Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Artyuły o higienie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#1 Darek1233

Darek1233

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 9 postów

Napisano 02 maj 2004 - 11:28

Poszukuję artykuły o higienie osób niepełnosprawnych.

Bardzo dziękuję za wszelką pomoc i wskazówki

Darek
  • 0

#2 kar27

kar27

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 346 postów

Napisano 03 maj 2004 - 18:28

Moja odpowiedz jest bardzo prosta po prostu trzeba się myć!!!!!!!!!!!!!!!
  • 0
karol

#3 Nilfheim

Nilfheim

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 513 postów

Napisano 03 maj 2004 - 22:22

:D :D :D
  • 0
Bestia najgorsza zna trochę litości , lecz ja jej nie znam , więc nie jestem bestią.

Youth's like diamonds in the sun
And diamonds are forever

#4 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 04 maj 2004 - 09:51

Załamują mnie tego typu pytania (MM) Kolega napewno studiuje i ma nadzieje, że napiszę jakąś ciekawą pracę z wątkami wręcz sensacyjnymi, hahaha. Polska, kraj debilyzmem płynący (strzal)
  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#5 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 04 maj 2004 - 11:08

Poniosło mnie w mej pierwszej wypowiedzi, przyznaje. Jednakże nadal się będę upierał, że to pytanie jest nieodpowiednie zadane, po prostu bez sensu. Znowu wypadnie na to, że ON są zgryźliwy itd. Pewnie wiele osób by Ci pomogło, gdybyś po prostu sprecyzował Twe pytanie.
  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#6 Pinky

Pinky

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 227 postów

Napisano 04 maj 2004 - 16:18

To zeby nie bylo ze tylko ON sa zgryzliwi.

Czekam na rozwiniecie tematu wplyw wozka na iloraz inteligencji. Metody zalatwiania potrzeb fizilogicznych przez mezczyzn z niesprawnymi dlonmi z wyszczegolnieniem rozpinania rozporka oraz wysokoscia siku artystycznego tzw. wzornictwa na scianie na scianie. :lol:

Ps. Rafi zamiast byc zgryzliwy powinienes czytac takie posty z radosnym biciem serca ze sa ludzie jeszcze ktorzy dostarczaja ci porcji darmowej rozrywki powodowani czystym altruizmem :D
  • 0
Nie nauczono mnie paciorka, nigdy nie byłem u spowiedzi.
Więc od czupryny do rozporka, niejeden diabeł we mnie siedzi.

#7 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3586 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 04 maj 2004 - 19:07

Tom się ubawił :D :D
A teraz, skoro opanowałem już paroksyzmy śmiechu, podam Ci link Darku. Przestudiowanie zamieszczonego pod owym adresem tekstu, pozwoli Ci w przyszłości ustrzec się takich sytuacji.
http://www.bsdzine.org/rtfm/

Pozdrawiam
marder
  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#8 Kati

Kati

    Podpowiadacz

  • R.I.P.
  • PipPipPipPipPip
  • 279 postów

Napisano 04 maj 2004 - 19:46

Hmmmm pytanie no cóż mogło by być faktycznie lepiej sprecyzowane, :? ale odpowiedź Twoja Mardi mnie bardziej rozbawiła, nie moge sie powstrzymać od smiechu :-P :-P :-P :-P :-P :D :D :D :D :D :D :D :D, to jest bardzo pouczajacy tekst :) :D :D :D
kati
  • 0
Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić. Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem.

#9 Darek1233

Darek1233

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 9 postów

Napisano 05 maj 2004 - 17:00

Sam jestem ON i mam I grupę. Nie jestem żadnym studentem i nie piszę żadnej pracy. Ale nie myślcie sobie, że cały świat kręci się wokół wózków. Są też ludzie z niepełnosprawnością intelektualną lub jak kto woli upośledzeni umysłowo. Kto ma im pokazać jak się umyć, gdy nie mają rodziców, a opiekunom się po prostu nie chciało. Szukam informacji, bo jest szansa aby dostać pieniądze na stworzenie odpowiedniego projektu. To są często ludzie biedni i nie stać ich na podstawowe środki czystości.
Ja wiem jak się zadaje pytania i osoby, które znają problem by mi pomogły. A jak ktoś nie ma nic mądrego do powiedzenia to niech nie pisze i zastanowi się czy po skorzystaniu z toalety myje ręce.

Darek
  • 0

#10 kar27

kar27

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 346 postów

Napisano 05 maj 2004 - 18:42

Witaj Darku
Przepraszam cię i przyznaje rację :D
Pozdrawiam
  • 0
karol

#11 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3586 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 05 maj 2004 - 19:23

Darku, gdybyś napisał to od razu, uniknąłbyś takiej a nie innej reakcji.
To po pierwsze.
Po drugie: w dokumencie do którego podałem Ci link, jest taki punkt: "Odpowiednio wybieraj forum". Gdybyś precyzyjnie sformułował swe pytanie i wyraźnie zaznaczył, że chodzi Ci o osoby niepełnosprawne intelektualnie, zamiast sarkastycznej odpowiedzi, otrzymałbyś ten link, do forum na którym piszą m.in. rodzice dzieci z zespołem Downa, którzy zapewne bardziej znają zagadnienie higieny osób niepełnosprawnych intelektualnie, niż ludzie piszący tutaj. Cieszy mnie, że lektura dokumentu do którego wcześniej podałem Ci link, nie poszła na marne.
Pozdrawiam marder

P.S. Doskonale zdaję sobie sprawę, że świat nie kręci się wokół wózków :twisted: :twisted:
i to by było na tyle
EOT
  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#12 Darek1233

Darek1233

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 9 postów

Napisano 07 maj 2004 - 16:46

Czy Pinky już nic więcej nie ma do powiedzenia? Katarzyna M też nie zabłysła oczekując lepiej sprecyzowanego pytania. Może wyraz higiena to wyraz zbyt trudny? Teraz ja będę złośliwy, bo zaniżyliście poziom tego forum do granic możliwości i widocznie brak zrozumienia, złośliwe teksty i wyśmiewanie się jest tutaj mile widziane.
Moje gratulacje prześmiewcom i wyrazy uznania dla Kar27, bo trzeba mieć odwagę cywilną aby napisać PRZEPRASZAM. Oczywiście wielkie dzięki Marderowi za pomoc.

Darek

Ps. Oprócz słowa HIGIENA polecam inne trudne słowo TOLERANCJA
  • 0

#13 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 07 maj 2004 - 19:12

Wiesz, ja nadal się będę upierał przy swoim, że Twoje pytanie było po prostu niesprecyzowane. Po jego lekturze do głowy mi przychodziły najróżniejsze przyczyny, dla których mogłeś zadać owe pytanie, ale nie wpadłem na to że potrzebujesz owych informacji by pomóc osobom mniej zaradnym życiowo, co też mnie troszkę dziwi, bo nie uważam, że dla tego typu zadań jest Ci potrzebna jakaś fachowa literatura. W takim przypadku (znam to z własnych obserwacj) zapewne jest niezbędna cierpliwość. Jeżeli jednak nadal się upierasz przy pomocy dydaktycznej, to zapewniam Cię, iż zapewne owe materiały znalazł byś w pierwszej lepszej bibliotece pedagogicznej.
Zupełnie nie rozumiem, co to wszystko ma wspólnego z słowem tolerancja.
  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#14 Darek1233

Darek1233

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 9 postów

Napisano 08 maj 2004 - 00:10

Rafalek. Właśnie ja spotkałem się z brakiem tolerancji na tym forum. Zostałem wyśmiany przez tych, którzy mnie nie zrozumieli. Czy właśnie nie z takim problemem spotykają się ON na odzień? Przypomnę, że sam ma m I grupę.

Materiały, jak to nazwałeś pedagogiczne są mi potrzebne aby napisać program dla urzędników, bo to oni mają dać pieniądze na środki czystości, bieliznę a nawet na wolontariuszy, którzy pokażą osobom upośledzonym umysłowo i ich rodzinom do czego służy mydło. Powtórzę – chciałbym tym programem dotrzeć do ludzi biednych, których nie stać na podstawowe środki czystości. Zainteresowałem się tym, bo mam dużo wolnego czasu i wiem że jest to w zasiągu moich możliwości. Oczywiście wszystko będzie firmowane fundacją.

Darek
  • 0

#15 Nilfheim

Nilfheim

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 513 postów

Napisano 08 maj 2004 - 00:34

Raczej udowodniłeś Darku ,ze na tym forum nie ma wróżek i jasnowidzów :D Bo niby jak mozna było sie domyslić o co właściwie chodzi ? Pisz wyraznie o co chodzi a nie rzucaj jakis idiotycznie brzmiących ogólników
  • 0
Bestia najgorsza zna trochę litości , lecz ja jej nie znam , więc nie jestem bestią.

Youth's like diamonds in the sun
And diamonds are forever

#16 Darek1233

Darek1233

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 9 postów

Napisano 08 maj 2004 - 10:04

Na innym forum zadaję krótkie pytanie aby nie „zaśmiecać” serwera i dostaję odpowiedź. Tutaj nawet po moich wyjaśnieniach nadal nie uzyskałem pomocy. Faktycznie odezwali się ludzie dla których higiena to idiotycznie brzmiący ogólnik. Ręce opadają. To mój ostatni post.

Darek
  • 0

#17 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 08 maj 2004 - 11:11

Na innym forum zadaję krótkie pytanie aby nie „zaśmiecać” serwera i dostaję odpowiedź. Tutaj nawet po moich wyjaśnieniach nadal nie uzyskałem pomocy. Faktycznie odezwali się ludzie dla których higiena to idiotycznie brzmiący ogólnik. Ręce opadają. To mój ostatni post.

Darek


Darku, gdybyś w swym pierwszym poście wyjaśnił całą sprawę, to by pewnie nie było tylu postów i tego, jak Ty to raczyłeś nazwać "zaśmiecaniem serwera". Fora dyskusyjne mają to do siebie, że tu ma wrzeć od dyskusji, na każdy temat.
  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#18 Kati

Kati

    Podpowiadacz

  • R.I.P.
  • PipPipPipPipPip
  • 279 postów

Napisano 08 maj 2004 - 22:49

Darku bardzo Ciebie przepraszam za to co napisałam,posunęłam się za daleko, nie chciałam Ciebie w zaden sposób urazic. Jednak Twoje pytanie faktycznie może nie było odpowiednio postawione, a ja moze nie zrozumiałamn go tak jak ty bys chciał. Powoływanie się na to ze masz 1 gupe jest hmmmmmm troche nie na miejscu, i nie bede Tobie tłumaczyc dlaczego ale to juz inna sprawa. Przepraszam jeszcze raz (cmok)
Kati
  • 0
Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić. Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem.

#19 Pinky

Pinky

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 227 postów

Napisano 09 maj 2004 - 19:23

Darku jezyk ojczysty jest na tyle jasny i precyzyjny ze osoby poslugujace sie nim na odwal zasluguja na wieczne potepienie :evil: Nie czuje sie winny i uwazam ze nie zaslugujesz na przeprosiny, sam sobie jestes winien. Teraz kiedy wyjasniles swoje motywy mam ogromne wrazenie ze bez szacunku i z calkowitym lekcewazeniem podeszles do uzytkownikow Iponkowego Forum. Szczerze mowiac mam w (4litery) jaka masz grupe. Na przyszlosc mam nadzieje unikniesz nieporozumien. Na innym Forum w ktorym biore czynny udzial zmora sa tzw Pytacze. Pytacz zadaje krotkie pytanie traktujac uczestnikow forum przedmiotowo, pomozcie mi bo po to tutaj jestescie. Ty od takich pytaczy rozniles sie tylko tym ze wyjasniles o co Ci chodzi, ale nie miales cywilnej odwagi przyznac sie do bledu. Dodatkowo jeszcze zatakowales Forumowiczow, no bo jak oni smieli nieudzielic Ci odpowiedzi. Do twojej wiadomosci zeby nie gryzlo Cie to po nocach, po wyjsciu z toalety myje rece. Czulem sie lekko oburzony twoimi insynuacjami co do mojej higieny, dlatego nie chcialem odpowiadac. Na przyszlosc zastanow sie co piszesz, bo mam wrazenie ze skryty za pseudo anonimowoscia Internetu pozwalasz sobie za duzo obrazajac mnie i moich przyjaciol swoimi insynuacjami. Nazwij to sobie jak chcesz np brakiem tolerancji przez zdrowego wobec Ciebie ktory masz 1 kategorie. To ze jestes ON nie upowaznia Cie do traktowania mnie na sile jako twojego krzywdziciela. Dla twojej osobistej wiadomosci mam dokumenty o orzeczeniu mojej Niepelnosprawnosci i nigdy ich nie wykorzystywalem a juz tym bardziej nie zastawialem sie jako parawanem, uwazam sie za zwyklego czlowieka a nie kogos szczegolnego. Czy majac 1 kategorie czujesz sie automatycznie kims z kim trzeba obchodzic sie jak z jajkiem ? Chciales ode mnie odpowiedzi wiec prosze.

Ps. Wrazliwy moderator moze skasowac moj post, sam mam wrazenie ze lekko przesadzilem :lol: Delikatnosc nie jest moja mocna strona.
  • 0
Nie nauczono mnie paciorka, nigdy nie byłem u spowiedzi.
Więc od czupryny do rozporka, niejeden diabeł we mnie siedzi.

#20 jje

jje

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 26 postów

Napisano 09 maj 2004 - 20:16

oj Pinkuś popraw się człowiek ma szlachetną misję do spełnienia a Ty się czepiasz, nauczenie brudasów używania mydła jest misja trudną , acz szlachetną powinieneś przeprosić i myć ręce również przed pójściem do ubikacji
  • 0
i to by było na tyle


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych