Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Stomatologia


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
68 odpowiedzi w tym temacie

#1 silvia

silvia

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 03 październik 2010 - 19:59

:Dwitam.Chciałabym zapytać Cię Agatko gdzie we Wrocławiu wykonują tą narkozę za 600 zł,i czy nie wiesz czy można połączyć to z wyrywaniem na kase chorych

Dodano Sun Oct 3 21:12:26 2010 :
witaj Agatko.Chciałabym Cię zapytać gdzie we Wrocławiu wykonują tą narkoze za 600zł i czy można połaczyć to z wyrywaniem na kase chorych
  • 0

#2 Krysztalki lodu

Krysztalki lodu

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 333 postów

Napisano 03 październik 2010 - 20:18

Znacie jakiegoś dobrego ortodontę w Lublinie?
  • 0

#3 AGATAwroclaw

AGATAwroclaw

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 110 postów

Napisano 14 czerwiec 2007 - 22:14

:) cześć iponki , mam nietypowe pytanie. Strasznie mi lecą zęby:mad: a ja się boje dentysty, jak można załatwić zabieg stomatologiczny w narkozie w ramach ubezpieczenia NFZ?
Może ktoś z was już kożystał z czegoś takiego?
Prywatnie mnie nie stać, godzina narkozy we Wrocławiu kosztuje 600 zł plus każdy ząb, lekarz wyliczył (wycenił) 5 tyś za moje uzębienie. :mad:

Mam nadzieje że pomożecie mi jakoś.
pozdrawiam ciepło.
  • 0
zawsze możesze [you] na nas liczyć.

#4 elola

elola

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 206 postów

Napisano 15 czerwiec 2007 - 07:56

Agatko, wg http://www.nfz.gov.p...na=znieczulenie "znieczulenie ogólne przy wykonywaniu świadczeń stomatologicznych przysługuje, w ramach ubezpieczenia zdrowotnego (bezpłatnie) jedynie osobom upośledzonym umysłowo w stopniu znacznym lub głębokim."
  • 0

#5 dani

dani

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 322 postów
  • Skąd:Wrocław

Napisano 28 wrzesień 2007 - 21:11

hej .
nie chcesz spróbować bez narkozy? Narkoza to duże obciążenie dla zdrowia.
Jestem z wrocka znam cierpliwego fachowego doktora. A wiem co mówię bo poznałam ich z 200 (w pracy). A tego co bym Ci poleciła sama się leczę. Jeśli chcesz adres napisz na e-mail. Pozdrawiam
  • 0
"Warto, warto żyć" -Tuwim Julian

#6 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1412 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 03 październik 2007 - 14:35

a pro po stomatolaga Osoby na wózku jak siadacie na fotel stomatologiczny?
Sorry za zmiane tematu
  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#7 asiatko31

asiatko31

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 293 postów
  • Skąd:Polska ;)

Napisano 03 październik 2007 - 16:11

Próbowałaś poszukać w internecie ???? Nie jestem pewna ale Na klinikach ( jesteś z Wrocławia tak jak ja to chyba wiesz gdzie są kliniki ) coś takiego robią
  • 0

#8 andzia12

andzia12

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 351 postów
  • Skąd:Śląsk

Napisano 28 marzec 2008 - 19:06

Mnie do usunęcia i zablobowana zębów to najlepiej narkozę bo umie nie da się inaczej,ja miałam 2 narkozy po 2 narkozę żle się czułam po pół godziny spałam ale myślę lepiej to niż tak, no po prostu się boję dentysty tylko żeby tak dużo nie kosztowało prywatnie.
  • 0
Sprzedam rower trzykołowy

#9 loczek

loczek

    Podpowiadacz

  • Oczekujący
  • PipPipPipPipPip
  • 236 postów

Napisano 29 marzec 2008 - 16:39

Witam ciepło. Zabiorę i ja w tym temacie głos gdyż i mnie to samo dotyczy. Mianowicie :mam kilka ząbków do leczenia i kilka do wyrwania, Myślałam o narkozie by wszystkie zęby na raz wyleczyć i tym samym skrócić cierpienie ale dowiedziałam się ze narkoze można podać tylko i wyłącznie osobie całkowicie zdrowej nie wspominajać nawet o tym ze jest to bardzo kosztowny zabieg więc nie tędy u mnie droga.
Jakieś 2 tygodnie temu tak mnie bolał ząb że strach przed dentysta przegrał z bólem jaki wówczas odczuwałam i pobiegłam szybko do pierwszego Stomatologa który mógł mnie przyjąć w ten sam dzień i tam usunięto bolący ząb ale podczas rozmowy lekarzem dowiedziałam się ze borowanie, jesli chodzi o mnie to wogole nie wchodzi w rachubę a to dlatego iż mam tzw ruchy mimowolne. Kiedy się spytałam czy wobec tego radzi mi protezke odpowiedziano mi że o to muszę się zapytać mojego neurologa gdyż nie każdy może nosić taką proteżę Nie byłam jeszcze w tej sprawie u neurologa ale wiem ze mi konkretnie nic nie powie, bo z tego co się zorientowałam to jego wiedza na temat porażenia mózgowego jest zaledwie (jak by to tu nazwac) ksiązkowa Teraz to zupełnie nie wiem co mam robić a bardzo bym chciała mieć piękny zdrowy usmiech, pozatym nie chcę do protezy wyrywac wszystkich zębów bo nie wszystkie są przecież popsute. czy istnieje jakieś wyjście z tej sytuacji?
  • 0
Wczoraj jest historią Jutro jest zagadką. Dziś jest darem

#10 tomaszek

tomaszek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 827 postów
  • Skąd:wyspa Wolin

Napisano 29 marzec 2008 - 22:18

Do protezy nie musisz wyrywać wszystkich zębów!! zresztą można zrobić nawet mini protezkę na dwa zęby. a Nie pomyslałas może o koronkach??
  • 0
Eunuch i krytyk z jednej są parafi....obaj wiedzą jak trzeba-żaden nie potrafi. (Boy-Zeleński)

#11 loczek

loczek

    Podpowiadacz

  • Oczekujący
  • PipPipPipPipPip
  • 236 postów

Napisano 30 marzec 2008 - 00:18

a co to są koronki?

Już wiem co to takiego :)

Pozdrawiam
  • 0
Wczoraj jest historią Jutro jest zagadką. Dziś jest darem

#12 dani

dani

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 322 postów
  • Skąd:Wrocław

Napisano 30 marzec 2008 - 15:41

Zbrodnią byłoby usuwać zdrowe zęby. Proteza jest czymś ostatecznym !
Tak jak mów Tomaszek mini proteza lub koronki.
Lekarz powinien Ci wszystko dokładnie wyjaśnić.

Proteza akrylanowa (refundowana przez NFZ uzupełnienie powyżej 5 brakujących zębów w 1 łuku zębowym)
W niektórych chorobach np. padaczka nie jest wskazana. Wtedy najlepiej wykonać protezę szkieletową, ale jest bardzo droga i też nie jest ideałem.

Spróbuję się dowiedzieć, co oznacza termin "ruchy mimowolne"

Warto zapytać w swoim NFZ (Rzecznika Praw Pacjenta) jak można uzyskać usługę leczenia stomatologicznego pod narkozą. W tym roku sa inne zasady na udzielanie tych świadczeń. Do tej pory usługi takie były świadczone tylko osobom z orzeczeniem o upośledzeniu w stopniu znacznym i głębokim.
  • 0
"Warto, warto żyć" -Tuwim Julian

#13 loczek

loczek

    Podpowiadacz

  • Oczekujący
  • PipPipPipPipPip
  • 236 postów

Napisano 01 kwiecień 2008 - 12:48

Dani. Dziękuję Bardzo ze rzetelne konkretne informacje.
Na pewno z Twoich rad skorzystam.
Pozdrawiam cię
Joanna
  • 1
Wczoraj jest historią Jutro jest zagadką. Dziś jest darem

#14 Leilani

Leilani

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 29 postów

Napisano 20 kwiecień 2008 - 23:28

a pro po stomatolaga Osoby na wózku jak siadacie na fotel stomatologiczny?
Sorry za zmiane tematu

przesiadam sie na fotel dentystyczny ;)
  • 0
Jak się nazywa to uczucie w głowie, uczucie tęsknego żalu, że rzeczy są takie, jakie najwyraźniej są?
- Chyba smutek, panie.
— Terry Pratchett Mort

#15 dani

dani

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 322 postów
  • Skąd:Wrocław

Napisano 08 lipiec 2008 - 15:23

odnośnie terminu "ruchy mimowolne" nadal nie mam informacji. Lekarze nieco się dziwią kiedy zadaję to pytanie.
  • 0
"Warto, warto żyć" -Tuwim Julian

#16 loczek

loczek

    Podpowiadacz

  • Oczekujący
  • PipPipPipPipPip
  • 236 postów

Napisano 14 lipiec 2008 - 12:47

Ale czemu się dziwią Dani? Bo nie wiedza co to ruchy mimowolne czy jak?
  • 0
Wczoraj jest historią Jutro jest zagadką. Dziś jest darem

#17 Gość_Tommy_*

Gość_Tommy_*
  • Gość

Napisano 16 lipiec 2008 - 19:34

Ja trafiłem na wspaniały gabinet dentystyczny. Do tej pory wszędzie gdzie byłem mówili mi tylko o leczeniu z narkozą, tylko że ja nie do końca jestem przekonany do robienia zębów pod narkozą. W końcu pojechałem tam gdzie obecnie jezdze. Zaskoczył mnie sposób podejścia Pani Doktor do mnie powoli, pomału. Po pierwszej wizycie niestety okazało sie, że mam parę ząbków do usunięcia:([tylko jak pomyslałem ze musze wyrywać juz mi sie słabo robiło]. W rzeczywistości Pani Doktor nie wyrywa zębów, tylko BEZBOLEŚNIE wyciąga.
Szkoda że takich gabinetów jest tak mało w Polsce i Takich ludzi, którzy mają takie wspaniałe podejście do pacjenta
  • 0

#18 loczek

loczek

    Podpowiadacz

  • Oczekujący
  • PipPipPipPipPip
  • 236 postów

Napisano 19 lipiec 2008 - 14:57

Witam. Niedawno pewna mi bardzo bliska koleżanka podsunęła pewien artykuł do przeczytania Było tam o bezbolesnym leczeniu zębów tak wiec wiem już że narkozę wybiorą juz jako ostateczność . Pytałam ludzi w moim mieście czy takie gabinety tu są. I.. Owszem są. Tylko ceny jak z kosmosu . Taki lekarz bierze od 180 zł zwyz. Ałłł Kogo stać na taki wydatek??
  • 0
Wczoraj jest historią Jutro jest zagadką. Dziś jest darem

#19 Kasia.DM

Kasia.DM

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 26 postów

Napisano 20 lipiec 2008 - 13:17

Do wszystkich potrzebujących wyleczyć zęby w narkozie

Z dniem 27 maja 2008 r. zabiegi stomatologiczne w znieczuleniu ogólnym przysługują:

1. wszystkim niepełnosprawnym dzieciom i młodzieży do ukończenia 16 roku życia – na podstawie Orzeczenia o niepełnosprawności
2. po ukończeniu 16 roku życia wszystkim osobom niepełnosprawnym w stopniu umiarkowanym i znacznym – na podstawie Orzeczenia o stopniu niepełnosprawności

Rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie wykazu gwarantowanych świadczeń lekarza dentysty i materiałów stomatologicznych oraz rodzaju dokumentu potwierdzającego uprawnienia do tych świadczeń. http://www.mz.gov.pl...y=596&ma=010592

Ja mam MPD i na podstawie wyżej przytoczonych przepisów niedawno skorzystałam z pomocy kliniki uśmiech malucha w Warszawie dostępna dla osób na wózkach http://www.stomatologiadzieci.pl (na stronie znajduje się krótki film, który mówi co i jak) jestem bardzo zadowolona. Nie płaciłam ani grosza no nie licząc kosztów transportu. Wiem że oni pomagają osobom z całej Polski a ewentualne koszty to przejazd i 100zł za pozostanie na noc - ale o szczegóły należy pytać na miejscu. Wiem że dla niektórych to i tak sporo.

Ogólnie wygląda to mniej więcej tak
1. Wykonujemy telefon do kliniki w celu umówienia wizyty konsultacyjnej (na konsultację zabieramy całą dokumentacje medyczną wraz z orzeczeniem o niepełnosprawności)
2. Na konsultacji ustalane jest co trzeba wyleczyć, ewentualne zlecenie dodatkowych badań, termin zabiegu.
3. Dzień przed zabiegiem pielęgniarka dyżurna wykonuje telefon potwierdzający
4. Zabieg - należy przyjść z drugą dorosła osobą
5. W dniu zabiegu wieczorem pielęgniarka dyżurna wykonuje telefon kontrolny
6. Po zabiegu w przypadku wystąpienia niepokojących objawów po opuszczeniu kliniki (np. bólu, wymiotów lub krwawienia z miejsca po usunięciu zęba), można zadzwonić do pielęgniarki dyżurnej
  • 0

#20 loczek

loczek

    Podpowiadacz

  • Oczekujący
  • PipPipPipPipPip
  • 236 postów

Napisano 23 lipiec 2008 - 15:21

przepraszam że o to pytam tu na forum ale ile ty Kasiu masz lat? Bo wydaje mi się ze to klinika dla dzieci jest. ...
pozdrawiam
  • 0
Wczoraj jest historią Jutro jest zagadką. Dziś jest darem


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych