Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Aparat słuchowy - gdzie kupić


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1 Robertte

Robertte

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 18 maj 2010 - 13:50

Witam serdeczxnie

Ponieważ nie znalazłem w ciągu ostatnich miesięcy takiego wątku, to pozwoliłem sobie utworzyć.

Czy ktoś z was ma niedosłuch? U mnie właśnie niedawno stwierodzono i muszę kupić aparat słuchowy. Ale zupełnie nie wiem jak się za to zabrać. A to przecież duży wydatek. Wiadomo że każdy poleca swój sprzęt.
Na co zwrócić uwagę - proszę pomóżcie.
  • 0

#2 tomaszek

tomaszek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 827 postów
  • Skąd:wyspa Wolin

Napisano 18 maj 2010 - 21:09

W aparacie trzeba nauczyć się słyszeć. Trudno coś doradzić nie, pierwsze wrażenie być takie ale wszystko jest głośne. Jeśli jesteś osobą pracujacą lub uczącą się to należy Ci się dofinansowanie na 2 aparaty(mamy dwoje uszu) jesli nie pracujesz i nie uczysz się, to dostaniesz na jeden aparat dofinansowanie. Niektórzy chwalą Aparat delta, jest mały http://www.oticon.pl...tyles/index.htm

możesz też na temat aparatów poszukać na forum Deaf

http://www.deaf.pl/i...406e&board=11.0
  • 0
Eunuch i krytyk z jednej są parafi....obaj wiedzą jak trzeba-żaden nie potrafi. (Boy-Zeleński)

#3 MariannaS

MariannaS

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 257 postów

Napisano 18 maj 2010 - 18:41

Produkty firmy Coselgi http://www.coselgi.pl/oferta.html

Aparaty okularowe na przewodnictwo kostne. W aparatach słuchowych tego typu obwód wzmacniacza przetwarza odebrane przez mikrofon dźwięki na wibracje słuchawki kostnej. Wibrator umieszczony jest na końcu oprawki okularów tak aby przylegał do wyrostka sutkowa tego za małżowiną uszną. Dzięki temu wibracje przenoszone są na kości czaski umożliwiając słyszenie tzw. drogą kostną.

Proponuje tej firmy aparaty z 2 konkretnych powodów
są nie widoczne dla otoczenia oraz są bardzo wygodne gdyż ucho nie poci się itp

Niestety aparat tego typu kosztuje 5 tyś zł i warto starać się o dofinansowanie

1. Iść do lekarza laryngologa i poprosić by wydał pismo o dofinansowanie z NFZ na aparat na przewodnictwo kostne.
2. Udać się do firmy http://www.coselgi.pl/gdzie-kupic.html AUDIOFON i tam poprosić o udzielenie informacji na temat dofinansowania z PCPR
3. zanieść dokumenty do NFZ
4. po otrzymaniu wielkości dofinansowania z NFZ udać się najlepiej najpierw do firmy AUDIOFON lub na własną rękę do PCPR o dofinansowanie pozostałej części na aparat słuchowy

P.S
Jeśli chodzi o to jak wyglądało to u mnie to było to tak
że otrzymałem 100 % dofinansowania na tego typu aparat słuchowy jednym mankamentem była opłata za oprawki które kosztowały 70 zł. i szkła które kosztowały 200 zł ale to już robi się u optyka mimo tego co mi wiadomo że do okularów PCPR również dofinansowuje niestety nie korzystałem z tego z nie wiedzy.
  • 0
Kobiety nie są po to, by je rozumieć, lecz po to by je kochać - Oskar Wilde



Marianna :)

#4 xxJolaxx

xxJolaxx

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 18 maj 2010 - 19:35

Proponuję Ci odwiedzić kilku protetyków słuchu,przymierzyć wszystkie modele aparatów słuchowych odpowiednich do Twojego ubytku słuchu i wtedy dopiero podejmiesz decyzję o zakupie kierując się tym, jak będziesz słyszał własny głos w aparatach i jak będziesz się w nich czuł bez brania pod uwagę namolnych sugestii personelu salonu protetycznego.Jestem zdania,że nie można nikomu polecić konkretnej firmy,ani modelu aparatu ponieważ jest to sprawa zbyt indywidualna.
  • 0

#5 Bati55

Bati55

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 02 czerwiec 2010 - 09:20

Zgadzam się z powyższymi. Nie da się powiedzieć jaki aparat będzie najlepszy - dla mnie moze być ten najlepszy a dla ciebie inny. Musisz sam sprawdzić w jakim bedziesz najlepiej słyszał. Przymierz różne modele różnych firm - przecież to nic nie kosztuje. Najlepiej wybierz się do salonu, który ma u siebie różne firmy - będziesz miał większą możliwość porównania. Punkty protetyczne, w których sprzedawane są aparaty tylko jednego producenta nie są dla mnie do końca wiarygodne, bo chcą sprzedać to co mają, a może dla ciebie będzie lepsze coś innego. Nie daj się zwieźć protetykowi i sam zdecyduj w którym aparacie słyszysz najlepiej i czujesz się najlepiej. To przecież ty będziez go nosił.
  • 0

#6 Robertte

Robertte

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 09 czerwiec 2010 - 13:31

Dziękuję wszystkim za rady, na pewno skorzystam. Bati czy mogłabyś powiedzieć jakie konkretnie punkty masz na myśli?
  • 0

#7 Bati55

Bati55

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 10 czerwiec 2010 - 10:09

Ja kupowałam w geersie. Zanim się zdecydowałam przymierzyłam kilka różnych modeli różnych firm. Dzięki temu miałam możliwość porównania.
  • 0

#8 Bati55

Bati55

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 16 czerwiec 2010 - 11:03

Ostrzegam przed zbyt "natarczywymi" laryngologami, którzy za wszelką cenę lansują jakiś punkt protetyczny. Ciekawy artykuł na ten temat - http://www.rynekzdro...gow,7492,2.html
  • 0

#9 qba1975

qba1975

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 28 czerwiec 2010 - 12:20

Witam,
Chciałem tylko dodać że ja borykam sie z niedosłuchem od dziecka, w swoim zyciu przetestowałem juz wiele modeli i wiele salonów opdwiedziłem. Od kiedy znalzłem profesjonalnego protetyka, który rzeczywiście doradzi a nie wcisnie jakiś bubel jestem spokojny. Zwracajcie uwagę na to jak dobiera się aparat , bo najwazniejsze żeby się dobrze nosił i nam służył. Na szczesie na rynku sa firmy , które zatrudniaja profesjonalistów:)
  • 0

#10 waliss

waliss

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 20 wrzesień 2010 - 14:16

nawiązując do tematu aparatu słuchowego zastanawiam się nad zakupem baterii Rayovac Extra Advanced czytałam, że są bardzo dobre. Zależy mi na opinii ponieważ znalazłam dobrą ofertę cenową na hurt.com.pl tylko muszę kupić cały kartonik. Dziękuję za każdą informację :)
  • 0

#11 gruby

gruby

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 11 październik 2010 - 10:09

Witam,ja ze swoim ojcem byłem w 4 firmach z aparatami słuchowymi(na Ursynowie i Mokotowie)W 3 z nich były zrobione badania-dosyć szybko i od razu po badaniu chciano szybko założyć aparat,odbywało to się dosyć pośpiesznie (aby tylko wcisnąć).W czwartej z nich zrobiono badania które w sumie trwały chyba ze 40min,więc od razu było widać że bardziej przykładaja się do badań.Przymierzanie aparatów trwało kolejne 40min.Mój ojciec na grupę inwalidzką .Informację o wszelkich dopłatach do aparatu dostaliśmy tutaj(firma nazywa się Dobry Słuch).Tutaj nawet dostaliśmy druki które trzeba było złożyć na Andersa(tam dopłacają do aparatu oprócz tego co daje narodowy fundusz).Tak wiec podsumowując.Kupiliśmy aparat w przystępnej cenie z dopłatami.Zarówno ojciec jak i ja jesteśmy zachwyceni profesjonalizmem Pań które nami się zajęły w tej firmie,wszystko odbywało sie spokojnie bez naciskania,bardzo wiele rzeczy nam wyjaśniły no i pomogły uzyskac tą dopłatę z Andersa.Po prostu super.
  • 0

#12 Ponders

Ponders

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 19 październik 2010 - 13:19

Robertte, ja od siebie mogę dodać coś o bateriach... gdyż nie wiem czy wiesz, ale trzeba je wymieniać co 2-3 dni, w zależności jakie kupisz... Te typowo do aparatów słuchowych to np Rayovac, i w sklepach stacjonarnych kosztują około 3 zł, a jak kupujesz hurtowo na sieci to wychodzi około 1,5 zł za bateryjkę... Więc z czasem jest to wielka oszczędność. Tutaj masz link do Rayovaców, one są najczęściej polecane: LINK
  • 0

#13 tomaszek

tomaszek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 827 postów
  • Skąd:wyspa Wolin

Napisano 19 październik 2010 - 14:18

Robertte ja od siebie mogę dodać coś o bateriach... gdyż nie wiem czy wiesz, ale trzeba je wymieniać co 2-3 dni, w zależności jakie kupisz... Te typowo do aparatów słuchowych to np Rayovac, i w sklepach stacjonarnych kosztują około 3 zł, a jak kupujesz hurtowo na sieci to wychodzi około 1,5 zł za bateryjkę... Więc z czasem jest to wielka oszczędność. Tutaj masz link do Rayovaców, one są najczęściej polecane: LINK

Jeśli już ktoś musi wymieniać baterie do aparatu co 2-3 dni, to taniej wyjdzie mu kupić ładowarkę do baterii

Ja swoje baterie w aparacie wymieniam co 14-18 dni,
i ważna rzecz, aparat należy dośc często osuszać, wtedy baterie dłużej wytrzymują
  • 0
Eunuch i krytyk z jednej są parafi....obaj wiedzą jak trzeba-żaden nie potrafi. (Boy-Zeleński)

#14 Tomek 72

Tomek 72

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 71 postów
  • Skąd:Wielkopolska

Napisano 19 październik 2010 - 15:11

Ja dołożę swoje trzy grosze w sprawie baterii .Nie wiem czy jest dostępna ładowarka do baterii cynkowo powietrznych jeśli jest to proszę mnie poprawić .Wymiana baterii zależy od typu aparatu słuchowego jak jest ustawiony i jakie ma programy , można je wymieniać co 3 dni jak i co trzy tygodnie .Ja używałem Panasonica i nie ma lepszych na rynku tylko bardzo ciężko je dostać .Teraz noszę Energizer kupuję je na Allegro za połowę tej ceny co w sklepie . Ostatnio kupiłem 10 opakowań (60 sztuk ) za 105 zł z dostawą do domu i płaciłem listonoszowi .To się naprawdę opłaca lepiej niż w sklepie.
  • 0

#15 Ponders

Ponders

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 22 październik 2010 - 11:53

tomaszek, to do cynkowo jonowych są ładowarki i akumulatorki? bo moja wiedza na ten temat jest podobna jak u Tomka72... czy przy ciągłym noszeniu starczają Ci na 14 dni? to by było niesamowite... :)
co do allegro, to tam takich rzeczy boję się kupować, bo czasami można dostać nieświeże baterie, a wtedy wytrzymałość jest do kitu...

Mam jeszcze pytanie do Ciebie Tomaszek, myślisz że te energizery są lepsze od rayovaców? Bo na tym hurt.com.pl można dostać je dużo taniej, od niecałych 90 zł za 60 sztuk, a ten sklep mam sprawdzony, i zawsze mają świeże baterie...
  • 0

#16 tomaszek

tomaszek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 827 postów
  • Skąd:wyspa Wolin

Napisano 22 październik 2010 - 12:27

Ja mam aparat zauszny,
w książeczce gwarancyjnej jest podane jak obliczyć na jaki czas wystarczy bateria.

Używam Baterii o pojemności 310 mAh, a średni pobór prądu aparatu słuchowego to 1,6 mA.
pojemnośc bateri dzieli się przez średni pobór prądu i wychodzi na ile godzinbateria wystarcza.

310mAh dzielimy 1,6mA to sie równa 193 godzin w zaokrągleniu.

Jeśli używamy aparatu przez 10 godzin dziennie to:
193 dzielimy 10 godzin dziennie to wychodzi że bateria starcza na 19 dni.
Mi wystarcza na 14 dni

A taka ładowarkę do baterii to widziałem w salonie Geersu tam gdzie aparat nabyłem, ale dokladnie sie nie wypytywałem do jakiego typu baterii ta ładowarka pasuje.
Wiadomo że im większa pojemnośc bateri to na dłużej ona starcza.
  • 0
Eunuch i krytyk z jednej są parafi....obaj wiedzą jak trzeba-żaden nie potrafi. (Boy-Zeleński)

#17 MariannaS

MariannaS

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 257 postów

Napisano 25 październik 2010 - 20:22

baterii nigdy się nie ładuje baterie są 1 razowego użytku i podlegają recyklingowi .

Ładować można akumlatorki mój teść posiada taką z firmy ruskiej i są to akumlatorki odpowiadające RAYOVAC EXTRA z serii ADVANCED do aparatów słuchowych - typ 675

zakupione były bardzo dawno w Warszawie na stadionie.

A baterie jakie kupuje mój mąż to cynkowo-powietrzna Rayovac Extra Advanced 13
Pojemność: 310mAh

Uwaga jeszcze jedno baterie które są zużyte tak naprawdę nie są do końca rozładowane i doskonale nadają się do np zegarka lub kalkulatora :) mimo że aparacie słuchowym już nie działają spowodowane jest to tym że aparat słuchowy pobiera większą energię niż kalkulator lub zegarek .
  • 0
Kobiety nie są po to, by je rozumieć, lecz po to by je kochać - Oskar Wilde



Marianna :)

#18 Ponders

Ponders

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 28 październik 2010 - 13:08

Aha, dzięki za wszystkie wyjaśnienia - temat ten dosyć długo nie był dla mnie jasny :) ale jest już coraz lepiej :)
  • 0

#19 basia106

basia106

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 67 postów

Napisano 29 październik 2010 - 06:35

Najlepiej kupuje się w audio-fonie,tam też kupuje baterie i robią małe naprawy.
  • 0

#20 rosinski32

rosinski32

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 25 luty 2011 - 21:53

Witam
ja nie wiem gdzie sie kupuje tego typu aparaty
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych