Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Stomatologia


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
68 odpowiedzi w tym temacie

#21 Kasia.DM

Kasia.DM

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 26 postów

Napisano 23 lipiec 2008 - 22:01

nic się nie stało ja odpowiem dyplomatycznie że jestem jestem już jakiś czas po 18
tak masz racje to jest klinika dla dzieci ale pomagają również dorosłym ON
pozdrawiam
  • 0

#22 loczek

loczek

    Podpowiadacz

  • Oczekujący
  • PipPipPipPipPip
  • 236 postów

Napisano 25 maj 2009 - 22:40

Witam znów! Mam parę pytan odnośnie tytułu tego wątku Czy ktoś z Iponkow leczył ząbki pod narkoza w Katowickiej klinice stomatologicznej? Chodzi o to ze od paru miesięcy załatwiam sobie taki zabieg i najpierw brałam pod uwagę jedynie klinikę podana tu na forum przez Kasie DM ale Warszawa to za daleko dla mnie, wiec zaczęłam szukać podobnej kliniki ale bliżej swego miejsca zamieszkania. Znalazłam! W Katowicach. leczą zęby pod narkoza z tym ze wcześniej mnie poinformowano iż musiałabym wysłać pismo do Narodowego funduszu zdrowia z prośbą o zgodę na pokrycie kosztów znieczulenia ogólnego. Stwierdzili ze muszą mieć to na piśmie gdyż czasem klinika ma kłopoty z odzyskaniem pieniędzy za wykonany zabieg .
Wczoraj otrzymałam wreszcie pismo z Funduszu tyle ze w tej chwili już nie wiem co dalej robić. Bo w piśmie napisane jest ze zabieg taki nie jest stosowany na życzenie pacjenta Decyzję o konieczności zastosowania znieczulenia ogólnego podejmuje lekarz kierując się przesłankami medycznymi Ze jest ono stosowane wówczas gdy określonej procedury stomatologicznej nie można wykonać bez jego zastosowania
Więc teraz zupełnie mnie przystopowało. Nie wiem co robić teraz Nie mam stałego dentysty który by mi takie zaświadczenie ze potrzebuje tak przeprowadzonego zabiegu, wystawił A neurolog … jestem absolutnie pewna ze z jego strony spotkam się z aprobata co do tak wykonanego zabiegu ale czy to cos da? Czy to może być lekarz tej specjalizacji czy tylko i wyłącznie musi mi takie zaświadczenie wypisać lekarz stomatolog a może trzeba po prostu przyjechać do kliniki i wtedy tamtejszy lekarz orzeknie czy jestem wstanie normalnie wytrzymać taki zabieg czy tez potrzebuje jednak tego znieczulenia ogólnego Czy ktoś mógłby mi pomoc rozwiązać ten problem? Byłabym bardzo wdzięczna
  • 0
Wczoraj jest historią Jutro jest zagadką. Dziś jest darem

#23 dani

dani

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 322 postów
  • Skąd:Wrocław

Napisano 26 maj 2009 - 19:20

Witaj. Niewiele Ci pomogę ale opowiem Ci jak było na dolnym śląsku w 2007 r.
Pacjent zgłaszał sie do poradni która wykonuje zabiegi stomatologiczne i miała podpisaną umowę z NFZ. W Twoim wypadku powinna być to taka która u siebie wykonuje znieczulenia ogólne i potrzebne zabiegi.
Lekarz stomatolog na konsultacji pisał kosztorys oraz opisywał wskazania do danych zabiegów. Pacjent pisał podanie do kierownika NZOZ. Całośc szła do dyrekcji NZOZ. To NZOZ wystepował w imieniu pacjenta o usługi które były konieczne do wykonania a których nie było w katalogu śwadczeń refundowanych przez NFZ.
Jednak od 2008 r. nasz nowy dyrektor Dolnośląskiego NFZ nie wydał żadnej zgody. U rzecznika praw pacjenta pacjenci dowiadują się że to NZOZ powinien wystapić z podaniem. Natomiast w tym samym NFZ inni informują że to pacjent powinien sam wystapić o taką zgodę. Nasi pacjenci przez 2 lata próbowali róznymi sposobami ale odpowiedz dyrektora była jedna: czego nie ma w katalogu śwadczeń refundowanych tego fundusz nie refunduje.
Na pocieszenie powiem tak: Każdy oddział NFZ kieruje sie innymi zasadami więc poprostu próbuj. Najlepiej zadzwoń lub jeśli możesz pojedz na spotkanie z najbliższym rzecznikiem praw pacjenta i pytaj ile tchu...... Trzymam za Ciebie mocno.

Tu masz linki do wszyskich oddziałów NFZ http://www.nfz-wrocl...ew&id=22&gfd=22
  • 0
"Warto, warto żyć" -Tuwim Julian

#24 loczek

loczek

    Podpowiadacz

  • Oczekujący
  • PipPipPipPipPip
  • 236 postów

Napisano 27 maj 2009 - 08:24

Dani! Swoim krok po kroku rozjaśniłaś mi w głowie :) Wielkie dzięki!!! Już wiem co należy zrobić! W piśmie tym które otrzymałam ,wynika ze zagwarantowane miałabym znieczulenie oraz kompozytowe materiały światłoutwardzalne do wypełnień A zatem musze:
Biegiem do tego lekarza co mi powiedział ze nie mogę mieć borowania bo mam te ruchy mimowolne.
Poprosić o kartotekę gdzie wówczas gdy u niego byłam (pamiętam) wyszczególnił co należałoby zrobić z moimi zębami i jeszcze na wszelki wypadek poprosić o zaświadczenie ze z powodów takich i takich nie mogę mieć tradycyjnego leczenia.
Następnie umówić się na konsultacje w Katowicach, pojechać tam i uzyskać termin zabiegu.
Pięknie mi się poukładało w tej głowie (hihi)
:) :) :) Pozdrawiam bardzo serdecznie!
  • 0
Wczoraj jest historią Jutro jest zagadką. Dziś jest darem

#25 loczek

loczek

    Podpowiadacz

  • Oczekujący
  • PipPipPipPipPip
  • 236 postów

Napisano 19 czerwiec 2009 - 23:33

Drogie Iponki . Czy ktoś z Was mógłby mną pokierować tak bym załatwiła sobie w ekspresowym tempie nowe orzeczenie . Chodzi o to ze od kilku miesięcy staram się o zabieg stomatologiczny i wszystko już było prawie załatwione(zostałam przebadana w tej przychodni stomatologicznej . Pani Doktor powiedziala ze ja jaknajbardziej kwalifikuje sie do tego aby miec ten zabieg pod narkozą. Ale nagle sprawa się rypła właśnie o te orzeczenie. Nie miałam zielonego pojęcia ze takie dawne orzeczenie nie jest już nigdzie honorowane, słyszałam wprawdzie o nowych ale nie przypuszczałam ze to moje jest już kompletnie nieważne. Nie wiem nic . nie wiem gdzie to się załatwia nie wiem do którego lekarza iść NIE WIEM NIC a sprawa jest bardzo nagląca. Za okazaną pomoc już z góry serdecznie dziekuje
  • 0
Wczoraj jest historią Jutro jest zagadką. Dziś jest darem

#26 abel

abel

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 21 czerwiec 2009 - 20:32

straszna biurokracja panuje w Polsce. Przez jeden papierek trzeba cierpieć. Się zastanawiam, czy to się kiedyś zmieni czy będzie jeszcze gorzej:/ Ja się musiałam nieźle nalatać, żeby lekarz zgodził się na narkozę. Wstawiałam sobie implanty. Mam 4 wstawione zęby i lekarz robił to wszystko jednego dnia. Zabieg jest dość bolesny i bez narkozy na pewno bym nie wytrzymała, bo ja się boję nawet zwykłego leczenia zębów:/
  • 0

#27 loczek

loczek

    Podpowiadacz

  • Oczekujący
  • PipPipPipPipPip
  • 236 postów

Napisano 22 czerwiec 2009 - 09:36

Najgorsze ze tak jest w tym kraju we wszystkim. Cokolwiek trzeba załatwić najpierw lataj i załatwiaj papiery a potem moze dostaniesz to czego pilnie potrzebujesz lub nie.I te przepisy. Idzie się na oslep bo jeden ci mówi tak drugi inaczej a trzeci to wogóle nic nie wie na ten temat. Lekarzy sie tu nie czepiam bo oni moim zdaniem mają leczyć a nie studiowac przepisy które sie tak zmieniaja szybko że by musieli non stop nosami w pappierach siedziec bo na co innego nie byłoby już czasu. Dobrze ze jest takie cos jak internet i roznego rodzaju fora. To z niego czerpie dzis wiedze na kazdy niemal temat zwiazany ze zdrowiem i nie tylko.

Hmmmm Implanty mówisz ze sobie dałaś wczepić abel? To mnie tez bardzo zaciekawiło. Bo lekarz który powiedział mi ze nie mogę mieć borowania zębów bez narkozy powiedział tez (kiedy rozmowa zeszła na temat ewentualnej protezki ) ze mam zapytać swego neurologa gdyż nie każdy może nosić takie zwykle protezki Implanty w takim razie jak najbardziej byłyby i wygodne i bardziej estetyczne Tylko ze to tez jest podobno bardzo kosztowna rzecz.
Czy to się wczepia od razu po wyrwaniu żebów czy jakis czas trzeba odczekac??
  • 0
Wczoraj jest historią Jutro jest zagadką. Dziś jest darem

#28 tomaszek

tomaszek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 827 postów
  • Skąd:wyspa Wolin

Napisano 22 czerwiec 2009 - 13:07

Implanty wczepia się przy jesli przy rozszczepie podniebienia występuje również rozszczep wyrostków zębodołowych, wtedy również występuje brak kilku zębów.
Wtedy wstawia sie implanty..a koszt pokrywa kasa chorych..tylko nie wiem w jakiej wysokości.
  • 0
Eunuch i krytyk z jednej są parafi....obaj wiedzą jak trzeba-żaden nie potrafi. (Boy-Zeleński)

#29 loczek

loczek

    Podpowiadacz

  • Oczekujący
  • PipPipPipPipPip
  • 236 postów

Napisano 22 czerwiec 2009 - 15:16

A mozesz bardziej po polsku Tomaszku ?
  • 0
Wczoraj jest historią Jutro jest zagadką. Dziś jest darem

#30 tomaszek

tomaszek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 827 postów
  • Skąd:wyspa Wolin

Napisano 22 czerwiec 2009 - 16:41

Po prostu masz oprócz roszczepionego podniebienia rozszczepioną szczękę
  • 0
Eunuch i krytyk z jednej są parafi....obaj wiedzą jak trzeba-żaden nie potrafi. (Boy-Zeleński)

#31 loczek

loczek

    Podpowiadacz

  • Oczekujący
  • PipPipPipPipPip
  • 236 postów

Napisano 23 czerwiec 2009 - 12:48

A nie wiesz przypadkiem komu jeszcze Tomaszku przysługuje takie dofinansowanie z NFZ do wstawianych implantów?
  • 0
Wczoraj jest historią Jutro jest zagadką. Dziś jest darem

#32 dani

dani

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 322 postów
  • Skąd:Wrocław

Napisano 23 czerwiec 2009 - 21:32

oficjalnie nie ma implantów na NFZ. W dolnośląskim 1,5 roku temu mozna było jeszcze wykonać niezbedne zabiegi na promesę (te którch nie było w katalogu świadczeń) ale tylko w cięzkich stanach chorobowych.

Przy rozszczepach Tomaszku... napisz w jakich to latach było? Bo jak narazie u mnie leczą dzieci się z "rozszczepami" ale w procedurach nie mozemy wykonywać implantów na NFZ.

Implanty na ogół wszczepia się przy brakach ząbków (można nawet 1) no i ceny są od 5000 zł w górę. Sama składam na to kaskę ;)

Loczku tak sie zastanawiam po co im nowe orzeczenie? dla mnie papier to papier ważne żeby potwierdzał rzeczywisty stan. No chyba że nastpiło pogorszenie stanu zdrowia i w tym wypadku są wieksze szanse na leczenie w narkozie refundowane przez NFZ. Jak Ci sie uda to leczenie napisz koniecznie na jakiej podstawie wydali u Ciebie decyzję. Jestem poprostu ciekawa jak to jest że w jednym regione robią ustępstwa a w innym nie. Chciałabym aby pacjenci z moich okolic też mieli taką możliwość. Trzmam mocno kciuki :)
  • 0
"Warto, warto żyć" -Tuwim Julian

#33 tomaszek

tomaszek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 827 postów
  • Skąd:wyspa Wolin

Napisano 24 czerwiec 2009 - 09:40

Oj dawno to było...i pewnie nie aktualne
  • 0
Eunuch i krytyk z jednej są parafi....obaj wiedzą jak trzeba-żaden nie potrafi. (Boy-Zeleński)

#34 abel

abel

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 30 czerwiec 2009 - 05:16

za jeden ząb wyszło mi około 3 tysiące. Po wyrwaniu zęba trzeba poczekać aż się dziąsło zagoi i dopiero wtedy można wstawiać śrubę i ząb. Trochę boli kilka dni po zabiegu, no ale wydaje mi się to zrozumiałe, skoro w dziąśle jest ciało obce:)
  • 0

#35 loczek

loczek

    Podpowiadacz

  • Oczekujący
  • PipPipPipPipPip
  • 236 postów

Napisano 10 październik 2010 - 18:04

Klinika Stomatologiczna w Katowicach przy ul Generała Zajączka 23 wykonuje zabiegi pod narkozą osobom niepełnosprawnym. Mam drugą grupę i nic nie płaciłam, a było to około rok temu. Nie jestem dostępna przez internet (okazyjnie tylko) telefonicznie-tylko smsem wiec więcej informacji podać nie mogę. 
Powodzenia życzę
AŚka


  • 1
Wczoraj jest historią Jutro jest zagadką. Dziś jest darem

#36 Armin

Armin

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 199 postów

Napisano 07 styczeń 2011 - 21:52

Witam :)

W tym wątku piszemy o wszystkich sprawach związanych ze stomatologią...

Pozdrawiam :D
  • 0
Kto chce - szuka sposobów...Kto nie chce - powodów...
"Módl się, żyj nadzieją i nie martw się" - Św.O. Pio"

#37 AGATAwroclaw

AGATAwroclaw

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 110 postów

Napisano 11 kwiecień 2011 - 16:12

Witam kochani.

Muszę się pochwalić, że dziś jestem po leczeniu zebów w narkozie, co prawda mija dopiero kilka godzin po wybudzeniu a ja już siedzę w domu popijam kawe i jest ok.

Gorąco polecam stomatologię we Wrocławiu przy szpitalu dziecięcym na Kasprowicza 64.
Jest to jedyne miejsce gdzie robią tego typu zabiegi na NFZ dla osób niepełnosprawnych bez względu na wiek.
Są nowe przepisu to znaczy osoba niepełnosprawna posiadająca orzeczenie o niepełnosprawności znaczny lub umiarkowany stopień, może leczyć zęby w "narkozie" na fundusz.
Jak macie pytania to piszcie.
Pozdrawiam :)
  • 1
zawsze możesze [you] na nas liczyć.

#38 Oli

Oli

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 620 postów
  • Skąd:Łomża

Napisano 11 kwiecień 2011 - 17:34

Szlak mnie trafia jak bylem wczoraj u 3 dentystów i do końca czerwca nie ma zapisów :( a koszt jednego zęba to 70 zł za 20 minut roboty szok
  • 0

#39 dani

dani

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 322 postów
  • Skąd:Wrocław

Napisano 11 kwiecień 2011 - 21:56

Są nowe przepisu to znaczy osoba niepełnosprawna posiadająca orzeczenie o niepełnosprawności znaczny lub umiarkowany stopień, może leczyć zęby w "narkozie" na fundusz.


Witajcie,
Jedynie, na co zwracam uwagę to to, że do tego uprawnienia nie wystarczy orzeczenie o niepełnosprawności, ponieważ musi to jeszcze wynikać ze wskazań medycznych a nie każdy lekarz wyda taką opinię.

Pozdrawiam
  • 0
"Warto, warto żyć" -Tuwim Julian

#40 AGATAwroclaw

AGATAwroclaw

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 110 postów

Napisano 12 kwiecień 2011 - 12:16

Dani
Witajcie,
Jedynie, na co zwracam uwagę to to, że do tego uprawnienia nie wystarczy orzeczenie o niepełnosprawności, ponieważ musi to jeszcze wynikać ze wskazań medycznych a nie każdy lekarz wyda taką opinię.

Witam ponownie :)

Nie chcę się tu kłucić, ale wystarczy orzeczenie lekarskie , lekarz zleci badania krwi no i oczywiste jest, że z jednym zębem nie będzie usypiania, ale jak juest kilka i wyrwanie to owszem.
Nie ma wielkich wymagań, trzeba przynieść ksero orzeczenia już na 1 wizytę, a później badania i już jest ok.
Pozdrawiam
  • 0
zawsze możesze [you] na nas liczyć.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych