Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Program Student II


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
860 odpowiedzi w tym temacie

#1 RudaMisia

RudaMisia

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 216 postów

Napisano 21 listopad 2012 - 15:36

Archiwalne posty z tego wątku można znaleźć tutaj: http://www.ipon.pl/f...89582#pid189582
Admin




Wiem co było w czerwcu.PFRON zaczyna wzywac do podpisania umów jak dostanie pieniądze,co ma dawać wcześniej komunikat jak sam nie wie kiedy wpłynie kasa.Da np. komunikat,ze podpisywanie umów od pierwszego grudnia,a potem nie będzie miał pieniędzy i znowu będzie,że miało byc ,a nie ma.
Masz w zwyczaju informowac o terminach,których nie znasz?
  • 0

#2 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 21 listopad 2012 - 16:02

he he nie jetsem pierwszy Raz w Programie

- po drugie ostatnio miałobyc podpisywanie umów w czerwcu a było w lipcu i według mnie to PARODIA !!
- po trzecie jak by był jasny komunikato to by było inaczej a jest jak jest.
- po czwarte jak mi każą złożyc wniosek do 10 października to oczekuje żeby Pfron był wobec mnei fair play, jak ma byc dofinansowanie to musi to być robione bardziej sprawnie tak żeby np w ciagu 30-40 dni były uszykowane umowy aneksy itp !! w koncu 2 ich nei pracuje !!

Twoje wypowiedzi na forum są nie na temat i tylko zaśmiecasz
wątek swoimi subiektywnymi ocenami. Nie do tego służy ten wątek.
Jeżeli nadal będziesz tak postępował, uznam to za złą wolę i poniesiesz
odpowiednie konsekwencje.
Jeszcze raz apeluję o merytoryczne wypowiedzi.

  • 0

#3 Tiril

Tiril

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 29 postów

Napisano 21 listopad 2012 - 19:03

- po drugie ostatnio miałobyc podpisywanie umów w czerwcu a było w lipcu i według mnie to PARODIA !!
- po trzecie jak by był jasny komunikato to by było inaczej a jest jak jest.
- po czwarte jak mi każą złożyc wniosek do 10 października to oczekuje żeby Pfron był wobec mnei fair play, jak ma byc dofinansowanie to musi to być robione bardziej sprawnie tak żeby np w ciagu 30-40 dni były uszykowane umowy aneksy itp !! w koncu 2 ich nei pracuje


Twoje wypowiedzi na forum są nie na temat i tylko zaśmiecasz
wątek swoimi subiektywnymi ocenami. Nie do tego służy ten wątek.
Jeżeli nadal będziesz tak postępował, uznam to za złą wolę i poniesiesz
odpowiednie konsekwencje.
Jeszcze raz apeluję o merytoryczne wypowiedzi.

Człowieku, Ty sie ciesz, że w ogole taki program istnieje i dostaniesz dofinansowanie! Czytam te Twoje posty i rece mi opadaja! Jak mozna miec taka postawe rozszczeniowa do kogos kto wykazuje dobra wole i oferuje dofinansowanie kosztow nauki?! W dzien, w dzien piszesz co najmniej kilka postow o tej samej tresci "czy ktos juz mial telefon" etc. Wyraznie mowili w oddziale slaskim, ze w grudniu, a Ty dalej swoje pytania ponaglasz! Niczym nie roznisz sie od tych osob co pytaja co moga sobie odliczyc z tytulu dodatkowych kosztow nauki. Chlopie zajmij sie nauka, bo chyba kolokwia za pasem, a jak beda mieli zadzwonic z PFRON to zadzwonia, a Twoje nekanie telefonami pracownikow na pewno nie przyspieszy procedury, a nawet moze ja zwolnic, bo zamiast zajmowac sie wnioskami to beda musieli przez telefon sie tlumaczyc... Jak zanosilam swoj wniosek, to akurat bylam swiadkiem takiej rozmowy, bite 20 minut zadreczano pracownika takimi pytaniami, az w koncu mnie inny pracownik poprosil do siebie i jemu dalam swoj wniosek, bo rozmowa tamta trwala dalej jak ja jeszcze wychodzilam... Czekaj cierpliwie i tyle! Jak powiedzieli, ze w grudniu to w grudniu i przyjmij te decyzje z wyrazem wdziecznosci, a nie fochem! Zajmij sie nauka i ciesz sie, ze ten program istnieje!

Post moderowany, cytaty ujęte w tagi.
Moderator.

  • 0

#4 Grzesio31

Grzesio31

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 62 postów

Napisano 21 listopad 2012 - 19:35

Michalina droda moderatorko spokojnie !! Zosatwie to bez komentarza:)
  • 0

#5 pregowany_kotek

pregowany_kotek

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 21 listopad 2012 - 21:02

Witam ponownie :))
Muszę przyznać, że jestem bardzo miło zaskoczony, brawo. Jednak są tu bardzo bystre osoby czytaj "Studenci" którzy cieszą się z dofinansowania (jak ja) i zgadzają się z moja opinią.
Pozdrawiam i przepraszam jeśli kogoś uraziłem poprzednim wpisem
  • 0

#6 sila00

sila00

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 22 listopad 2012 - 07:41

Niestety zgubiłam wczoraj dowód i obawiam się, że nie zdąże wyrobić nowego do podpisania umowy. Czy korzystanie z innego dokumentu tj. paszport tez jest możliwe?
  • 0

#7 fioleczka2

fioleczka2

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 220 postów

Napisano 22 listopad 2012 - 13:28

Niestety zgubiłam wczoraj dowód i obawiam się, że nie zdąże wyrobić nowego do podpisania umowy. Czy korzystanie z innego dokumentu tj. paszport tez jest możliwe?


wydaje mi się ze nie będzie problemu. miałam sytuacje taką że w trakcie oczekiwania na zaproszenie do podpisania umowy zmieniłam nazwisko i w związku z tym także i musiałam zmienić dowód. na podpisanie umowy poszłam już z nowym dowodem i bez problemu mi uznali gdyż PESEL się nie zmienia. po prostu przekreślili błędne dane, zapisali nowe i zaparafowali wszystkie zmiany. mam nadzieje że w twoim przypadku też tak będzie przecież jednym z głównych identyfikatorów jest twój PESEL. :)
  • 0

#8 CUdaczka

CUdaczka

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 97 postów

Napisano 22 listopad 2012 - 21:53

No to jak to jest, państwo w państwie bo wcześniej ktoś napisał, że w pomorskim zaprosili na podpisywanie umowy?


"Ktoś" napisał, że zaprosili na podpisanie ANEKSU. Czytajcie ze zrozumieniem, a nie siejecie ferment :D

Usunięte trzy duplikaty.
Moderator.

 
Aneks podpisany, czekam na pieniążki :)
  • 0

#9 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3581 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 25 listopad 2012 - 14:57

Podzieliłem wątek. Stare posty można znaleźć tutaj: http://www.ipon.pl/f...89582#pid189582
  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#10 Zohan

Zohan

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 25 listopad 2012 - 16:13

Witam :)
Mam pytania:
1.do którego roku życia dostaje się dofinansowanie z programu STUDENT? tak długo jak się chce studiować? :) Bo nigdzie nie widze takiej informacji.
2.w przypadku studiowania dwóch kierunków naraz STUDENT pokrywa czesne w całości czy niekoniecznie? :)
Pozdrawiam!!!
Zosia
  • 0

#11 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 25 listopad 2012 - 16:25

Proponuję dokładnie przeczytać tę stronę:

http://www.pfron.org...Student_II.html

  • 0

#12 Alis

Alis

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 55 postów

Napisano 26 listopad 2012 - 11:05

a co to za różnica aneks czy umowa, ważne czy juz podpisałaś i czy masz kase
  • 0

#13 CUdaczka

CUdaczka

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 97 postów

Napisano 26 listopad 2012 - 13:10

a co to za różnica aneks czy umowa, ważne czy juz podpisałaś i czy masz kase


Ogromna różnica.
  • 0

#14 MALACHIT

MALACHIT

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 32 postów

Napisano 26 listopad 2012 - 14:11

Ogromna różnica.


Właśnie- ogromna. Alis, nie mędrkuj, jeśli nie masz pojęcia na jakiś temat i nie wprowadzaj fermentu.

Post edytowany-poprawiony cytat. Moderator.
  • 0

#15 Alis

Alis

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 55 postów

Napisano 26 listopad 2012 - 14:37

żal.pl poprostu, tylko jakieś kąsliwe uwagi, na więcej was nie stać. Pan Grzesio31 napisał, że aneks i umowa to jest to samo, nikt go nie poprawiłwięc się na tym opieram tak, sami odsyłacie do poprzednich wątków jako skarbnicy wiedzy, a tu sie okazuje, że sami wprowadzacie w błąd. Pani CUdaczka też nie jest skora, żeby podzielić się z forumowiczami jakimiś konkretami, tylko zarzuca wprowadzanie "fermentu" co kolwiek to znaczy, a może chodzi o fermentacje jedzenia w jelicie grubym skoro pani cudaczka ... no nie ważne, nie powinniści się wypowiadać stosując slang, skoro moderatorzy proszą o zachowanie odpowiedniego poziomu. I więcej życzliwości.
  • 0

#16 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 26 listopad 2012 - 15:14

@Alis
Gdybyś dobrze prześledziła wątek, nie byłoby nieporozumienia.
@Grzesio31 jak zauważyłaś wprowadzał w błąd użytkowników.
Dlaczego nie przeczytasz postów @pracownik?
To że czegoś nie rozumiesz nie oznacza byś nadrabiała to atakowaniem innych.
A wystarczyłoby kulturalnie tylko ( i aż ) poprosić o wytłumaczenie, jeśli ma to dla Ciebie tak duże znaczenie.

  • 0

#17 Alis

Alis

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 55 postów

Napisano 26 listopad 2012 - 16:45

Istotą sprawy jest nie to czy to umowa, aneks, tylko czy już wzywają do podpisów, o to pytałam... Ponadto pierwszy raz stykam się z tym programem, przepisy w naszym kraju też bardzo szybko się zmieniają więc szczególną uwagę zwracam na ostatnie posty, te najnowsze, ale dodam że przeczytałam cały wątek.
Nie atakuję, a wręcz przeciwnie, mnie zaatakowali, niejaki pan malachit po godzinie od postu pani cudaczki napisał dokładnie to samo, w celu krytyki, no nie wiem naprawdę.
  • 0

#18 CUdaczka

CUdaczka

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 97 postów

Napisano 26 listopad 2012 - 18:41

Alis na razie to tylko z Twojej strony można przeczytać kąśliwe uwagi. Jednak pozostawię je bez komentarza.
Co do konkretów to napisałam je - aneks podpisany.
Może naucz się czytać i przede wszystkim prześledź wątek, a dowiesz się na pewno wszystkiego. Każdy z nas, a przynajmniej większość przeczytało wątek Studenta II od pierwszego postu. Po to one są.
  • 0

#19 Alis

Alis

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 55 postów

Napisano 26 listopad 2012 - 22:01

Przykro mi, że tak to odebrałaś, sama jestem cudakiem i mam do choroby dystans, i napewno nie miałam na celu sprawienia Ci przykrości, czy czegokolwiek negatywnego.
Co do nauki czytania, nie wiem czy potrzebuję, ale mam również niepełnosprawności narządu wzroku więc nie mówię nie.
  • 0

#20 Grzesio31

Grzesio31

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 62 postów

Napisano 27 listopad 2012 - 09:37

Post skasowany w całości - powód:
pieniactwo, pisanie nie na temat.

Moderator

  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych