Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A

Skojarzenia muzyczne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Tommy_*

Gość_Tommy_*
  • Gość

Napisano 07 luty 2010 - 21:35

Kochani ja może zaproponuje taką zabawę że będziemy dawać po minimum 3 piosenki które kojarzą sie z danym hasłem.
Pierwsze hasełko to Wspomnienia.

Dla mnie głownie te piosenki przywołują różnie dobre oraz zle wspomnienia

Europe The Final Countdown


Ira - Znamię


INNER CIRCLE - ROCK WITH YOU


  • 0

#2 Gość_klara_*

Gość_klara_*
  • Gość

Napisano 07 luty 2010 - 23:01

Fajna zabawa Tomeczku jeśli wspomnienia to hmm ja może tak
pierwsza pieśń zapamiętana za cypisa z kasety odtwarzanej na grundigu

pierwszy winyl

pierwszy compact


zachęcam wszystkich do zabawy... miłe wspomnienia :) < w większości>
  • 0

#3 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 08 luty 2010 - 01:31

Ten utwór -" Angie" - Rolling Stone, ilekroć go słucham przypomina mi
podjęcie ważnej decyzji w mym życiu...



A ten już spokojnie moje- motto życiowe :P "Mr Zoob - "Mój jest ten kawałek podłogi"





A to już jakby testament dla Polski, tak bardzo wzgardzanej przez wielu.

Dzięki za świetny pomysł.

Klarciu, Twoje dodane utwory są mi również bardzo bliskie.
Chyba tu będę często wchodzić aby posłuchać, wzruszenie i prawdziwa
uczta dla ucha i serca, utwór Brothers in Arms - Dire Straits, słucham i oglądam wielokrotnie, gitarzysta Mark Knopfler, cudny. Tommy - AC//DC - niesamowite..
  • 0

#4 Gość_Tommy_*

Gość_Tommy_*
  • Gość

Napisano 08 luty 2010 - 15:57

Muzyka która ukształtowała moje ucho i przez to mam wielki sentyment to tych zespołów :)






  • 0

#5 hanick13

hanick13

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 722 postów

Napisano 10 luty 2010 - 15:50

Wspomnienia.....
Utwór z którym kojarzy mi się Ktoś bardzo dla mnie bliski , mój autorytet , ktoś kto odszedł tak jak i niezapomniany Niemen-



Początek mojego Nowego Drugiego Życia



Hmmm słowa mówią chyba same za siebie i nie muszę wyjaśniać jakie To Wspomnienie ehhh



I kolejne wspomnienie - poetyckie zawirowania mojej duszy :)

  • 0

Niektórzy odrzucają marzenia bojąc się, że się one nie zrealizują albo co gorsze że staną się realne


#6 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 10 luty 2010 - 17:11

Wczoraj był dla mnie dniem szczególnym... rocznicą odejścia dwóch bliskich mi osób
jeden z Nich był moim przyjacielem drugi to Ojciec
....i ta właśnie piosenka (taśma ofiarowana przez przyjaciela) zawsze mi Ich przypomina...

  • 0

#7 Gość_klara_*

Gość_klara_*
  • Gość

Napisano 13 luty 2010 - 10:24

muzyka związana z najlepszym okresem w moim życiu...





  • 0

#8 Gość_klara_*

Gość_klara_*
  • Gość

Napisano 07 marzec 2010 - 02:47

a dziś małe zaskoczenie bo....
Kim Wilde a tak stare winyle maja swą moc..

choć podejrzewam, że bardziej będzie kojarzona z ta pieśnią.. ładna Babeczka

ze ścieżki dźwiękowej trainspotting

choose life :), pralkę, karierę przyszłość :P
gitara Slasha

i nutka punkowa na koniec the Clash.. ciągle mam ten dylemat ;)

aaa zapomniałam jeszcze o aerosmith

  • 0

#9 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 04 czerwiec 2010 - 17:17

A mnie nieustannie kojarzy się ta muzyka z ogromnym bólem osobistym



i ten


  • 0

#10 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 13 grudzień 2010 - 00:15

a mnie ten utworek przypomina moje najpiekniejsze lata studenckie...i te super slynne dluuugie zapiekanki przy dworcu PKP ...kocham Olsztyn - moja mała Ameryke ;)
 no mam wspomnienia, skojarzenia i to ooo ... powrocily wlasnie wspomnienia, :D te sprzed ...27 lat, w dzisiejszym teleexpresie uslyszalam wznowiona wersje piosenki, ktora uwielbialam jako nastolatka. " Frontiera" ..pamietam Sopot 1984 rok,mialam 13 lat ... festiwal..."zakochalam" sie wtedy w wykonawcy tej piosenki, dziewczyny byly "zakochanane" w Limahlu, ja bylam na amen zakochana w Marco Antonelli : D w tamtym czasie przeczytalam chyba wszytskie dostepne przewodniki po Wloszech, non stop sluchalam wszelkich piosenek neapolitanskich ( bo Marco jest neapolitanczykiem) , znalam chyba wszytskie ulice Neapolu, i co sie na nich znajduje " oddychalam" kultura Neapolu :) sciany w moim pokoju wytapetowane byly podobiznami Idola a kiedy dowiedzialam sie,ze Marco bedzie koncertowal w moim miescie, wystroilam sie na koncert niczym na randke... :D ..ech, te lata mlodosci, milo powspominac ... jesli chcecie, posluchajcie i zobaczcie " moja pierwsza milosc" :D



a to wersja wznowiona, no i Marco po 27 latach przystojny :D :D jesli wznowi koncerty pewnie sie wybiore ;) jak za dawnych dobrych czasow ;)



no to chyba juz dzis z 50 raz zaspiewam sobie Frontiere ;)
  • 0

#11 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 08 maj 2011 - 21:35

Czasy po maturze,ogniska,picie jaboli w parku,letnie noce.....ech:D
  • 0

#12 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 09 maj 2011 - 19:15

woow Krzysiu nie wiedzialam,ze to wlasnie spiewa zespol Shout..wlasne to tez mi sie kojarzy z ogniskiem, gitara, letnimi nocami,...:)
  • 0

#13 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 11 czerwiec 2011 - 18:33

Te piosenke uslyszalam podczas pieszej pielgrzymki na Jasna Gore, i od tego czasu zawsze kojarzy mi sie z moim wedrowaniem.
W ogole zakochalam sie w twórczosci Agaty Budzynskiej, szkoda,ze tak szybko odeszla z tego swiata.
Teraz rzadziej, ale kiedys czesto zapalałam swiece, brałam gitare- brzdąkałke i nucilam " Aniolka" ;) :)




:)
  • 0

#14 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 12 czerwiec 2011 - 13:47

To ona nie żyje? Jak chodzi o katolickie brzmienia ten kawałek ma kopa A to też jest fajne
  • 0

#15 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 12 czerwiec 2011 - 20:21

podoba mi sie ta piosenka " Augustyn" :) a znasz twórczość Marcina Stycznia?
  • 0

#16 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 12 czerwiec 2011 - 23:29

Nie znam niestety Stycznia,nie słyszałem nawet o nim.Mnie interesuje takie bardziej ostre brzmienie.Znasz to? Ja jestem z tzw ściany wschodniej.kiedyś w radiu po 20 puszczali metal,audycję ksiądz prowadził,teraz niestety pracuje w więzieniu w Zamościu nie ma go w radiu.Ale muzyka jest ok.Szkoda że go nie znam osobiście,chociaż jest z mojej okolicy Fajny tekst że koleś przyniósł glany bo przyprowadziły go do Boga
  • 0

#17 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 15 czerwiec 2011 - 19:20

ciekawe połaczenie takiej wresji Bogurodzicy z kadrami z filmu:) robi wrażenie, a ten ksiadz... rewelacja, mlodziez potrzebuje takich świadkow :)
  • 0

#18 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 15 czerwiec 2011 - 23:31

No ja to nie jestem zbytnio młodzież,28 to mało i dużo,ale ten gość jest ok,pamiętam jego audycje radiowe ,fajne były,ciężki łomot;) A ten zespół był gdzieś w czoówce,, i ten oczywiście http://www.youtube.c...=uds&autoplay=1
  • 0

#19 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 17 czerwiec 2011 - 19:21

Krzys no wysluchalam tego... ale dotrwalam do konca tylko dlatego,,,bo polubilam Cie przez te Twoje posty...no taka muzyka jakos do mnie nie przemawia, szcegolnie ta pierwsza...no i glowa rozbolala mnie i serce do gardla skoczylo ;) wracam teraz dla ukojenia nerwow, i rozedrganych bebenkow do swojej muzyki ;) 
a od rana nuce sobie tooooooo ;)

  • 0

#20 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 19 czerwiec 2011 - 02:34

Ok,może łagodniejsze i na wesoło dla odmiany:) To około drugiej minuty jest fajne,ten break dance:D i te uśmiechy wokalistki jak patrzy na tych tancerzy,ciekawe czy zamierzone czy nawet ją rozśmieszyli
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych