Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Neostrada za 33 zł za 512 Mb/s


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 10 sierpień 2006 - 21:32

http://biznes.onet.p...wiadomosci.html
  • 0

#2 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 03 lipiec 2006 - 14:12

Czy ktoś oprócz Rafałka (no i teraz mnie) wie, że od dzisiaj jest neostrada za 33 zł za 512 kb/s ?

http://www.gazetapra...1.2.5.2.0.1.htm

Czy ktoś już korzysta z internetu na tych zasadach?
  • 0

#3 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 03 lipiec 2006 - 14:30

Edzia, 512 kbit, a nie Mbit :)
  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#4 Jacek1982

Jacek1982

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 678 postów

Napisano 03 lipiec 2006 - 18:02

kb/s
  • 0

#5 versus

versus

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1351 postów

Napisano 03 lipiec 2006 - 18:15

Telekomunikacja Polska obniżyła ceny neostrady tp. Ponadto, podpisując promocyjną umowę na 2 lub 3 lata, przez pierwszy rok klienci zapłacą tylko 50% ceny. Przykładowo, przy umowie trzyletniej, miesięczny abonament za neostradę w opcji 512 to przez pierwszy rok 28 zł z VAT, a po tym okresie 56 zł z VAT. Przy dwuletniej opłaty wyniosą odpowiednio 33 zł i 66 zł.

Promocja startowa neostrady dotyczy opcji 512 kb/s, 1024 kb/s, 2048 kb/s i 6144 kb/s. Nowa oferta jest adresowana do osób, które nie mają jeszcze szerokopasmowego dostępu do Internetu oraz klientów, którym kończą się dotychczasowe umowy. W promocji można zawierać umowy na okres 2 lub 3 lat.


kolejno: opcja predkosc, opcja czas, abonament za 1 rok, abo po 1 roku

1. 512 36 miesięcy 28,00 56,00
2. 512 24 miesiące 33,00 66,00
3. 1024 36 miesięcy 53,00 106,01
4. 1024 24 miesiace 63,00 126,00
5. 2048 36 miesięcy 63,00 126,00
6. 2048 24 miesiące 73,00 146,00
7. 6144 36 miesięcy 83,00 166,00
8. 6144 24 miesiące 93,00 186,00
  • 0
There is something behind the throne greater than the King himself.
William Pitt The Elder, Lord Chatham

#6 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 03 lipiec 2006 - 18:22

Gdyby nie limity to bym się nie zastanawiał i brał.
  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#7 versus

versus

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1351 postów

Napisano 03 lipiec 2006 - 18:26

eee tam, tylko narzekacie na neo.
pamiętacie czasy modemów?
teraz neostrada to b szybki i stabilny dostęp do internetu i co chwila promocje i obniżki cen
  • 0
There is something behind the throne greater than the King himself.
William Pitt The Elder, Lord Chatham

#8 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 03 lipiec 2006 - 18:39

No jasne że warto, tylko gdzie o tym jeszcze piszą? Potrzebuje jakiś konkretny link.
  • 0

#9 versus

versus

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1351 postów

Napisano 03 lipiec 2006 - 19:13

Minutka, proszę bardzo
http://www.tp.pl/prt...asowe?_a=552204
  • 0
There is something behind the throne greater than the King himself.
William Pitt The Elder, Lord Chatham

#10 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 03 lipiec 2006 - 19:24

eee tam, tylko narzekacie na neo.
pamiętacie czasy modemów?
teraz neostrada to b szybki i stabilny dostęp do internetu i co chwila promocje i obniżki cen

Versus, ja nie narzekam tylko po co mi szybki net z limitem ?
Ja wogóle jestem osobą która nie trafi wszelkich ograniczeń. Nie chodzi mi tu o same p2p, ale jedna z mych ulubionych stacji netowych nadaje z jakością 192kbit/s co daje nam na godzine prawie 100mb informacji; gdybyś chciał dziennie słuchać takiego radyjka daj my na to średnio 3 godziny na dzień przez miesiąc, to daje nam to plus minus 9gb. Zostaje nam 6gb. Jakieś dema gier, trailery, itp, serfowanie, poczta; reasumując, tak jak ja; osoba co dziennie przy kompie siedzi nawet do 14 godzin to 15 gb to wielkie NIC. O p2p mógłbym zapomnieć.
  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#11 Panta rei

Panta rei

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 413 postów

Napisano 03 lipiec 2006 - 20:51

Jeśli TP obniża ceny neostrady to znak że nadchodzi konkurencja,oni nie dają nic za nic.
Ja mam szybkość 256 za 73zł dzwonili do mnie z propozycją zwiększenia szybkości w tej samej cenie. Najlepsze jest to że gdy skończy mi się okres na jaki mam podpisaną umowe to umowa przekształci się w umowe na czas nieokreślony.
  • 0
Uśmiechnij się widząc człowieka,
Uśmiechnij się on na to czeka.
N.N.

#12 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 04 lipiec 2006 - 15:43

Skoro już jesteśmy przy temacie Neo i ukochanego monopolisty to:

http://gospodarka.ga...81,3461552.html
http://gielda.onet.p...wiadomosci.html
  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#13 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 04 lipiec 2006 - 17:21

No i bardzo dobrze, bo to wielka przesada, że trzeba płacić prawie 50 zł za abonament telefoniczny. Ja prawie nigdy nie korzystam ze stacjonarnego... Powinniśmy mieć możliwość jakiejś zniżki albo w ogóle nie płacić. ;)





http://neostrada.pl/..._tekst&p1=35441

No i są jakieś jeszcze inne ograniczenia. Umowa która się kończy nie może pozostać mniej niż 30 dni.
  • 0

#14 Efaa

Efaa

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 368 postów

Napisano 14 lipiec 2006 - 17:59

:):):)To będzie długie, ale opiszę jako przestrogę :)

Mieszkając na wsi nie mielismy wyjścia i musielismy założyć telefon, i SDI, bo były tylko takie możliwości i tylko TPSa i tylko SDI. To był koszmar 140 zł + abonament 45 zł za NIC... Prędkość tragiczna, odświeżanie strona jak przy modemie...nie no nie da się tego opisać. Trwało to długo i postanowiliśmy zerwać umowę i oto wtedy przypomnieli sobie, że właściwie jest możliwość posiadania NEO :o Szok...
Nieważne, że wydzwanialiśmy i pytaliśmy 10 000 razy o NEO. "brak możliwości technicznych"..
ale jak fajnie, że nagle mogliśmy mieć NEO za 1 zł przez pół roku, ale jeśli podpisze się umowę na 2 lata. Co nam szkodziło..podpisaliśmy..

:D
Ale po drodze zmieniły się plany co do zamieszkania i wyprowadziliśmy się ze wsi. Kurcze wystarczyło przenieś umowę, podpisać umowe na rok i mieć ich z głowy. Bo niestety konkurencja jt lepsza :( Mając inne możliwości objęliśmy taką strategię działania.
Tym razem los się do mnie uśmiechnął i stało się tak..
Przenosząc numer, zrobili to po miesiącu, ale NEO...cisza...
Dzwoniliśmy wiele razy na 9393 zawsze za kazdym razem otrzymując inną odpowiedź. Raz, że w trybie pilnym będzie NEO innym razem, że mój nowy nr tel. nie jt moim numerem :rolleyes:
albo dzwonili do mnie pytając, czy jest Pani Ksysia, a ja nie jestem Pani Krysia.
Non stop przepraszali...
Minął miesiąc.....drugi.....ja nadal bez netu, oni ciągle zwonią, za każdym razem męczą...zaczynamy być niemili i opirniczać zaczynamy za każdym razem...
Przychodza rachunki nie na mój numer... :mad:
Napisałam rezygnację z telefonu i rezygnację z NEO. Zerwanie umowy rzekomo 700 zł, ale jak dzwoniłam innym razem do kogoś innego to powiedzieli, że 300 zł
:cool:
Jakież moje ździwienie było, kiedy okazało się, że bez problemu odpisali, że reklamację przyjmuja i przepraszają, ale..
jakim szokiem było jak za 2 dni dzwonią znów i pani mówi;" dzien dobry, chciałam Panią zaprosić na podpisanie umowy o NEO"

AAAAAaaaaaAAAAA

Odłączyłam telefon...
Teraz jesteśmy w TVK 1mega w promocji...bez głupiego telefonu...
Nagle patrzę na tę rzekomą promocję 33 zł...no ale + abonament...
eehh
raz bez mojej wiedzy włączyli pocztę....potem powtózyło się to...
Dzwonił też Pan, który robił badania na temat popularności TPSy i nieźle pojechaliśmy po niej...
O dziwo koleś był po stronie Nie TPSy :lol:

Także TPsa co by nie robiła....zawsze będzie nieuczciwym monopolistom:)

Cieszę się że nie muszę już korzystać z ich usług...choć rachunki nadal przychodzą o dziwo...
i jak tu się ich pozbyć????;)
  • 0

#15 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 14 lipiec 2006 - 18:38

Podpisuję się pod tą przestrogą obiema rękami...

Z Tepsą trudno jest rozwiązać umowę nawet wraz z jej terminem upływu...

Napiszę krótko...
Umowa miała skończyć mi się 15 sierpnia tego roku. Już w maju byłam "nękana" telefonami informującymi mnie o konieczności jej przedłużenia.... hehehehe ale za jakie pieniądze?
Jak dowiedzieli się, że zamierzam zrezygnować z Neo i napisać rezygnację, to telefonów z "cudownymi" ofertami (na 24 miesiące) miałam jeszcze więcej...
Chciałam dowiedzieć się, gdzie mogę złożyć taką rezygnację. Pod numerem infolinii 9393 poinformowano mnie, że muszę udać się do Centrum Warszawy (jakieś 30-40 minut jazdy od naszego miejsca zamieszkania - komunikacją miejską :icon_evil: ).
Na miejscu pewnien pan poinformował mnie, że mam napisać rezygnację wraz z upływem 30 lipca :rolleyes: Powiedziałam, że chyba 15 sierpnia..? :| ale pracownik zapawnił mnie, że 30 lipca, bo umowy kończy się z ostatnim dniem miesiąca... Jakoś nie bardzo mi to pasowało, ale on pracuje tam, więc pomyślałam, że wie lepiej.
Po napisaniu rezygnacji miałam jeszcze więcej telefonów typu - "superoferta"... "proszę się jeszcze zastanowić" itp...
Gdy powiedziałam, że podtrzymuję rezygnacje, to zostałam poinformowana, że rezygnacja jest źle napisana (niewłaściwy termin rezygnacji), więc facet wprowadził mnie w błąd, bo ta ja miałam rację :icon_evil: wrrrrrrrrrrrr :mad: Jeśli pozostałoby tak, jak mówił facet z Tepsy w Centrum, to zapłaciłabym karę, za wcześniejsze zerwanie umowy... Konieczne było sprostowanie... podobno wystarczy telefoniczne, ale i w to wątpię...

Nigdy więcej Neo!

Z telefonu też zamierzam zrezygnować. Dostałam doskonałą ofertę od konkurencji - TV kablowa + Internet + Telefon (umowa na 14 miesięcy - a nie na 2 lata) i cena za pakiet bardzo przystępna.

Kilka dni później byłam na zakupach w pobliskim Centrum handlowym (1 przystanek autobusowy) i okazało się, że są tam 2 punkty obsługi klienta Tepsy :icon_evil: a ja w upale musiałam jechać do Śródmieścia, bo na "Infolinii" :/ nie mają informacji...

"Infolinia" - nieadekwatna nazwa... Powinno się to nazywać Biuro wprowadzania w błąd klientów TP. S.A :D :lol:
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#16 Fibi

Fibi

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 636 postów

Napisano 14 lipiec 2006 - 22:26

JA TEŻ MAM NEO!:mad::angry:
Chciałabym się pozbyć neostrady,bo dziś przyszedł zawyżony rachunek.Za dużo płacimy za telefon,choć praktycznie nie dzwonimy.:evil1:
Nasza kablówka oferuje tańsze podłączenie się pod internet..
  • 0

#17 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 21 lipiec 2006 - 18:14

W naajnoszym wydaniu gazety "Komputer świat" napisali:

UKE (Urząd Regulacji Elektronicznej) nakazał Telekomunikacji Polskiej rodzielenie szerokopasmowego dostępu do internetu (za pośrednictwem Neostrady) od opłat za korzystanie z telefonu. Przez ostatnie lata narodowy operat oferował dostęp do sieci Neostradę tylko tym klientom, którzy wykupili abonament telefoniczny (w najtańszej wersii kosztuje on dzisiaj 50 zł).
.... - Decyzja urzędu była odpowiedzią na skargi napływające od użytkowników Neostrady. Wielu z nich potrzebowało dostępu do internetu, ale rozmowy woleli prowadzić przez komórki czy system VoIP. Tymczasem, żeby uzyskać dostęp do sieci, musieli dodatkowo opłacać abonament. Co ciekawe, nawet w regulaminie TP nie ma zapisów, które łączyłby Neostradę z abonamentem - tłumaczy Jacek Strzałkowski, rzecznik prasowy UKE.
....Strzałkowski: - .....Pracownicy UKE mają za to dobrą radę dla osób, które noszą się właśnie z zamiarem zakupu Neostrady. Lepiej uzbroić się w cierpliwość i zaczekać do momentu, w którym TP zacznie stosować zalecenia regulatora. Jeżeli bowiem, podpiszemy umowę o korzystanie z Neostrady, związaną z abonamentem telefonicznym, nie będzie już odwrotu.

TP robi dobrą minę do złej gry. Na kilka dni przed wydaniem decyzji przez UKE wprowadziła nowe, niższe ceny na Neostradę. W promocyjnej wersji, jeżeli podpiszemy umowę na trzy lata, za łącze o prędkości 512 kb/s przez pierwszy rok będziemy płacić 28 zł, przez kolejne dwa lata 56 zł miesięcznie. .....- To był rodzaj ucieczki do przodu - komentuje Strzałkowski - TP chce w ten sposób złowić jak najwięcej klientów jeszcze przed wprowadzeniem w życie nowych przepisów.
  • 0

#18 Efaa

Efaa

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 368 postów

Napisano 13 sierpień 2006 - 18:00

no i tak jak przypuszczała, przygody z tepsa są nie za ciekawe...
  • 0

#19 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 06 styczeń 2007 - 20:48

Od lutego następują zmiany Tpsa. Jak myślicie (lub co wiecie) czy tym którzy wzieli neostradę w promocji również będą kazali wiecej płacić za używanie z internetu czy tylko wtedy jak będzie się chciało zrezygnować z telefonu stacjonarnego?

A może lepiej zrezygnowac w ogóle z usług Tpsa, neostrady i przejść np. do Netii?!
  • 0

#20 Panta rei

Panta rei

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 413 postów

Napisano 06 styczeń 2007 - 20:52

A gdzie pisze że będzie drożej?
  • 0
Uśmiechnij się widząc człowieka,
Uśmiechnij się on na to czeka.
N.N.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych