Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

90 minut wstydu w meczu z Ekwadorem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#1 Totto

Totto

    Podpowiadacz

  • Przyjaciele
  • PipPipPipPipPip
  • 275 postów

Napisano 09 czerwiec 2006 - 21:55

A miało być tak łatwo! Wiem, wiem to tylko gra. Irytuje mnie to, że nasza reprezentacja nie potrafi wygrać meczu z w miarę słabym zespołem Ekwadoru. Jasne, że było kilka ładnych akcji ale niewykorzystanych. Polacy strzelali celnie ale w słupki od bramki. Niestety dobre chęci to za mało. Aż się boję co będzie dalej. Życzę im samych wygranych lecz nie wierzę aby było to w ich zasięgu. :(
  • 0

Totto :)
 


#2 Niepokorna19

Niepokorna19

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 56 postów

Napisano 09 czerwiec 2006 - 22:30

Szczerze mówiąc zaskoczyli mnie. Negatywnie. Nie liczyłam na wygraną, ale na remis. To nie było trudne.
Przekonałam się jednak, że Polacy w sumie grali tak, jak grali. Są dobrzy, ale nie mają odpowiedniego trenera. Poza tym mają ogromne problemy z podawaniem. Nie wykorzystują szansy. Ekwador grał naprawdę dobrze.
Nie wiem czy zdołam obejrzeć jeszcze w środę następną porażkę. Wiecie, do końca kibicowałam Polsce. Zawsze ich mecze przeżywam. Ale to co pokazali tylko mnie utwierdziło w przekonaniu, że jednak lepiej być kosmopolitą....
:-/
  • 0
Tak niewiele trzeba, by pomóc...
------------------------------------------------------------------------

#3 Paulla

Paulla

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 897 postów
  • Skąd:Gniezno

Napisano 09 czerwiec 2006 - 22:45

2:0 dla Ekwaduru i koniec mistrzostw dla Polski. Było sporo szumu, zamieszania, powstały nawet hity na mundial, a tu po herbacie. To jest śmiech na sali. :D
  • 0
"Wszystkie niejasne pojęcia muszą upaść nim uczeń może nazwać siebie mistrzem..." Bruce Lee
"Trzeba mieć niemało odwagi, aby się ukazać takim jakim się jest naprawdę." Søren Aabye Kierkegaard

#4 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 09 czerwiec 2006 - 23:42

[quote name='Niepokorna19]Są dobrzy' date=' ale nie mają odpowiedniego trenera. Poza tym mają ogromne problemy z podawaniem. Nie wykorzystują szansy.[/quote']
Jeśli piszesz, że są dobrzy, to dlaczego mają kłopoty z celnym podawaniem?? Polscy piłkarze (reprezentacja kraju :images2: ) od wielu, wielu lat są niezgraną drużyną i grają coraz gorzej...
Ten mecz to było 90 minut wstydu (Totto trafnie to ująłeś).
Wątpię, żeby polscy piłkarze pokazali choć trochę klasy w kolejnych dwóch meczach... od początku nie liczyłam na ich wygraną - bo są kiepscy! Zwyczajnie irytowały mnie te egzaltacje i wielki szum wokół mundialu, bo tylko cud może sprawić, że wygrają choć jeden mecz, ale w tej sytuacji, to nawet na remis nie ma co liczyć podczas meczu z Niemcami.
Jeśli nawet z Kostaryką nie wygrają... to najlepiej byłoby, żeby PZPN zlikwidowała tę plamę i rozwiązała reprezentację kraju...
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#5 Niepokorna19

Niepokorna19

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 56 postów

Napisano 10 czerwiec 2006 - 01:53


Jeśli piszesz, że są dobrzy, to dlaczego mają kłopoty z celnym podawaniem?? Polscy piłkarze (reprezentacja kraju :images2: ) od wielu, wielu lat są niezgraną drużyną i grają coraz gorzej...

No tak, a jak wyjaśnisz, dlaczego polscy piłkarze są w zagranicznych klubach? W Bundeslidze niemieckiej polacy grają naprawde dobrze, tylko w reprezentacji jakoś nie umieją sobie poradzić. Nie tylko z podawaniem. Myślę po prostu, że mają za mało treningów, za mało kontaktu i w ogóle....
Szkoda komentować :/
  • 0
Tak niewiele trzeba, by pomóc...
------------------------------------------------------------------------

#6 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 10 czerwiec 2006 - 07:45

No tak, a jak wyjaśnisz, dlaczego polscy piłkarze są w zagranicznych klubach?

No właśnie!
Najlepszych sprzedano i kto ma grać??
Niepokorna, a może podasz jakiś przykład świetnego meczu, zagranego przez polską reprezentację od ostatniego mundialu :) Chętnie się dowiem o takim :/
Samo tłumaczenie polskich piłkarzy małą ilością treningów, kontaktów - to trochę usprawiedliwianie na wyrost, gdyż polska piłka nożna jest "chora" od dawna...

Ach... gdzie te mecze sprzed 30 lat :rolleyes: nie oglądałam ich, ale słyszałam o chlubie, jaką przynosili Polsce wtedy...
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#7 Odys

Odys

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 77 postów

Napisano 10 czerwiec 2006 - 09:31

Witaj Kicia :D :D :D

Nie odkryję Ameryki, gdy stwierdzę, że poziom sportu jest pochodną stanu gospodarki.
Zbieranina, nawet przez najlepszego trenera, "internacjonałów" nie wygra poważnego turnieju

Dziennikarze, chociaż to ich praca, zachowują sie jak stado baranów, usiłując wciągnąć w to wariactwo jak najwięcej kibiców (???)

Szczytem głupoty popisywał się kilkanaście lat temu D. Szpakowski, krzycząc do mikrofonu : "boski Diego...", "boski Diego...."

Tego zwrotu może ja nie będę komentował, ale
to mi dosyć skutecznie zohydziło futbol !!!

Szkoda, że PZPN nie dokona "harakiri", ale tego nie zrobi, bo tam jest KASA, KASA !!!!!, a na służbę zdrowia nie ma "złotówki"

Zresztą, futbol ważniejszy dla wielu i lepiej opłacany od szpitali, prawda ???

Witaj Kicia :D :wink: :D :)

Pozdrawiam
Odys
  • 0
Niejeden sądzi, że posiada dobre serce, a ma tylko słabe nerwy.

#8 Niepokorna19

Niepokorna19

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 56 postów

Napisano 10 czerwiec 2006 - 12:50


No właśnie!
Najlepszych sprzedano i kto ma grać??

Najlepszych sprzedano, ale do klubów. W reprezentacji grają nadal.

świetnego[/b] meczu, zagranego przez polską reprezentację od ostatniego mundialu :) Chętnie się dowiem o takim :/

Nie podam, bo nie ma takiego meczu. Niestety :/
  • 0
Tak niewiele trzeba, by pomóc...
------------------------------------------------------------------------

#9 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3594 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 10 czerwiec 2006 - 14:41

Nie pozostaje mi nic innego, jak zgodzić się z Odysem (chyba po raz pierwszy, mamy takie samo zdanie ;) )
Czy pamiętacie sparing z Kolumbią? Podczas tamtego meczu, polscy kibice zniecierpliwieni żenującą grą naszych "piłkarzy" (cudzysłów celowo), zaczęli dopingować kolumbijczyków. W mediach można było później dostrzec komentarze, że kibice pokazali niski poziom. Mało kto wspomniał, że był to poziom adekwatny do gry polskiej reprezentacji. Podczas wczorajszego meczu polscy kibice na stadionie podobno pokazali klasę (piszę "podobno" gdyż nie oglądałem transmisji - zadowoliłem się informacjami z internetu), natomiast polscy kopacze - wiadomo... W tej sytuacji, przestaje dziwić fakt że utalentowani piłkarze tacy jak np. Klose wolą grać w barwach niemieckich, pomimo swej polskiej narodowości.
Jedynym pozytywem wynikającym z nędznej gry polaków, jest fakt iż obstawianie wyników meczów stało się banalnie proste. Wczoraj wygrałem 10 zł dzięki zwycięstwu Ekwadoru, natomiast gdy Polska nie wyjdzie z rozgrywek grupowych (celowo piszę GDY, zamiast jeśli) wygram 50 zł :cool:
Myślę, że niezłym rozwiązaniem, byłoby powoływanie na następne tego typu imrezy reprezentacji złożonej z graczy "podwórkowych" - tym sposobem uzyskalibyśmy ten sam poziom (a kto wie, może i nawet wyższy?), za znacznie mniejszą cenę :evil:

Pozdrawiam
marder

P.S.
Pamiętacie jak po powrocie z Korei powitano polską reprezentację? Jak bohaterów, pomimo że zbłaźnili się tam do cna, przegrywając wszystkie mecze, prócz ostatniego, którego wynik nie mógł już niczego zmienić. Idę o zakład, że tym razem będzie tak samo. Najwyraźniej, polacy lubią błaznów.
  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#10 ozmo

ozmo

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 456 postów
  • Skąd:Konin

Napisano 10 czerwiec 2006 - 15:46

To była żenada nad czym tu dyskutować:evil::evil::evil::evil:
  • 0

#11 Malcolm

Malcolm

    Sufler

  • Przyjaciele
  • PipPipPipPipPipPip
  • 419 postów

Napisano 10 czerwiec 2006 - 16:12

lepiej poczekac z koncowa ocena do ostaniego meczu :)

Pilka jest okragla a bramki sa 2 , moze i dobrze ze tego nie widzial :P



mal
  • 0
"Cywilizacja nie osiągnie doskonałości, póki ostatni kamień z ostatniego kościoła nie spadnie na ostatniego księdza i nie uwolni świata od tej hołoty" - Umberto Eco

#12 Kosyl

Kosyl

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 125 postów

Napisano 10 czerwiec 2006 - 16:26

Po występach :angry: naszych" piłkarzy " na szczęście jeszcze tylko dwa mecze :)..pozostaje mi jak zwykle tylko jedna alternatywa....podziwiać piękno futbolu :D ....czyli BRAZYLIA :cool:
  • 0
"...Wehikuł czasu,to byłby cud..." R.R.

#13 ozmo

ozmo

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 456 postów
  • Skąd:Konin

Napisano 10 czerwiec 2006 - 16:53

Kurcze 50 zeta to juz jakaś kasa pomyślcie Ine na tym mozna zarobić pozdrawiam:):):):evil:

Dodano sob 10 cze 2006 17:55:39 CEST :

lepiej poczekac z koncowa ocena do ostaniego meczu :)

Pilka jest okragla a bramki sa 2 , moze i dobrze ze tego nie widzial :P



mal

Popieram:)
  • 0

#14 ozmo

ozmo

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 456 postów
  • Skąd:Konin

Napisano 10 czerwiec 2006 - 17:20

Nie pozostaje mi nic innego, jak zgodzić się z Odysem (chyba po raz pierwszy, mamy takie samo zdanie ;) )
Czy pamiętacie sparing z Kolumbią? Podczas tamtego meczu, polscy kibice zniecierpliwieni żenującą grą naszych "piłkarzy" (cudzysłów celowo), zaczęli dopingować kolumbijczyków. W mediach można było później dostrzec komentarze, że kibice pokazali niski poziom. Mało kto wspomniał, że był to poziom adekwatny do gry polskiej reprezentacji. Podczas wczorajszego meczu polscy kibice na stadionie podobno pokazali klasę (piszę "podobno" gdyż nie oglądałem transmisji - zadowoliłem się informacjami z internetu), natomiast polscy kopacze - wiadomo... W tej sytuacji, przestaje dziwić fakt że utalentowani piłkarze tacy jak np. Klose wolą grać w barwach niemieckich, pomimo swej polskiej narodowości.
Jedynym pozytywem wynikającym z nędznej gry polaków, jest fakt iż obstawianie wyników meczów stało się banalnie proste. Wczoraj wygrałem 10 zł dzięki zwycięstwu Ekwadoru, natomiast gdy Polska nie wyjdzie z rozgrywek grupowych (celowo piszę GDY, zamiast jeśli) wygram 50 zł :cool:
Myślę, że niezłym rozwiązaniem, byłoby powoływanie na następne tego typu imrezy reprezentacji złożonej z graczy "podwórkowych" - tym sposobem uzyskalibyśmy ten sam poziom (a kto wie, może i nawet wyższy?), za znacznie mniejszą cenę :evil:


P.S.
Pamiętacie jak po powrocie z Korei powitano polską reprezentację? Jak bohaterów, pomimo że zbłaźnili się tam do cna, przegrywając wszystkie mecze, prócz ostatniego, którego wynik nie mógł już niczego zmienić. Idę o zakład, że tym razem będzie tak samo. Najwyraźniej, polacy lubią błaznów.

Ja też Chce 50 Zeta jeny ile z tego by mozna Kasy zbić na każdej grze naszych chłopców haha

Dodano sob 10 cze 2006 18:26:13 CEST :

http://70.98.54.12/~...60609230508.jpg

Eh co za mroczna wizja
  • 0

#15 Malcolm

Malcolm

    Sufler

  • Przyjaciele
  • PipPipPipPipPipPip
  • 419 postów

Napisano 10 czerwiec 2006 - 17:06

Dołączona grafika
  • 0
"Cywilizacja nie osiągnie doskonałości, póki ostatni kamień z ostatniego kościoła nie spadnie na ostatniego księdza i nie uwolni świata od tej hołoty" - Umberto Eco

#16 Totto

Totto

    Podpowiadacz

  • Przyjaciele
  • PipPipPipPipPip
  • 275 postów

Napisano 10 czerwiec 2006 - 21:44

epiej poczekac z koncowa ocena do ostaniego meczu smile

Pilka jest okragla a bramki sa 2 , moze i dobrze ze tego nie widzial tongue

Oczywiście życzę naszej reprezentacji samych sukcesów ale nie wierzę, żeby Niemcy dali się ograć na własnym podwórku. Musieliby chyba wyemigrować z kraju po takiej porażce. Poza tym, jeżeli Polacy przegrali z Ekwadorem to jakim cudem mieli by wygrać z Niemcami, drużyną o wiele silniejszą??? Zgadzam się z tym kto napisał, że szkoda na nich pieniędzy podatników.
  • 0

Totto :)
 


#17 Niepokorna19

Niepokorna19

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 56 postów

Napisano 10 czerwiec 2006 - 22:17

Heh, ja nie wymagałam od nich wygranej, wystarczyłby remis.... Byłyby jakieś szanse. Także nie wierzę w powodzenie Polaków. Pokonanie Niemców graniczy z cudem z tym składem i formą Polaków (nie wiem czy zauważyliście, ale np. Żurawski w ogóle jakiś zrezygowany był na meczu).
A oto mały kawał, który gdzieś przeczytałam:

Mecz Polska - Brazylia. Piłkarze Brazyli wchodzą do szatni. Patrzą - a tam tylko jedna koszulka dla Ronaldo. No to mowią mu - "Ronaldo, dobra bedziesz gral sam". Reszta druzyny poszla do pubu na piwo.. Ronaldo sam bez bramkarza niezle sie spisywal.. Reszta druzyna w pubie po jakims czasie wlaczyla telegazete zeby zobaczec jaki wynik - 0:1 dla brazyli (34 min. Ronaldo), no to sie ciesza.. jakis czas pozniej patrza > >> a tam koniec meczu i wynik 1:1 (83 min. Rasiak). Nastepnego dnia spotykaja sie z Ronaldo i mowia - "ej stary czemu strzelili ci bramke? przeciez tak dobrze ci szlo...?" No wiecie panowie - odpowiada Ronaldo - w 46 min. dostalem czerwona kartke...

Kawał ten, moim zdaniem, doskonale ilustruje OBECNĄ sytuację polskiej reprezentacji. Nie życzę im źle, ale po prostu przestałam się łudzić, że coś z tego będzie....
  • 0
Tak niewiele trzeba, by pomóc...
------------------------------------------------------------------------

#18 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 11 czerwiec 2006 - 08:22

Jest pewne, że drużyna niemiecka nie może pozwolić sobie na przegraną, a że jest o wiele silniejsza od Ekwadoru, to cudem będzie, jak wynik nie będzie gorszy od tego z Ekwadorem...
Pamiętam mundial w Hiszpanii, w 1982 roku...

Finały piłkarskich mistrzostw świata w 1982 roku po raz pierwszy rozegrano z udziałem 24 drużyn. Turniej zorganizowała Hiszpania a mistrzowski tytuł zdobyli Włosi, którzy w finale wygrali z RFN 3:1. Polacy zajęli trzecie miejsce.

To były piękne mecze :rolleyes: Może chcecie powspominać?
http://mundial.onet....historiams.html
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#19 Agie***

Agie***

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 78 postów

Napisano 11 czerwiec 2006 - 09:59

Za to niemieccy komentatorzy mają "używanie" na naszej reprezentacji....
Oto artykuł z o2:

W programie satyrycznym "Nachgetreten", wyemitowanym w piątek wieczorem, po meczu Polska - Ekwador przez telewizję publiczną ZDF, Polacy byli przedmiotem niewybrednych żartów utrwalających negatywne stereotypy istniejące w niemieckim społeczeństwie.

Prowadzona przez znanego komika Ingolfa Luecka audycja polega na komentowaniu przez prowadzącego i jego gości wydarzeń związanych z Mistrzostwami Świata.

- Wielu polskich kibiców przyjechało (do Gelsenkirchen) samochodami. Ma to swoje dobre strony. Wielu mieszkańców Zagłębia Ruhry zobaczyło swoje utracone dawno temu pojazdy - mówił jeden z uczestników programu, Guido Cantz.

- Polska zgubiła (czasowniki zgubiła i przegrała mają w języku niemieckim identyczne brzmienie). To nie pasuje do Polaków. Polacy raczej coś znajdują, najczęściej rzeczy, których nikt nie zgubił - dodał komik.

Inny uczestnik audycji, Mike Krueger powiedział: - Polacy grali w Gelsenkirchen, ponieważ nie ma tam wielu rzeczy, które mogliby zniszczyć polscy chuligani.

- Znam osobiście polską reprezentację. Niektórzy z nich tynkowali w ubiegłym roku mój dom - dodał Krueger.

Audycja "Nachgetreten" była w 2004 r. najpopularniejszym programem satyrycznym w niemieckiej telewizji. Jej oglądalność wynosiła 25%. Na czas mundialu program reaktywowano.
  • 0
Mam na imię Agata :)

#20 ozmo

ozmo

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 456 postów
  • Skąd:Konin

Napisano 11 czerwiec 2006 - 10:32

Mam Propozycję Niech polacy POlska tvp lub Ina stacja nasza zrobi program wyśmiewający się z Niemców. Nie jestem przeciwnikiem tego pokolenia niemców, ale to zaczyna być mało śmieszne. Niedawno Niemiecka firma Potentat na niemieckim rynku Zrobiła z nas złodzei , teraz wyśmiewa się znowu:evil:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych