Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Problem z wychodzeniem "do ludzi"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 izziak

izziak

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 21 czerwiec 2014 - 18:16

Witajcie. Ostatnio spotkałam się z zarzutem, że unkam ludzi. Nie przeczę, jest w tym trochę prawdy i zaczełam się zastanawiać czy też tak macie? Teraz postanowiłam to zmienić w kontekście najbliżej wizyty u fryzjera. Marzy mi się taki blond i to mnie wystarczająco motywuje (póki co)

 

sem14_tendance_BlondCendr%C3%A9.jpg

fot. http://www.jeanlouis...opielaty-blond/

 

Pojawia się jadnak taka chwila (najczęściej dzień przed samą umówioną wizytą/wyjściem) że strach przed spotkaniem z innymi ludzmi mnie paraliżuje wręcz, wtedy najczęściej się wycofuje (NIESTETY) Zastanawiam sie nawet czy to nie jest jakieś zaburzenie psychiczne? Byłam u jednego lekarza, ale on ma mnie najwyraźniej za hipochondryczkę. Odpuściłam sobie już kino, kosmetykę, teraz przyszła kolej na tego nieszczęsnego fryzjera. I tak pewnie nie pójdę... Tylko, jak na dłuższa mętę z tym walczyć? Bo przecież to nie jest normalne...


  • 0

#2 PIMOT

PIMOT

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1842 postów

Napisano 21 czerwiec 2014 - 20:27

Ty nie masz depresji? Masz jakąś motywacje do dzialania, skoro chcesz sobie zrobic taka fryzure,to idz. Powiedz sobie,Ja chce taka fryzure,i wyjdz.Albo popros kogos,niech z Toba idzie.   


Użytkownik PIMOT edytował ten post 21 czerwiec 2014 - 20:28

  • 0

Ludzie buduja za duzo murow a za malo mostow

 

Issac Newton


#3 aniaanna26

aniaanna26

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów
  • Skąd:południowa Polska

Napisano 22 czerwiec 2014 - 02:25

ja zawsze wole z kims wyjsc


  • 0

#4 Paulla

Paulla

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 897 postów
  • Skąd:Gniezno

Napisano 22 czerwiec 2014 - 11:04

Wyjdź i nie myśl o tym, bo tak to sama się nakręcasz :)


  • 0
"Wszystkie niejasne pojęcia muszą upaść nim uczeń może nazwać siebie mistrzem..." Bruce Lee
"Trzeba mieć niemało odwagi, aby się ukazać takim jakim się jest naprawdę." Søren Aabye Kierkegaard

#5 masza

masza

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 22 czerwiec 2014 - 11:58

Wyjdź i nie myśl o tym, bo tak to sama się nakręcasz :)

IDZ IDZ idz i ciesz się, odwal sobie fryzurkę jaka Ci się podoba, zrób paznokcie, masaż lub cokolwiek innego na co masz ochotę.

Po co blokowac w sobie pozytywne pragnienia i potrzeby...

 

jesli juz tego nie potrafisz i tkwisz samotnie w czterech ścianach marząc np. o przykładowym fryzjerze - pomyśl o terapi;

chociaż ja osobiście uważam że najlepszą terapią są przyajciele, prawdziwi przyjacie naturalnie, ale to tez trudna sprawa;

z prawdziwą przyjażnią jest chyba tak jak z prawdziwą miłością-nie wiadomo czy istnieje...

ale wiadomo że warto jej szukać;

 

pozdrawiam

 

ps. ja po wizycie u fryzjaera zawsze więcej się usmiecham.


  • 0

#6 the

the

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 290 postów
  • Skąd:Pomorze

Napisano 22 czerwiec 2014 - 13:28

po fryzjerze i wszystkim, co zrobisz dla siebie będziesz lepiej się czuła; inaczej przyjdzie dzień, w którym stwierdzisz, że siedzisz w domu... strach jest normalny, unikanie staje się nawykiem, a niepełnosprawność nie jest niewidoczna, niestety. jednak warto żyć, a żyjemy wśród ludzi. ja zawsze słyszę komentarze i widzę wcale nie ukradkowe spojrzenia, wtedy podnoszę głowę i patrzę innym w oczy. niech widzą - ja to ja :)


  • 0
Nazywaj rzeczy po imieniu, a zmienią się w okamgnieniu.

#7 masza

masza

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 22 czerwiec 2014 - 13:50

dokładnie tak,

strzał w sedno zagadnienia;


  • 0

#8 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 22 czerwiec 2014 - 14:31

Zostanę za to "zjedzony", ale co tam... ;)

Kobieta poprawia sobie humor na dwa sposoby:

1. idzie na zakupy

2. idzie do fryzjera lub kosmetyczki...


  • 2

#9 Paulla

Paulla

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 897 postów
  • Skąd:Gniezno

Napisano 22 czerwiec 2014 - 14:35

Liczymy na fotkę w nowej fryzurze :)


  • 0
"Wszystkie niejasne pojęcia muszą upaść nim uczeń może nazwać siebie mistrzem..." Bruce Lee
"Trzeba mieć niemało odwagi, aby się ukazać takim jakim się jest naprawdę." Søren Aabye Kierkegaard

#10 Monia74

Monia74

    Narrator

  • Moderator
  • 1461 postów

Napisano 22 czerwiec 2014 - 16:28

Jeśli w wyznaczonym przez siebie samą dniu, nie wybierzesz się do fryzjera, to wpadniesz jeszcze większy dołek...

I jeszcze bardziej i bardziej będzie Ci źle... Pierwszy krok? Dotrzymaj obietnicy danej samej sobie. Idź do fryzjera!


  • 2

#11 the

the

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 290 postów
  • Skąd:Pomorze

Napisano 22 czerwiec 2014 - 16:42

Zostanę za to "zjedzony", ale co tam... ;)

Kobieta poprawia sobie humor na dwa sposoby:

1. idzie na zakupy

2. idzie do fryzjera lub kosmetyczki...

..bo to wspaniałe jest:)

a faceci seksem lub alkoholem hehehe


  • 1
Nazywaj rzeczy po imieniu, a zmienią się w okamgnieniu.

#12 Gość_aga_23_*

Gość_aga_23_*
  • Gość

Napisano 22 czerwiec 2014 - 23:04

Musisz się przełamać, bo z biegiem czasu będzie tylko gorzej. A ludzie to ludzie - lepsi i gorsi - ale potworów raczej nie ma. Bywają tylko idioci, których trzeba nauczyć się ignorować.

Jedno jest pewne, unikając ogółu tylko pogłębiasz swoją niepełnosprawność i tracisz szansę na przeżycie czegoś fajnego.

Moim zdaniem ludzie są zwykle fajniejsi niż nam się wydaje. :)

Tak więc jak najszybciej idź do tego fryzjera, później do kina, jeszcze później na jakąś imprezkę - za każdym razem będzie łatwiej :)

p.s. jeśli Ci się nie uda to może należałoby porozmawiać z dobrym psychologiem - lepszym niż ten, z którym rozmawiałaś.

pozdrawiam i życzę powodzenia


  • 1

#13 majjkka

majjkka

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 199 postów

Napisano 23 czerwiec 2014 - 12:37

Najlepszym i najbardziej skutecznym wyjściem do ludzi, będzie wyjazd na zlot IPON, tam naładują Cię pozytywną energią :)


  • 2

#14 misshihi

misshihi

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 716 postów
  • Skąd:Warszawa-Mokotów

Napisano 23 czerwiec 2014 - 20:26

izziak, a skąd jesteś? Może ktoś z "naszych" mieszka w pobliżu i Cię gdzieś wyciągnie, albo chociaz potowarzyszy u tego nieszczęsnego fryzjera?


  • 0

"W iskier krzesaniu żywem ,   materiał to rzecz główna. 
Trudno najtęższym krzesiwem 
iskry wydobyć z... substancji miękkiej i podatnej" .


#15 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6295 postów
  • Skąd:home

Napisano 24 czerwiec 2014 - 09:58

Najlepszym i najbardziej skutecznym wyjściem do ludzi, będzie wyjazd na zlot IPON, tam naładują Cię pozytywną energią :)

Zgadzam się z koleżanką w całej rozciągłości. Wiąże się to z wydatkami i zaplanowaniem wszystkiego, ale naprawdę warto. Spędzić można niezapomniany weekend z wyjątkowymi ludźmi, którzy każdego przyjmują bardzo serdecznie i ciepło. Zawsze też możesz obejrzeć sobie na spokojnie galerię iponu. Decyzja należy do Ciebie, ale daj sobie szansę. Pozdrawiam Wszystkich serdecznie :)


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#16 nba87

nba87

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 28 postów

Napisano 25 czerwiec 2014 - 23:57

Najlepszym i najbardziej skutecznym wyjściem do ludzi, będzie wyjazd na zlot IPON, tam naładują Cię pozytywną energią :)

 

 

Zgadzam się z koleżanką w całej rozciągłości. Wiąże się to z wydatkami i zaplanowaniem wszystkiego, ale naprawdę warto. Spędzić można niezapomniany weekend z wyjątkowymi ludźmi, którzy każdego przyjmują bardzo serdecznie i ciepło. Zawsze też możesz obejrzeć sobie na spokojnie galerię iponu. Decyzja należy do Ciebie, ale daj sobie szansę. Pozdrawiam Wszystkich serdecznie :)

ja również zgadzam sie z ANIOLKIEM i Majjkka nie ma to jak zlot czy spodkanie iponkow kupa radosci smiechu i wspanialej zabawy  w fajnym towarzystwie 


  • 1

#17 orca

orca

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów
  • Skąd:Radom

Napisano 26 czerwiec 2014 - 12:09

Wygląda to na objawy fobii społecznej.


  • 1

#18 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 27 czerwiec 2014 - 11:32

Również wydaję mi się, że mogą to być objawy fobii społecznej lub depresji i bez urazy dla wszystkich chcących pomóc, ale porady typu "przełam się, wyjdź do ludzi" nie pomogą wcale...

 

anadep.jpg


  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#19 Ismena

Ismena

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 25 listopad 2014 - 10:39

Wydaje mi sie że to może faktycznie być depresja, mi to zdarz sie czesto nie mam ochoty wychodzic z domu nieraz jest mi dobrze byc samej bez zbednych pytan cisza i spokoj.


  • 0

#20 outsider

outsider

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 21 postów

Napisano 21 styczeń 2015 - 10:29

Tylko, jak na dłuższa mętę z tym walczyć? Bo przecież to nie jest normalne...
sam fakt że sama twierdzisz że nie jest to normalne jest pierwszym Twoim krokiem do normalności.  
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych