomagał. Ale to było wówczas, gdy nic innego nie zażywałam. Teraz lekarze zabronili łykać tego specyfiku razem z lekami antyapadaczkowymi i nie biorę. Słyszałam, że przyczyn problemów z pamięcią może być mnóstwo, np. depresja, leki, nerwica, padaczka i zapewne inne choroby. Myślę, że jeżeli objawy nie przejdą należy szukać i szukać przyczyn, a nie dopatrywać się ich w najłatwiejszym przypadku.

Pozdrawiam

korabik
  • 0

#19 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 12 listopad 2007 - 06:43

Malutka uczę się od jakiś 4 lat tego cholernego angielskiego brrr ..najpierw było ok, ale teraz koszmar.. korabik no przecież wymieniłam padaczkę i leki jako przyczynę więc szukam , nie wiem o co chodzi?? Mała a jestem tym bardziej załamana ,że studia skończyłam raczej bez większych problemów a teraz... ehhh
  • 0

#20 korabik

korabik

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 20 postów

Napisano 12 listopad 2007 - 10:30

Witam

Diabliczko, chodzi tylko o to, że napisałam swoje zdanie na zadane pytanie w tym wątku przez Małą:)

Pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych