Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Dofinansowanie prawa jazdy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

#1 ewelina02091991

ewelina02091991

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 59 postów

Napisano 23 marzec 2010 - 20:27

Witam z góry bardzo przepraszam jeśli temat już był
Mam pytanie Czy można uzyskać dofinansowanie prawa jazdy?
Gdzie mam sie udać?
Bardzo dziekuje za odpowiedzi
  • 0

#2 Trybik

Trybik

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 656 postów

Napisano 23 marzec 2010 - 21:00

Program PEGAZ 2010
http://www.pfron.org...Pegaz_2010.html
moduł I obszar E
  • 0

... największym wrogiem wolnego człowieka jest system ...


#3 ewelina02091991

ewelina02091991

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 59 postów

Napisano 24 marzec 2010 - 18:51

Dziękuje bardzo
  • 0

#4 neo

neo

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 56 postów
  • Skąd:zewsząd

Napisano 24 marzec 2010 - 20:45

Witam :)
Czy ktoś słyszał o programie PEGAZ?? (zniżka na zakup samochodu dla osoby niepełnosprawnej) - cel np. dojazd do szkoły czy do pracy albo podróże na rehabilitacje?? - To było 2 lata temu chyba i jeszcze nie ma tego dalej... ;/ Wie ktoś czy to ruszy ponownie? :(

pozdrawiam :)
  • 0

==================

 

&->


#5 Trybik

Trybik

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 656 postów

Napisano 24 marzec 2010 - 21:58

Ogólna tendencja PFRON to obcinanie różnych funduszy, więc ja na program samochodowy bym nie liczył w perspektywie najbliższych lat - kryzys to słowo wytrych. Obym się mylił.
  • 0

... największym wrogiem wolnego człowieka jest system ...


#6 michal_pietrzykowski

michal_pietrzykowski

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 372 postów
  • Skąd:zachodniopomorskie

Napisano 24 marzec 2010 - 22:11

Mam pytanie Czy można uzyskać dofinansowanie prawa jazdy?

Ewelina nie myśl że dostaniesz dofinansowanie na prawo jazdy z PEFRONU.
  • 0

#7 marta12

marta12

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 47 postów

Napisano 24 marzec 2010 - 22:32

a dlaczego niby Ewelina niedostanie dofinansowania ?
  • 0
;):):):);)

#8 michal_pietrzykowski

michal_pietrzykowski

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 372 postów
  • Skąd:zachodniopomorskie

Napisano 24 marzec 2010 - 23:02

a dlaczego niby Ewelina niedostanie dofinansowania ?

Bo mało pieniędzy dostał Pefron na dofinansowania.
W pierwsze co to wchodzi młodzież ( dzieci ) którzy mogą liczyć na dofinansowanie

  • 0

#9 rodys

rodys

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Skąd:bierze pieniądze na alkohol?

Napisano 25 marzec 2010 - 08:35

Bo mało pieniędzy dostał Pefron na dofinansowania.
W pierwsze co to wchodzi młodzież ( dzieci ) którzy mogą liczyć na dofinansowanie

Prawo jazdy dla dzieci to priorytet...
  • 0

KNP


#10 don't_believe_me

don't_believe_me

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 213 postów

Napisano 25 marzec 2010 - 10:50

Bo mało pieniędzy dostał Pefron na dofinansowania.
W pierwsze co to wchodzi młodzież ( dzieci ) którzy mogą liczyć na dofinansowanie

Prawo jazdy dla dzieci to priorytet...

Rodys, jeśli Twój post dobrze odczytałam, czyli jako kpinę, to chciałabym Ci wyjaśnić, dlaczego sądzę, że tak - dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności w młodym wieku prawo jazdy jest priorytetem. Ja sama nie mogłabym studiować, gdybym nie posiadała tego dokumentu i samochodu :)
To coś, co pozwala nam żyć i spełniać swoje cele.

Stąd nie jest dla mnie dziwne, że jesteśmy w pierwszej grupie przyznania dofinansowań tego typu.
  • 0

#11 rodys

rodys

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Skąd:bierze pieniądze na alkohol?

Napisano 25 marzec 2010 - 11:02

Dziecko to człowiek w wieku 0-11 lat, jeżeli uważasz, że taki mały człowiek powinien mieć prawo jazdy to zmień swojego dilera
  • 0

KNP


#12 michal_pietrzykowski

michal_pietrzykowski

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 372 postów
  • Skąd:zachodniopomorskie

Napisano 25 marzec 2010 - 11:57

[quote name='rodys]Dziecko to człowiek w wieku 0-11 lat' date=' jeżeli uważasz, że taki mały człowiek powinien mieć prawo jazdy to zmień swojego dilera[/quote']
Rodys.
Dofinansowania są przeważnie na wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne i sanatoria
A reszta inną drogą tak jak: komputer, pralka czy lodówka.
Moja mama pracuje w PEFRONIE i dobrze wiem.
Pierwsze co wchodzi rachube to młodzież otrzyma dofinansowania na turnus.
Moja koleżanka korzystała z dofinansowania w 2007 r. i jej nie przyznali w tym roku.
W tym roku mało co Pefron otrzymał środki pieniężne na przyznawanie dofinansowań

  • 0

#13 apacz

apacz

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 42 postów

Napisano 25 marzec 2010 - 16:18

Będzie jak zwykle. Pegaz 2010 dofinansuje prawo jazdy tak, żeby mało kto skorzystał. Dotację dostaną tylko biedni, pełnoletni, ale nie starzy, z I lub II grupą ruchową, którzy pracują lub się uczą. Program działa do końca roku. Szkolenie można zacząć dopiero po podpisaniu umowy. Nie ma jeszcze procedur. Nabór wniosków musi potrwać ze dwa miesiące, ich rozpatrzenie kolejne trzy. Zanim dojdzie do podpisania umów będzie wrzesień. Zaledwie kilka szkół nauki jazdy w Polsce i zaledwie kilka prawidłowo oprzyrządowanych samochodów ma w 4 miesiące wyszkolić niepełnosprawnych kandydatów z całego kraju, których większość wymaga specjalnego, ponadstandardowego szkolenia. I się zacznie: po mordędze szkolenia u wyciągaczy pieniędzy w samochodach źle oprzyrządowanych na egzaminach państwowych jesteśmy bez szans. Publiczne pieniądze pójdą w błoto, a my za własne pieniądze rozpoczniemy szkolenie na nowo lub zrezygnujemy. Inni nie zdążą wykorzystać dofinansowania (ku uciesze PFRON). Dlatego radzę łapać już terminy w dobrze przystosowanych szkołach nauki jazdy, nawet jeśli przyjdzie zapłacić zaliczkę. Dobre szkoły posiadają Europejski Certyfikat PN-EN ISO 9001:2009 z opisem procedury szkolenia osób niepełnosprawnych. Dla zniechęconych do PFRON-u jest możliwość w każdym czasie szkolenia wraz z egzaminem państwowym na na raty 0%, po 200 zł x 10 miesięcy. Informacja: tel. 514.891.300
  • 0

#14 Liceum

Liceum

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 37 postów

Napisano 25 marzec 2010 - 17:09

[quote name='rodys]Dziecko to człowiek w wieku 0-11 lat' date=' jeżeli uważasz, że taki mały człowiek powinien mieć prawo jazdy to zmień swojego dilera[/quote']
Czasami ktos chcę błysnąć wiedzą po to aby pokazać jaki jest madry i Ty chyba tez tak chciałeś... Niestety pokazałeś raczej ze nie masz pojęcia o prawie i prosze cię nie wypowiadaj się na ten temat bo zagadnienia prawną są ci tak obce jak mi skoki narciarskie.... Hmm dzieckiem jest kazda osoba od urodzenia do 18 roku zycia.....
  • 0

#15 rodys

rodys

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Skąd:bierze pieniądze na alkohol?

Napisano 25 marzec 2010 - 18:34


Czasami ktos chcę błysnąć wiedzą po to aby pokazać jaki jest madry i Ty chyba tez tak chciałeś... Niestety pokazałeś raczej ze nie masz pojęcia o prawie i prosze cię nie wypowiadaj się na ten temat bo zagadnienia prawną są ci tak obce jak mi skoki narciarskie.... Hmm dzieckiem jest kazda osoba od urodzenia do 18 roku zycia.....

Nie chciałem "błyskać wiedzą" - chciałem pokazać absurd czyjejś nieprzemyślanej wypowiedzi.

A Ty nie masz poczucia humoru i piszesz bzdury jakbyś się starych szmat najadł:
1. W sensie metaforycznym dzieckiem jest się całe życie. Dzieckiem swoich rodziców :)
2. Ludzie mówiący po polsku osoby w wieku 12-18 lat nazywają "młodzieżą" czy "nastolatkiem". Ludzie mówiący bełkotem prawniczym mówią "nieletni" lub "małoletni". "Dziecko" w polskich kodeksach nie jest zdefiniowane. Poza Konwencją o Prawach Dziecka ONZ, która wyraźnie mówi, że status dziecka można utracić w Polsce przed 18 r.ż. (art. 1 ).

Bronisz tezy, że dzieci w znaczeniu drugim mają prawo do dofinansowania prawa jazdy?

Stan stały - czy to tylko chwilowa impotencje intelektualna?
  • 0

KNP


#16 Liceum

Liceum

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 37 postów

Napisano 25 marzec 2010 - 19:36

hmm no i znowu to samo;] ehh niektórzy są niereformowalni i nie mają pojecia o czym piszą.... Nie chce mi się słuchać tych twoich głupot bo nie masz totalnie żadnej wiedzy o prawie i niestety kolejnymi tekstami pokazujesz to że tak własnie jest..... nieletni a małoletni to dwie rózne sprawy ale smiem twierdzić że ty jako osoba wszystko wiedząca wiesz to tylko po prostu teraz zapomniałeś bo chciałeś znowu błysnąć.... Prawo zostaw specjalista....
hmm najpierw piszesz jakieś brednie potem sięgasz do internetu szukasz konwencji powołujesz się na nią tylko po to aby udowodnic jakim to ty jesteś znawcą prawa.... piszesz ogólnikami hmmm tak status dziecka mogą utracić przed 18 rokiem zycia ale tylko kobiety...... Przykro mi że w naszym kraju niektórzy chcą być specjalistami we wszystki tak właśnie jak ty, tylko że zamiast specjalisty mozna z siebie zrobić ćwoka prawnego.....
  • 0

#17 michal_pietrzykowski

michal_pietrzykowski

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 372 postów
  • Skąd:zachodniopomorskie

Napisano 25 marzec 2010 - 20:22

[quote name='rodys][quote=Liceum][quote=rodys]Dziecko to człowiek w wieku 0-11 lat' date=' jeżeli uważasz, że taki mały człowiek powinien mieć prawo jazdy to zmień swojego dilera[/quote']
Czasami ktos chcę błysnąć wiedzą po to aby pokazać jaki jest madry i Ty chyba tez tak chciałeś... Niestety pokazałeś raczej ze nie masz pojęcia o prawie i prosze cię nie wypowiadaj się na ten temat bo zagadnienia prawną są ci tak obce jak mi skoki narciarskie.... Hmm dzieckiem jest kazda osoba od urodzenia do 18 roku zycia.....[/quote]
Nie chciałem "błyskać wiedzą" - chciałem pokazać absurd czyjejś nieprzemyślanej wypowiedzi.

A Ty nie masz poczucia humoru i piszesz bzdury jakbyś się starych szmat najadł:
1. W sensie metaforycznym dzieckiem jest się całe życie. Dzieckiem swoich rodziców :)
2. Ludzie mówiący po polsku osoby w wieku 12-18 lat nazywają "młodzieżą" czy "nastolatkiem". Ludzie mówiący bełkotem prawniczym mówią "nieletni" lub "małoletni". "Dziecko" w polskich kodeksach nie jest zdefiniowane. Poza Konwencją o Prawach Dziecka ONZ, która wyraźnie mówi, że status dziecka można utracić w Polsce przed 18 r.ż. (art. 1 ).

Bronisz tezy, że dzieci w znaczeniu drugim mają prawo do dofinansowania prawa jazdy?

Stan stały - czy to tylko chwilowa impotencje intelektualna?[/quote]
Mam pytanie do ciebie Rodys.
Oglądałeś dzisiaj wiadomości.


Dodano czw 25 mar 20:28:32 2010 :
W wiadomościach wieczornych było na temat dofinansowania na komputer dla osoby niepełnosprawnej ( Niewidomej )
PEFRON nie ma dużo środków na dofinansowania.
Więcej zapłacisz co dostaniesz dofinansowania za komputer czy na turnus i.tp

  • 0

#18 rodys

rodys

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Skąd:bierze pieniądze na alkohol?

Napisano 25 marzec 2010 - 21:29

[...]tak status dziecka mogą utracić przed 18 rokiem zycia ale tylko kobiety......[...]

i kolesie popełniający poważne przestępstwa :D. A tak w ogóle, to co ma metajęzyk prawniczy do prawa jazdy?
PS
Zwróć uwagę na ortografię, bo nawalasz ortami jak gnojem po polu

Mam pytanie do ciebie Rodys.
Oglądałeś dzisiaj wiadomości.

Dodano czw 25 mar 20:28:32 2010 :
W wiadomościach wieczornych było na temat dofinansowania na komputer dla osoby niepełnosprawnej ( Niewidomej )
PEFRON nie ma dużo środków na dofinansowania.
Więcej zapłacisz co dostaniesz dofinansowania za komputer czy na turnus i.tp

Nie oglądam TVP, niestety
  • 0

KNP


#19 Liceum

Liceum

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 37 postów

Napisano 25 marzec 2010 - 21:35

ja robiłęm prawko w tamtym roku i niedostałem tylko dlatego bo zapłaciłem już z własnej kasy szkoe jazdy.... I i jeszcze jedno nawet dzieci hmm mogą robić prawo jazdy na B1 więc nie mów rzeczy które są nieprawdziwe..... Bo mozna wywnioskowac że nie masz prawa jazdy, bo jesli byś miał to orientował byś się cokolwiek warunków króre nalezy spełnic aby miec prawo jazdy

Dodano czw 25 mar 21:38:07 2010 :
Kolesie?;] hmm tak osoba która skończy 15 lat może byc sadzona jak pełnoletni ale to nieoznacza hmm że jest pełnoletnia.... poraz kolejny pokazałes brak kompetencji.... A zresztą o tym jaką jesteś osoba moga swiadczyć te słowa ,, Rzuczas jak gnojem po polu" dobre:D
  • 0

#20 rodys

rodys

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Skąd:bierze pieniądze na alkohol?

Napisano 25 marzec 2010 - 21:56

Liceum. Ty twarda chłopina jesteś i uparta. Ciągle mydlisz pawiana z tym prawniczym bełkotem. Stanowczo za dużo Anny Marii Wesołowskiej przyjąłeś.

Ja prawo jazdy robiłem korespondencyjnie on-line za pomocą Colina McRae Rally 4 i playstation 3 :)

Cieszy mnie, że podciągnąłeś ortografię bo odwalałeś straszną wołowinę teraz jest lepiej. Popracuj jeszcze nad przecinkami i będzie gitara.
  • 0

KNP



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych