Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Granice ludzkiej zachłanności - czy istnieją?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 trigo

trigo

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 360 postów

Napisano 28 listopad 2002 - 11:20

Jestem w trakcie analizy sytuacji na pokrewnym forum.
Ponieważ sama przeszłam (mam nadzieję, że bezpowrotnie) chwile, gdy rozpacz odbiera zdrowy osąd, popycha ku czynom irracjonalnym, polecam lekturze:

Granice ludzkiej zachłanności - czy istnieją?

Padały piękne hasła: pomoc, współczucie, wolontariat, bezinteresowność

Smutno mi ...
  • 0

#2 Marla

Marla

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 93 postów

Napisano 29 listopad 2002 - 06:05

Przyznam ,że ja do końca nie rozumiem o co chodzi w tej sprawie na pokrewnym forum.Czy ktoS czuje się oszukany?Dlaczego? Ktoś robi pieniądze?-jesteśmy przecież dorośli i każdy wie co robi.
Ja z metodą Domana zetknęłam się jeszcze przed połączeniem z internetem.Ciężko mi było znależć inormacje o metodzie Domana,ale dla chcącego...Poznałam kobietę która jeżdziła z dzieckiem do USA i ,,wprowadziła,,mnie w tajniki metodyPrzeczytałam zalecane książki no i rozpoczęłam naukę czytania.Pózniej był wyjazd300km do lekarz który popiera tą metodę[kilka wskazówek od niego:raczkować ok 3 km dziennie
przecież wiemy ze to nienormalne więc owsze raczkujemy w zabawie,ganiając się po domu,do tego czytanie i bity].Przyznam ,że była w tym jakaś wielka nadzieja Ktoś dał szansę ,nadzieję na normalność.
Dowiedziałam się o szkoleniu[odległe 500km,chciałam jechać ale autyzm Kuby i wyjazd to koszmar,a jeszcze pełno ludzi ,szum-to nie do wytrzymania dla Jakuba.Rezygnuję ,ale tak mi zalęży na programie dlaKubcia.Dzwonię do tej pani i mówię jaka jest sytuacja i że wiem o co chodzi z tą metodą i tylko potrzebuję TEN program,a ona swoje szkolenie musi być [to coś mi podpadło bo wiem co było na szkoleniu]A pani chce mnie przekonać ze ja nie rozumiem widocznie Domana jeżeli mówię jej że dziecko pełzało [bardzo sprawniw i szybko]przez 1,5 roku i to chyba wystarczy[ten etap Jakub nie pominął]Tu zakończyłam rozmowę bo to nie miało sensu ona swoje [faktycznie klepała regułki wyuczone jak... ale ja nie lubię oceniać ludzi zawsze mają dobre intencje,a to co dla jednego jest dobre nie musi być dla drugiego]a ja swoje.Cwiczyłam zKubą dalej swój własny program stworzony z książek.Częstotliwość się zmniejszała bo Jakub odwracał głowę,raczkowanie też ustawało Kuba zaczął sprawniej chodzić i nie chciał raczkować.
Podłaczyli mnie do internetu i O!!!!!ile tu o Domanie,ale my już to przerobiliśmy i nie będziemy już wraćać,nie pytam już o zadne szkolenia.
Nagle zaczynam rozumieć o co chodzi kilku osobom na forum,ale mnie to nie interesuje ja swoje wiem a oni swoje.Myślę ze potrafię zyć obok takich ludzi.
JA NIE CZUJĘ SIĘ POSZKODOWANA OSZUKANA TYM ZE PRÓBOWAŁAM TEJ METODY.rUCHY NAPRZEMIENNE NIE ZASZKODZIŁY jAKUBOWI MAŁPI ZWIS UWIELBIA DO DZIŚ.nO I BYŁA TA NADZIEJA NA WYZDROWIENIE!!!
JA MYŚLĘ ZE DO WSZYSTKIEGO TRZEBA DYSTANSU I WIERZYĆ MOZNA TYLKO SOBIE
  • 0
,,Zyskał wiele-mało dobrze mu się działo''

#3 Marla

Marla

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 93 postów

Napisano 29 listopad 2002 - 06:16

A-HA!!! JEszcze kwestia pieniędzy.I tu przyda się rozsądek .Jeżdziłam za diagnozą i wskazówkami wiele po różnych specjalistach czy i tu powinnam czuć się NACIAGANA.Myślę ze My sami napędzamy ten . zarobek na zdesperowanych rodzicach .Pozdrawiam!!!
  • 0
,,Zyskał wiele-mało dobrze mu się działo''

#4 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 01 grudzień 2002 - 00:35

Myślę, że aby zrozumieć sens - należałoby sięgnąć po informacje nie tyle rodziców - co przede wszystkim do medycznych krajowych i zagranicznych badań naukowych.

Nie stosowałam tej metody, ale uczestniczyłam w wielu ćwiczeniach- tak więc zasób informacji o niej mam raczej potężny. Marla czy w Twoim przypoadku także opierano się na Profilu Rozwojowym?

Podam może kilka słów naukowców (do wglądu wprost od dr Pietrzaka z Centrum Neurologii w Poznaniu) w pełnej publikacji artykułu z Sympozjum Nr 4/2001
http://www.medsport....sympozjum18.htm

"Instytuty Osiągania Ludzkich Możliwości publikują wyniki leczenia od 1960 r. [5,6,8]. Niestety, sposób gromadzenia danych i forma publikacji nie pozwalają na rzetelną naukową ocenę skuteczności tej metody.

Narzędzie pomiaru postępu Profil Rozwojowy - nie zostało poddane standaryzacji.

Wyniki leczenia publikowane są w książkach [1,5] i w wewnętrznym, nierecenzowanym kwartalniku "The In-Report".

Brak możliwości naukowego potwierdzenia wartości zarówno niektórych elementów teorii neurologicznej organizacji, jak i praktycznej skuteczności bardzo intensywnych i obciążających pracą rodziny pacjentów programów, przy nasilonej propagandzie sukcesu" w mediach, poskutkowały licznymi krytycznymi opiniami: oświadczeniami publikowanymi przez liczne poważne naukowe stowarzyszenia i czasopisma [9,10]......"

Analizując fakty i materiały zachodzi możliwość tzw. "Prania mózgów", o czym bardzo obszernie można posłuchać w audycji radiowej z udziałem osób biorących kiedyś udział w podobnych szkoleniach i kursach. Jest mowa także o neurolingwistycznym programowaniu mózgu.

Dotyczyć to może nie tylko omawianej metody, ale także metody Dennisonów (na wyższych kursach):
duży plik do ściągnięcia i odsłuchania w WinAmp:
Kontrowersyjne działania psychologiczne w społeczeństwie z 24.XI.2002r
http://www.radiomary....11.24.rn21.m3u
a tutaj jest nawet Strona "o Moskwie"!!!!, o działaniach której mówi audycja z Radia Maryja:
http://www.polska-ps...pi/maineapi.htm

Inne nagrania:

Niebezpieczne meandry współczesnej psychologii, 05.11.2002
Niebezpieczne meandry współczesnej psychologii (2), 12.11.20009

Także wymowny artykuł w tym temacie dostępny jest http://www.radiomaryja.pl/
polecam zwłaszcza:
Anna Łobaczewska
Porady pedagoga-psychologa 12-11-2002r.
Dynamika grupowa

"Żyjemy w świecie ciągłych przemian".
Jakie są przyczyny odwoływania się do magii, okultyzmu?
Co decyduje o przemianie społeczeństwa?
Kontrowersyjne psychotechniki.....

można tylko zakończyć stwierdzeniem:
MIEJMY OCZY SZEROKO OTWARTE
(E) :oops: (E)
  • 0

#5 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 01 grudzień 2002 - 00:49

Może ktoś uznać to za swego rodzaju fanatyzm, ale ... przysłowie ludowe mówi "Lepiej dmuchać na zimne".
A może jednak lepszy byłby taki cytat "Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" 1 Tes 5, 22.
O kontrowersyjnych metodach terapeutycznych (m. in. treningach Neurolingwistycznego Programowania) można poczytać również
tutaj.
  • 0

#6 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 01 grudzień 2002 - 19:06

Jeszcze kilka interesujących informacji dla ciekawskich:

http://www.infsekt.k...l/dokumenty.htm

http://www.punkt.bia...org.pl/s31.html

http://www.centrumzd...l/bioenergo.htm

http://www.jesus3ml..../2002-02-02.htm

NIE DAJMY SIĘ ZWARIOWAĆ!

"Kiedyś pisałem do gazetki "Effatha"; artykuł na temat biorytmów, dziś chciałbym zaproponować stworzenie takiego działu który omawiałby pewne niesamowite i ciekawe metody lecznicze, poznawanie tajemnic przyszłości itp., gdyż ciągle pojawia się moda na coś sensacyjnego, gdzie możemy otrzeć się o niesamowitość. Te ciągłe poszukiwanie sensacji, tajemnicy przez ludzi "często mieniących się katolikami"; już przestało mnie irytować. Obecnie mogą mi tylko dźwignąć ciśnienie rozkurczowe "cudotwórcy z bagien"; znający recepty na wszystkie dolegliwości zdrowotne i stosujący tzw. medycynę naturalną lub wiedzą kiedy coś się wydarzy. Dziś jest bardzo duże zapotrzebowanie na owych cudotwórców.
W tej rubryce chciałbym omówić takie ciekawostki jak:
biorytmy
irydiologia
homeopatia
leczenie dotykiem
astrologia
chodzenie po ogniu
bioenergoterapia
wahadlarstwo
radiescezja i wiele innych

Dzisiaj chciałbym zaproponować zapoznanie się z dziesięcioma zasadami aby nie dać się złapać szarlatanom medycznym; tekst ten zapożyczyłem od mojej znajomej pracującej w sklepie z ziołami, tekst ten wisi na ścianie sklepu; skąd ona go wzięła nie wiem.

Zwolennicy szarlatanizmu wiedzą, jak dotrzeć do najsłabszych punktów osobowości ludzkiej. Nie sprzedają dzięki jakości swych produktów, lecz dzięki umiejętności przekonania klienta. Oto dziesięć elementów strategii, która powinna pozwolić nie dać się zrobić w konia.

1. Pamiętaj, że szarlatanizm rzadko prezentowany jest jako coś niezwykłego.

Szarlatani bardzo często używają słownictwa naukowego i cytują (prawdziwe lub fałszywe) źródła naukowe. Niektórzy mają nawet tytuły naukowe, ale wybrali inną drogę.

2. Unikaj wszelkich "specjalistów", którzy twierdzą, że większość chorób spowodowanych jest złym żywieniem, lub że większość chorób można wyleczyć biorąc dodatki żywieniowe.

Pomimo, że niektóre choroby mają związek z dietą, większość z nich nie ma w nią żadnego związku. Ponadto w większości przypadków, w których dieta jest czynnikiem wpływającym na zdrowie, rozwiązaniem nie jest branie witamin lecz zmiana diety.

3. Z największą ostrożnością należy przyjmować opowiadane historie i świadectwa.

Jeśli ktoś twierdzi, że został uleczony dzięki niezwykłym specyfikom, zastanów się, lub zapytaj lekarza, czy nie może być innej przyczyny wyzdrowienia. Wiele objawów chorobowych zanika spontanicznie z czasem, a większość schorzeń chronicznych przedzielonych jest okresami, w których nie ma symptomów chorobowych. Osoby, które przedstawiają świadectwa wyleczenia nowotworu metodami nieklasycznymi, były równolegle leczone metodami klasycznymi. Ale zapewniać będą, że wyzdrowiały dzięki metodom nieklasycznym. Część świadectw jest po prostu fałszywa.

4. Z największą ostrożnością należy przyjmować żargon pseudomedyczny.

Wielu szarlatanów zamiast leczyć chorobę, zaproponuje ci "odtrucie" organizmu, "odtworzenie równowagi chemicznej", "uwolnienie energii nerwowej", przywrócić "harmonię z naturą" czy poprawić pewne "słabości" niektórych organów. Użycie konceptów, których nie da się zmierzyć i udowodnić pozwala twierdzić, że odniosły sukces, mimo, że nic nie zostało zrobione.

5. Nie daj się nabrać paranoicznym oskarżeniom.

Przedstawiciele medycyny niekonwencjonalnej mówią często, że lekarze, farmaceuci i rząd spiskują przeciwko używanym przez nich metodom. Oczywiście nie ma na to żadnych dowodów. Sprzecznym z logiką byłoby myślenie, że wielkie grupy ludzi mogłyby sprzeciwiać się metodom, które mogłyby uleczyć kiedyś ich lub ich bliskich..

6. Zapomnij o "tajnych kuracjach".

Jedną z części podejścia naukowego jest dzielenie się odkryciami naukowymi. Szarlatani utrzymują w tajemnicy swoje metody leczenia po to, by inni nie mogli udowodnić, że jest bezskuteczne. Nikt, kto wynalazłby nową metodę leczenia nie utajniałby jej. Jeśli jakaś terapia okazałaby się skuteczna, szczególnie w przypadku poważnych chorób, ten, kto by ją opracował, stałby się bardzo sławny i bogaty dzieląc się nią z innymi.

7. Nie ufaj ziołom leczniczym.

Zioła lecznicze rozpowszechniane są zazwyczaj za pomocą reklamy, plotek, folkloru i tradycji. Rozwój badań medycznych pozwolił na wykazanie, że wiele ziół jest mało skutecznych, inne zaś pozwolił zastąpić składnikami syntetycznymi, które są skuteczniejsze. Wiele ziół zawiera setki elementów chemicznych, które nie zostały jeszcze sklasyfikowane i zbadane. Mimo, że niektóre z nich okazują się czasami skuteczne, inne są lub mogą być szkodliwe. Przy istnieniu skutecznych metod leczenia klasycznymi metodami, ziołolecznictwo rzadko jest wyłącznym rozwiązaniem.

8. Bądź sceptyczny gdy terapia jest przedstawiana jako skuteczna w wielkiej liczbie różnych chorób, szczególnie poważnych.

Nie istnieje panaceum, które "leczy wszystko".

9. Ignoruj próby grania na twoim egoizmie.

Jedną z najskuteczniejszych dróg, którymi szarlatani docierają do swych ofiar jest sugerowanie, że "myślą o tobie" jako o jednostce. Mówią też, że jeśli nawet skuteczność ich metod nie zawsze jest skuteczna, może być skuteczna dla ciebie.

10. Nie pozwól, by cierpienie wpłynęło na twój rozsądek.

Jeśli myślisz, że twój lekarz nie zajmuje się tobą wystarczająco, jeśli dowiesz się, że twoja choroba jest nieuleczalna, jeśli nie chcesz przyjąć tego do wiadomości bez walki, nie oddalaj się od naukowego systemu ochrony zdrowia. Porozmawiaj o tym z lekarzem lub znajdź po prostu innego specjalistę.

Stephen Barrett, M.D

Jestem ciekaw czy taki pomysł Wam się spodoba, czekam na Wasze opinie.

Darek Pietrek
infsekt@kana.zory.pl "

reszta należy do naszego rozsądku.
(E)
  • 0

#7 Skangur

Skangur

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 849 postów

Napisano 01 grudzień 2002 - 21:47

Trigo, piszesz:Jestem w trakcie analizy sytuacji na pokrewnym forum.
Ponieważ sama przeszłam (mam nadzieję, że bezpowrotnie) chwile, gdy rozpacz odbiera zdrowy osąd, popycha ku czynom irracjonalnym, polecam lekturze:

Właściwie to o co chodzi w tym wszystkim. Podajecie linki do stron(masa tego) a nie piszecie co właściwie chcecie powiedzieć przez to ?
Ty, Sonia, Kasia, piszecie o jakimś praniu mózgów, ale w jakim celu i w jakim tak naprawdę temacie, tego nie piszecie. Coś tam zrozumiałem( bo czytać tego wszystkiego nie mam ochoty bez podania przyczyny przez Was drogie Panie głównego wątku tematu), że chodzi o niby naciągaczy rodziców dzieci chorych. Hmmmm, gdy człowiek staje nad przepaścią to łapie się wszystkiego. Można zrozumieć takich ludzi. Przyznam, że stają się oni łatwym łupen dla oszustów, ale czy wszystko jest oszustwem? Napiszcie o konkretach a podyskutuję z wami. Piszecie jedno i to samo w kilku wątkach i na róznych topikach jakby tego nie można było sklecić w jedno. Na przykład : SZARLATANERIA, lub coś w tym stylu. W tedy będę wieział czego się trzymać.
Nie rozumię też wypowiedzi ostatniej Kasi, pt.NIE DAJMY SIĘ ZWARIOWAĆ Co chcesz przez to powiedzieć ? Komu nie mamy się dać zwariować , lekarzom czy uzdrowicielom Twoim zdaniem?
Uważam , że każdy będzie ciągnął w swoją stronę. Lekarz powie o uzdrowicielu że jest be (bo mu odbiera pieniążki), a uzdrowiciel , że lekarze nie wszystko wiedzą (bo też mu odbierają pieniążki) więc jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo że o pieniądze. Może to jest Waszym głónym tematem w tym wszystkim?
Soniu , Ty chyba najwięcej podajesz tutaj różnych odnośników do stron i chcesz by ludzie to czytali ? Jeśli przeczytasz coś gdzieś i jest to interesujące Twoim zdaniem temat, to przenieś go tutaj , ale własnymi słowami i zacznie się (albo i nie) dyskusja. A tak to wyglada jakbyś chciała reklamować inne strony, a to nie ma sensu tutaj. Może się mylę ale jakoś nie widzę dyskusji ostatnio na forum lecz spisywanie linków ze stronami.
  • 0
Skangur
Dla świata jesteś nikim,
ale dla kogoś możesz być całym światem.

#8 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 02 grudzień 2002 - 00:23

Skangur
Aby odpowiedzieć na Twoje wątpliwości -muszę Ci zadać zasaednicze pytanie - czy masz dziecko niepełnopsrawne, które kochasz i chcesz mu pomóc w prawdziwie rozumianej formie terapii?

Ja mam do czynienia w tym temacie od wielu lat, dlatego piszemy i rozumiemy o czym.

Wśród wielu metod rehabilitacji jest metoda filadelfijska tzw. metdoa Domana, która nie znalazła w Poslce i na świecie akceptacji w środowisku medycznym i naukowym. Jest więc kontrowersyjna. Rodzice na ogół nie są zbytnio doinformowani przez prawdziwych specjalistów. Ulegają więc wszelkim środkom przekazu chcąc pomóc swojemu dziecku.
Decyzja zawsze powinna należeć do rodziców- to niewątpliwe. Wątpliwość budzą jednak niektórzy "pseudo-specjaliści" od metod uciekając się nawet do tego o czym w 2 godzinnej audycji podało Radio Maryja. Od tego zacznij, a zrozumiesz o co chodzi trigo, Soni i innym.
Chodzi o to, że zebrane zostały materiały naukowe przemawiające przeciw tej metodzie (vide wątek trigo) - tam jest cała analiza rodziców (tych za i przeciw).
Na pokrycie całości podane są konkretne linki dotyczące możlwiości tzw. "prania mózgów".
Przyznam, że temat ciężki, niewdzięczny, ale jest po to aby przestrzec innych w podjęciu właściwej decyzji.
Na forum też trzeba myśleć i analizować, korzystając jednocześnie z udostępnionych linków.
Nie można inaczej - jak tylko podsunąć do indywidualnej analizy czytelników i rodziców zainteresowanych rehabilitacją.
Od siebie dodam, że też mam oczy szeroko otwarte z osłupienia faktów, ktre są nei tylko za garnicą, ale także w Polsce. Najgorsze jest to, że dotyczy to w końcowym efekcie dzieci niepełnosprawnych i naciągania ich rodziców na duże peiniądze i na złudne nadzieje, a nieraz nawet na utratę zdrowia. tak sekty, satanizm, pseudopsychologia -czyli "pranie mózgu" zakorzeniło się także na kursach dla rodziców w kierunku rehabilitacji. I o to chodzi najbardziej. Nie można więc się dziwić, że Radio Maryja zostało tak potraktowane w TVP - skoro odważyło się w przytoczonym linku - przdstawić prawdę o wszystkim. Tę prawdę popartą naukowymi cytatami cały czas przedstawiamy - ku przestrodze innych.

Tak więc z nadzieją, że bardziej zrozumiesz - kończę i proszę Skangurze o ciekawe jak zwykle Twoje wypowiedzi.
Swoją drogą należy Ci się (B) za odwagę zwrócenia nam uwagi na wyjaśnienia.
kasia
  • 0

#9 trigo

trigo

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 360 postów

Napisano 02 grudzień 2002 - 00:49

Skangur, spokojnie :)

Mnie przeraziła jedna rzecz: zdecydowane zalecenie odstawienia leczenia farmakologicznego w przypadku padaczki a w miejsce tego zalecanie maseczek.
Wybacz, ale na taki krok nie zdobyłabym się.
Więc jak oceniasz moje stanowisko?

Linku Ci do tych wypowiedzi nie podam :P , bo o podawaniu linków wyraziłeś swoje zdanko. ;)

A o naciąganiu...
Z tym chyba zetknęła się większość, bo w rodzinie zawsze się trafi ktoś chory, kto wymaga specjalnej pomocy, więc co tu tłumaczyć - wiadomo, człowiek zrozpaczony "i brzytwy się chwyci".

Kto to wykorzystuje nad miarę przyzwoitości, ubierając swoje interesy w gładkie, okrągłe słówka "pomocy bliźniemu" - zasługuje na pewne miano.

I to by było na tyle.

ps. Skangurku - co mnie cieszy, wręcz zaskakuje, to to, że czytujesz moje posty! :lol:
  • 0

#10 sonia

sonia

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 356 postów

Napisano 02 grudzień 2002 - 02:22

Skangurku
Niemal wywołałeś mnie też do tablicy-zarzucając linki i fakt niezrozumienia sensu wątku.
Z Twoich wcześniejszych wypowiedzi nie widać abyś osobiście był bezpośrednio zainteresowany formą rehabiliatcji dzieci - nie dziwię się więc, że możesz czuć się znudzony podanymi faktami.

W naszym życiu istnieją pewne tematy, których nie chcemy poruszać. Istnieje wiele powodów: wstyd, niewiedza, obawy, religia itp. Czasem jest po prostu wygodniej nie widzieć danego problemu, w myśl zasady - milczę więc jestem...
Ale są też nieodzowne elementy naszego życia, coś nie do uniknięcia - takim tabu są kontrowersje stosowania niektórych metod w rehabilitacji naszych dzieci.
Naszym zamiarem jest pokazanie tego w inny sposób: badania naukowe ze świata medycyny światowej - a media i zachowania pewnych grup Ocenę wyboru zostawiamy zainteresowanym rodzicom.:

Tak jak napisały moje przedmówczynie - wśród rzekomej pomocy rodzicom dzieci w rehabilitacji - zachodzi możliwość wkroczenia pewnych nieprawidłowości w czynionych "usługach" takim rodzicom.
Nikt tu nikogo nie oskarża, nie wyszydza - osobiście widzę całą gamę rozsądnych wypowiedzi, zmierzających do ujawnienia faktów, z którymi rodzice stykają się w kraju i za granicą podczas rehabilitacji swoich dzieci. Czy napewno uważnie czytałeś ostrzeżenia innych osób - ostrzegające przed wyższymi kursami metody Dennisonów? - jeśli nie - proszę zajrzyj ponownie - to ma wielkie znaczenie dla omawianego wątku i poparte także w audycji radiowej (neurolingwistyczne programowanie mózgu), które dotyczy pospolitej metody Dennisonów (na wyższych kursach).
Wszystkie wątpliwości opisane tutaj poparte są koniecznością odsłuchania przytoczonej wyżej audycji na temat: "Kontrowersyjne działania psychologiczne w społeczeństwie" z 24.XI.2002, która wyjaśnia wszystko. Nawet wypowiedź Kasi "Miej oczy szeroko otwarte".
Śmiem przypuszczać, że nie miałeś możliwości odsłuchania jej, stąd Twoje rozgoryczenie, ale ręczę Ci, że nie leży w mojej gestii reklama jakiejkolwiek strony. ( no oprócz iPON-u). Te, które podaję sama lub inne matki - ściśle łączą się z głównym tematem wątku.!!!!
zalecane są także audycje:
Niebezpieczne meandry współczesnej psychologii (2), 12.11.2002
http://www.radiomary...2/20021120b.htm
Niebezpieczne meandry współczesnej psychologii, 05.11.2002
Porady pedagoga: podstawowa reguła wychowania, 29.10.2002

Problem Akademii z Łodzi znamy jest szerszym rzeszom nawet psychologów, bo to przecież tam zablokowali ustawę o zawodzie psychologa, żeby otrzymywać etaty jako "psychologowie praktycy" bez konieczności studiowania przez 5 lat psychologii (mają dyplomuzyskiwany w Moskwie po 2 latach nauki wiedzy tajemnej w Łodzi). Prócz magii uczą się też psychotroniki, którą potem wykorzystują podczas pracy z naszmi dziećmi. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich!!!

Zaatakowano w TVP rozgłośnię RM, bo za duzo niebezpiecznych rzeczy odsłania, uświadamia społeczeństwu.
My ten temat poprostu korygujemy z faktami naukowymi, "siedząc" w tematyce rehabilitacji, czynionych kursów. A teraz okazuje się, że to wszystko może być owiane tajemną nauką z dziedziny magii, psychotroniki, szarlatanerii itp.
Te materiały w linakch są potwierdzeniem istnienia faktów co dzieje się wokół nas w kraju i poza granicą, gdzie także jeżdżą dzieci na rehabilitację.
audycja: http://www.radiomary....11.24.rn21.m3u
EUROPEJSKA AKADEMIA PSYCHOLOGII INTEGRACYJNEJ
http://www.polska-ps...pi/maineapi.htm
popatrzcie jak ładnie wyglądają ich dyplomy:
http://www.centrumzd...l/bioenergo.htm
Placówki szkoleniowe:
http://www.polska-ps...z/ramkipln.html
O Akademii:
http://www.polska-ps...m/ramkioak.html
Akademia psychologii Alternatywnej
http://republika.pl/...aran/index1.htm
Toruń - Nieco o psychologii biznesu
http://www.progres.t...upname=O firmie
Studium Terapii zajęciowej
http://republika.pl/...aran/index1.htm
Inne nagrania z RM (polecam)
Niebezpieczne meandry współczesnej psychologii, 05.11.2002
Niebezpieczne meandry współczesnej psychologii (2), 12.11.20009
Także wymowny artykuł w tym temacie dostępny jest http://www.radiomaryja.pl/

Poczęstowałam znów "miarką" linków dotyczących faktów omawianych w RM. Ręczę, że to nie reklama, ale uzupełnienie faktów.
Uświadamianie, informowanie i przestrzeganie przed ewentualnościami - nigdy nie nazwę reklamą.
Znacznie wcześniej (gdy dzieci były małe) walczyłyśmy o każdą informację na temat schorzenia i sposobów rehabilitacji - nikt z nas nie przypuszczał, że przyjdzie nam teraz dowiedzieć się o niektórych "pseudo-specjalistach" wyszkolonych na specjalnych kursach w kraju i w Moskwie.
Wystąpiliśmy do Rozgłośni RM o udostępnienie tej audycji wersji tekstowej, aby także czytelnicy nie mający stałych łączy mogli odczytać tę świetną audycję z udziałem szkolonych w nieformalny spoosób pań z dziedziny psychologii. Tylko w ten sposób można dociec do prawdy i jednocześnie ustrzec przed zagrożeniami.
Uważam też, że przed podjęciem decyzji o formie rehabilitacji - rodzicom należy się pełna rzetelna informacja o każdej z metod bez uciekania się do świata magii, czy szarlatanerii.
Powtórzę za Kasią - Miejmy oczy szeroko otwarte, nie pozwólmy się zwieść poza granice zdrowego rozsądku.

A wiecie o skutkach niewłaściwych posunięć pewnych grup "psychotroników"? - Poczytajcie

Bezprecedensowe odroczenie ustawy o 4 lata oznacza w praktyce uchylenie ustawy, która jeszcze nie weszła w życie!
Informacja ze strony ZG PTP www.ptp.psychologia.pl

Zapis debaty Senatu w sprawie ustawy o zawodzie psychologa w dniu 19.12.2001

Namiastka potwierdzeń do kontrowersji stosowania niektórych form i metod rtehabilitacji.


Mam nadzieję, że w tym tygodniu ruszymy z bardziej wesołymi wątkami.
:?: :!:
zszokowana informacjami matka
  • 0
Dar Życia Pozdrawiam, Sonia

#11 Skangur

Skangur

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 849 postów

Napisano 02 grudzień 2002 - 06:15

No, dziewczyny ! - spisałyście się na medal. Duża buźka dlaWas (cmok)
I o to mi właśnie chodziło. Tak powinien wyglądać początek Kasiu. Teraz jest to poprostu czytelne i jasne. Trigo ja zawsze czytam Ciebie co piszesz i wszystkich bo interesuję się wszystkim co tu jest pisane. Kasiu i nie muszę mieć dziecko chore by się tym interesować i rozumieć matki a raczej obojga rodsziców , ktorzy spotykają się z wieloma problemamy na drodze walki o swoje chore (i nie tylko ) dziecko. I Ciebie Soniu specjalnie ruszyłem byś włąsnie tak zaczęła pisać . Wyobraźcie sobie, że ja to czytam wszystko i ruzumię, ale wejdzie pierwszy raz ktoś i nie połapie się o co chodzi i znudzony tym odejdzie nie zabierając głosu. Wybaczcie że ( jak to pisze Sobia ) wezwałem Was niejako do tablicy i nie obrażajcie się na Skangurka ok? Mam i będę miał tylko dobro tego forum na uwadze i szanuję wszystkich tu piszących z tak wielkim zaangażowaniem jakie to WY okazujecie tutaj.
Miłego dnia życzę pełnego słońca i powodów do radości, a nie smutku. Smutku odejdź ;)
  • 0
Skangur
Dla świata jesteś nikim,
ale dla kogoś możesz być całym światem.

#12 sonia

sonia

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 356 postów

Napisano 02 grudzień 2002 - 12:54

Nasze odpowiedzi są znakiem, że żadna z nas nie czuje się urażona. Uważamy, że po to jest forum, aby dzielić się informacjami, udzielać ich- ale także przestrzegać przed ewentualnościami zagrożeń.
Dla obserwacji poczynań niektórych grup proponuję znów link, (bo nie mam czasu na rozpisywanie się):
Psychomanipulacja w sektach
http://sekty.sluzew..../psych/jag.html
inne informacje:
http://sekty.sluzew....zytelnia.html#c

http://www.radiomary....11.24.rn21.m3u
Kontrowersyjne działania psychologiczne w społeczeństwie z 24.11.2002r.

http://www.radiomary...02.11.05.pp.m3u
Niebezpieczne meandry współczesnej psychologii. 5.11.2002

http://www.radiomary...02.11.12.pp.m3u
Niebezpieczne meandry współczesnej psychologii.cz.2 12.11.2002
http://www.radiomary...02.10.29.pp.m3u
Porady pedagoga - podstawowa reguła wychowania z dnia 29.10.2002
Dynamika grupy
Porady Pedagoga i Psychologa, 12.11.2002, Anna Łobaczewska
www.radiomaryja.pl/newv/pol/wersja2002/x2/20021120b.htm

A tak apropos, czy ktoś z Was słuchał wczoraj audycji o godz. 13oo dla chorych w RM? (była też powtarzana w porze nocnej) - tupet niektórych przekracza granice zdrowego rozsądku. Dochodzę do wniosku, że teraz już nikomu nie można ufać. Nawet kontrowersyjni goście zagraniczni "wdeptują" nam do mediów - tu odwołuję się do wątpliwości trigo w podanym wątku na początku!!) - miałaś rację.
Jeśli ktoś dysponuje nagraniem, o którym piszę - proszę podzielcie się.
Jestem ciekawa na jakich badaniach opiera się BBS w przytaczanej audycji- twierdząc, że dzieci z zespołem Downa mają uszkodzenai neurologiczne, a jej metoda (vide wątek trigo) - ma temu przeciwdziałać.
Rodzice- nie wierzcie wszystkeimu co usłyszycie, a numer tel kom. podany przez tą panią- raczej szybko zapomnijcie.
Przedstawiliśmy bardzo dużo dowodów naukowych na to, że metoda filadelfijska zwana metodą Glenna Domana (lub neurologii...) - jest jedną z najbardziej kontrowersyjnych metod pochodzenia z Filadelfii, a stosowana także w Instytucie w Toruniu.
Nie istnieją na całym świecie żadne badania naukowe na temat inności genetycznej dzieci z zD potwierdzające słowa rozmówczyni z wczorajszej audycji. (nazwisko i imię -BBS -wolę przemilczeć).

Oczekuję dyskusji co inni sądzą o wczorajszych faktach w audycji.
(E) :!:
  • 0
Dar Życia Pozdrawiam, Sonia

#13 Skangur

Skangur

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 849 postów

Napisano 02 grudzień 2002 - 17:40

Hmmm....
Soniu zgadzam się, że po to jet forum by dyskutować. Co nie znaczy, że zapełnimy je wiadomościami o zagrozeniach jakie napływaja z innych stron www. To nie o to chodzi chyba na forum jednak dla ON z róznymi schorzeniami i przypadłościami - prawda ?. Ja rozumię to tak: ruszamy jakiś temat np.: o leczeniu jakiegoś schorzenia ( może być udokumentowany ) i rozwijamy dyskusję. Ta dyskusja nie może jednak składać się z samych adresów i odsyłaczy . To Ty, DYSKUTANT, masz rozwijać zagadnienie na dany temat. Nie obchodzą mnie inne strony, lecz Twoje zdanie na ten temat. Gdybym, tak chciał wszystko to czytać to nic innego nie miałbym do roboty a i tak nic bym pewnie nie pomógł nikomu.No, można to zrobić na upartego tym Twoim sposobem, ale umieszczając to w odpowiednim dziale np.: w Rehabilitacji i będzie to tematycznie a nie rozsiane po całym forum. I kto będzie chciał się zainteresować to tam wskoczy i poczyta.To miałem na myśli głównie zwracając się też o wyjaśnienie głównego wątku i myśli rzuconego tematu.Powtarzam jeszcze raz, że istnieje zagrożenie że przestaną nawet zaglądać na forum do działu "Naszym zdaniem" skoro będą tylko takie wypowiedzi czili :"uwaga zły pies bo gryzie i oszukuje"
Nie mam zamiaru tu nikogo wyganiać z tego forum i bardzo proszę mnie , a raczej mojej wypowiedzi źle nie zrozumieć Soniu.
  • 0
Skangur
Dla świata jesteś nikim,
ale dla kogoś możesz być całym światem.

#14 trigo

trigo

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 360 postów

Napisano 02 grudzień 2002 - 18:50

Ja tam się tak łatwo przegonić nie dam :!:

No, gdzie mam wyrazić swoje zdanie jak nie tu? hę?
bo chyba moge "naszym zdaniem" przełozyć na "moim zdaniem" ;)

Dobra, lecę kąpać dziecię
jedno,
..........drugie
....................potem trzecie... :P
:P
  • 0

#15 sonia

sonia

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 356 postów

Napisano 02 grudzień 2002 - 19:12

Warto wiedzieć, że omawiane metody dotyczą różnych schorzeń i nie można ich zaszufladkować tylko jednego ze schorzeń w dziale rehabilitacja. Ten kącik jest dla wszystkich i wydaje mi się, że tak pozostanie-dopóki nie przygotuję materiałów do tworzonej oddzielnej Strony o zespole Downa ( http://down.ipon.pl/ )
Widzisz- kiedyś i ja miałabym problem czy i jak dyskutować w dziedzinie konkretnej formy rehabilitacji- nie mówiąc o tym jak w sposób najbardziej delikatny zasygnalizować o "psedu-specjalistach".
Nie dysponuję taką ilością wolnego czasu, aby zagłębiać się tutaj w konkrety rehabilitacji. Dotyczy to raczej grona stosującego jedną z omawianych metod, a także konkretnego schorzenia. (chyba, że pobawisz dziecko :lol: ) i całą resztę...
Przy uważnej analizie - moje zdanie jest widoczne. Już w pierwszym linku wstawionym przez trigo - jest cały zbiór materiałów naukowych dotyczących kontrowersyjności stosowania metody Domana u dzieci z m.p.d. i z zespołem Downa. (dla ułatwienia zebrane są w linku: MATERIAŁY NAUKOWE
Gdy do tego doda się resztę wątku i zagrożeń - temat staje się klarowny, aczkolwiek pod rozwagę rodziców.
warto też zajrzeć do materiałów publikowanych w tej kwestii:
http://forum.ipon.pl...topic.php?t=293

Skangur poddaj swój wątek - chętnie oderwiemy się od tego. :cry:
  • 0
Dar Życia Pozdrawiam, Sonia

#16 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 03 grudzień 2002 - 09:39

Witam.
Pragne Wam przedstawic iformacje o metodzie Domana jak ona wyglada jako forma rehebilitacji w Canadzie. Ja mieszkam w Edmonton i pare dni temu kontaktowalam sie ze Szpiatelm Rehabilitacji w Edmonton: Glenrose Rehabilitation Hospital . Metoda ta jest niestosowana w Canadzie jako forma rehabilitacji ze wzgledu na jej nieefektywnosc, nierealnosc, oparta jest na bankructwie idei.
W wielu krajach jest zabronina aktami rzadowymi, np. w Danii:

"Hjørring rejects
The municipality of Hjørring has had the request for grants from Jes Mikkelsen and Pia Broberg on leaders' level. According to head, Jonna Christensen, they did not want to give a flat refusal. The municipality of Hjørring has scrutinized the case and among other things made inquiries about the IAHP programme. - The Act of Social Services says that we have to use the existing offers in the Danish society. And that is the offer of a special childcare center. At the same time we must admit that there is no medical documentation that the Glenn Doman Method works. My oznajmiamy, ze ze nie ma medycznej dokumentacji, ze metoda Domana pracuje. To jest zakazane w Danii, przez Akt of Social Service. /rzad/On the contrary. Danish doctors cannot recommend it.......Dunscy lekarze nie maja prawa rekomendowac te metode. jest zakazana!!!!!!!
– On the other hand we should not reject everything new either. In the USA, from where the method derives, the opinions are also split up. For that reason we took up the case for consideration in the leaders' group, but ended up rejecting it because the legislation doesn't give us options for anything else, Jonna Christensen says. She estimates that the municipality of Hjørring may participate if it becomes possible to carry out the unconventional rehabilitation-/..... te rehabilitacje nazywaja niekonwencjonalna/as an experiment with economic participation from the county and, if possible, the Ministry of Education."
.....jest to czesc informacji z linku do metody Domana, opisana jest historia dunskiej rodziny, ktora zdecydowala sie na te metode, lecz Aktem Social Service jest zabroniona w Danii jako forma rehabilitacji.

"Explaining why these child-development "experts" recommend against early-learning programs, the authors state, "That's because scientifically there's no evidence that such programs are beneficial, or even that they work. Though it's possible to teach an infant a wide variety of skills long before they are ordinarily learned, including how to recognize words, there is no proven consistent method for doing so."
Here the authors make blatantly contradictory assertions on the question of early learning's true effectiveness. First, they claim that "there's no evidence that such programs are beneficial, or even that they work." Then, in the very next sentence, they concede that "it's possible to teach an infant a wide variety of skills long before they are ordinarily learned, including how to recognize words." So which is it? The authors are not quite sure." ....to znalazlam w linku mowiacym, ze nie ewidencji, ze ten program Domana przynosi korzysci

"StartFragment-->ALTERNATIVE REHABILITATION MEDICINE
MOTOR PATTERNING

A system for treating severely retarded persons, based on an
unsupported "layer-cake" model of the sequential development of
human abilities.

Developers Glenn J. Doman and Carl H. Delcato claimed to be able
to "modify the neurological organization" of the mentally
handicapped.

Their technique was very labor-intensive and included guided
creeping, crawling, rolling, swinging, rubbing with a
pot-scrubber, fluid-restriction, and carbon dioxide
inhalation (to promote intracranial vasodilatation). Later,
megavitamin therapy was added.

The Doman-Delcato treatment has been condemned for years by
the major professional organizations concerned with cerebral
palsy and mental retardation victims. It is also very
expensive. However, it still manages to find clients.

Of course there are no controlled studies by its
proponents.

As a child in public school, I narrowly escaped being
forced to participate in marathon "creeping and
crawling" sessions to cure crossed eyes.

Motor patterning is available at its birthplace (the
Institutes for Achievement of Human Potential in
Philadelphia), at the holistic A.R.E. (Edgar Cayce)
clinic in Phoenix, and probably elsewhere.

A controlled study in 1978 failed to support any of the
Doman-Delcato theories or practices [46}
..... ostatnie zdanie: studiowanie skontrolowane w 1978 r padlo do suportowania jakiejkolwiek teorii Doman-Delcato.Apel o pomoc

A to koszt rehabilitacji w Toruniu...kto ma mozliwosc na takie leczenie???
Zarz¹d Fundacji na Rzecz Rozwoju Dzieci Niepe³nosprawnych „Daj Szansê” w Toruniu, zwraca siê z serdeczn¹ proœb¹ o wsparcie finansowe Marysi Raczyñskiej z Koszalina uczestnicz¹cej w naszym programie rehabilitacyjnym.
Marysia ma prawie dwa latka, urodzi³a siê z zespo³em Downa i towarzysz¹c¹ temu zespo³owi wad¹ serca. Jest weso³¹ i bystr¹ dziewczynk¹, która chcia³aby tak jak jej rówieœnicy uczestniczyæ w przysz³oœci w normalnym ¿yciu spo³ecznym. Z tego powodu jest objêta cyklicznymi pobytami konsultacyjnymi w naszym Instytucie Terapeutycznym. Wizyty przypadaj¹, co kilka miesiêcy i s³u¿¹ ustaleniu kolejnych programów jej usprawnieniu. Rehabilitacja Marysi wymaga codziennej pracy Rodziców oraz grona ochotników.
Nasza placówka jest niepublicznym zak³adem leczniczym (rejestr wojewody toruñskiego RN – 33 z 23 wrzeœnia 1995), nie jest finansowana z bud¿etu, a utrzymuje siê dziêki wp³atom Rodziców i Sponsorów.
Koszt trzydniowej wynosi 1080,00 z³. Instytut nie jest placówka dochodow¹, po³owê kosztów pokrywa Fundacja, drug¹ po³owê uzyskujemy dziêki ofiarnoœci Darczyñców. Kwota ta pokrywa tak¿e pozosta³¹ czêœæ oferty po wizycie, edukacjê rodziców, bie¿¹ce konieczne konsultacje i wizytê domow¹. Oferujemy trzy wizyty w roku.
Prosimy zatem w imieniu Zarz¹du, Marysi i jej Rodziców o dar Serca i wp³atê na sprzêt potrzebny do usprawniania i mo¿liwoœæ uczestniczenia w programie rehabilitacyjnym.



Homeopatia
"One criticism of homeopathy is that it takes the "cookie cutter" approach to treatment: one-size-fits-all. No matter what ails you, treatment with a diluted like agent is the cure. Experience teaches otherwise. For example, the treatment for scurvy is not more scurvy but vitamin C; the treatment for diabetes is not sugar, but insulin. There seem to be countless examples one could come up which would contraindicate homeopathy as a reasonable approach to the treatment of disease. Thus, simply because it is sometimes reasonable to treat like with like (e.g., polio vaccines), it does not follow that it is always reasonable to treat like with like. It is misleading, however, to compare the use of vaccines in medicine to homeopathic remedies; for, medical vaccines would be ineffective if they were as diluted as homeopathic remedies.to jest na temat szczepionek i homeopatii.
Homeopathy is a system of medical treatment based on the use of minute quantities of remedies that in massive doses produce effects similar to those of the disease being treated. The term is derived from two Greek words: homeo (similar) - podobny...and pathos (suffering)-cierpienie The 19th century German physician, Samuel Hahnemann (1755-1843), is considered the father of homeopathy, allegedly being inspired to the notion that like cures like from the treatment of malaria with cinchona bark. The bark contains quinine, which helps in the treatment of malaria but also causes fevers. Advocates of homeopathy think that concoctions with as little as one molecule per million can stimulate the "body's healing mechanism." Critics maintain that such minute doses are unlikely to have any significant effect on the body. '
Linki do powyzszych informacji /przepraszam ze sa w jezyku angielskim/ mozna znalezc na search: homeopathy criticism.

Do Skangura, wlasnie poprzez czytanie tych linkow podawanych przez Sonie czy inne osoby na dany temat dowiesz sie o co chodzi, gdzie lezy prawda. Jak przeczytalam, ze pewne "terapeutki" stosuja maseczkowanie przy padacze, to az mnie zatrzeslo. Czy te osoby wiedza , co robia /gdzie to wyczytaly, z jakich zrodel - na pewno nei medycznych - korzystaly decydujac sie stosowac to na innych dzieciach. To juz nie zarty, to jest zagrozenie zycia dzieci /hyperwentylacja moze nastapic po stosowaniu maseczkowania przy padacze/.
Poza tym te osoby manipuluja ludzmi, wyludzaja pieniadze /dowodem sa nagrane rozmowy telefoniczne/, za "szkolenia jesli chodzi o metode Domana. Jak tak mozna robic, twierdzac wszem i wobec, ze sa wolonatariuszkami, a tu sie okazuje cos innego. Dranstwo. Nie ma na to tlumaczenia.
Dobrym slowem jest manipulacja ludzmi...najlatwiej jest nimi manipulowac, kiedy sa zrozpaczeni bo maja chore dziecko, szukaja pomocy, i nie patrzac na efekty ufaja "pomocnej dloni" szybko wyciagnietej i skorej na pieniazki. Nie winie rodzicow...to ich desperacja, chca jak najlepiej, ...ale jakim kosztem???

Dziwne, ze nic nie mozna z tym fantem zrobic, ..a moze bedzie mozna....?!
Bo to u nas nazywa sie froud, oszukiwanie Goverment - rzadu, -skarbowki, ...ciekawe czy sie rozliczaja z dochodow????I ta pani ze Stanow...Bozena Bejnar Slawlow, ona twierdzi, ze nie musi to robic, ciekawe, nie musi sie rozliczac!!!....zarabia w Polsce, mieszka w Stanach, prowadzi wielka misje metoda powyzej okreslona, oparta na nierealnosci, a naprawde, nie jest ona zadna terapeutka, /sprawdzilam/ dzwonilam do Filadelfii do Instytutu z Edmonton, rozmawialam z Human Recources /dzial kadr po polsku/byla - juz nie jest- tlumaczem do rozmow z rodzicami polskich dzieci.....totalny szok, prawda??? Przynajmniej dla mnie. ciekawe czy amerykanska "skarbowka" wie o tym. I ta osoba robi szkolenia, ...w Polsce, skandal.
Jedna uwaga do Marli: mozna pieniadze robic, ale w uczciwy sposob, nie oszukujac ludzi, i zalezy rowniez, jakim kosztem sie je robi. Wierzyc medycznym dokumentom, informacjom o zabronieniu tej metody w wielu krajach, czy pseudoterapeutom-oszustom...oto jest pytanie.

Przepraszam ze informacje sa w jezyku angielskim;
Olenka
  • 0

#17 Andrzej67

Andrzej67

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 65 postów

Napisano 31 marzec 2003 - 01:11

Witam Was Kochani ! : przeczytałem ponizsze (wraz z linkami) i .....dowiedziałem się ,że : 1. najprawdopodobniej jestem opentany przez złe moce, 2 katuje swoje dziecko zakazaną metodą filadelfijską ( "przeflancowaną" nielegalnie z za oceanu do Torunia) 3. Ekspertem w rewalidacji jest Ojciec Rydzyk i jego radio wraz z Ojcami Dominikanami ( tymi od Inkwizycji)4. wszelkie metody i postępowania nie "przyklepane" przez medyków wraz z RM są nieskuteczne a wręcz szkodliwe a niejednokrotnie opierają się na "czarnej magii"........itd. Mogę powiedzieć jedno :
Dzięki Ci Boże ,żę Obdarzyłeś mnie "niezależnym umysłem" i Postawiłeś mi na drodze 20 lat temu człowieka który ukazał mi nieprawość jaka się dzieje w Twoim imieniu ........ Pozdrawiam wszystkich i zyczę prawdziwej miłości bliźniego - "szanujmy się bo życie jest zbyt krótkie a ludzie tak szybko odchodzą............" :(
  • 0
"piekła" nie ma tam "po drugiej stronie życia" - jest tu i teraz - sami sobie je stwarzamy przez nasze myśli i uczynki....
"śpieszmy się kochać - bo ludzie tak szybko odchodzą...."
"każdego dnia jest coraz lepiej , lepiej i lepiej" (J. Silva)

#18 Andrzej67

Andrzej67

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 65 postów

Napisano 31 marzec 2003 - 01:20

Uff.....coś sknociłem : to powyższe moje to do całej "dyskusji" na temat Domana, Denissonów i innych nie przyklepanych przez tzw. autorytety.... (he2)
  • 0
"piekła" nie ma tam "po drugiej stronie życia" - jest tu i teraz - sami sobie je stwarzamy przez nasze myśli i uczynki....
"śpieszmy się kochać - bo ludzie tak szybko odchodzą...."
"każdego dnia jest coraz lepiej , lepiej i lepiej" (J. Silva)

#19 Andrzej67

Andrzej67

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 65 postów

Napisano 31 marzec 2003 - 08:55

W uzupełnieniu jeszcze tego mojego powyższego: Tak się składa ze zdecydowaliśmy się rechabilitować naszą Basię ( 14 miesięcy - ZD) właśnie w Fundacji "Daj Szansę" w Toruniu. Skierowano nas tam z Łódzkiej poradni genetycznej przy Szpitalu Klinicznym Nr 3 przy ul. Sterlinga - gdy Basia miała niespełna 4 miesiące...Tak się składa że ja mam zaufanie do lekarza pediatry genetyka majacego pod swoją opieką 700 dzieci z najróżniejszymi niedoborami genetycznymi. Wraz z psychologiem w prosty sposób przekazali nam niezbedną wiedzę i tok postępowania z nasza Basią na dzisiaj ,jak i na przyszłość. Jesteśmy z żoną Im wdzięczni za ich profesjonalizm i zaangażowanie. W naszym miejscu zamieszkania (tzn. w Klerykowie ) praktycznie nikt nie potrafił nam doradzić co robić i czy wogóle warto coś robić . Przeważało zdanie że to " dałn" i nic się nie da zrobić.......... To przykre że w XXI wieku rodzi się w Polsce dziennie troje dzieci z ZD ( nie wspom. innych wad genetycznych). Nie informuje się kobiet po 35r życia o mozliwości wykonania nieinwazyjnych badań prenatalnych ( test potrójny, USG genetyczne, inne testy kombinowane ). Stawia się znak = pomiędzy badaniami prenatalnymi a aborcją.....Spłodzono chorą ustawę "aborcyjną"
przesuwającą w "szarą strefę" proceder tzw. "zabiegów" w szacowanej ilości 300 tys rocznie w cenie 1,8 - 3,4 tys zł/ 1 szt. I wszyscy są zadowoleni : Kościół - bo problem oficjalnie nie istnieje , Państwo - bo nie płaci za to, Lekarze - bo mają dodatkową ogromną kasę.
Istna obłuda... I jeszcze w szkołach opowiada się małolatom brednie na temat seksu i zapobieganiu ciąży.......... rece mi opadają i mam nadzieję że wreście "ostatni rozbiór Polski" ( znaczy się UE ) doprowadzi ten zacofany kraik do normalnoci............. Pozdrawiam Andrzej.
  • 0
"piekła" nie ma tam "po drugiej stronie życia" - jest tu i teraz - sami sobie je stwarzamy przez nasze myśli i uczynki....
"śpieszmy się kochać - bo ludzie tak szybko odchodzą...."
"każdego dnia jest coraz lepiej , lepiej i lepiej" (J. Silva)

#20 sonia

sonia

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 356 postów

Napisano 26 lipiec 2003 - 22:21

Andrzej- wbacz, ale sądzę, że mając dziecko w wieku niespełna 2-let. - masz jeszcze małe rozeznania w światku rehabilitacji. Nawet 2-3 wizyty w jakimkolwiek Ośrodku- to jeszcze nie wszystko.

Każdy z nas ma prawo wyboru - tego nikt nie kwestionje, ale mamy też prawo znać rzetelne ifnormacje obu stron medalu. Tu chodzi o rozwój dzieci- nie plan rozbudowy ogródka.
Ponadto Toruń- to nie kolebka metody, o którą chodzi.

Po przeczytaniu aktualnego art. o kolejnej metodzie behawioralnej stosowanej w Gdańskim Ośrodku- bardzo szybko nasunął mi się nasz dawny wątek.

Tym, którzy ze zdziwieniem czytali go w ub. roku - proponuję (dla jasności sytuacji w środowisku rehabilitowanych dzieci) - kolejną porcję faktów.

Polska, otwarta na świat, chłonie wiele metod, w tym również kontrowersyjne modyfikacje metod odrzuconych w wielu krajach lub poddanych ścisłej kontroli na wysokim szczeblu. Są one często prezentowane bezkrytycznie jako jedyne skuteczne, pomijając niebezpieczeństwa nadużyć w ich stosowaniu.

10 lat temu dwaj norwescy psycholodzy Jens Skar i Arild Karlsen zaszczepili behawioryzm w Gdańsku

Proszę o uważne przeczytanie dostępnego artykułu: "Tresowani do życia"

"Podopieczni gdańskiego ośrodka dla dzieci autystycznych zaczynają mówić, sami się ubierają i jedzą. Jest tylko jeden warunek - trzeba siłą złamać opór dziecka..."

Tresura, czy metoda?.

Wszystkim życzę wyboru odpowiednch metod i terapeutów, ale nie tresury czy złudnych nadziei.
  • 0
Dar Życia Pozdrawiam, Sonia


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych