Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Program Student II


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
860 odpowiedzi w tym temacie

#21 Deanta

Deanta

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 77 postów

Napisano 27 listopad 2012 - 10:46

Grzesio31 jesteś niepoważny... PFRON to jedna z niewielu instytucji, która faktycznie coś dla nas robi i nigdy nie miałam z nimi problemów. Cieszę się, że istnieje i z pewnością wiele osób również.. Wielu z nas nie mogłoby studiować bez ich pomocy.. Jeśli tobie się nie podoba, to droga wolna, nikt nie zmusza cię do korzystania z programu... tylko zamieszanie robisz.. ja pfronowi nie mam nic do zarzucenia.. ogarnij się
  • 0

#22 marc87

marc87

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 33 postów

Napisano 27 listopad 2012 - 12:54

Ktoś może temu Panu u góry wlepić bana?
  • 0

#23 RudaMisia

RudaMisia

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 216 postów

Napisano 27 listopad 2012 - 14:59

Deantacałkowicie się z Tobą zgadzam i podpisuję pod Twoim postem.

Grzesio31umowa, a aneks to zasadnicza różnica. Niby jakie my mamy umowy? Mamy złożone wnioski o dofinansowanie , a nie umowy. Umowę będziesz miał jak ją podpiszesz.
Dzwoniłam wczoraj do swojego oddziału i usłyszałam,że w oddziałach nie ma jeszcze pieniędzy. Umowy będą podpisywane jak oddziały dostaną pieniądze.Ma być na stronie PFRON stosowne ogłoszenie w tej sprawie.
Skoro musisz robić zamieszanie swoimi postami,to pisz zgodnie z zasadami stylistyki,ortografii i interpunkcji języka polskiego.
  • 0

#24 tapetka22

tapetka22

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 179 postów

Napisano 27 listopad 2012 - 22:17

masakra co tu się dzieje...

ps do pracownika: uznali mi odwołanie i wniosek został przywrócony;)
dziękuję za pomoc :*
  • 0

#25 IrenaCS

IrenaCS

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 23 postów

Napisano 27 listopad 2012 - 22:50

Jak na razie cisza. CO roku na stronie PFRON najpierw jest komunikat o podziale pieniędzy na oddziały a potem w ciągu tygodnia oddziały podpisują umowy. W latach ubiegłych w grudniu była umowa na cały rok ale dotyczyła tylko jednego półrocza i dlatego w następnym półroczu był aneks do umowy. Ale we wnioskach wypełnić trzeba było planowane koszty na oba półrocza.

W tym roku we wniosku było tylko jedno półrocze,więc będzie jedna umowa. I nowe wnioski na drugie półrocze i druga umowa.
Aneks formalnie rzecz biorąc można sporządzić do każdej umowy - jest to po prostu pisemna zmiana treści umowy. Ale żeby był aneks to najpierw musi być umowa. I tak chyba można zakończyć powyższą wymianę zdań.
Tapetka22 - fajnie, że uznali odwołanie. Czyli warto było się zapytać na tym forum.
  • 0

#26 SirLacky

SirLacky

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 28 listopad 2012 - 00:27

Byłem w zeszły piątek w PFRON Opole gdzie podpisywałem aneks do umowy z zeszłego semestru. Pieniążki z tego odziały do aneksów zaczynają rozdysponowywać od wtorku (27 XI) ja jeszcze swoich nie dostałem, ale znając PFRON dostane je zapewne do końca tego tygodnia. Co do pieniążków za umowy (do wniosków które dopiero wpłynęły na ten semestr) to poinformowano mnie że jeszcze nie dostali ich i zapewne będą w grudniu zapraszać... czyli jak to było w poprzednich latach pewnie przed świętami.

A tak w gwoli informacji. Składałem już któryś raz wniosek do PFRON, i zawsze to wygląda tak że po złożeniu wniosku i jego pozytywnym rozpatrzeniu podpisuje się umowę na jeden semestr. Natomiast do wniosków które obejmują dwa semestry po pierwszym półroczu podpisuje się aneks do tejże umowy. Jest to spowodowane tym że zwykle wnioski składa się we wrześniu kiedy wiadomo że jest przewidziany jakiś tam budżet na ten projekt. Ale nawet najwięksi mędrcy nie są w stanie zgadnąć co nasi rządzący wymyślą w budżecie na kolejny rok. Nikt więc nie będzie ryzykował podpisywania umów na cały rok. Miałem sytuacje gdy składałem o dopłatę do studiów podyplomowych gdzie rok akademicki pokrywał się z rokiem kalendarzowym. Wtedy gdy tylko dostarczyłem dokumenty do rozliczenia umowy za czesne na pierwszy semestr, podpisałem aneks o transze na drugi semestr. Tak więc nie rozumiem ludzi którzy zarzucają PFRON ociąganie się...
  • 0

#27 IrenaCS

IrenaCS

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 23 postów

Napisano 28 listopad 2012 - 01:23

Czyli rozumiem, że są sytuacje podpisywania aneksu dotyczącego semestru letniego poprzedniego roku akademickiego. Ja aneks do zeszłego semestru podpisałam w lipcu i w zasadzie od razu złożyłam rozliczenie.
Umowy to w zasadzie były na cały rok. Tylko na drugie półrocze było 0,00 zł. Dopiero aneks precyzował kwotę i był podpisywany w momencie przydziału pieniędzy do oddziału i dodatkowo trzeba było dołączać nowe zaświadczenia z uczelni. I jak ktoś przerwał naukę to już kasy dalej nie dostał. Poza tym drugie półrocze było dofinansowane po rozliczeniu pierwszego.
  • 0

#28 RudaMisia

RudaMisia

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 216 postów

Napisano 28 listopad 2012 - 02:09

To nie są aneksy do semestru letniego tylko do umów rocznych z wniosków złożonych w lutym. Wyjaśnił to w swoim poście Pracownik.
  • 0

#29 CUdaczka

CUdaczka

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 97 postów

Napisano 28 listopad 2012 - 19:56

To nie są aneksy do semestru letniego tylko do umów rocznych z wniosków złożonych w lutym. Wyjaśnił to w swoim poście Pracownik.


Dokładnie. Taki aneks właśnie podpisałam i dopiero dowiedziałam się ile mi przyznali na ten semestr. W umowie oczywiście było 0 zł.
  • 0

#30 Agnieszka1985

Agnieszka1985

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 87 postów

Napisano 29 listopad 2012 - 14:22

Witam Wszystkich.
Mam pytanko: co się stanie gdy pfron przyzna mi stypendium, a nie zaliczę sesji egzaminacyjnej? Czy wtedy muszę oddać im pieniążki? Czy będę musiała pokazać w oddziale z jakiego przedmiotu nie zaliczyłam? Czy pfron to sprawdza? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
  • 0

#31 wielosia

wielosia

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 33 postów

Napisano 29 listopad 2012 - 23:33

witam
czy ktos moze konczy studia przez internet,poszukuje takiej informacji w miejscowosci Warszawa.Jak sie odbywaja i ile kosztuja i czy egzaminy sa trudne do zdania.Mam problem z poruszaniem sie wiec nie moge normalnie uczeszczac.Bardzo dziekuje za jakiekolwiek informacje.
  • 0

#32 Agnieszka1985

Agnieszka1985

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 87 postów

Napisano 30 listopad 2012 - 09:22

Witam Wszystkich.
Mam do Was pytanka: co się stanie gdy pfron przyzna m stypendium a ja nie zaliczę sesji egzaminacyjnej? czy będę musiała przedstawić jakich przedmiotów nie zaliczyłam? czy pfron sprawdza w jakiś sposób wyniki w nauce.
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam
  • 0

#33 mateo11

mateo11

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 30 listopad 2012 - 11:25

Woj.podlaskie w poniedziałek podpisanie umowy.
  • 0

#34 Grzesio31

Grzesio31

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 62 postów

Napisano 30 listopad 2012 - 11:40

Witam Mateo11 świetna informacj ..a ja z swej strony Przepraszam za zamieszanie ale okazało się dzisiaj że mam guza mózgu lekarz neuronkolog stwierdził ze to napenwo nie glejak :) ob to wyglada jak kurze jajko więc stwierdził ze moglem cos pisac ale nie wiedząco
  • 0

#35 ann_eczka

ann_eczka

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 27 postów

Napisano 30 listopad 2012 - 12:30

Pomorskie - podpisanie umowy na semestr zimowy 5.12 :)
  • 0

#36 Deanta

Deanta

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 77 postów

Napisano 30 listopad 2012 - 12:41

super, że się rusza powoli:)
  • 0

#37 RudaMisia

RudaMisia

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 216 postów

Napisano 30 listopad 2012 - 12:55

Witam Wszystkich.
Mam do Was pytanka: co się stanie gdy pfron przyzna m stypendium a ja nie zaliczę sesji egzaminacyjnej? czy będę musiała przedstawić jakich przedmiotów nie zaliczyłam? czy pfron sprawdza w jakiś sposób wyniki w nauce.
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam

Nic się nie stanie jak nie zaliczysz sesji.Nic nie musisz przedstawiać.
PFRON nie sprawdza wyników w nauce.
  • 0

#38 czes583

czes583

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 25 postów

Napisano 30 listopad 2012 - 14:39

pomorskie podbijam 04.12. podpisanie umowy :)
  • 0

#39 Alis

Alis

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 55 postów

Napisano 30 listopad 2012 - 14:46

czy w umowie bedzie podana ostateczna kwota dofinansowania?
  • 0

#40 RudaMisia

RudaMisia

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 216 postów

Napisano 30 listopad 2012 - 16:31

czy w umowie bedzie podana ostateczna kwota dofinansowania?


Tak, w umowie jest ostateczna kwota dofinansowania.
Umowa ma kilka stron i radzę ją dokładnie przeczytać,a nie tylko skupić się na kwocie,żeby później nie było płaczu,że np.termin do rozliczenia sie przegapiło,itp.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych