Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Genealogia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 bodzio54

bodzio54

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 14 marzec 2010 - 11:28

Każdy chce znać swoje rodowe korzenie. Genealoga to droga ku temu, by poznać, zbierać i...budować Drzewo Genealogiczne.

W moim przypadku (wózek) jest to trochę utrudnione.

Jeśli lubisz spacery, lubisz fotografować, możesz mi pomóc. Zapewniam wdzięczność i...satysfakcję.
A może i Ty polubisz to hobby?

Interesują mnie zdjęcia grobów i zbliżeń tablic nagrobnych wszystkich z nazwiskiem Gościński/a oraz Goszczyński/a. Polska i świat.

Pozdrawiam ciepło:)
Bogdan
  • 0

#2 Brazil

Brazil

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 38 postów

Napisano 14 marzec 2010 - 12:05

a dużo już tego masz ? ile pra pra pra pra dziadków odkryłeś ? :)
  • 0
Niech mnie nie straszy nikt atomami
Kiedy rozbłysną będę pijany
Wódkę zagryzę wędzoną rybą
Tak żeby mdłości potem nie było

#3 marco

marco

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 281 postów

Napisano 14 marzec 2010 - 17:46

Każdy chce znać swoje rodowe korzenie. Genealoga to droga ku temu, by poznać, zbierać i...budować Drzewo Genealogiczne.

W moim przypadku (wózek) jest to trochę utrudnione.

Jeśli lubisz spacery, lubisz fotografować, możesz mi pomóc. Zapewniam wdzięczność i...satysfakcję.
A może i Ty polubisz to hobby?

Interesują mnie zdjęcia grobów i zbliżeń tablic nagrobnych wszystkich z nazwiskiem Gościński/a oraz Goszczyński/a. Polska i świat.

Pozdrawiam ciepło:)
Bogdan

Z jakich okolic pochodzi Twoja rodzina?Nie wiem czy zdjęcia tablic nagrobnych przybliżą Ci historię Twojej rodziny.Najlepiej wyszukaj w googlach kontakt z określonym towarzystwem genealogicznym.Działają w kilku większych miastach Polski.Poproś o odnalezienie w aktach urodzeń,chrztów,ślubów czy też zgonów z parafii lub urzędu miejskiego miasta z którego wywodzą się Twoi antenaci.Na pewno przyjdą Ci z pomocą.Tak i ja uczyniłem.Moja rodzina wywodzi się z Lublina a ja mieszkam w zachodniopomorskim.Wyjazd do Lublina w poszukiwaniu korzeni rodu to dla mnie niemal cała wyprawa.Dlatego poprosiłem lubelskie towarzystwo genealogiczne o pomoc w odszukaniu możliwie największej ilości danych na interesujące mnie tematy.Nawiązałem także kontakty z muzeum w Oświęcimiu i "Na zamku" w Lublinie skąd tez uzyskałem część danych.Nie szukam na cmentarzach,gdyż groby,o ile nie są opłacone,to są likwidowane po iluś tam latach.Dużo grobów już praktycznie nie istnieje,tak,że możesz mieć problemy z informacjami na temat grobów.Ale cóż,życzę Ci szczęścia w odszukaniu jak największej ilości przodków.Jak zacząłem szukać już parę lat temu i jako takie już doświadczenie w tym temacie mam.Udało mi się odszukać przodków aż do roku 1802.
Życzę powodzenia i szczęścia w szukaniu.Pozdrawiam! Marco!
  • 0
Dubito ergo cogito,cogito ergo sum...

#4 bodzio54

bodzio54

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 14 marzec 2010 - 18:51

Dzięki za odpowiedzi i podpowiedzi:)

Były zawarte pytania, więc odpowiem.

Zajmuję się genealogią już kilka ładnych lat i poznałem drogi poszukiwań danych (Akt) przodków.
Udało mi się dotrzeć w Linii prostej mojej matki do wieku XIV, z małymi przerwami. Część danych czeka na weryfikację.
Współpracuję przy indeksacji akt parafialnych dla GENETEKA od niedawna.

Moja prośba o zdjęcia była spowodowana właśnie ocaleniem od zapomnienia grobów, które kiedyś mogą "zniknąć".

Zbieram dane i zdjęcia nie tylko jednej linii, ale wszystkich o ww. nazwiskach.

Linia prosta to dość mało skomplikowane odtworzenie, ale "Rodowód" nazwiska i Jego historia to już trochę więcej...

Pozdrawiam:)
Bogdan

Rodzina mojej matki pochodzi z Goszczyna, obecnie powiat płocki, babka mojego ojca (Goszczyńska) pochodzi z Goszczynna, łęczyckie.
  • 0

#5 marco

marco

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 281 postów

Napisano 15 marzec 2010 - 18:28

Niestety,z przykrością muszę poinformować,że w mojej miejscowości nie ma grobów osób o nazwisku Goszczyńska/ski lub Gościńska/ski.W późniejszym czasie przejrzę cmentarz w Kołobrzegu.Może tam się coś znajdzie.Lecz mając na uwadze odległe strony pochodzenia nie bardzo wierzę w odnalezienie grobów o tych nazwiskach w okolicach pomorza zachodniego.Choć kto wie,podobno cuda się zdarzają! Gdy uda mi się coś odnaleźć to dam znać.Podziwiam odnalezienie przodków do XIV wieku.Ja na razie szukam po linii męskiej.Po linii żeńskiej jest bardzo utrudnione ze względu na zmianę nazwiska przy zamążpójściu.

Pozdrawiam ! Marek
  • 0
Dubito ergo cogito,cogito ergo sum...

#6 bodzio54

bodzio54

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 15 marzec 2010 - 18:39

Witaj Marco:)

Dzięki za chęć pomocy. A odnośnie Pomorza:
Goszczyno (gmina Krokowa / powiat Puck / woj. pomorskie)

W każdym większym mieście nazwiska te występowały lub występują. Strasznie liczny Ród:)

Co do Twoich poszukiwań spróbuj tu:
http://geneteka.gene...index.php?op=se

oraz pomocny link:
http://www.genealodz...-Geneteka.phtml

Można też sporo skorzystać na Serwisach:
Krewniaki.pl
oraz
Mundia


Pozdrawiam:)
  • 0

#7 marco

marco

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 281 postów

Napisano 15 marzec 2010 - 20:41

Jeżeli chodzi o Krokową to znam tą miejscowość,lecz niestety jest bardzo daleko ode mnie.Byłem tam dwa lub trzy razy.Niestety,były to jednak czasy kiedy to genealogia a tym bardziej cmentarze jakoś mnie nie pociągały.Postaram się sprawdzić cmentarze w miejscowościach tam gdzie będę miał przyjemność przebywać.Jak już wspomniałem jeżeli na coś natrafię to nie omieszkam powiadomić.
Dziękuję za linki.Spróbuję poszukać.Może uda się coś znaleźć. Na www.moikrewni.pl odnalazłem dość spore skupisko osób o nazwisku jakie noszę w Kraśniku k/Lublina.Sporo osób znajduje się w Lublinie,Janowie Lubelskim.W mniejszych ilościach znalazłem w niektórych miastach Polski.Tak,że tak licznie nie występują.Jednakże nie tracę nadziei na dotarcie do korzeni rodu.


Pozdrawiam! Marek
  • 0
Dubito ergo cogito,cogito ergo sum...

#8 bodzio54

bodzio54

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 15 marzec 2010 - 23:31

Portal "MoiKrewni" zrobił ludzi na szaro łącząc się z innym. Ludzie potracili Drzewa i dużo danych.
Osobiście wolę www.Krewniaki.pl lub Mundia i tam mam swoje Drzewo. Jeszcze nie pełne gdyż sporo danych czeka na weryfikację z aktami.
Jestem pewien, że Geneteka pomoże Ci odnaleźć sporo osób z Rodu.

Gdybym mógł i ja pomóc wrzuć na pocztę nazwisko, a będę miał na uwadze.

Pozdrawiam
Bogdan
  • 0

#9 Gość_Pudlarz_*

Gość_Pudlarz_*
  • Gość

Napisano 16 marzec 2010 - 11:45

Nie wszyscy na szaro, nie wszyscy. Utworzyłem drzewo na "moikrewni" - zostało przeniesione bez strat (prawie 1200 pozycji)
Pozdrawiam
  • 0

#10 bodzio54

bodzio54

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 16 marzec 2010 - 11:59

Nie wszyscy na szaro, nie wszyscy. Utworzyłem drzewo na "moikrewni" - zostało przeniesione bez strat (prawie 1200 pozycji)
Pozdrawiam

Dobrze ze są i pozytywne opinie na ten temat.

Pozdrawiam.
  • 0

#11 marco

marco

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 281 postów

Napisano 16 marzec 2010 - 18:29

Portal "MoiKrewni" zrobił ludzi na szaro łącząc się z innym. Ludzie potracili Drzewa i dużo danych.
Osobiście wolę www.Krewniaki.pl lub Mundia i tam mam swoje Drzewo. Jeszcze nie pełne gdyż sporo danych czeka na weryfikację z aktami.
Jestem pewien, że Geneteka pomoże Ci odnaleźć sporo osób z Rodu.

Gdybym mógł i ja pomóc wrzuć na pocztę nazwisko, a będę miał na uwadze.

Pozdrawiam
Bogdan

Przejrzałem podane przez Ciebie linki.Na Genetece oraz na genealogach znalazłem kilkanaście osób.Jednakże w żaden sposób nie jestem w stanie(przynajmniej czasowo)dopasować ich do drzewa genealogicznego które tworzę.Ale to zmartwienie na później.Jeszcze raz chcę podziękować Ci za te linki.W jakimś stopniu przydały się.Będę nadal szukał powiązań.Na pocztę ,tak jak prosiłeś podaję Ci niektóre dane identyfikacyjne.

Pozdrowienia!

Marek
  • 0
Dubito ergo cogito,cogito ergo sum...

#12 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3587 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 16 marzec 2010 - 19:19

Pozwolę sobie wtrącić, że istnieje bardzo dobry program o nazwie GRAMPS (Genealogical Research and Analysis Management Programming System) który ułatwia tego typu zabawy na własnym komputerze.
Oto strona GRAMPS'a: http://gramps-projec...le=Main_Page/pl
  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#13 marco

marco

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 281 postów

Napisano 16 marzec 2010 - 20:27

Dzięki marder za linka.Postaram się zapoznać z tym programem.Na razie tworzę drzewo na "moikrewni.pl". Przyznam się,że całkiem nieźle mi idzie,żeby jeszcze z taką łatwością odnajdowało się przodków to byłoby naprawdę super!

Pozdrawiam! Marek

Dodano wto 16 mar 20:33:16 2010 :
Zajrzałem na stronę którą podałeś.Nie jestem zbyt biegły w angielskim,lecz z tego co zrozumiałem to program dla Linuksa a ja mam zainstalowanego Windowsa.Nie mam pewności czy uda się wejść w niego.
Marek
  • 0
Dubito ergo cogito,cogito ergo sum...

#14 piotr79

piotr79

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 268 postów

Napisano 16 marzec 2010 - 20:35

Ja się zalogowałem na „moikrewni” i nawet nie przypuszczałem, że mam tak liczną rodzinę
  • 0

#15 marco

marco

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 281 postów

Napisano 16 marzec 2010 - 20:42

Cieszę się,że szukających jest coraz więcej.To wciąga niby narkotyk,a poza tym człowiek ma satysfakcję,że poznaje swoich przodków.
  • 0
Dubito ergo cogito,cogito ergo sum...

#16 bodzio54

bodzio54

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 16 marzec 2010 - 23:49

Widzę że przybywa miłośników poszukujących swych korzeni.
Mnie wciągnęło kilka lat temu i gdyby renta była...bardziej elastyczna:)...można by więcej osiągnąć.

Ponieważ współpracuję z Geneteka w indeksacji akt parafialnych zachęcam wszystkich, dysponujących wolnym czasem i w miarę dobrym kompem, do takiej współpracy.
Akta były sporządzane w językach: łacina, rosyjski, niemiecki, polski.
Warto, można przy okazji trafić nie tylko na dane, ale i na skany Akt.

Pozdrawiam
Bogdan
  • 0

#17 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3587 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 17 marzec 2010 - 19:47

[quote name='marco]Zajrzałem na stronę którą podałeś.Nie jestem zbyt biegły w angielskim' date='lecz z tego co zrozumiałem to program dla Linuksa a ja mam zainstalowanego Windowsa[/quote']
Jest tam również instalka *exe dla Windowsa. :)
  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#18 marco

marco

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 281 postów

Napisano 17 marzec 2010 - 20:07

Dziękuję marder za informację.Jak już wspomniałem z angielskim jestem na "bakier" i zanim doczytam się o co tam chodzi to trochę czasu minie.Korzystam z pomocy córki,która dużo lepiej zna angielski niż ja.Ja to się uczyłem w tych "jedynie słusznych" czasach i uczono nas raczej rosyjskiego niż angielskiego.Teraz to trochę ciężko wchodzi do głowy ten angielski.Ale wracając do meritum sprawy.Postaram się rozejrzeć w podanym przez Ciebie programie,chociaż nie obiecuję,że akurat będę miał przyjemność z niego korzystać.Wszystko zależy od stopnia trudności a ja z reguły staram się wyszukiwać co łatwiejsze.Taki to leń ze mnie.
W każdym bądź razie jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam! Marek
  • 0
Dubito ergo cogito,cogito ergo sum...

#19 bodzio54

bodzio54

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 16 kwiecień 2010 - 12:07

Tragedia w Smoleńsku przypomina o kruchości ludzkiego życia, rozpaczy i jedności narodu.

To bolesne zdarzenie wzmocniło jeszcze moje genealogiczne zainteresowania Rodem nad którym pracuję, czyli Gościńscy i Goszczyńscy.
Postanowiłem utrwalić od zapomnienia groby Osób o tych nazwiskach. Polska i świat.
Na portalu genealogicznym zamieściłem prośbę w tej sprawie. Odzew natychmiastowy. Napływają drogą mailową zdjęcia z całej polski...nawet z USA.

Pozdrawiam wszystkich ciepło w tych smutnych dniach
Bogdan
  • 0

#20 bodzio54

bodzio54

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 18 maj 2010 - 22:04

Każdy chce znać swoje rodowe korzenie. Genealoga to droga ku temu, by poznać, zbierać i...budować Drzewo Genealogiczne.

W moim przypadku (wózek) jest to trochę utrudnione.

Jeśli lubisz spacery, lubisz fotografować, możesz mi pomóc. Zapewniam wdzięczność i...satysfakcję.
A może i Ty polubisz to hobby?

Interesują mnie zdjęcia grobów i zbliżeń tablic nagrobnych wszystkich z nazwiskiem Gościński/a oraz Goszczyński/a. Polska i świat.

Pozdrawiam ciepło:)
Bogdan

Ponawiam prośbę:)

Pozdrawiam ciepło w te ziiiimne dni:)
Bogdan
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych