Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Asystent Osoby Niepelnosprawnej w Szwecji


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#1 misiopysio

misiopysio

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 27 postów

Napisano 10 marzec 2010 - 14:10

Mysleliscie kiedys o emigracji do np. szwecji ze swoim dzieckiem lub partnerem niepelnosprawnym ?Wiele osób przyjeżdzających legalnie do Szwecji nie wie, iż będąc niepełnosprawnym może otrzymać bezpłatnie stałą opiekę tzw. personling assistent (asystent osoby niepełnosprawnej). Jeśli ma sie prawo pobytu i generalnie jest sie legalnie w danym kraju to czasem zycie moze byc latwiejsze niz w Polsce.
  • 0

#2 Paulla

Paulla

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 897 postów
  • Skąd:Gniezno

Napisano 10 marzec 2010 - 14:24

W moim mieście kilka osób tak właśnie zrobiło. Wyemigrowali do: Szwecji, UK czy Niemiec.
Emigracja przyniosła tylko korzyści więc sama coraz częściej o tym myślę.
  • 0
"Wszystkie niejasne pojęcia muszą upaść nim uczeń może nazwać siebie mistrzem..." Bruce Lee
"Trzeba mieć niemało odwagi, aby się ukazać takim jakim się jest naprawdę." Søren Aabye Kierkegaard

#3 Alehandro

Alehandro

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 34 postów

Napisano 10 marzec 2010 - 22:05

W moim mieście kilka osób tak właśnie zrobiło. Wyemigrowali do: Szwecji, UK czy Niemiec.
Emigracja przyniosła tylko korzyści więc sama coraz częściej o tym myślę.

nie dziwie się, tylko ten jezyk...szwedzki jest koszmarny..jak sie go nauczyc?
  • 0

#4 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 10 marzec 2010 - 22:14

A myślisz, że trzeba go znać by pobierać spore socjale?
  • 0

#5 misiopysio

misiopysio

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 27 postów

Napisano 11 marzec 2010 - 08:52

Paulla czasem faktycznie to trudne tak poprostu wyemigrowac, zostawic rodzine, przyjaciol ale dla dziecka niepelnosprawnego to z czasem bedzie naprawde zupelnie inne zycie, moze warto...

Tabletierez szwedzki nie jest taki zly, jak kazdy obcy jezyk na poczatku koszmarny z czasem coraz milszy poza tym w szwecji mnostwo ludzi mowi po angielsku.

Tabletierez nawet tego nie skomentuje, typowo polski punkt widzenia, socjal, zapomogi, zasilki. Tu nie o to chodzi...
  • 0

#6 zaba1

zaba1

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 60 postów

Napisano 11 marzec 2010 - 13:45

A ja go rozumiem calkowicie sytuacja ludzi niepelnosprawnych w naszym kraju jest wrecz tragiczna i kazdy z nas pragnie godnie zyc nie glodowo tylko godnie
  • 0

#7 misiopysio

misiopysio

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 27 postów

Napisano 11 marzec 2010 - 18:49

Ja tez uwazam ze emigracja to bardzo dobre wyjscie a asystent pomaga normalnie zyc

Dodano czw 11 mar 19:47:56 2010 :
w razie czego moge czasem sluzyc porada jak wyjechac czy jak sie za to zabrac, nie jestem omnibusem ale moze akurat cos pomoge
  • 0

#8 grubby77

grubby77

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 585 postów

Napisano 12 marzec 2010 - 01:05

misiopysio!
Ja poznałem dziewczyne ze Szwecji i mam jechac do niej na Sambo (konkubinat) koło Sztokholmu....A wiesz coś o jakichś ulgach na prom/ samolot dla mnie Polaka i opiekuna w podróży za Bałtyk?? Co wiesz o socjalu tam (renta, zasiłek) jakbym miał już personnumer?? Pozdr i dzieki jak odpowiesz co wiesz/ wiecie o tym!!!
  • 0
"NIE MA kaleki; JEST CZŁOWIEK"-Maria Grzegorzewska zPIPS=WSPS teraz APS

#9 misiopysio

misiopysio

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 27 postów

Napisano 12 marzec 2010 - 10:02

grubby77 chetnie podpowiem co wiem, napisz mi maila z podstawowymi informacjami tzn. na co chorujesz, na ile jestes sprawny i samodzielny, czy ta dziewczyna to szwedka i czy pracuje.
  • 0

#10 grubby77

grubby77

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 585 postów

Napisano 12 marzec 2010 - 14:58

Jestem 20 lat po urazie czaszkowo mózg., tu w Polsce mam znaczny stop. niepełnospraw. niedowład spastycz 4 konczynowy i znaczne niedowidzenie. Poruszam się dość słabo o kulach, a po moim mieście i okolicy, by czuć się wolnym- w miarę niezaleźnym jeżdzę rowerem 3 kołowym.
Moja sympatia jest Polką, zna szwedzki i ma personnumer... Nie ma stałej pracy, ma zasiłek i dość często pracuje na wikariatach (zastępstwo) jako asystentka ON- os. niepełnospr. Ona myśli by mnie zabrać do Szwecji na sambo, stad ja spytam czy wiesz cos moze o zasilkach dla ON w Szwecji na początek??
A Ty misio.....przebywasz gdzie obecnie, jak długo byłeś w Szwecji - gdzie, u kogo?? A wiesz jakie są zniżki na samolot lub prom dla niepełnospr. z opiekunem, czy są wogóle jakieś?? . Niestety nie znam ani szwedzkiego, ani angiel., jedynie b.słabo mówię po francusku, lepiej znam rosyjski... Co mi możesz pomóc w kwestii Szwecji??
  • 0
"NIE MA kaleki; JEST CZŁOWIEK"-Maria Grzegorzewska zPIPS=WSPS teraz APS

#11 grubby77

grubby77

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 585 postów

Napisano 13 marzec 2010 - 18:13

grubby77 chetnie podpowiem co wiem, napisz mi maila z podstawowymi informacjami tzn. na co chorujesz, na ile jestes sprawny i samodzielny, czy ta dziewczyna to szwedka i czy pracuje.

Milczysz, czemu?
  • 0
"NIE MA kaleki; JEST CZŁOWIEK"-Maria Grzegorzewska zPIPS=WSPS teraz APS

#12 misiopysio

misiopysio

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 27 postów

Napisano 13 marzec 2010 - 19:38

nie dostales mojego maila wczoraj ???
  • 0

#13 grubby77

grubby77

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 585 postów

Napisano 13 marzec 2010 - 21:12

Wiesz tamten sdres na @ zapom. hasła więc może tu mozesz napisac?? Pozdr!!!
  • 0
"NIE MA kaleki; JEST CZŁOWIEK"-Maria Grzegorzewska zPIPS=WSPS teraz APS

#14 misiopysio

misiopysio

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 27 postów

Napisano 13 marzec 2010 - 21:17

podaj jakiegos maila albo gg, nie chce Twoich prywatnych rzeczy poruszac na forum

Dodano ndz 14 mar 13:08:54 2010 :
[quote name='misiopysio]Mysleliscie kiedys o emigracji do np. szwecji ze swoim dzieckiem lub partnerem niepelnosprawnym ?Wiele osób przyjeżdzających legalnie do Szwecji nie wie' date=' iż będąc niepełnosprawnym może otrzymać bezpłatnie stałą opiekę tzw. personling assistent (asystent osoby niepełnosprawnej). Jeśli ma sie prawo pobytu i generalnie jest sie legalnie w danym kraju to czasem zycie moze byc latwiejsze niz w Polsce.[/quote']
W niektorych przypadkach byloby to nawet bardzo proste jak na przyklad schemat: sprawni rodzice i dziecko na wozku lub autystyczne czy np para: on sprawny, ona na wozku.
  • 0

#15 grubby77

grubby77

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 585 postów

Napisano 14 marzec 2010 - 15:05

nie dostales mojego maila wczoraj ???

Wyslij mi co wiesz na adres mail: asia.i.ja@o2.pl i powiadom tu, ze to zrobiłes!! W temacie wpisz panstwo o ktore pytam + ON
Z gory dziekuję za info!!!
  • 0
"NIE MA kaleki; JEST CZŁOWIEK"-Maria Grzegorzewska zPIPS=WSPS teraz APS

#16 grubby77

grubby77

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 585 postów

Napisano 14 marzec 2010 - 17:37

dostałem, za to dzięki, wiedzielismy to, a wiesz cos o zniżkach samolotowych, coś jeszcze??
  • 0
"NIE MA kaleki; JEST CZŁOWIEK"-Maria Grzegorzewska zPIPS=WSPS teraz APS

#17 misiopysio

misiopysio

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 27 postów

Napisano 14 marzec 2010 - 16:09

Wyslij mi co wiesz na adres mail: asia.i.ja@o2.pl i powiadom tu, ze to zrobiłes!! W temacie wpisz panstwo o ktore pytam + ON
Z gory dziekuję za info!!!

masz juz maila, odpisz
  • 0

#18 misiopysio

misiopysio

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 27 postów

Napisano 14 marzec 2010 - 17:44

na samolot raczej znizek nie ma. napisalem Wam maila, odpisz
  • 0

#19 grubby77

grubby77

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 585 postów

Napisano 14 marzec 2010 - 20:51

Czytałem mailla na @, dzięki a jaką pracę mozesz załatwic ??
  • 0
"NIE MA kaleki; JEST CZŁOWIEK"-Maria Grzegorzewska zPIPS=WSPS teraz APS

#20 misiopysio

misiopysio

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 27 postów

Napisano 14 marzec 2010 - 20:58

moge popytac, niech Twoja dziewczyna odezwie sie na asystent@malmo24.net
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych