Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Sanatorium


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 Paulla

Paulla

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 897 postów
  • Skąd:Gniezno

Napisano 16 lipiec 2006 - 20:46

Witam! Choruję na MPD. Od dłuższego czasu myślę o tym, by wybrać się do sanatorium, jednak jest tyle ośrodków rehabilitacyjnych, że trudno się zdecydować na jeden z nich, dlatego może ktoś z Was Kochani poleciłby mi ośrodek, do którego naprawdę warto pojechać.
Za wszystkie sugestie będę bardzo wdzięczna. :)
  • 0
"Wszystkie niejasne pojęcia muszą upaść nim uczeń może nazwać siebie mistrzem..." Bruce Lee
"Trzeba mieć niemało odwagi, aby się ukazać takim jakim się jest naprawdę." Søren Aabye Kierkegaard

#2 Gość_Karina_*

Gość_Karina_*
  • Gość

Napisano 17 lipiec 2006 - 11:43

Osobiście z autopsji polecam ośrodek MAZOWSZE w Łebie. Byłam tam 2 razy (także w tym roku) i jestem bardzo zadowolona. Jeśli ewntualnie chciałabyś jakieś bliższe info na jego temat, która także choruje na MPD to kliknij do mnie na gg ;)
  • 0

#3 Fibi

Fibi

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 636 postów

Napisano 02 sierpień 2006 - 12:10

Półtorej godziny temu wróciłam z 2 tygodniowego pobytu w sanatorium ''wrzos''.Bardzo mi się tam podobało. :) Wszędzie od niego jest blisko.Idzie się kilka metrów i już się jest w lasku sosnowym,niedaleko też jest deptak,''grzybek'',park i tężnia.
Rehabilitanci bardzo mili i pomocni.Cieszę się,że dr.Kokoszka [bardzo miły] uparł się bym miała ćwiczenia [nigdy nie miałam rehabilitacji].Nie żałuję !
Bardzo wypoczełam z mamą ,mamy wielką ochotę wrócić tam za rok.:)
  • 0

#4 fruit

fruit

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 85 postów

Napisano 27 styczeń 2007 - 13:14

Też byłam we Wrzosie (Ciechocinek)...Rzeczywiście wszędzie dosyć blisko...

Blisko? Jak dla kogo.
Do głównego parku z pijalnią wód mineralnych jest ok. 0,6 km., stamtąd drugie tyle jest do pierwszej tężni. Daje to ok. 1,2 km w jedną stronę i tyle samo z powrotem (pomijając jakikolwiek spacer wokół tężni). Niektórzy samodzielnie nie dojdą...
Natomiast w pobliskim lasku-parku sosnowym, o każdej porze można spotkać na połamanych ławkach pełno miejscowych pijaczków :(
Poza tym, samo sanatorium jest dobre.
  • 0
Tak długo jak człowiek będzie zabijał i zjadał zwierzęta, ludzie będą zabijali się nawzajem. W istocie, ten kto zabija i zadaje ból, nie zazna radości i miłości.
- Pitagoras

#5 Gość_kasia_22_*

Gość_kasia_22_*
  • Gość

Napisano 23 luty 2007 - 13:18

Witam! Od dłuższego czasu myślę o tym, by wybrać się do sanatorium, jednak jest tyle ośrodków rehabilitacyjnych, że trudno się zdecydować na jeden z nich a po za tym chciałbym trafic na rówiesników w swoim wieku 21-30 lat
  • 0

#6 Fibi

Fibi

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 636 postów

Napisano 23 luty 2007 - 13:28

Fruti,bywałam w parku sosnowym i na żadnej ławce nie naciełam się na pijaczka,naszczęście.Nie byłam w parku z pijalni wód i nie wiedzałam,że w Ciechocinku jest więcej niż jedna tężnia.Jestem zdziwiona.

Dodano pią 23 lut 2007 13:30:06 CET :
Ale przynajmniej deptak jest blisko,bardzo go lubię bo dużo ludzi na nim spaceruje.A ja lubię przebywać wśród ludzi.
  • 0

#7 serdusio28

serdusio28

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 166 postów

Napisano 11 czerwiec 2007 - 14:47

ja mam pytanie,czy TYLKO Ciechocinek istnieje?
  • 0
Guest zapamietaj że Jeśli jakaś dłoń ma miejsce w drugiej dłoni ,to własnie jest przyjaźń

#8 dzidzia1985

dzidzia1985

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 464 postów

Napisano 11 czerwiec 2007 - 15:43

nie tylko hehehe
  • 0
mam w sobie duże pokłady energi i ciepła

#9 serdusio28

serdusio28

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 166 postów

Napisano 12 czerwiec 2007 - 10:41

To dlaczego wózkowicze i inne osoby niepelnosprawne tylko tam jezdza??
  • 0
Guest zapamietaj że Jeśli jakaś dłoń ma miejsce w drugiej dłoni ,to własnie jest przyjaźń

#10 dzidzia1985

dzidzia1985

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 464 postów

Napisano 12 czerwiec 2007 - 10:48

Nie tylko ale trzeba przyznać że Ciechocinek ma dobrą baze zabiegową jeśli chodzi o narząd ruchu
  • 0
mam w sobie duże pokłady energi i ciepła

#11 serdusio28

serdusio28

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 166 postów

Napisano 12 czerwiec 2007 - 14:37

klimat nie ten....morze,góry tam sa klimaty i rowniez dobre osrodki sanatoryjne i do tego nie ponosi sie kosztów za to,tylko podróz,hmmm
  • 0
Guest zapamietaj że Jeśli jakaś dłoń ma miejsce w drugiej dłoni ,to własnie jest przyjaźń

#12 dzidzia1985

dzidzia1985

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 464 postów

Napisano 12 czerwiec 2007 - 15:03

za sanatorium płacisz a lekarze którzy kierują do sanatorium bardzo często wskazują Ciechocinek .Morze czy góry to bardziej miejsca na turnusy rechabilitacyjne
  • 0
mam w sobie duże pokłady energi i ciepła

#13 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 12 czerwiec 2007 - 21:31

Proponuje ci jednak wybrać sie raczej na turnus rehabilitacyjny. Niestety, ale za sanatorium się płaci (teraz od czerwca albo lipca ceny za pobyt w sanatorium znowu wzrosły).
  • 0

#14 serdusio28

serdusio28

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 166 postów

Napisano 13 czerwiec 2007 - 07:41

coś Wam zacytuje :
W Sanatorium nie ponosi się kosztów wyżywienia i zakwaterowania:
w sanatorium uzdrowiskowym, jeżeli skierowanie dotyczy dziecka - pozostającego na wyłącznym utrzymaniu ubezpieczonego:
dziecka własnego, dziecka drugiego małżonka, dziecka przysposobionego, wnuka, dziecka obcego przyjętego na wychowanie, również w ramach rodziny zastępczej, do ukończenia przez nie 18 lat,
dziecka uczącego się - do ukończenia 26 lat,
dziecka niepełnosprawnego w stopniu znacznym - bez ograniczenia wieku,
dziecka uprawnionego do renty rodzinnej

i Wy na to?

Minutko,od maja wzrosly stawki w sanatoriach i koszt pobytu jest porównywalny do turnusu rehabilitacyjnego,a jesli to beda gory czy morze to nawet lepiej poniewaz odpoczywasz az 21 dni za ta sama kase.
  • 0
Guest zapamietaj że Jeśli jakaś dłoń ma miejsce w drugiej dłoni ,to własnie jest przyjaźń

#15 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 13 czerwiec 2007 - 08:40

Ok. Skąd to wzięłaś? Opisałaś możliwości dla pobytu dla dziecka a co z dorosłymi? Poza tym do sanatorium sprawę dofinansowania załatwia się (chyba) przez NFZ a nie PCPR.
  • 0

#16 dzidzia1985

dzidzia1985

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 464 postów

Napisano 13 czerwiec 2007 - 09:16

U mnie sprawa wygląda tak z sanatorium nie płace jak narazie bo studiuje
  • 0
mam w sobie duże pokłady energi i ciepła

#17 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 13 czerwiec 2007 - 11:34

Świetny ośrodek, to JUBILAT w Wiśle. W pełni przystosowany i raczej nie ma możliwości, aby się nudzić :D
Byłam tam jakiś czas temu i wróciłam wypoczęta, wyrehabilitowana i bardzo zadowolona.
Niestety, nie jest to zbyt tanie miejsce, ale warto. Mam nadzieję, że niewiele się zmieniło od czasu, gdy tam byłam - marzę by pojechać tam znowu :)
Tam jest przepięknie :) W ośrodku jest kryty, duży basen, windy, podjazdy, pyszne jedzenie...

Jedyne, co mogę dodać, to małe ostrzeżenie dla osób na wózkach, którzy mają słabe ręce - to jest miejscowość górska, więc przyda się ktoś do pomocy.
Jednak od ośrodka do centrum kursuje busik zaopatrzeniowy i czasem można się umówić z kierowcą, że zabierze nas spowrotem do ośrodka, albo podrzuci do miasta.
Jednak dla wszystkich to świetna, dodatkowa rehabilitacja - spacery po pięknych okolicach ośrodka.
Zresztą, zobaczcie sami - stronka ośrodka: http://www.jubilat.net.pl/ :)
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#18 serdusio28

serdusio28

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 166 postów

Napisano 13 czerwiec 2007 - 13:24

Minutko,jest napisane,bez ograniczenia wieku,czyli jak dla mnie oznacza to rowniez dorosłych :) z reszta,wydaje mi sie ze gdyby komus tak naprawde zalezalo by wyjezdzac wlasnie do sanatorium i korzystac jak kazdy czlowiek,to wystarczy sie dowiedziec w NFZ.Tekst znajduje sie w archiwum strony fundacji Integracja.
(Rozporządzenie MZiOS z dn. 30 grudnia 1998 r. w sprawie wysokości częściowej odpłatności ubezpieczonego za koszty wyżywienia i zakwaterowania w sanatorium uzdrowiskowym (Dz. U. Nr 166, poz. 1263) ),pewnie z pozniejszymi zmianami.
pozdrawiam
serdusio28
  • 0
Guest zapamietaj że Jeśli jakaś dłoń ma miejsce w drugiej dłoni ,to własnie jest przyjaźń

#19 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 13 czerwiec 2007 - 15:22

Zresztą i tak do prawie do wszystkiego trzeba dopłacić, gdyby było inaczej to byśmy nie starali się o dotację z NFZ czy PCPR. Czasami są wyjątki bo np. turnus kosztuje tyle co otrzymanie dotacji z PCPR. Są to wyjątki, ale jednak są. Ci co chcą wyjechać na turnus nad morzem, w sezonie letnim to koszt pobytu wynosi w granicach 1200 - 1700 zł a to naprawdę sporo jeśli ktoś pracuje i dotacje otrzyma w wysokości 400-500 zł. Reszte musi dopłacić z własnej kieszeni + ewentualne własne wydatki dla siebie.

Na wszystkich stronach gdzie znalazłam o turnusach rehabilitacyjnych i obejrzałam cennik to dostawałam szoku, że ON musi tyle płacić za pobyt 10-14 dniowy.
  • 0

#20 dzidzia1985

dzidzia1985

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 464 postów

Napisano 13 czerwiec 2007 - 16:20

Kicia dzięki za info o Jubilacie kilka osób mi mówiło że to dobry ośrodek chyba za 2 lata pojade właśnie tam.Treaz kurs PANORAMA Jarosławiec
  • 0
mam w sobie duże pokłady energi i ciepła


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych