Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Polityka, konkretnie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 rodys

rodys

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Skąd:bierze pieniądze na alkohol?

Napisano 03 październik 2012 - 19:29

Jakie są wasze poglądy polityczne?

Ja ostatnio wszedłem na www.testpolityczny.pl, zrobiłem test i mi wyszło, że jestem za małym, krzepkim, silnym i żylastym państwem:

Wolność gospodarcza: 88
więcej od 93.7% uczestników testu
Tradycjonalizm:-4
więcej od 31% uczestników testu
Wolności obywatelskie:45
więcej od 82.8% uczestników testu
Najbliższa Ci ideologia to: Minarchizm


Ciekawe, czy znajdzie się ktoś odważny, zrobi test i się przyzna, że zawsze głosował na niewłaściwą partię - partię niedopoasowaną do jego poglądów :)
  • 0

KNP


#2 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 03 październik 2012 - 20:13

Zrobiłam test - mam poglądy konserwatywne.
Tyle tylko, że obecne partie przywłaszczają sobie ów przymiotnik
a powinne nazywać się libertyńskie :P

Wolność gospodarcza: -25
więcej od 9.5% uczestników testu
Tradycjonalizm:52
więcej od 90.4% uczestników testu
Wolności obywatelskie:2
więcej od 26.1% uczestników testu

Partii nie kopiowałam, jest ich zbyt wiele, ale jest wśród nich moje ugrupowanie na które
oddałam głos.
  • 0

#3 rodys

rodys

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Skąd:bierze pieniądze na alkohol?

Napisano 03 październik 2012 - 20:26

Zachęcam do wklejenia wyników testu (oczywiście jak ktoś ma ochotę się przyznać publicznie do swoich poglądów).
  • 0

KNP


#4 Janusz74

Janusz74

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 248 postów

Napisano 03 październik 2012 - 21:41

Wolność gospodarcza: 4
więcej od 30.6% uczestników testu
Tradycjonalizm:-2
więcej od 33.3% uczestników testu
Wolności obywatelskie:30
więcej od 64.5% uczestników testu

Najbliższa Ci ideologia to: Liberalizm
Liberalizm to ideologia, odwołująca się do indywidualizmu. Głosi ona wolność jako wartość najwyższą, stawia prawa jednostki powyżej praw wspólnoty. Poglądy liberalne są często uważane za najbardziej tolerancyjne wobec poglądów i czynów innych ludzi. Współcześni europejscy liberałowie opowiadają się przede wszystkim za rozszerzeniem swobód obywatelskich oraz zmniejszeniem (lecz nie likwidacją) ingerencji państwa w rynek.

Partie posiadające frakcje liberalne: Unia Polityki Realnej, Partia Demokratyczna, Platforma Obywatelska

:o) A proszę bardzo, w sumie ciekawy wątek.
Wyszło mi, że jestem liberałem :o) choć zawsze uważałem się za "rozsądnego" lewaka, no ale rozumiem, że dzisiaj za lewicę robi SLD i Palikot, wiec faktycznie nie za bardzo pasuję. Opis w sumie mi odpowiada, ale na żadną ze "wskazanych mi" wyżej partii nigdy nie głosowałem i raczej nie zamierzam. Do wyborów nie chodzę od bardzo dawna (świadomie, nie z lenistwa, ewentualnie do samorządowych), kiedy chodziłem głosowałem na Unię Pracy do momentu gdy straciła swoją tożsamość i stała się przybudówką SLD, ostatni kandydat na prezydenta który dostał mój głos nazywał się Jacek Kuroń.
  • 0

#5 Piotr M

Piotr M

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 435 postów
  • Skąd:Bystra Krakowska

Napisano 04 październik 2012 - 12:25

Jakie są wasze poglądy polityczne?

Ja ostatnio wszedłem na www.testpolityczny.pl, zrobiłem test i mi wyszło, że jestem za małym, krzepkim, silnym i żylastym państwem:


Oto Twoje wyniki:
Wolność gospodarcza: 35
więcej od 61% uczestników testu
Tradycjonalizm:9
więcej od 47.9% uczestników testu
Wolności obywatelskie:18
więcej od 46.7% uczestników testu
Najbliższa Ci ideologia to: Liberalizm
no i wyszło ze glosuje zgodnie poglądami:)ale jak sięczyta programy polityczne partii to chyba oczywiste :P
Oczywiście rezerwę odpowiednia zachowuje
  • 0

Piotr M
(...)Jeżeli bro­nisz się, znaczy: czu­jesz się ata­kowa­ny. Jeżeli czu­jesz się ata­kowa­ny, znaczy: jes­teś cel­nie tra­fiony. Miej to na uwadze. Edward Stachura


#6 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3587 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 04 październik 2012 - 12:37

Wolność gospodarcza: 79
więcej od 90.6% uczestników testu
Tradycjonalizm:-7
więcej od 27.9% uczestników testu
Wolności obywatelskie:37
więcej od 73.9% uczestników testu
Najbliższa Ci ideologia to: Liberalizm

Jeżeli chodzi o wyświetlone partie, to z przykrością muszę stwierdzić że w Polsce nie istnieje partia polityczna, na którą byłbym skłonny oddać głos. Moje poglądy na gospodarkę (i tylko na gospodarkę) są zbliżone do JKM, jednak nie głosuję na partie prawicowe, ponieważ jestem zwolennikiem państwa laickiego, nie związanego z jakąkolwiek grupą wyznaniową. Od partii lewicowych skutecznie odstraszają mnie ich poglądy na rolę państwa w gospodarce.
Dlatego gdy reszta obywateli wybiera czterystu sześćdziesięciu pasożytów którzy będą całkiem nieźle żyć z naszych podatków, ja wybieram się się na ryby.
  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#7 Gość_Romek._*

Gość_Romek._*
  • Gość

Napisano 04 październik 2012 - 14:13

Wolność gospodarcza: 52
więcej od 77% uczestników testu
Tradycjonalizm:-16
więcej od 19.6% uczestników testu
Wolności obywatelskie:46
więcej od 83.8% uczestników testu
Najbliższa Ci ideologia to: Liberalizm

Pojawiły się trzy partie z frakcjami liberalnymi,wśród nich ta na którą głosuję. 
  • 0

#8 Gość_Tommy_*

Gość_Tommy_*
  • Gość

Napisano 04 październik 2012 - 16:10

Wolność gospodarcza: 0
więcej od 26.5% uczestników testu
Tradycjonalizm:-17
więcej od 18.7% uczestników testu
Wolności obywatelskie:-35
więcej od 5.4% uczestników testu
Najbliższa Ci ideologia to: Socjaldemokracja

To prawda, że mam takie poglądy. Z zaproponowanych w teście partii to głosowałbym na SLD. Jest tylko małe "ale". Kurde, te twarze, siedzą tam już ponad 20 lat i co? I nic.
  • 0

#9 Janusz74

Janusz74

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 248 postów

Napisano 04 październik 2012 - 16:46

Jest tylko małe "ale". Kurde, te twarze, siedzą tam już ponad 20 lat i co? I nic.

Co gorsza ma się wrażenie, że ci młodsi nawet się odlać nie są chyba w stanie jeśli obok kibla nie będzie trzymał warty jakiś stary towarzysz. Chyba od samego powstania (to jest przepoczwarzenia) słyszę o odmłodzeniu, o przejęciu sterów w partii przez pokolenie nieubabrane w stan wojenny itd. I co? Nawet jak faktycznie przewodniczącym zostaje gość z następnego pokolenia to pierwsze co robi to pędzi pstryknąć sobie parę fotek i ukłonić się nisko generałowi. Za chwilę się okazuje że jednak najlepsi są ci starzy sprawdzeni i niezatapialni. Nawiasem mówiąc nikt tak nie dowalił po kieszeni rencistom jak lewicowy a więc wydawałoby się socjalny rząd Millera który zmienił sposób naliczania rewaloryzacji.

Swoją droga poza przypadkami skrajnymi wszyscy w tym teście zostaja liberałami :o) Co zaskakujące bo wyniki rodysa i mardera są przecież bardzo zbliżone. A podział prawica -lewica jest w naszym kraju bardziej niż umowny, dla jednych kryterium to gospodarka, dla innych sprawy światopoglądowe, to tylko etykietki. Taki PIS deklarujący się jako prawica ma przecież całkiem "lewe" podejście w temacie świadczeń socjalnych na przykład.

W temacie głosowania na "właściwe" partie powiem tyle, że nie wystarczy przecież że gość (czy partia) będzie głosił hasła które mi pasują. Żebym na niego zagłosował muszę jeszcze mieć choć minimum zaufania że po pierwsze będzie faktycznie je chciał realizować a po drugie że będzie umiał to zrobić. I tu jest niestety pies pogrzebany.
  • 0

#10 tomaszek

tomaszek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 827 postów
  • Skąd:wyspa Wolin

Napisano 04 październik 2012 - 20:49

Wolność gospodarcza: -11
więcej od 17.5% uczestników testu
Tradycjonalizm:29
więcej od 72% uczestników testu
Wolności obywatelskie:3
więcej od 27.2% uczestników testu
Najbliższa Ci ideologia to: Konserwatyzm

Takie wyniki mi wyszły, chociaz uważam że mam poglady liberalne.
  • 0
Eunuch i krytyk z jednej są parafi....obaj wiedzą jak trzeba-żaden nie potrafi. (Boy-Zeleński)

#11 tomaszek

tomaszek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 827 postów
  • Skąd:wyspa Wolin

Napisano 04 październik 2012 - 20:49

Wolność gospodarcza: -11
więcej od 17.5% uczestników testu
Tradycjonalizm:29
więcej od 72% uczestników testu
Wolności obywatelskie:3
więcej od 27.2% uczestników testu
Najbliższa Ci ideologia to: Konserwatyzm

Takie wyniki mi wyszły, chociaz uważam że mam poglady liberalne.


Konserwatyzm jest ideologią, w której założeniach na pierwszym miejscu znajduje się obrona obecnego ładu i poszanowanie dla tradycji. Konserwatyści w swoich działaniach wykazują dążenia do umacniania wartości tradycyjnych, takich jak religia, naród, państwo, rodzina czy własność prywatna. Co istotne, konserwatyzm nie uznaje "jedynych słusznych założeń" - dla konserwatystów to, co może być dobre dla jednego społeczeństwa, nie musi sprawdzić się w drugim.
Partie posiadające frakcje konserwatywne: Prawica Rzeczpospolitej, Liga Polskich Rodzin, Prawo i Sprawiedliwośc, Platforma Obywatelska, Polskie Stronnictwo Ludowe
  • 0
Eunuch i krytyk z jednej są parafi....obaj wiedzą jak trzeba-żaden nie potrafi. (Boy-Zeleński)

#12 verselle

verselle

    Sufler

  • Administrator
  • 341 postów

Napisano 04 październik 2012 - 21:14

No to się bawimy ;)

Wolność gospodarcza: 66
więcej od 85.1% uczestników testu
Tradycjonalizm:-37
więcej od 7% uczestników testu
Wolności obywatelskie:22
więcej od 52.6% uczestników testu
Najbliższa Ci ideologia to: Liberalizm

Mimo wszystko, nie widzę żadnej partii, na którą oddałbym swój głos...
  • 0

Jacek "Verselle"


#13 Gość_Falka_*

Gość_Falka_*
  • Gość

Napisano 05 październik 2012 - 09:16

Wolność gospodarcza: -13
więcej od 15.6% uczestników testu
Tradycjonalizm:52
więcej od 90.4% uczestników testu
Wolności obywatelskie:-3
więcej od 20.1% uczestników testu
Najbliższa Ci ideologia to: Konserwatyzm

:D yyy zepsuty ten licznik :P
  • 0

#14 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 05 październik 2012 - 09:41

:D yyy zepsuty ten licznik :P


Trzeba by go naprawić, jak całą tę naszą gospodarkę :D
  • 0

#15 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 05 październik 2012 - 11:30

Ja się bawić, to się bawić:)

Wolność gospodarcza: -12
więcej od 16.1% uczestników testu
Tradycjonalizm:11
więcej od 50.4% uczestników testu
Wolności obywatelskie:33
więcej od 68.7% uczestników testu
Najbliższa Ci ideologia to: Liberalizm

Obawiam się, że ja też nie widzę partii, na którą z chęcią oddałbym swój głos.
  • 0

#16 Gość_bea69_*

Gość_bea69_*
  • Gość

Napisano 05 październik 2012 - 11:55

No i ja też zrobiłam sobie test , i żadnego zaskoczenia
A oto wyniki
Wolność gospodarcza: -7
więcej od 20.3% uczestników testu

Tradycjonalizm:5
więcej od 42.8% uczestników testu

Wolności obywatelskie:13
więcej od 39.4% uczestników testu

Najbliższa Ci ideologia to: Socjaldemokracja
Socjaldemokracja jest lewicową ideologią, dążącą do uspołecznienia gospodarki rynkowej poprzez silny interwencjonizm. Socjaldemokraci - w przeciwieństwie do komunistów - nie negują prywatnej własności środków produkcji, przy czym dążą do zmniejszenia nierówności społecznych poprzez prowadzenie silnej progresji podatkowej i polityki socjalnej. W kwestiach obyczajowych socjaldemokraci zazwyczaj prezentują poglądy liberalne.Partie posiadające frakcje socjaldemokratyczne: Polska Partia Pracy, Racja Polskiej Lewicy, Unia Pracy, Samoobrona RP, Sojusz Lewicy Demokratycznej, Socjaldemokracja Polska
Na SLD kilka razy głosowałam, ale od kąt władzę przejął Napieralski . To już na nich nie głosuję , nie odpowiada mi jego polityka , która coraz mnie ma z Socjaldemokracją .
  • 0

#17 Janusz74

Janusz74

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 248 postów

Napisano 05 październik 2012 - 14:41

Na SLD kilka razy głosowałam, ale od kąt władzę przejął Napieralski . To już na nich nie głosuję , nie odpowiada mi jego polityka , która coraz mnie ma z Socjaldemokracją .

Przecież Napieralski już nie jest szefem SLD :o)
  • 0

#18 Jaskółka

Jaskółka

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 316 postów
  • Skąd:Białystok

Napisano 05 październik 2012 - 15:02

Wolność gospodarcza: 25
więcej od 50% uczestników testu
Tradycjonalizm:1
więcej od 37.6% uczestników testu
Wolności obywatelskie:37
więcej od 73.9% uczestników testu
Najbliższa Ci ideologia to: Liberalizm

Liberalizm to ideologia, odwołująca się do indywidualizmu. Głosi ona wolność jako wartość najwyższą, stawia prawa jednostki powyżej praw wspólnoty. Poglądy liberalne są często uważane za najbardziej tolerancyjne wobec poglądów i czynów innych ludzi. Współcześni europejscy liberałowie opowiadają się przede wszystkim za rozszerzeniem swobód obywatelskich oraz zmniejszeniem (lecz nie likwidacją) ingerencji państwa w rynek.
Partie posiadające frakcje liberalne:Unia Polityki Realnej, Partia Demokratyczna, Platforma Obywatelska


Ta kaczuszka dzióbek ma
Ta kaczuszka skrzydła ma
I ogonek też ma
Kwa kwa kwa kwa
:P :D
  • 0
- wkłady do pochłaniaczy wilgoci, kadzidełka, olejki - sprawdź sam!

Znajdź siłę w swym sercu , aby biła blaskiem Twych oczu - Jaskółka Uwięziona

#19 Piotr M

Piotr M

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 435 postów
  • Skąd:Bystra Krakowska

Napisano 06 październik 2012 - 11:10

Najbliższa Ci ideologia to: Konserwatyzm

:D yyy zepsuty ten licznik :P


Hahah ty konserwatystka Ciekawe .....
  • 0

Piotr M
(...)Jeżeli bro­nisz się, znaczy: czu­jesz się ata­kowa­ny. Jeżeli czu­jesz się ata­kowa­ny, znaczy: jes­teś cel­nie tra­fiony. Miej to na uwadze. Edward Stachura


#20 rodys

rodys

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Skąd:bierze pieniądze na alkohol?

Napisano 06 październik 2012 - 20:58

Każdy, kto ma sprecyzowane poglądy, może zobaczyć na poniższym obrazku: gdzie się znajduje, do kogo mu blisko, a do kogo mu ideologicznie daleko:
Dołączona grafika

Dla mnie osobiście niezrozumiali są ludzie, którzy za wszelką cenę chcą ograniczać wolność gospodarczą sobie i innym. Ci ludzie zwykle sami nic nie osiągnęli - są defacto na garnuszku tych inteligentniejszych - bardziej pracowitych i przedsiębiorczych - a za punkt honoru sobie przyjeli pętanie przedsiębiorczości, innowacyjności i samodzielności innych. Tylko dlatego, że są po prostu zawistni.
Problem polega na tym, że w demokracji dwóch nieudaczników ma dwa głosy, a jeden kreatywny i ryzykujący swoim majątkiem przedsiębiorca ma jeden głos. I zawsze zostanie przegłosowany. Efekt - brak wolności gospodarczej i co za tym idzie wszyscy żyją na niższym poziomie niż by mogli. Dzisiaj dwóch nieudaczników i potencjalny przedsiębiorca żywią się mielonką z Biedronki. A mogliby ci nieudacznicy żreć lepsze żarcie z Tesco, a przedsiębiorca żywić się w Piotrze i Pawle :).

Wg mnie mamy dzisiaj w dziedzinie wolnosci gospodarczej para-socjalizm. I to mimo tego, że socjalizm już przerabialiśmy to dalej się niektórym podoba, że podatki i złe prawo zabijają ludzką produktywność.

"Za socjalizmu" wszyscy byliśmy biedni, poza nieliczną grupą tzw. równiejszych. We wczesnym dzieciństwie byłem na tzw. "kolonii" w NRD, nigdy nie zapomnę jakim biedakiem się wtedy czułem oglądając czekolady w sklepach. U nas wtedy nic nie było w sklepach. Bieda poniża, a często nawet ogłupia...
  • 0

KNP



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych