Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Co jest wart dołamany tetra?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 12 wrzesień 2004 - 18:03

Cóż, ciężko jest zacząć, ale do czego nadaje się człowiek, który jedyne co ma sprawne to głowa? Dziś takie czasy, że trzeba być mobilny, dyspozycyjny, niezależny itd. itp., więc jakie miejsce ma człowiek myślący, a zamknięty w swym ciele? Czy jego życie ma wartość dla ogółu czy tylko dla bliskich i boga??
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#2 Karoll

Karoll

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 129 postów

Napisano 12 wrzesień 2004 - 20:22

Takie jest życie, sam zadaje sobie to pytanie. Jestem podobnej sytuacji, co ty. Życzę pogody ducha, trzymaj się!!!!!!!!!!!!! :-P :-P

P.S.
Mam ogromną nadzieję, że Kicia mnie nie zgani za moją wypowiedz. (E) :?:
  • 0

#3 tomaszek

tomaszek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 827 postów
  • Skąd:wyspa Wolin

Napisano 12 wrzesień 2004 - 20:29

pedro,trudne pytanie zadałes,dla bliskich i boga z pewnoscia zycie ma jakosc wartosc,a czy dla ogółu ma?nawet całkiem zdrowy człowiek moze miec wątpliwosci czy dla ogółu jego zycia ma jakąść wartosc.
zresztą czy warto uczestnuczyc w wyscigow szczurów zeby w wieku 40 lat dopadł zawał serca?
  • 0
Eunuch i krytyk z jednej są parafi....obaj wiedzą jak trzeba-żaden nie potrafi. (Boy-Zeleński)

#4 Aga30

Aga30

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 81 postów

Napisano 12 wrzesień 2004 - 21:40

Nie nie warto :( :( :( Ale poddawać sie chyba też nie należy :oops: :oops: :oops:
  • 0
Jeśli chcesz zobaczyć tęcze musisz cierpliwie znieść deszcz :)

Tylko to co nieważne jak krowa się wlecze,
najważniejsze tak prędkie, że nagle się staje :-D :) :-D

#5 Liwia

Liwia

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 540 postów

Napisano 13 wrzesień 2004 - 00:36

Ale poddawać sie chyba też nie należy :oops: :oops: :oops:

Aga, sama to napisałaś, więc pamiętaj o tym dobrze!!!

Pedro myślę, że takie życie ma wartość. Nawet jeśli tylko / aż dla najbliższych i Boga, to warto żyć. I nigdy nie należy w to wątpić...

Pozdrawiam i życzę wytrwałości i siły
Liwia
  • 0

#6 Nilfheim

Nilfheim

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 513 postów

Napisano 13 wrzesień 2004 - 01:28

Ale poddawać sie chyba też nie należy

Aaaaagaaaaa aleeeeee wpadłaś :D :D :D
  • 0
Bestia najgorsza zna trochę litości , lecz ja jej nie znam , więc nie jestem bestią.

Youth's like diamonds in the sun
And diamonds are forever

#7 Malcolm

Malcolm

    Sufler

  • Przyjaciele
  • PipPipPipPipPipPip
  • 419 postów

Napisano 13 wrzesień 2004 - 06:40

Pedro chyba kazdy z nas ma czasem takiego dola . To jak pzreziebienie ,przychodzi ,cza wylezec i mija . Ja znalazlem sposob na takie klimaty odpalam dobry dramat i odrazu lepiej. Co do naszej sytuacji tetra , para to rozumie Ciebie co chcesz powiedziec zaraz po wypadku dlugi czas nalezalem do tetry , niemoc zrobienia czekogolwiek odbiera cala chec do zycia .

pytasz

Czy jego życie ma wartość dla ogółu czy tylko dla bliskich i boga??

mysle ze tylko dla bliskich i Boga ,kidy umzremy ogól powie umarl ten inwalida ,"o przynajniej sie juz nie meczy "

zycze wytrwalosci ,przeziebienie minie i bedzie lepiej :)
Pamietaj o dramacie inni to dopiero maja problemy ...

Malcolm
  • 0
"Cywilizacja nie osiągnie doskonałości, póki ostatni kamień z ostatniego kościoła nie spadnie na ostatniego księdza i nie uwolni świata od tej hołoty" - Umberto Eco

#8 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 13 wrzesień 2004 - 06:58

Nie pisalem tego pytania z powodu jakiegos dola, wybaczcie jest tak to zabrzmialo. Zastanawia mi tylko co taki ludz jest warty dla obcych. Niektorzy mowia, ze kazdy jest potrzebny, wiec w tym przypadku do czego. Jaka moze byc rola tetra w spoleczenstwie.
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#9 Nilfheim

Nilfheim

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 513 postów

Napisano 15 wrzesień 2004 - 20:06

O widze ,ze posty poznikały :D Pani moderator sie nudzi jak widac w pracy :D :D :D i wspomina stare dobre czasy cenzury :twisted: Faaajnie jest miec władze nad czyimis wypowiedziami cio ? Wirtualna ta wladza bo wirtualna ale strasznie kręci i napawa duma nio nie ?
  • 0
Bestia najgorsza zna trochę litości , lecz ja jej nie znam , więc nie jestem bestią.

Youth's like diamonds in the sun
And diamonds are forever

#10 ***magda***

***magda***

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 115 postów

Napisano 15 wrzesień 2004 - 21:07

Jakieś kompleksiki doskwierają :?: :D
Nilf - czyżby jakiś malutki niedosyt władzy 8)
Pozdrowionka. :P
  • 0
...a ten amor, to człowiek
widziałam jak płakał.

#11 Nilfheim

Nilfheim

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 513 postów

Napisano 15 wrzesień 2004 - 22:04

Taaaaa jasne :) nic by mnie tak nie kreciło niz władza z ramienia portalu ipon i usuwanie postów :twisted: czyste psychiczne szczytowanie po usunieciu posta Lepsze niz seks :twisted: :twisted: :twisted:
  • 0
Bestia najgorsza zna trochę litości , lecz ja jej nie znam , więc nie jestem bestią.

Youth's like diamonds in the sun
And diamonds are forever

#12 Dolny oligocen

Dolny oligocen

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 175 postów

Napisano 14 październik 2004 - 00:05

Dobre pytanie...Tu przynajmniej niechodzi o wartosc czlowieka jako jednostki ale o strach przed wiezieniem w przypadku nieudzielenia pomocy czlowiekowi(chocby nawet byl bez glowy) i utrzymaniu go przy zyciu za wszelka cene.Zreszta przytomnosc predzej czy pozniej wroci sama.Polskie prawo to dobry przyklad wyrafinowanego okrocienstwa.Potrafilo tak wyszkolic i ustawic postep technik resuscytacyjnych ze dany czlowiek moze byc slepy,niemy i sparalizowany od czubka glowy w dol jednoczesnie a byc w pelni swiadomy swojego stanu.Polskie prawo jest ustawione na tortury i to niewinnych ludzi.Sredniowieczne tortury w poruwnaniu z bycia zamkietym od srodka sa poprostu smieszne...
  • 0

#13 blue

blue

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 336 postów

Napisano 16 październik 2004 - 01:20

.Polskie prawo to dobry przyklad wyrafinowanego okrocienstwa.Potrafilo tak wyszkolic i ustawic postep technik resuscytacyjnych


Prawo "wyszkala" techniki resuscytacyjne :?: No bardzo ciekawe. Jeśli zabierasz zdanie w jakiejś sprawie to dobrze byłoby, gdybyś się wypowiadał zgodnie z prawdą i trochę jaśniej, bo ja ze swoim ograniczonym pojmowaniem nie rozumiem tego stwierdzenia.
  • 0
Bezmyślnym życiem żyć człowiekowi nie warto.

#14 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 01 listopad 2004 - 22:54

jak widza nas ludzie?
mysle ze ci co "nie znaja tematu" to maja nas za nic ... nawet nie za nikogo ale za nic
ale na szczescie sa tez ludzie ktorzy "znaja temat" :D i dla nich stanowimy taka sama wartosc jak kazdy inny myslacy czlowiek - czyli wartosc jest wpros proporcjonalna do zawartosci naszego wnetrza ...

do nas nalezy zintegrowanie tej (niestety) wiekszej czesci spoleczenstwa aby zrozumiala nasza wartosc.... nikt nie zrobi tego za nas ...
tetra jest trudniej ...
ja po wypadku bylam cos jak tetra... mialam uszkodzony nerw w rece ... mialam skostnienia w biodrze - 2 lata plackiem w lozku :x ... ale wyszlo sloneczko :-D

i teraz staram sie "oswoic" jak najwieksza czesc swiata z widokiem/obcowaniem z ON - robie zakupy "sprawiedliwie" w roznych sklepach zeby kazdy dostal swoja dawke integracji (po 2 miesiacach zaczeli mnie traktowac normalnie tzn przestali sie gapic a tzn ze zostali "zintegrowani" ;) )
wszystko co moge zalatwiam sama - zeby ONI zrozumieli ze MY myslimy, czujemy, rozumiemy, jemy, kochamy, pragniemy, konsumujemy ... itd ...

chce cos zrobic dla tej sprawy - robie tyle ile moge - jesli uda mi sie otworzyc oczy chocby jednej osobie, sprawic ze zrozumie ze jestesmy inni ale nie gorsi to TO BEDZIE SUKCES !!!!!

mysle ze mam juz kilka takich sukcesow na swoim koncie :D :D :D :D :D

(madry)
wychodzmy do ludzi!!!! jesli nas nie chca wpraszajmy sie! wymuszajmy podjazdy w szkolach zebysmy mogli uczestniczyc w zebraniach szkolnych naszych dzieci! sami chodzmy do urzedow a jesli nie mozemy sami to niech ktos nas zapchnie, sami klucmy sie z biurokratami! niech widza ze mamy cos do powiedzenia na temat swoich spraw! nie chowajmy sie za NIMI ... za sprawnymi!
(madry)

(kiedys bylam punk'iem ... cos mi zostalo (ble) hihi)
  • 0

#15 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 07 listopad 2004 - 23:04

Takie jest życie, sam zadaje sobie to pytanie. Jestem podobnej sytuacji, co ty. Życzę pogody ducha, trzymaj się!!!!!!!!!!!!! :-P :-P

P.S.
Mam ogromną nadzieję, że Kicia mnie nie zgani za moją wypowiedz. (E) :?:


Ooo :!: że też wcześniej tu nie zajrzałam (hihi)
Za co miałabym Cię zganić Karolu? Za odrobine optymizmu próbę podtrzymania Pedra na duchu?
Sama byłam w takiej sytuacji przez długi czas i mam nadzieje, że juz nigdy nie będę, ale podobno przy mojej chorobie nie mogę mieć 100% pewności :( Kurcze, ale staram się nie poddawać i mam nadzieje, że to nie nastąpi.
Żyję i mam zamiar realizować swoje zamierzenia, niezależnie od tego, co powiedzą na to inni (nieważne czy zdrowi, czy ON).
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#16 Bob

Bob

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 140 postów

Napisano 09 październik 2005 - 10:07

Pedro mysle , ze osoby zdrowe ucza sie od nas wytrwalosci , samozaparcia . Mysle ze ON daja wiele zdrowym do myslenia . Pozdrawiam.
  • 0
Bob

#17 Yen

Yen

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 149 postów

Napisano 26 listopad 2005 - 09:50

A jak ON braknie wytrwałości i samozaparcia? Czy jak się jest ON to od razu trzeba być "człowiekiem z żelaza" ?
Mnie się długo udawało. A teraz się nie udaje i już.
I co dalej?
  • 0
Yen

nie myl nieba, z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu...

#18 ewita

ewita

    Gawędziarz

  • R.I.P.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1156 postów

Napisano 26 listopad 2005 - 10:54

Przeszło rok temu Pedro wywołał temat - rzekę i... jak widać te pytania co jakiś czas nam doskwierają ;) Nie, Yen, nie uważam, że musimy być ludźmi z żelaza. Musimy być ludźmi - tylko tyle :lol: i aż tyle... Pytania o sens życia kiedy się jest "zamkniętym w ciele" zadawałam sobie nawet wtedy, kiedy jeszcze byłam w pełni sprawna, przed wypadkiem. Już wtedy odpowiedź była trudna. A teraz coraz częściej dotyczy konkretnie mnie :cry: W moim przekonaniu nie ma jednoznacznej odpowiedzi, bo to zależy od człowieka. Jeśli mam zadanie do wykonania, jeśli chcę - jest sens walki, nawet przy uzależnieniu od innych, pokonywania niemożności. Jeśli nie mogę znaleźć celu i sensu... no, jest gorzej. Mam kumpla, który ma 55 lat. Kiedy miał ich 22 skoczył na główkę do wody... A jakiż to inteligentny, nieprzeciętny człowiek! Do niego się idzie z prośbą o rozwiązanie najtrudniejszych problemów - i to z różnych dziedzin życia. A jakie nalewki robi! ;) - oczywiście rękami Mamy lub Brata, ale próbuje i decyduje osobiście... Najgorszy humor po nich się zmienia :lol: On jest potrzebny wielu osobom, nie tylko rodzinie. A znam takich, którzy ręce mają całkiem sprawne (i nie muszą na ten przykład trzymać ołówka w zębach, żeby do mnie maile pisać jak Marek), a mają pretensje, żal do wszystkich i życzą sobie, żeby za nich nawet myśleć, bo im się krzywda stała. Czy tacy są potrzebni - nie wiem...
  • 0
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)

#19 Kornelia

Kornelia

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 475 postów

Napisano 04 styczeń 2006 - 12:31

:P
  • 0
Hakuna Matata

#20 Andzelm

Andzelm

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 9 postów

Napisano 05 styczeń 2006 - 03:16

kochani jestem tetra wspaniały ten temat uważam że moje życie nabrało dopiero po wypadku jakiegoś sęsu i ciszę się że go miałem. tyle mi się wydażyło wspaniałych żeczy. Jestem twardy i pokonałem tą chorobę a ludzie zdrowi niech się od nas tylko uczą. wielu mnie zatrzymuje i mnie podziwia że zawsze się śmieje bo trzeba żyć dla innych nie dla siebie a gdybym się załamał to kopną bym w d.....ę wszystkich tych ludzi któzy mi pomogli. :) :) :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych