Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Znak pionowy na parkingu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 aga_76

aga_76

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 26 kwiecień 2004 - 15:12

Witam,

Mieszkam na osiedlu TBS w Krakowie. Napisałam pismo do Zarządu TBS z prośbą o specjalne oznakowanie miejsca parkingowego dla autka, którym porusza się moja niepełnosprawna córka. TBS wymalował na ziemi sam "znak inwalidy" i to wszystko. W piśmie wyraźnie poprosiłam o znak pionowy wraz z numerami rejestracyjnymi auta. Nie dostałam żadnej odpowiedzi pisemnej mimo wysłania ponownego pisma w tej sprawie a po licznych moich telefonach, TBS w końcu oznajmił mi, że takiego znaku mi nie postawi, bo nie ma pieniędzy i moge sobie postawić go sama....

Sprawa jest dla mnie ważna, bo na osiedlu teraz już zaczyna brakować miejsc parkingowych, w zimię znaku wymalowanego na ziemi, nie widać, , bo jest zasypany śniegiem (wobec tego kto ma go respektować...), a poza tym sam znak na ziemi bez znaku pionowego wraz z numerami rejestracyjnymi nie mówi, że konkretne auto osoby niepełnosparwnej może zaparkować pod swoją klatką.

Co mogę zrobić w tej sytuacji z takim TBS? Czy jest jakaś instytucja do której można się jeszcze odwołać, zaskarżyć TBS z niewywiązywania się z pewnych obowiązków, bo jak rozumiem czytając rozporządzenia taki znak TBS musi mi wystawić?

Będę wdzięczna za wszelkie sugestie i rady odnośnie załatwienia tej sprawy.


Aga
  • 0

#2 Foxtrott

Foxtrott

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 194 postów

Napisano 26 kwiecień 2004 - 19:20

Dz. U. z 1997 r., Nr 98, poz. 602 z późn. zm.)
(Dz. U. z 1993 r., Nr 32, poz. 145 z późn. zm.)

O wyznaczenie ogólnodostępnego zastrzeżonego miejsca postojowego (parkingu) może starać się:
osoba ze znacznym stopniem niepełnosprawności (I grupa inwalidzka),
oraz osoby z umiarkowanym lub lekkim stopniem niepełnosprawności (odpowiednio inwalida II lub III grupy), jeśli niepełnosprawność dotyczy narządów ruchu lub jest związana z chorobami, które mają wpływ na sprawność ruchową (wymagane jest orzeczenie lekarza).
Miejsce, w którym będzie wyznaczony parking nie może utrudniać ruchu. Możliwe są dwie sytuacje:
Parking ma znaleźć się na "drodze wewnętrznej" np. osiedlu, podwórku - wówczas na wyznaczenie parkingu musi zgodzić się zarządca terenu. Nie ma obowiązku zatwierdzenia projektu w Zarządzie Dróg Miejskich.
Parking ma znaleźć się na drodze publicznej (np. przy bloku) i jest dostępny dla wszystkich uprawnionych - wówczas wniosek o jego wyznaczenie składa się w Urzedzie Miasta

Do podania musi być dołączona legitymacja zaświadczająca prowadzenie samochodu przez osobę niepełnosprawną (legitymacja inwalidy wydana przez Referat Obsługi Osób Niepełnosprawnych ). Nie trzeba przedstawiać orzeczenia o stopniu niepełnosprawności (grupie inwalidzkiej).

UWAGA: Parking przysługuje nie ze względu na stopień niepełnosprawności, ale uprawnienia do prowadzenia samochodu przez osobę niepełnosprawną
  • 0

#3 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3583 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 26 kwiecień 2004 - 23:38

Może opiszę jak wygląda to na moim osiedlu... Administracja również wykonuje jedynie znaki poziome (tj. kopertę i piktogram "ON"), z tego co zauważyłem, znak pionowy każdy stawia sam, we własnym zakresie...
Ponieważ sam nie mogę prowadzić samochodu, nie zgłębiałem nigdy tego zagadnienia, podejrzewam jednak, iż przepisy nie precyzują czy miejsce parkingowe dla niepełnosprawnego musi być prócz znaku poziomego, oznaczone także znakiem pionowym - jeżeli się mylę, proszę mnie poprawić.
Moim skromnym zdaniem możesz próbować monitować nadal TBS, spróbować też poskarżyć się w urzędzie miasta, spróbować zainteresować tą kwestią prasę lokalną, być może uda Ci się postawić na swoim.
  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych