Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A

odwieszenie renty socjalnej


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_marlu89_*

Gość_marlu89_*
  • Gość

Napisano 08 styczeń 2012 - 13:04

Witam
Mam prośbę jest mi potrzebny wzór oświadczenia o odwieszeniu renty socjalnej. Jeśli ktoś pisał takie oświadczenie lub wie jak ono powinno wyglądać proszę o podanie mi takiego wzoru lub informację.
  • 0

#2 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6292 postów
  • Skąd:home

Napisano 08 styczeń 2012 - 13:21

Pisałam coś takiego i wierz mi nie jest Ci potrzebny żaden specjalny wzór. Normalnie piszesz pismo z prośbą o odwieszenie renty socjalnej z dniem takim, a takim. Zwykła formalność, nic wielkiego. Pozdrawiam.
  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#3 Gość_marlu89_*

Gość_marlu89_*
  • Gość

Napisano 08 styczeń 2012 - 13:26

Pisałam coś takiego i wierz mi nie jest Ci potrzebny żaden specjalny wzór. Normalnie piszesz pismo z prośbą o odwieszenie renty socjalnej z dniem takim, a takim. Zwykła formalność, nic wielkiego. Pozdrawiam.


ok dzięki
  • 0

#4 Oli

Oli

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 620 postów
  • Skąd:Łomża

Napisano 08 styczeń 2012 - 21:26

Oczywiście będziesz musiał wypełnić oświadczenie, że nie przekroczysz kwoty.
  • 0

#5 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6292 postów
  • Skąd:home

Napisano 08 styczeń 2012 - 21:42

Oczywiście będziesz musiał wypełnić oświadczenie, że nie przekroczysz kwoty.

Wystarczy, że napisze je odręcznie (tak też sama uczyniłam) i co najważniejsze nie zapomnij o symbolu świadczenia - przyznanej renty socjalnej. Ułatwia to weryfikację osoby i samej sprawy. Dodatkowo w moim przypadku musiałam dołączyć kserokopię ostatniego świadectwa pracy, a oryginał mieć do wglądu. Powodzenia.
  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#6 Oli

Oli

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 620 postów
  • Skąd:Łomża

Napisano 08 styczeń 2012 - 21:52

Słuchajcie a macie taką zieloną kartę (wielkości dowodu) rencisty/emeryta ?? Bo ja nigdy takiej nie dostałem. Składając podanie o odwieszenie renty dopisałem o wydanie w/w karty i na razie cisza a podanie zanosiłem 12.12.2011 r
  • 0

#7 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6292 postów
  • Skąd:home

Napisano 08 styczeń 2012 - 22:04

Słuchajcie a macie taką zieloną kartę (wielkości dowodu) rencisty/emeryta ??

Oczywiście wydają takie zielone karty emeryta/rencisty. Czas oczekiwanie, jeśli dobrze pamiętam do miesiąca. Legitymację tą nie musiałam odbierać osobiście, przesłano mi ją pocztą.
  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#8 Oli

Oli

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 620 postów
  • Skąd:Łomża

Napisano 08 styczeń 2012 - 22:16

Czyli na dniach mogę się spodziewać karty, a jeszcze jedno przypomnijcie mi którego wpływa renta ??
  • 0

#9 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6292 postów
  • Skąd:home

Napisano 09 styczeń 2012 - 11:16

Czyli na dniach mogę się spodziewać karty, a jeszcze jedno przypomnijcie mi którego wpływa renta ??

Czekaj cierpliwie ;) Ja rentę socjalną dostaję 15-go każdego miesiąca. Pozdrawiam :)
  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#10 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 10 styczeń 2012 - 12:46

Oczywiście będziesz musiał wypełnić oświadczenie, że nie przekroczysz kwoty.


Oli - ni pisz 'będziesz musiał' bo wcale to nie jest aż tak bardzo pewne. Ja nie musiałam więc marlu89 też wcale może nie musi.
  • 0

#11 Oli

Oli

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 620 postów
  • Skąd:Łomża

Napisano 10 styczeń 2012 - 13:00

A ja założę się że "będzie musiał". A na jakiej podstawie ZUS będzie wiedział, że Marul89 nie przekroczy dochodów ? na ładne oczy ?? ZUS z urzędu wysyła do wszystkich - Formularz Rw-73 'Oświadczenie emeryta-rencisty o zamiarze osiągania przychodu'
  • 0

#12 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 10 styczeń 2012 - 15:08

To się jeszcze okaże. Ja dostałam już decyzję o odwieszeniu i nikt z ZUS nie prosił mnie o nic innego. Formularza też nie dostałam i pobrać mi go i podesłać też nie kazali. Oni wcale nie muszę mieć żądnej podstawy do tego, bo jeżeli pracuje to po pierwsze samemu trzeba sobie tego pilnować aby nie przekroczyć limitu a jeśli coś to na koniec roku zakład przesyła do Zus rozliczenie itp. więc ZUs wszystko może załatwić na koniec roku (no albo między miesiącami jeżeli zobaczą, że jest coś nie tak)
  • 0

#13 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6292 postów
  • Skąd:home

Napisano 10 styczeń 2012 - 19:52

A ja założę się że "będzie musiał".

Oli przykro mi to stwierdzić, ale Minutka ma jednak rację. Samemu trzeba pilnować swoich spraw. Jeśli dany "delikwent" tego nie uczyni to dowalą mu taką karę np: na koniec roku, że następnym razem mu się odechcę nie pilnowania przekraczania limitu. ZUS na swoje potrafi wyjść. Ja też nic nie musiałam wypełniać - żadnych, specjalnych od nich druczków, czy kwitków i ktoś też może zwyczajnie nie musieć tego robić.
  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#14 Oli

Oli

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 620 postów
  • Skąd:Łomża

Napisano 10 styczeń 2012 - 20:01

Widocznie w każdym województwie jest inaczej. Dla mnie to jednak zrozumiałe wypełnić takie oświadczenie o nie przekroczeniu kwoty dorobienia, bo gdyby ktoś zarabiał więcej niż 2300 to jaki sens byłby odwieszać rentę.
  • 0

#15 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 10 styczeń 2012 - 21:33

Widocznie w każdym województwie jest inaczej. Dla mnie to jednak zrozumiałe wypełnić takie oświadczenie o nie przekroczeniu kwoty dorobienia, bo gdyby ktoś zarabiał więcej niż 2300 to jaki sens byłby odwieszać rentę.



No i w tym sens cały żebyś nie pisał czegoś czego być pewien nie możesz. Możesz np. napisać to na swoim własnym przykładzie a nie, że to pewne na bank i że ZUS wszystkim ten druk wysyła, bo to nie prawda.

A tak w ogóle to:

po 1/ wydaje mi się, że nikt przy zdrowych zmysłach nie odwieszałby renty mając 2300 na rękę (oczywiście chodzi o kwotę przekraczającą prób 70%) i pewnie nikt tego nie robi

po 2/ na jakiej postawie sądzisz, że wypełniając ten druk zus wie ile zarabiasz i nie przekroczysz tego limitu? z tego co wiem to nie wpisuje się tam wysokości swoich dochodów!

po 3/ Co ci da ten druk że go wypełniłeś jeżeli przekroczysz ten próg?
  • 0

#16 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 10 styczeń 2012 - 21:38

A ja byłem odwiesić 27 grudnia 2011, Pani sama za mnie wypisała, podpisałem po czym zapytałem, czy muszę przedstawić zaświadczenie o dochodach, padła odpowiedź, że nie, a po paru dniach dostałem pismo że mam takowe przedłożyć.
  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#17 Oli

Oli

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 620 postów
  • Skąd:Łomża

Napisano 10 styczeń 2012 - 21:46

Minutka nie ma co sie wymądrzać pożyjemy zobaczymy. Widzę, że w przeciwieństwie do innych TY Jesteś nieomylna - to jest forum i można pisać co się chce.
  • 0

#18 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 10 styczeń 2012 - 21:49

to jest forum i można pisać co się chce.


No raczej nie co się chce i co ślina przyniesie na język, bo nie ma co wprowadzać ludzi w błąd. Nie od dziś wiemy, że każdy ZUS robi po swojemu i nawet w jednym województwie potrafi być inaczej.

Już sam Rafalek potwierdza, że oprócz druku musi dostarczyć do ZUS zaświadczenie o dochodach. Ty widocznie nie musiałeś skoro o tym nie napisałeś, więc widać czarno na białym, że z tym drukiem itp bywa różnie.
  • 0

#19 Oli

Oli

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 620 postów
  • Skąd:Łomża

Napisano 10 styczeń 2012 - 21:59

A może istnieje taki ZUS gdzie wystarczy ustnie bądź telefonicznie poinformować, że chce się odwiesić rentę ?? skoro nigdzie nie wymagają zaświadczeń o dochodach i oświadczeń RW 73.
  • 0

#20 inos

inos

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 88 postów

Napisano 10 styczeń 2012 - 23:09

Czyli na dniach mogę się spodziewać karty, a jeszcze jedno przypomnijcie mi którego wpływa renta ??


Zabawne, nawet nie pisałem o wydanie (karty) legitymacji, a dziś dostałem komplet: legitymacje i wydruk o wysokości renty z terminem wypłaty do 15 każdego miesiąca :)

P.S. ZUS to ciekawa instytucja widać, że ma dla każdego oddziału odrębne przepisy.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych