Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Zawieszki XP


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 04 listopad 2005 - 10:05

A noz ktos mial/ma to samo i co najwazniejsze wie co z tym zrobic. A wiec wiesza mi sie XP, najczesciej na odtwarzaniu jakis multimediow, ale bywa ze i zawiesza sie na innych programach. Nie pomaga Alt+ctr+del, tylko reset z guzika. Co prawda z tym problemem mecze sie od miesiecy, tylko kiedys wieszal sie naprawde zadko, a od kilku dni znow zaczal wariowac i robi mi zawieszki czesciej. Juz myslalem, ze to wina zbyt slabego zasilacza do calego osprzetu, ale jego tez wymienialem na 2x mocniejszy niz byl i na dzis mam (o ile pamietam) 350 W, reszta sprzętu to plyta epox-a, proc. amd 2000+, grafika radeona 9550. Do jakiegos czasu przy tym sprzecie nic sie takiego nie dzialo, bardzo zadko sie wieszal, a wlasnie od kilku dni juz mnie nerwy ponosza. Wiec moze ktos borykal sie z podobnym klopotem i co najwazniejsze znalazl czy uzyskal informacje jak to zlikwidowac?? wiem wiem, najlepiej przejsc na lin.. :-D
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#2 Malcolm

Malcolm

    Sufler

  • Przyjaciele
  • PipPipPipPipPipPip
  • 419 postów

Napisano 04 listopad 2005 - 10:21

jaki masz ram ile 1 czy 2 kosci jak 2 wyciagnij 1 popracuj kilka dni bede zwisy wsadz 2 popracuj czy beda zwisy . mi to na ram wyglada
a nie na system






mal
  • 0
"Cywilizacja nie osiągnie doskonałości, póki ostatni kamień z ostatniego kościoła nie spadnie na ostatniego księdza i nie uwolni świata od tej hołoty" - Umberto Eco

#3 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 04 listopad 2005 - 10:28

256 DIMM 400 kingstona, wiem malo :-D ale ta sama konfiguracje sprzetu mam od ok. 2 lat i z jakiegos powodu komp. ma chumorki i jest okres ze jest ok, a i jest okres jak ten od kilku dni, gdzie wiesza sie niewiadomo jak i kiedy, sprawdzilem logi zdarzen i nic szczegolnego nie ma w tym, wiesza sie wlasciwie w roznych moementach, choc najczesciej na multimediach.
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#4 Malcolm

Malcolm

    Sufler

  • Przyjaciele
  • PipPipPipPipPipPip
  • 419 postów

Napisano 04 listopad 2005 - 10:55

a zainstaluj ten soft
O&O CleverCache V6.0 Professional Edition


http://www.oo-softwa...oad/index.shtml



wersje trial narazie

jakz adziala sa witaminy ,dziala w trayu defragmentuje ram w locie itp ma wiele przydatnych funkcji moze pzrestanie sie wieszac




mal
  • 0
"Cywilizacja nie osiągnie doskonałości, póki ostatni kamień z ostatniego kościoła nie spadnie na ostatniego księdza i nie uwolni świata od tej hołoty" - Umberto Eco

#5 Jacek1982

Jacek1982

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 678 postów

Napisano 04 listopad 2005 - 12:46

wpisz format C: pomoze.. :D
  • 0

#6 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 04 listopad 2005 - 12:50

Probowalem, pomaga na chwile, z czasem problem wraca, pewnie zwiazane to jest w czesci z zasmieceniem systemu
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#7 Jacek1982

Jacek1982

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 678 postów

Napisano 04 listopad 2005 - 12:54

no to go sformatuj przeinstaluj system i bedzie ok ale jak masz 256 to sobie pusc win 98 a nie xp bo ja mam 512 DDR i jak zapuscze muze film i GG to tez mi ledow wyrabia :D
  • 0

#8 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 04 listopad 2005 - 13:01

I tu kolejny klopot, na nowo wszystko zlozyc do kupy aby wszystkie prog. i drivery, dodastki itd. byly to duzo roboty i duzo czasu, a z tym drugim gorzej. Juz pozostaje mi jedynie dorzucic ramu.
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#9 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 04 listopad 2005 - 13:31

Miałem ten sam problem, zainstalowałem CleverCache 4 i komp chodzi dużo lepiej. Polecam.
  • 0

#10 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 04 listopad 2005 - 13:57

Miałem ten sam problem, zainstalowałem CleverCache 4 i komp chodzi dużo lepiej. Polecam.


Ale problem nie zostal zlikwidowany calkowicie :?:
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#11 Malcolm

Malcolm

    Sufler

  • Przyjaciele
  • PipPipPipPipPipPip
  • 419 postów

Napisano 04 listopad 2005 - 15:11

ile czasu temu stawiales system
mowisz jak odpalasz multimedia zawiesza sie jakie film?
moze brakuje sterownika jakiegos lub masz za stare



mal
  • 0
"Cywilizacja nie osiągnie doskonałości, póki ostatni kamień z ostatniego kościoła nie spadnie na ostatniego księdza i nie uwolni świata od tej hołoty" - Umberto Eco

#12 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 04 listopad 2005 - 15:25

Zainstaluj, a jak nie będzie poprawy to wyrzucisz.
  • 0

#13 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 04 listopad 2005 - 16:00

System stawialem dosc dawno, napewno grubo ponad pol roku. Przy multi..zawiesza sie na wszystkim, czy to mpge wma divx czy dvd, to samo przy plikach muzycznych. Prog. CleverCache zapuszczony jednak rezultat ten sam, zawieszki.
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#14 Malcolm

Malcolm

    Sufler

  • Przyjaciele
  • PipPipPipPipPipPip
  • 419 postów

Napisano 04 listopad 2005 - 16:04

windows rok na kompie robi kaszanka masz mase smieci

jedyne wyjscie format C i instalacj na nowo
nie ma co kombinowac co innego.
jak nie potrafisz wolaj kumpla co sie zna nie ma czekac ;)

pozapisuj wazne sparwy na inna partycje wazne nr itp zeby nie poznikalo , pozapisuj ulubione z pzregladarki


mal
  • 0
"Cywilizacja nie osiągnie doskonałości, póki ostatni kamień z ostatniego kościoła nie spadnie na ostatniego księdza i nie uwolni świata od tej hołoty" - Umberto Eco

#15 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 04 listopad 2005 - 16:11

Format to kwestia mojej cierpliwosci, zawiesi sie trafiajac na moj zly nastroj i to bedzie chwila :D Klopot w tym, ze wiem, ze to kwestia czasu i znow zaczna sie zawieszki. Z tym problemem borykam sie juz od dawna i probuje skojarzyc fakt instalacji czegos nowego lub wyrzucaniem czegos z czestotliwoscia zawieszek. Sa dni, ze robie wszystko - muzyka, filmy, kilka rzeczy naraz i wszystko bzyka, a sa dni, ze zaraz po wlaczeniu zaczynaja sie zawieszki, gdy nic nie puszczam z multi., nawet ruszenie myszka powoduje zawieszki. Coraz bardziej podejrzewam sprzet, a nie system.
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#16 Malcolm

Malcolm

    Sufler

  • Przyjaciele
  • PipPipPipPipPipPip
  • 419 postów

Napisano 04 listopad 2005 - 16:17

chyba ram jest tajkniety ktoras z kostek


albo wiatrak na procku ci wysiadl sparwdzales kreci sie nie czuc nic ;)



mal
  • 0
"Cywilizacja nie osiągnie doskonałości, póki ostatni kamień z ostatniego kościoła nie spadnie na ostatniego księdza i nie uwolni świata od tej hołoty" - Umberto Eco

#17 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 04 listopad 2005 - 16:19

Ram mozliwe, na szczescie wieczysta gwar., wiatrak juz chyba 3 wymienilem zawsze na mocniejszy. Chyba jedyne vczego jeszcze nie wymienilem to plyta :D
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#18 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 04 listopad 2005 - 16:52

Pedro, ja napisze to samo co Mal - ram i tylko ram; tymbardziej że xp jest bardzo wyczulony co do ramu.

Co do wcześniejszej wypowiedzi, że 256 mb ram dla xp to za mało to ja napisze, iż od 3 lat pracuje na takiej konfiguracji i nie narzekam; jak się mądrze wszystko skonfiguruje i w autostarcie nie ma 20 programów to naprawdę działa super.
  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#19 Foxtrott

Foxtrott

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 194 postów

Napisano 04 listopad 2005 - 21:20

Pedro wyslij mi na PW swojego maila
wyśle Ci odpowowiednie programy ktore pomogą
w pewnym stopniu "przyspieszyć" tegu muła
jakim jest XP :D
Ram niestety minimum to 512 do xp
  • 0

#20 grino

grino

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 18 postów
  • Skąd:Whitestok

Napisano 11 grudzień 2005 - 15:49

Pedro a ty przypadkiem nie masz zainstalowanego Nortona (caly pakiet) bo twoje objawy na to wskazuja. Niestety Norton to najwiekszy pozeracz ramu moim zdaniem a wiem, ze tu beda osoby ktore beda chwalili produkty Nortona. Najprosciej mozna sprawdzic klikajac na ctrl+alt+del i sprawdzic w zakladce [procesy] i sprawdzic zuzycie pamieci od najwiekszego i najmniejszego i tam znajdziesz swojego winowajce :-D. A majac te skromne 256 ramu to proponuje wylaczyc wszelkie bajery w xpeku takie jak kolorowy pulpit, wylaczyc hibernacje, zbyteczne dzwieki systemowe, podwoic swap do 512 ram i zawsze pilnowac zeby na partycji systemowej c: bylo min giga wolnego miejsca. Usunac zbedne programy ktore nie korzystamy a jesli musimy to zastepujemy programami ktore zajmuja malo pamieci. Jak widzisz duzo jest mozliwosci
  • 0
"Człowiekiem jest się wtedy, gdy zaakceptuje się ruinę tego, co było treścią życia..."


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych