Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

22 wjskowy szpital rechabilitacyjno uzdrowiskowy ciechocinek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 tosienka6

tosienka6

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 25 czerwiec 2010 - 13:19

Proszę o jakieś informacje na temat tego ośrodka- zabiegi,zakwaterowanie.
Mam skierowanie na 19 lipiec może ktoś też jedzie w tym terminie?:)
  • 0

#2 Trybik

Trybik

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 656 postów

Napisano 25 czerwiec 2010 - 14:28

Właśnie wróciłem z tego sanatorium. Zabiegi mogą być, są w nowym pawilonie zabiegowym.
Zakwaterowanie przeciętne - akurat zaczął się tam remont: ocieplanie elewacji, wymiana okien, widziałem że niektóre pokoje były gruntownie remontowane, więc może trafisz na odnowiony pokój :)
Mają 4 diety: normalna, cukrzycowa, lekkostrawna i coro (antymiażdżycowa). Na jedzenie nigdy nie narzekam więc na ten temat się nie wypowiem.
Czajniki na korytarzu, można wziąć swój. TV płatne: 40 zł za 3 tyg lub 50 zł za 4 tyg.
Na holu 1 komputer z netem (mocno wysłużony), net kiepski, wieczorem raczej nie da się korzystać. Jak masz laptopa to na dole przy kompie jest też router bezprzewodowy, ale jeśli marny net i kilka laptopów będzie to raczej kiszka.
Oby dopisała pogoda, bo jak pada to ogólnie nudno jest po południu, chyba że ktoś lubi czytać - jest biblioteka. Albo kawiarnia, ale to już kosztuje :)
Parking płatny - 50% zniżki na kartę parkingową, choć wg przepisów podobno ta opłata jest pobierana bezprawnie, ale to trzeba by pogrzebać w przepisach.

Powodzenia i miłego wypoczynku.
  • 0

... największym wrogiem wolnego człowieka jest system ...


#3 tosienka6

tosienka6

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 25 czerwiec 2010 - 14:45

Dzięki za informacje, jadę na 4 tygodnie i mam nadzieję że jakoś da się przeżyć a pogoda będzie łaskawa. Pozdrawiam
  • 0

#4 agaxx

agaxx

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 07 lipiec 2010 - 14:52

Cześc, mnie wysylaja do Ciechocinka 15 lipca na 3 tygodnie, boje sie troche warunkow. Wiecie moze na jakiej zasadzie sa przydzielane pokoje? Myslalam tez ze sa tv w pokojach, widzialam na zdjeciach, ale o tym ze sa platne nikt nic nie mowil. Czy sa lazienki w pokojach?
Pozdrawiam:D
  • 0

#5 Trybik

Trybik

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 656 postów

Napisano 07 lipiec 2010 - 17:53

Nie wiem na jakiej zasadzie są przydzielane pokoje, ale przypuszczam, że starają się dobierać osoby w zbliżonym wieku. Zresztą ja uważam, że jak ktoś jest fajny i normalny, nie jakiś zmanierowany to wiek nie ma znaczenia. W moim pokoju była łazienka i myślę, że są w każdym. Płatne TV to już teraz jest standardem. Pokój traktuję raczej jako sypialnię, TV może dla mnie nie być, do obiadu są zabiegi więc jest co robić, a po obiedzie dalej na spacery, jeśli tylko pozwala pogoda to po co siedzieć w budynku.
Jeśli jesteś na wózku, to powinnaś wcześniej o tym uprzedzić bo z pokojami dla wózkowiczów jest mały problem.
Pozdrawiam
  • 0

... największym wrogiem wolnego człowieka jest system ...


#6 agaxx

agaxx

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 07 lipiec 2010 - 20:09

A w ogole w Ciechocinku jest co robic? tzn czy jest tam cos ciekawego?
  • 0

#7 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 08 lipiec 2010 - 09:28

A w ogole w Ciechocinku jest co robic? tzn czy jest tam cos ciekawego?

Sam poczytaj:
http://www.ciechocin...t_id=138&lang=1
  • 0

#8 agaxx

agaxx

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 12 lipiec 2010 - 13:03

Denerwuje sie powoli, w czwartek wyjezdzam a za oknem taki skwar ze nie da sie wytrzymac, co dobiero cwiczyc i rehabilitowac sie... ehh
  • 0

#9 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 12 lipiec 2010 - 13:42

hehe Nie stresuj się, bo nie ma po co. Tyle co oni tam dają ćwiczeń to pożal się Boże więc twoje nerwy w ogóle są ci niepotrzebne. Ja teraz byłam w Ciechocinku i też były upały a jakoś na żadnych zajęciach nawet się nie spociłam :D
  • 0

#10 grubby77

grubby77

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 585 postów

Napisano 12 lipiec 2010 - 17:59

Mozesz pewnie wykupic wycieczkę np Licheń, Kruszwica, Toruń, jak tam bylem 15 lat temu to od 10 lat była tam KOMERCJA i tylko $ euro i zł. się liczył.Byłem w ZNP i w Domu Zdr.
  • 0
"NIE MA kaleki; JEST CZŁOWIEK"-Maria Grzegorzewska zPIPS=WSPS teraz APS

#11 Fibi

Fibi

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 636 postów

Napisano 12 lipiec 2010 - 20:42

Kto jedzie do Ciechocinka w pierwszej połowie sierpnia.Ja tam jadę po raz 4.
  • 0

#12 tosienka6

tosienka6

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 12 lipiec 2010 - 21:12

Ja jadę już 19 lipca ale będę do 16 sierpnia. Napisz jak tam jest, jakie warunki?
  • 0

#13 agaxx

agaxx

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 13 lipiec 2010 - 08:26

Wlasnie napiszcie cos, ja jade juz w ten czwartek. Minutka przerazillas mnie z tymi cwiczeniami pozal sie Boze, a ja myslalam ze rehabilitacja tam jest na wysokim poziomie i cos mi dadza te 3 tygodnie:)
  • 0

#14 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 13 lipiec 2010 - 20:18

NFZ nie jest bogatą darmową instytucją więc i ćwiczeń nie dają sporo. Ja teraz byłam w Zdrojowym miałam 3 zabiegi w tym wirówkę oraz magnoterapię po 10 min. plus bloczki 20 min. i masaż klasyczny chyba przez 4 dni po 10 min. więc nie licz na cuda, że w Wojskowym będzie inaczej.
  • 0

#15 agaxx

agaxx

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 14 lipiec 2010 - 09:26

To juz wogole przez te 3 tygodnie wynudze sie na smierc, a jest tam basen z ktorego mozna korzystac dowoli? czy tylko w wyznaczonych godzinach? jak to jest? czy on jest platny czy nie?
dzieki pozdrawiam
  • 0

#16 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 14 lipiec 2010 - 11:13

No co ty! nie wynudzisz się na pewno jeżeli będziesz chciała poznać ludzi... Sanatorium jest po to żeby wypoczywać, odstresować się od dnia codziennego i dobrze się "bawić" a ranne ćwiczenia po to, bo po dancingach czy wieczorkach 'zapoznawczych' rano jest się chorym :D :D :D
  • 0

#17 agaxx

agaxx

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 14 lipiec 2010 - 11:46

heheh, za te dancingi to maz mnie zabije, tym bardziej ze jestesmy w trakcie miesiaca miodowego:) ale co tam pobawic sie mozna:) a co z tym basenem?
  • 0

#18 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 14 lipiec 2010 - 12:02

W Wojskowym jeszcze nie byłam więc nie wiem jak wygląda sprawa z basenem, ale ty pewnie będziesz miała z 5 zabiegów dziennie + jakieś w soboty, bo jedziesz na rehabilitacje uzdrowiskową i w tym na pewno będzie basen albo basen solankowy. Napisz jak załatwiłaś sobie ten szpital rehabilitacyjny? (od jakiego lekarza i czy skierowanie wystawia się tak samo jak na zwykłe sanatorium?
  • 0

#19 agaxx

agaxx

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 14 lipiec 2010 - 12:38

U mnie to troche inna sprawa poniewaz mam dwie choroby, a lekarka wypisala to skierowanie na swistku do skierowan i wyslalam faxem, odezwali sie juz po 2,5 tygodniu ze mnie zapraszaja. Lekarz byl od chorob tkanki lacznej, oprocz tego jestem po peknieciu tetniaka mozgu i wylewie wiec wszystko jedno od jakiego lekarza, byleby znal twoja historie:)
  • 0

#20 grubby77

grubby77

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 585 postów

Napisano 14 lipiec 2010 - 14:23

W Ciechocinku sa 2 lub nawet 4 baseny, jest taki w domu zdrojowym i to tylko jest solankowy. Miejskie kąpielisko z tego co wiem też ma niestety wode solankę i chyba jest tanszy tam basen niz sanatoryjny...

Dodano Wed Jul 14 15:26:23 2010 :
Mnie bardziej niz Ciechocinek podobał sie INOWROCŁAW jako sanatorium, bylem we WRZOSIE
  • 0
"NIE MA kaleki; JEST CZŁOWIEK"-Maria Grzegorzewska zPIPS=WSPS teraz APS


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych