Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

RZS - i jego leczenie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 Janet

Janet

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 24 postów

Napisano 10 sierpień 2007 - 17:29

Cześć Wszystkim z Rzs-kiem i tym którzy chcą pomóc

Otwieram wątek w sprawie leczenia RZS, obecnie jest stosowane leczenie biologiczne takimi lekami jak ENBREL, RAMICADE (są jeszcze inne leki jeśli wiecie coś o nich to piszcie!)

Czy ktoś z was brał te leki?, a jeśli tak to jak się po nich czuł?. Również z tego co słyszałam od innych osób, to czasami jest problem z dofinansowaniem, po niżej zamieszczam linki do str. o dofinansowaniem, oraz do leków o których jest mowa powyżej.

Dofinansowanie: http://www.fop.razem...show_article=43
Terapie biologiczne w leczeniu rzs: http://free.of.pl/z/...Terapiebiol.htm
Informacje o Enbrel (etanerceptu): http://luszczyca.org...ndex.php/Enbrel lub www.enbrel.pl
Informacje o Ramicade: http://bioinfo.mol.u...rticles/Oruba05

Zachęcam do pisania im więcej mamy informacji tym łatwiej nam będzie się leczyć:)
3majciesie =)
  • 0
Zapraszam serdecznie na stronkę

#2 elusia

elusia

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 80 postów

Napisano 09 październik 2007 - 22:00

Witajcie. Mam Pytanie Odnosnie Reumatoidalnego Zapalenia Stawow- Czy Moga Od Takiego Wlasnie Zapalenia Puchnac Stopy? I Czy Na Stopach Moze Pojawiac Sie Czasem Cos W Rodzaju Swedzacej Pokrzywki? Dziekuje Za Odpowiedz I Pozdrawiam .
  • 0
ela

#3 elfik

elfik

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 43 postów

Napisano 10 październik 2007 - 12:48

Cyt."Do objawów nieswoistych choroby reumatycznej zalicza się pokrzywkę. "
Poczytaj tu: http://64.233.183.10...clnk&cd=7&gl=pl

Z tego co wiem, taka pokrzywka występuję kilka dni przed ostrym atakiem choroby, jest jakby zwiastunem, po niedzieli być może dowiem się czegoś więcej na ten temat.
  • 0
[you] nawet nie wiesz jak wielkim szczęściem jest wierzyć w miłość... ja kiedyś wierzyłam i to były najpiękniejsze chwile. :)

#4 elusia

elusia

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 80 postów

Napisano 23 październik 2007 - 20:07

Witajcie-co oznacza odczyn Walterra - Rossego dodatni ? przy OB- wysokosci 3 tzn jednoscyfrowym? i jakie badania nalezy zrobic by zobaczyc na jakim poziomie jest dodatni ... czy lekarz rodzinny moze dac skierowanie na takie badanie okreslajace poziom tego odczynu ?z gory dziekuje za odpowiedz....
  • 0
ela

#5 krzyss97

krzyss97

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 25 listopad 2007 - 13:08

Witajcie.
Widze ze ostani wpis jest z pazdziernika,wiec domyslam sie ze ze malo kto odwiedza to forum.... Choruje na rzs od 1,5 roku i chetnie sie wymienie doswiadczeniami z Wami...
jesli ktos odpisze to chetnie bede odpisywal:)
pozdrawiam Krzysiek z wrocławia
  • 0

#6 Fibi

Fibi

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 636 postów

Napisano 04 grudzień 2007 - 12:41

Kochani moja mama ma RZS ,ale gdy robi sobie badania,nic jej w nich nie wychodzi.
Wiele lat temu jeden z lekarzy [bardzo dobrych] stwierdzil u mojej mamy tą chorobę i zapisał jej lek o nazwie RELIFEX ,niestety mama go nie braŁa,bo bardzo szkodził na wątrobę.A moja mama ma z nią problemy.
Czy istnieją jakieś inne leki mniej niszcząco działające na watrobę???Proszę napiszcie coś.

Dodano wto 04 gru 2007 12:53:28 CET :
A co wy bierzecie i jak to na Was działa,czy często występują u was skutki uboczne??
  • 0

#7 agnieszka0319

agnieszka0319

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 10 styczeń 2008 - 14:52

Cześć wszystkim!weszłam na to forum bo ja też choruje na rzs ale myślę że mogę siebie nazywać weteranem tej choroby.walczę z nią już 26 i niestety ostatnim czasem coraz częściej przegrywam .jestem już po 3 operacjach w tym wymianie biodra a czekają mnie kolejne ,ja również próbowałam już wszelkich leków począwszy od sterydów a skończywszy na lekach biologicznych.jeśli chodzi o sam enbrel to brałam go kilka miesięcy i muszę przyznać że odczułam poprawę niestety po odstawieniu nastąpiło pogorszenie .z moich doświadczeń myślę że wszystkie te leki biologiczne pomagają tylko w trakcie kuracji a po za kończeniu bardzo często jest nawrót choroby.pozdrawiam wszystkich trzymajcie się i nie poddawajcie w walce z tą chorobą ,jeśli ktoś chce pogadać to podaję moje gg944785
  • 0

#8 lukasia

lukasia

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 20 styczeń 2008 - 14:23

Witam !
Ja tez już dość długo choruję na rzs

Dodano nie 20 sty 2008 14:30:33 CET :
i teraz mam skierowanie na leczenie biologiczne .Może ktoś z Was wie czy tylko wyniki i opis z rtg wystarczą aby wziąć ze sobą i czy od razu po pierweszej wizycie dostanę jakieś leki jeżeli ktoś z Was przechodził to już bardzo proszę o podpowiedż .Z góry dziękuję
  • 0

#9 monika dk

monika dk

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 28 marzec 2008 - 19:26

Czesc ja tez sie lecze lekami biologicznymi.
pytanie zostalo zadane dosc dawno temu,ale innym zinteresowanym odpowiem na przyszlosc.
samo rtg nie wystarczy zeby od razu dostac lek,a dostac znaczy zostac podlaczonym pod kroplowke bo w ten sposob podawany jest remicade.
muszabyc zrobione specjalne badania krwi i proba czy nie ma sie np.ukrytej gruzlicy,bo wtedy podanie leku jest niemozliwe.
Wczesniej ktos napisal ze kiedy bral Enbrel czul sie lepiej,a po odstawieniu nastapilo pogorszenia,bo leki te dzialaja tylko wtedy kiedy sa podawane regularnie i w zasadzie trzeba je brac do DO KONCA ZYCIA,aby choroba nie postepowala, bo aktywnie dzialaja po przyjeciu.Mnie osobiscie Remicade nie pomagal,teraz jestem na Enbrelu ktory raz w tygodniu sama sobie wstrzykuje podskornie jak to sie robi z insulina.
Mam to szczescie w nieszczesciu ze mieszkam w Danii i tu nie trzeba sie starac o leczenie,ani dofinansowanie,bo tutejsza sluzbe zdrowia stac na takie lesczenie kazdego pacjeta z RZS ktory nie ma innych przeciwskazan zwiazanych z innymi chorobaminp.gruzlica,albo uczuleniem na przeciwciala znajdujace sie w leku.
Pozdrawiam wszystkich i chetnie sluze rada. Monika
  • 0

#10 dorota 01

dorota 01

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 25 postów

Napisano 30 marzec 2008 - 22:30

witam milutko.choruje na RZS jestem leczona juz trzecim lekiem biologicznym,przez 5 lat Remicade a obecnie najnowszym lekiem o którym nikt ty nie wspomina nazywa sie ORENCJA-juz jest zarejestrowany w aptekach ale nie potrafia farmaceuci podac cene.Moja pani doktor mówiła cos o 3 tys.miesiecznie czyli jeden wlewJezdżę co 28 dni na ten wlew do Wrocławia otrzymuje go w kroplówce .Nie wiem czy kogos to interesuje dlatego jak cos to piszcie na kiciulinda@poczta.onet.pl Pozdrawiam chorych i zycze jak najmniej bólu!
  • 0

#11 cobra

cobra

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 04 kwiecień 2008 - 13:48

witam,od 18 lat choruje na stilla doroslych / przez 2 lata lekarze błądzili bo nie mogli postawić prawidłowej diagnozy i to lekarze z instytutu reumatologii w warszawie/ still jest dość zadka chorobą i może dlatego lekarze nie wiedzieli co mi jest zmyliła ich wysypka typ rumień.Przeszłam leczenie sterydami na początku w dużej dawce, metotrexatem- ale tylko 1 rok środki przeciwbólowe celebrex ,szukałam pomocy za granica / niemcy ,holandia/ i dano mi te same leki co i u nas .Myślałam o aravie ale w końcu jej nie wzięłam. Postanowiłam leczyć się homeopatycznie równolegle ze sterydami,
biorąc coraz więcej leków homeopatycznych schodziłam z dawki sterydów .Od 5 lat nie biorę żadnych sterydów i innych przeciwzapalnych. Przestałam jeść mięso i po 3 miesiącach nie jedzenia mięsa bole stawów ustąpiły.W chwili obecnej mam obrzęk jednego stawu nadgarstkowego,po konsultacji z lekarzem mam sobie przykładać jedynie
altacet.Zrobiłam rtg nadgarstków mam duże zmiany to ponoć typowe dla stilla.
czy ktoś z was może choruje na to samo ,czy znacie jakieś nowe metody ,może leki ,
może możecie polecić naprawdę dobrego i doświadczonego reumatologa.
czy ktoś z was stosował akupunkturę.
  • 0

#12 Janet

Janet

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 24 postów

Napisano 05 maj 2008 - 15:51

Witajcie koleżanki i koledzy :)

Oj ale mi strasznie głupio dawno tu nie zaglądałam i jak zobaczyłam teraz ile jest odpowiedzi noi rozmowa się kręci to się ucieszyłam strasznie :cool::cool:

Widzę, że każdy z was albo choruje na RZS, MIZS lub ktoś z waszych bliskich. Ja sama choruje od najmłodszych lat i wiem z czym się zmagacie.

Jeśli byście chcieli porozmawiać o swoich zmaganiach z reumatyzmem to zapraszam na to forum http://www.3majmysierazem.pl/phpbb/ zostało ono stworzone dla dzieci,młodych osób, młodzieży, rodzica, rodziny.

pozdrawiam pa
  • 0
Zapraszam serdecznie na stronkę

#13 886259

886259

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 14 grudzień 2008 - 21:34

Witam serdecznie. Występuję tutaj ponieważ mój tata jest bardzo cięzko chory na RZS. Choruje w sumie 11 lat i niestety od ok. roku jego stan bardzo się pogorszył. W tej chwili ma już bardzo poważny problem żeby zrobić choćby jeden krok. A jeszcze kilka miesięcy temu było to możliwe bez większych problemów. Stan się pogarsza i nie wiem, co robić. Był już w różnych szpitalach, senatoriach, ośrodkach rehabilitacyjncyh, teraz jest nawet w szpitalu. Niestety obawiam się, że stan w który wpadł, może się jeszcze pogarszać. Dzisiaj, będąc u niego, dowiedziałem się o leczeniu biologicznym, o którym nikt nigdy, żaden lekarz, nie wspominał. Powiedzcie mi dlaczego, czy tego się nie stosuje w Polsce, czy te leki są bardzo drogie, czy jest możliwość refundowania. Dla tych, którzy niestety chorują powiem, że tato ma powykrzywiane palce u rąk i stóp, problemy z poruszaniem rękoma a jak usiłuje wstać, to w kolanach strzela mu jak w trybikach bez smaru. Gdybym tego nie słyszał, nigdy bym nie uwierzył. Proszę o jakąś poradę, informacje na ten temat, czy może ktoś coś wie więcej na temat leczenia biologicznego! Z góry dziękuję.
  • 0

#14 Jerychonka

Jerychonka

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 93 postów

Napisano 14 grudzień 2008 - 23:39

Witam!
Forum IPON jest dla wszystkich osob niepelnosprawnych z roznymi chorobami. Zagladaja tez tutaj osoby z chorobami reumatycznymi ale nie za czesto jak widze.
Jesli chodzi o leczenie RZS lekami biologicznymi to wiele informacji na ten temat znajdziesz np: na tym forum
http://www.toczen.pl/forum/
Wejdz na dzial doniesienia medyczne i na tej stronie znajdziesz kilka watkow na temat leczenia (lacznie z leczeniem bologicznym).
Innym dobrym forum dla osob z chorobami reumatycznymi to forum dla osob z ZZSK (choroba pokrewna z RZS). Tylko tam sie trzeba rejestrowac aby moc czytac.
http://free4web.pl/3/?9347

Z tego co wiem to leki biologiczne sa bardzo drogie i dlatego nie wszyscy moga byc nimi leczeni.
W innych krajach lekami biologicznymi leczy sie w pierwszej kolejnosci ludzi mlodych aby umozliwic im jak najdluzej mozliwosc uczestniczenia w zyciu spolecznym - nauka, praca, aby mogi jak najdluzej funkcjonowc normalnie.
Tak ze nie tylko w Polsce nie wszyscy sa tymi lekami leczeni.
Ale poczytaj dokladne informacje na ww. forum i sam sie dowiedz jak to funkcjonuje w Polsce.
Moze znajdziesz sposob na pomoc dla taty.
Pozdrawiam i zycze Twojemu tacie jak najszybszej poprawy zdrowia.
  • 0

#15 medicus

medicus

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 151 postów

Napisano 15 grudzień 2008 - 13:18

Witam,moi drodzy wiem że dużą ulgę w leczeniu RZS,daje odpowiednia dieta,tj.musimy kategorycznie zrezygnować z potraw i składników zakwaszających organizm.
trzeba zrezygnować z mięs,albo je zminimalizować,niestety ale cukier musimy odstawić całkowicie,nawet w postaci przetwożonej,zastąpić owocami,gdzie bogato występuje,następnie kawa,alkochol,ostre przyprawy.Wybierać tylko przetwory bez konserwantów,odstawienie w/w produktów napewno dużo złagodzi objawy.Proponuję poszukać w necie o produktach zakwaszających.Z tego co pamiętam,wspomiane produkty wytważają chyba szczawiany,które odkładają się w postaci kryształków w stawach i to powoduje diabelne bóle...
  • 0
Oczami myśli patrzę w twoją stronę
I chciałbym trafić aż do twoich oczu.
Odległość wiesza nieczułą zasłonę -
Chciałbym ją przedrzeć i ciebie tu poczuć!

#16 zuziamaja

zuziamaja

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 14 sierpień 2009 - 16:09

cześć wszystkim
na rzs choruję już żę ho ho
ostatnio jestem leczony HUMIRĄ (ADALIMUMAB )
proszę tych którzy coś konkretnego wiedzą w tej kwesti o kontakt
mój adres elektroniczny
bogdan_54@op.pl
  • 0

#17 paulette76

paulette76

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 19 styczeń 2010 - 22:43

Witam,
Czy Ktos Z Was Miał Wymieniane Biodro Zniszczone Przez Rzs A Jesli Tak , To Jaki Rodzaj Protezy Polecacie. Czekam Na Operacja I Nie Wiem Czy Dobrze Wybrałam:-(
  • 0

#18 Marce

Marce

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 02 marzec 2010 - 15:35

Witajcie,
poszukuje klinki lub lekarza na terenie Warszawy specjalizującego się w leczeniu RZS. Czy może mi ktoś pomóc w tej sprawei??

Pozdrawiam
Marce
  • 0

#19 truskawkowapanna

truskawkowapanna

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 05 marzec 2010 - 22:11

Witajcie,
poszukuje klinki lub lekarza na terenie Warszawy specjalizującego się w leczeniu RZS. Czy może mi ktoś pomóc w tej sprawei??

Pozdrawiam
Marce
Ja przez długi czas leczyłam się w Klinice Reumatologii na ul.Spartańskiej w Warszawie właśnie.
Może tam spróbuj :-)

W ogóle to witam RZS-owcy :-)

Choruję na tą "cudowną"chorobę już ładnych 20 kilka lat.
Leczona byłam wieloma lekami.Między innymi lekiem biologicznym o nazwie REMICADE.
U mnie przyniósł on niestety odwrotny skutek - pogorszyło mi się po nim.
Ale wiadomo...każdy może reagować inaczej na każde leki :-)
W sumie,oprócz swojego przypadku...spotkałam się z samymi pozytywnymi opiniami na temat leczenia biologicznego.

A czy Wam się też tak bardzo pogarsza co jakiś czas??
Bo mnie niestety tak :-(
Okres tak zwanej reemisji do tej pory trwał u mnie jakieś 5 lat.
A teraz...nawet 2 lata nie ;-(
  • 0

#20 truskawkowapanna

truskawkowapanna

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 23 marzec 2010 - 15:56

Hallo!!!Nie ma tu nikogo z RZS-em???????????????????????????????????????
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych