Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Program Student II


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
860 odpowiedzi w tym temacie

#41 konrad3883

konrad3883

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 96 postów

Napisano 30 listopad 2012 - 16:53

Fajnie, że podpisywanie umów już ruszyło z kopyta:)

Pojawia się pytanie o współczynniki (Sn, BN, N, Wkc, g, p, Wpmax, Gn) do algorytmu służącego wyliczeniu kwoty dofinansowania. Prośbę o odpowiedź kieruję oczywiście do Pracownika.

Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.
  • 0
Lód rozpuszcza się w blasku Słońca...

#42 neo

neo

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 56 postów
  • Skąd:zewsząd

Napisano 30 listopad 2012 - 17:46

Śląsk coś już wykombinował ???
- Ja czekam i czekam (a debet na koncie wzrasta... xD ).
  • 0

==================

 

&->


#43 anka2606

anka2606

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 30 listopad 2012 - 17:51

Witam Wszystkich...Czy coś wiadomo kiedy rusza odział kujawsko- pomorski ?
  • 0

#44 Alis

Alis

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 55 postów

Napisano 30 listopad 2012 - 19:36

RudaMisia cenna uwaga. A czy beneficjent nie dostaje kopii umowy ?
  • 0

#45 ann_eczka

ann_eczka

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 27 postów

Napisano 30 listopad 2012 - 20:35

RudaMisia cenna uwaga. A czy beneficjent nie dostaje kopii umowy ?

Oczywiście,że dostaje. Każda umowa sporządzana jest w dwóch egzemplarzach, jeden dla Ciebie, jeden dla PFRON.
  • 0

#46 RudaMisia

RudaMisia

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 216 postów

Napisano 30 listopad 2012 - 21:48

RudaMisia cenna uwaga. A czy beneficjent nie dostaje kopii umowy ?

Miałam na myśli dokładne,spokojne przeczytanie w domu,żeby np.wiedzieć do kiedy trzeba brać fakturę za czesne( o ile ktos potrzebuje),do kiedy jest termin na rozliczenie,itp. Bywa tak,że osoba zadowolona,że już umowa podpisana i czeka na pieniądze, a umowa nie przeczytana do szuflady i tak do końca nie wie co podpisała.Póżniej problem,bo przychodzi pismo,żeby oddac całe dofinansowanie,bo minął termin rozliczenia,a ktoś nie zrobił tego,bo mu sie wydawało,że ma jeszcze czas.
  • 0

#47 Wronka

Wronka

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 31 postów

Napisano 01 grudzień 2012 - 11:41

a ja nie rozumiem dlaczego jedne oddziały podpisują wcześniej umowy niż inne? nie ma żadnej inf na stronie PFRON o tym, że program rusza, a ponoć powinna być. Jeśli jest podział środków to wszystkie oddziały dostają w jednym czasie - tak przynajmniej powinno być.

Generalnie nie mam nic do zarzucenia PFRON- owi, program jest wielką pomocą dla wielu z nas, jednak ten bałagan mnie poraża :/
  • 0
Chodź, pomaluj mi życie, niech świat mój się zarumieni...
Niech zalśni w pełnym słońcu kolorami całej ziemi..

#48 Alis

Alis

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 55 postów

Napisano 01 grudzień 2012 - 13:29

Bardzo ważne jest to co RudaMisia napisała, bardzo dziekuję napewno szczególnie zwrócę uwage na termin rozliczenia, żeby o tym nie zapomnieć.
Na podpisanie umowy trzeba zabrać dowód i kserokopie dowodu, orzeczenie o niepełnosprawności i kserokopie oraz numer konta w banku, coś pominęłam?
  • 0

#49 czes583

czes583

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 25 postów

Napisano 01 grudzień 2012 - 13:30

Wronka nie ma sie ci stresować myśle ze i w Twoim województwie już ruszyło tylko może jest taka kolejnośc te do cibie jeszcze nie telefonowali :) aa ja miłam wezwanie do uzupoelnienia i moze moj wnosek lezał gdzies na gorze dlatego tak szybko zadzwonili, uzbrojcie sie w cierpliwośc do każdego zadzwonią ! przed świetami kaska będzie ;)
  • 0

#50 pracownik

pracownik

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 143 postów

Napisano 01 grudzień 2012 - 13:53

"Zarząd PFRON zatwierdził wartość parametrów na rok akademicki (szkolny) 2012/2013, które są niezbędne do wyliczania kwot dofinansowań:

BN = 1,00, p = 2.100, Wkc = 0,83, N=1.386 zł, g = 693,00 zł, Wpmax = 1,2 i Gn = 4,51"

[swoją drogą dla mnie dziwne, że już zatwierdzili? - poprzez użycie takiego, a nie innego sformułowania - wysokość dofinansowań w semestrze letnim roku akademickiego 2012/2013]
  • 0

#51 LeeLoo

LeeLoo

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 27 postów
  • Skąd:Częstochowa

Napisano 01 grudzień 2012 - 15:41

Śląskie - od poniedziałku będą się przygotowywać do podpisywania umów. Nie wiem, co to ma dokładnie znaczyć, może rozsyłanie pism, przygotowywanie dokumentów?

Myślę, że najważniejszą kwestią, o jaką warto się zapytać/upewnić przy podpisywaniu jest:
- kwota
- termin wysyłania potwierdzeń, faktur za czesne i tego oświadczenia o dodatku do kształcenia + czy coś się w tej kwestii zmieniło.

Nikt (przynajmniej w Katowicach) nie wywala od razu ludzi za drzwi :), ale w szale radości warto poświęcić czas na przejrzenie umowy i ew. pytania, wątpliwości wyjaśniać od razu.
W ogóle cześć wszystkim! :)
  • 0

#52 CUdaczka

CUdaczka

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 97 postów

Napisano 01 grudzień 2012 - 16:31

Przeliczając sobie współczynniki dostałam więcej pieniążków niż wynika ze wzoru. Nigdy nie dostałam mniejszej kwoty niż ta, o którą wnioskowałam. Zastanawia mnie jak to w końcu jest z tymi kwotami.
  • 0

#53 shulamit

shulamit

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 44 postów

Napisano 01 grudzień 2012 - 19:41

Przeliczając sobie współczynniki dostałam więcej pieniążków niż wynika ze wzoru. Nigdy nie dostałam mniejszej kwoty niż ta, o którą wnioskowałam. Zastanawia mnie jak to w końcu jest z tymi kwotami.

Ja nigdy nie dostałam tyle, o ile wnioskowałam (a zawsze było w granicach dofinansowania i dochód poniżej najniższego progu.

Nie idzie mi to wyliczenie ze wzoru :(
  • 0

#54 kwiatuszek123

kwiatuszek123

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 01 grudzień 2012 - 20:42

czy to możliwe, że przy średniej 5,0 (skala ocen 2-5) wysokość dodatkowego dofinansowania za wyniki w nauce wynosi ponad 1600 zł?
  • 0

#55 RudaMisia

RudaMisia

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 216 postów

Napisano 01 grudzień 2012 - 22:23

Na podpisanie umowy trzeba zabrać dowód i kserokopie dowodu, orzeczenie o niepełnosprawności i kserokopie oraz numer konta w banku, coś pominęłam?

W ubiegłym roku potrzebny był dowód osobisty, orzeczenie,numer konta.Ksera nie były wymagane.Może napisze ktoś,kto już dostał zaproszenie na podpisanie umowy czy cos sie zmieniło.W moim oddziale w tamtym roku potrzebne było jeszcze kolejne,nowe zaświadczenie z uczelni.
  • 0

#56 Alis

Alis

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 55 postów

Napisano 02 grudzień 2012 - 01:29

CUdaczka po jakim czasie mialas kase na koncie ?
 
troszke zakrecilam sie z ta srednia ;( to nie dotyczy kazdego beneficjenta ?
  • 0

#57 QWERTY13

QWERTY13

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 02 grudzień 2012 - 02:18

czy to możliwe, że przy średniej 5,0 (skala ocen 2-5) wysokość dodatkowego dofinansowania za wyniki w nauce wynosi ponad 1600 zł?


Jak dobrze mi formułki z Excela policzyły to przy max 5,0 to będzie 1663,20zł

A za każde 0,01 powyżej 4,51 będzie po 33,94zł (różnica groszy :) zaokrąglenia)
4,52---->33,94
4,53---->67,89
4,54---->101,83
.
.
4,60---->305,49
.
.
4,70---->644,91
.
.
4,80---->984,34
.
.
4,90---->1323,77

Jeśli się pomyliłem w obliczeniach niech ktoś mnie poprawi :)
  • 0

#58 bellissima515

bellissima515

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 02 grudzień 2012 - 08:43

Hej, 12.12.2012 zaproszono mnie na podpisanie umowy - oddział małopolski, mam nazwisko na S ;) - jak dla mnie o wiele szybciej niż w oddziale śląskim (zawsze podpisywałam 21-22 grudnia). Dostałam o 500 zł mniej dofinansowania pomimo że średnią miałam 5.0. Mają racje te osoby, które mówią, że naprawdę powinniśmy się cieszyć, że ten program istnieje. Pozdrawiam
  • 0

#59 groiwona

groiwona

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 81 postów

Napisano 02 grudzień 2012 - 10:17

jakoś nie mogę sobie poradzić z wyliczeniem głównego dofinansowania ( a niby całkiem ciemna nie jestem), w tamtym roku nie było to problemem...zastanawia mnie że czesne nie jest 100% tylko 83%, znaczy współczynnik zawsze był 1,0 a teraz 0,83. Możecie mi napisać o co chodzi z tym Sn ?
 
już doszłam, chyba to było chwilowe zaćmienie umysłu ;)
  • 0

#60 CUdaczka

CUdaczka

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 97 postów

Napisano 02 grudzień 2012 - 12:29

CUdaczka po jakim czasie mialas kase na koncie ?
 
troszke zakrecilam sie z ta srednia ;( to nie dotyczy kazdego beneficjenta ?


Nie dostałam jeszcze niestety. Pani w oddziale powiedziała, że wypłaty zaczną się w przyszłym tygodniu dopiero.
Oczywiście czekam jak na zbawienie ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych