Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

turnus w Ciechocinku "SANVIT"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 luska

luska

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 29 styczeń 2007 - 10:53

czy ktoś był w sanatorium "Sanvit"??
Razem z najomym w marcu chciałybyśmy wybrać się na turnus rehabilitacyjny z dofinansowaniem PFRON do CIECHOCINKA "Sanvit"
Czy ktoś z Was może był w tej miejscowości w sanatorium i może mógłby coś powiedzieć na ten temat? pozdrawiam.
  • 0

#2 małgosia

małgosia

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 133 postów

Napisano 29 styczeń 2007 - 12:26

Bardzo fajny osrodek bardzo dobra baza zabiegowa wszystko dostosowane do wózka Ośrodkek jest na tyłach tężni więc blisko. Kuchnia dobra porcje dzielone jest basen juccuzi wieczorek zapoznawczy gdzie jest wybór krola i królowej turnusu, masa wycieczek po okolicy i do Torunia. Na miejscu jest kawiarenka.
Ja bylam tam dwa razy z moja siostra a raz to bylysmy tam w okresie Świąt Wielkanocnych.
Polecam jedyny minus to większość turnusu tworza ludzie starzy
  • 0
kiedy Bóg zamyka drzwi to otwiera okna

#3 luska

luska

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 29 styczeń 2007 - 14:04

Dzięki Małgosiu. Myślałam że młodzi też są. Powiedż mi zadowolona byłaś z zabiegów?Ostatnio mam bóle dolnej części kręgosłupa. Myślałam że Ciechocinek byłby lepszy. Zastanawiam się jeszcze na Sanatorium "Sanvit" Iwoniczu Zdroju, może coś wiesz?
  • 0

#4 Fibi

Fibi

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 636 postów

Napisano 29 styczeń 2007 - 14:18

Ooo Iwonicz Zdrój też mnie interesuje.Ale w Ciechocinku byłam rok temu i jestem bardzo zadowolona. Jest mnóstwo miejsc do spacerowania. Polecam
  • 0

#5 małgosia

małgosia

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 133 postów

Napisano 30 styczeń 2007 - 08:37

Z zabiegów bylam zadowolona oni kalda tam duży nacisk na kręgosłup ja muszę dźwigać moją siostrę więc zabiegi mialam tylko na kręgosłup
  • 0
kiedy Bóg zamyka drzwi to otwiera okna

#6 arleta_p

arleta_p

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 393 postów

Napisano 30 styczeń 2007 - 14:20

Jako wyjazd do Ciechocinka wspólnie z Zakłądem a wiec 53 osoby młode :) byliśmy w Ciechocinku w Sanvicie na turnusie :)
Byliśmy zadowoleni i polecam.Dostowanie dla ON jest na 6+
Wieczorki zapoznawcze miłe, wiele wycieczek, w porze wiosennej grille :)
i to co najważniejsze baza zabiegowa :D 6+++++ bo tylko tak można opisać tam bazę...Masaż suchy u Pana masażysty cudowny :D
Ja bym polecała wyjazd w okresie wiosennym gdzie rośliny budzą się do życia wtedy jest tam pięknie :)
Oczywiście tak jak Małgosia pisze jest kawiarenka, do dyspozycji za odpłatą wieczorkiem basen ,sauna,solarium,stół bilardowy.... nie ma mowy o nudzie :)
  • 0
Z każdym kolejnym dniem zastanawiam się co chce przekazać mi tak naprawdę życie. ...

#7 luska

luska

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 30 styczeń 2007 - 21:49

Już mamy zarezerwowane miejsce w Ciechocinku :) i =) wynik:. Może ktoś IPON wybiera się na turnus "Sanvit" w marcu od 12 do 26. 2007r. . Było by miło, was poznać! ......Gorąco pozdrawiam
  • 0

#8 Michał

Michał

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 126 postów

Napisano 31 styczeń 2007 - 12:08

Ja też wybieram się do Ciechocinka, właśnie do Sanvit (przynajmniej taką mam nadzieję), ale normalnie ze skierownia z NFZ. I planuję ten wyjazd w okresie letnim. Także dzięki za wszelkie Wasze informacje.
  • 0

#9 Fibi

Fibi

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 636 postów

Napisano 31 styczeń 2007 - 14:54

Te sanatorium trochę daleko od centrum [jeśli można to tak nazwać] czy przy tym ośrodku jest jakiś park/

Dodano śro 31 sty 2007 14:55:22 CET :
Dodano śro 31 sty 2007 14:54:59 CET :
Dodano śro 31 sty 2007 14:54:49 CET :
Pomijając tężnie.
  • 0

#10 arleta_p

arleta_p

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 393 postów

Napisano 31 styczeń 2007 - 15:23

tak naprawde do centrum przez park który jest blisko nie jest daleko.Wparku znajduje sie pijalnia wody i kawiarnia oraz muszla koncertowa oraz sala gdzie grywa Don Wasyl...:D
  • 0
Z każdym kolejnym dniem zastanawiam się co chce przekazać mi tak naprawdę życie. ...

#11 Fibi

Fibi

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 636 postów

Napisano 23 luty 2007 - 13:36

Michał ,słyszałam ,że na przyznanie turnusu przez NFZ czeka się 2 lata. Czy Ty też tak długo załatwiałeś sprawy/. I jak Ci się udało załatwić by ci dano termin letni,podobno z tym jest kłopot.
  • 0

#12 Michał

Michał

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 126 postów

Napisano 23 luty 2007 - 17:42

Hm... To normalne sanatorium, właśnie z przydziału NFZ. Kiedy byłem w kieleckim oddziale NFZ (bo mieszkam w woj. świętokrzyskim), powiedziano mi, że na Ciechocinek czeka się około roku, stąd takie moje przypuszczenia, że trafi mi się okres letni (byłbym rad :) ). A papiery złożyłem w czerwcu ubr.
  • 0

#13 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 23 luty 2007 - 18:11

Ja też wybieram się do sanatorium "Sanvit" w lipcu. Jednak przeglądam jeszcze inne oferty, trochę bardziej w mieście i tańsze. Tyle tego jest, że trudno coś wybrać. Np "julianówka" lub "Perełka", jest tam taniej o ok. 200 - 300 zł. Może ktoś zna te ośrodki i coś o nich opowie. :)
Pozdrawiam
  • 0

#14 ewita

ewita

    Gawędziarz

  • R.I.P.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1156 postów

Napisano 23 luty 2007 - 19:08

:D Julianówka i Perełka po pierwsze nie znajdują się bliżej centrum niż Sanvit! Poza tym niewiele mogą zaoferować jeżeli chodzi o zabiegi rehabilitacyjne... Jestem właśnie w Ciechocinku, piszę z sanatorium Jubilat. Czyli macie informacje "z pierwszej ręki" niejako :D Ta niższa cena nie jest przypadkowa, wierz mi! Poziom zabiegów i możliwości Sanvitu są znacznie wyższe niż tych dwóch malutkich ośrodków - ot, chociażby piękny, nowoczesny basen na miejscu... Pozdrawiam!
  • 0
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)

#15 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 24 luty 2007 - 10:51

Bardzo dziękuję za odpowiedź "z pierwszej ręki". :) To fakt, czasem trochę taniej może oznaczać same straty. Dlatego wybierając ośrodek mniejszy i mniej znany trzeba bardzo uważać. Myślę, że trzeba też zauważyć pewne zalety tych mniejszych, np. bardziej kameralna atmosfera. Dzwoniłem do tych ośrodków i tak: pani z "Perełki" była dość enigmatyczna, robiła wrarzenie jakby sama nie wierzyła w to co mówi, najogólniej nie wzbudzała zaufania więc "Perełkę" sobie odpuściłem. Jeśli chodzi o "Julianówkę" - w trakcie rozmowy pani zapytała czy mam może GG, zaproponowała taki kontakt bym nie stresował się kosztami połączenia tel. Faktycznie mogliśmy bez stresu sobie porozmawiać spokojnie, otrzymałem odpowiedzi na pytania z najdrobniejszymi szczegółami. To prawda, że dysponują mniejszą bazą zabiegową ale basen też mają [ oddany do użytku w listopadzie 2006]. Można powiedzieć tak: Mniejszy ośrodek to i mniejsza baza zabiegowa i mniejszy basen, ale ogólnie sanatorium może być OK. Albo poprostu tam bardziej potrafią się sprzedać.
Czy ktoś był w "Julianówce" ?

Pozdrawiam :)
  • 0

#16 Fibi

Fibi

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 636 postów

Napisano 24 luty 2007 - 13:39

Michał jak wygląda odpłatność za sanatorium NFZ-tu?
  • 0

#17 Michał

Michał

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 126 postów

Napisano 25 luty 2007 - 11:18

Hm... wydaje mi się, że to zależy od ośrodka, miejscowości, gdzie się jest w sanatorium. Np. w zeszłym roku byłem w Busku-Zdroju, ze skierowania NFZ. Zapłaciłem w sumie 210 zł.
  • 0

#18 iwa372

iwa372

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 157 postów
  • Skąd:Środek Polski

Napisano 26 luty 2007 - 11:30

Mogę spytać w jakim i czy wróciłeś zadowolony bo nie wiem jeszcze gdzie się wybrać
z przyjaciółką w tym roku.
  • 0
Iwa 372
Tylko dla miłości nie ma przeszkód.(M.Gogol)

#19 Michał

Michał

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 126 postów

Napisano 26 luty 2007 - 13:51

W ogóle do Buska często jeżdżę, przede wszystkim ze względu na bliskość od mojego miejsca zamieszkania. A teraz mam taki kaprys :) i wybieram się do Ciechocinka...
Byłem w sanatorium o nazwie "Nida-Zdrój". Polecam, wszędzie blisko (w tym roku podobno ma być oddany do użytku basen), zabiegi przednie, posiłki też niezłe, w otoczeniu park, a w nim ścieżka zdrowia. Wszystko dostosowane dla ON, choć przydałyby się "kosmetyczne" poprawki.
  • 0

#20 Bebe

Bebe

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 01 maj 2007 - 11:12

W Ciechocinku polecam Dom Zdrojowy :)
W pelni przystosowany do wozkow, chyba jako jeden z nielicznych zapewniajacy pomoc niepelnosprawnym, ktorzy wymagaja opieki osob drugich. Nie trzeba jezdzic z wlasnym opiekunem :) Do pobytu sanatoryjnego nie doplaca sie nic. Natomiast 2-tyg. turnusy rehabilitacyjne nie sa takie tanie - w sezonie koszt to ok. 1800 zl. za pokoj 2-osobowy, "jedynki" oczywiscie drozsze (w tym roku dofinansowanie z PCPR/MOPR to +- 700 zł. dla 1 grupy). Ale uwazam, ze warto :) rehabilitacja dobra, warunki rowniez, zapewniona opieka, a personel mily.. coz wiecej potrzeba?? ;)
http://www.puc.sky.pl/dom_zdr.html

Pozdrawiam :)
  • 0
"Nowy dzień i każdy jego blask, dają zawsze kilka dobrych rad. Z nowym dniem więcej wiem o sobie wciąż nie wiedząc prawie nic..."


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych