Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Szkoły Wyższe panstwowe i prywatne dostosowane dla ON - wpisy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#21 Isiek154

Isiek154

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 40 postów

Napisano 11 styczeń 2010 - 16:57

don't believe me dzieki Ci bardzo :-)
a czy sa na naszym forum jacys studenci uczacy sie w Krakowie i czy ktos wie jak jest z dostowaniem UeJ-tu czy AP?
  • 0
Mister independent :)

#22 grubby77

grubby77

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 585 postów

Napisano 11 styczeń 2010 - 22:32

WSPS im. M Grzegorzewskiej w W-wie jest uczelnią dostosowaną dla wózkowiczów i niewidomych.
A także Kolegium Edukacji Specjalnej TPD/WSPS
ul Hafciarska 80-86
04-725 Warszawa- Międzylesie KKZ w HELENOWIE
Jestem absolwentem tego KES z 2000r.,specjalności oligofrenopedagogika z ergoterapią
Prócz oligo jest tam jeszcze resocjalizacja

Internat - DS jest przy uczelni dostosowany dla ON, istnieje możliwość wykupienia posiłku przy szkole integracyjnej ok 300m. od akademika.
  • 0
"NIE MA kaleki; JEST CZŁOWIEK"-Maria Grzegorzewska zPIPS=WSPS teraz APS

#23 Banerx

Banerx

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 129 postów

Napisano 15 styczeń 2010 - 17:48

don't believe me dzieki Ci bardzo :-)
a czy sa na naszym forum jacys studenci uczacy sie w Krakowie i czy ktos wie jak jest z dostowaniem UeJ-tu czy AP?

Uj w pełni przystosowany natomiast UP już AP nie ma to nie wiem ja studiuje na prywatnej uczelni:


Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego
30-705 Kraków, ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1
adres www : www.ka.edu.pl
  • 0

#24 LamSen

LamSen

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 34 postów

Napisano 19 styczeń 2010 - 23:25

Z tego co się orientuje to Uniwerystet Humanistyczno-Przyrodniczy im Jana Kochanowskiego w Kielcach równiez jest przystosowany do wózkowiczów oraz niewidomych.
  • 0
Zdrowy,spokojny sen !

#25 Paulla

Paulla

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 897 postów
  • Skąd:Gniezno

Napisano 12 luty 2010 - 21:21

Kolegium Europejskie im. Jana Pawła II w Gnieźnie jest w 100% przystosowane do potrzeb osób poruszających się na wózkach.
Poniżej strona internetowa uczelni:
http://www.ceg.amu.edu.pl/

Adres:
Kolegium Europejskie im. Jana Pawła II w Gnieźnie
ul. Kostrzewskiego 5/7
62-200 Gniezno

Dodano:

Uczelnia stwarza kłopot, by przyjąć na studia osobę na wózku, co jest absurdalne przy dostosowanym budynku. To po jakiego czorta go dostosowali?
Z mojej strony sprawa jest w toku i tak tego nie zostawię lecz uprzedzam wózkowiczów z okolic Gniezna, iż uczelnia "jest otwarta" tylko pozornie.

  • 0
"Wszystkie niejasne pojęcia muszą upaść nim uczeń może nazwać siebie mistrzem..." Bruce Lee
"Trzeba mieć niemało odwagi, aby się ukazać takim jakim się jest naprawdę." Søren Aabye Kierkegaard

#26 Adasiek

Adasiek

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 26 luty 2010 - 11:26

A o Bydgoszczy nikt nie napisał... nieładnie nieładnie :-).

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego
85-064 Bydgoszcz
ul. Chodkiewicza 30,
tel. +48 052 341 91 00

Budynki, w których odbywają się zajęcia, na ul. Chodkiewicza, Weysenhoffa i Kopernika są w pełni przystosowane do potrzeb ON.
W przypadku informacji o innych budynkach to takowych niestety nie posiadam, ale jakby ktoś był zainteresowany podjęciem studiów to zapraszam na Oficjalne forum studentów UKW gdzie możecie śmiało pytać.

Pozdrawiam
  • 0

#27 pkowalski

pkowalski

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 20 kwiecień 2010 - 11:51

Uniwersytet Warszawski jest niemal w pełni dostosowany dla osób niepełnosprawnych. M.in. na uczelni jeżdżą busy, które dowożą osoby na wózkach na zajęciach, w akademikach są dostosowane pokoje, a większość budynków jest dostosowana i jeżdżą w nich windy. W budynkach, które nie są jeszcze dostosowane pomagają asystenci.

Na uczelni działa Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych - na jego stronie można znaleźć wszystkie informacje - http://www.bon.uw.edu.pl/.

Biuro prowadzi też szkolenia dla osób zainteresowanych podjęciem studiów na UW, informacje można znaleźć tutaj - http://www.bon.uw.edu.pl/kursy.html

Pozdrawiam
  • 0

#28 Arana5V

Arana5V

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 22 czerwiec 2010 - 12:49

Witam ;) W tym roku właśnie czeka mnie wybór Wyższej Uczelni zaocznie (ogółem Wrocław bo najbliżej) jestem załamana... jednym słowem nie ma nic... chciałam iść do szkoły ASESOR. wiecie coś o niej?? Czy jest przystosowana do ON, czy może tam zajęcia grupy mogą odbywać się w miejscu dostępnym osobom poruszającym się na wózkach? Jeśli cokolwiek wiecie na temat tej szkoły bądź innej to napiszcie na mój email: ardilitta5@wp.pl (chcę studiować albo administrację najlepiej publiczną albo zarządzanie) z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc
  • 0

#29 dani

dani

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 322 postów
  • Skąd:Wrocław

Napisano 22 czerwiec 2010 - 20:47

Wrocław http://wroclaw.eduka...-dla-kandydatow
przy zgłoszeniu trzeba zgłosić że się jest ON.
  • 0
"Warto, warto żyć" -Tuwim Julian

#30 stefan1984

stefan1984

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 12 październik 2010 - 12:09

Chcizłbym sie dowiedziec kto jezdzi na takie zloty iponkow? Tzn interesuje mnie kto jezdzi na takie zloty z woj. lubelskiego a dokładnie mowiac z Łukowa ?:):)
  • 0

#31 slonecznik

slonecznik

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 95 postów

Napisano 15 październik 2010 - 19:24

Kolegium Karkonoskie Jelenia Góra.Wiele kierunków.Studia licencjackie i magisterskie.Akademik.
  • 0
Prawdę o sobie ujrzysz tylko w oczach innych...

#32 AK84

AK84

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 05 grudzień 2010 - 16:21

a może ktoś mógłby mi podać jakieś wyższe uczelnie dla osob niepelnossprawnych ale z dysfunkcja wzroku(osoba bardzo slabowidzaca- nie widząca nawet w okularach z tablicy, czy slajdow,majaca problem z malymi literami.). bede wdzieczna,dzikeuje i pzodrawiam.).
  • 0

#33 grubby77

grubby77

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 585 postów

Napisano 05 grudzień 2010 - 16:33

APS w Warszawie dostosowana jest dla słabowidzacych i niepełnospr. ruchowo... Wyklady mozna nagrac na dyktafon a wybitniejsi wykładowcy sie publikuja....!
  • 0
"NIE MA kaleki; JEST CZŁOWIEK"-Maria Grzegorzewska zPIPS=WSPS teraz APS

#34 KolorowaOwca

KolorowaOwca

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 25 postów

Napisano 05 grudzień 2010 - 19:40

Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych w Poznaniu - nikt nie wymienił a warto polecić :)
Bardzo sympatyczni wykładowcy, i w ogóle super klimat.
Budynek nowoczesny, przystosowany.

http://www.wsus.poznan.pl/
  • 0
"...odkrywaj sekrety Twego życia, odkrywaj..."

#35 asss

asss

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 07 październik 2011 - 12:32

Witam,
fajna szkoła jest w Raciborzu. Mają dużo kierunków i pomagają ludziom. Niedawno nawet rozpoczęła się budowa windy dla os. niepełnosprawnych więcej o kierunkach www.pwsz.raciborz.edu.pl
  • 0

#36 a ga ta

a ga ta

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 241 postów

Napisano 22 październik 2011 - 09:19

Dodam jeszcze Uniwersytet Wroclawski
kierunki dostosowane - prawo ( dziennie, wieczorowo i zaocznie)
psychologia (dziennie, wieczorowo, zaocznie)


Psychologia na UWr. jest niedostosowana. Budynek na ul. Dawida 1 to schody przy wejściu, a w środku jeszcze więcej schodów...
Plus nie ma trybu zaocznego. Studia zaoczne prowadzi jedynie SWPS, ale po nich(z tego co wiem) nie otrzymuje się tytułu Psychologa, a jedynie mgr. nauk humanistycznych....
  • 0

#37 Paulina1987

Paulina1987

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 22 październik 2011 - 10:25

Pewnie "troszeczkę" późno się obudziłam... Choć może "lepiej późno niż wcale" ;)
Państwowa Wyższa Szkoła we Włocławku. Piszę o budynku przy ul. Mechaników. Kierunki:
* filologia angielska
* filologia germańska
* filologia rosyjska
* pedagogika.
Tylko gorzej z internatem... ;/
  • 0

#38 mysza20

mysza20

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 176 postów

Napisano 23 październik 2011 - 23:10


Dodam jeszcze Uniwersytet Wroclawski
kierunki dostosowane - prawo ( dziennie, wieczorowo i zaocznie)
psychologia (dziennie, wieczorowo, zaocznie)


Psychologia na UWr. jest niedostosowana. Budynek na ul. Dawida 1 to schody przy wejściu, a w środku jeszcze więcej schodów...
Plus nie ma trybu zaocznego. Studia zaoczne prowadzi jedynie SWPS, ale po nich(z tego co wiem) nie otrzymuje się tytułu Psychologa, a jedynie mgr. nauk humanistycznych....

Jak najbardziej otrzymuje się tytuł magistra psychologii, mogę jeszcze dodać że SWPS przeniósł się do nowego budynku, który jest dostosowany do potrzeb ON.
  • 0

#39 RudaMisia

RudaMisia

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 216 postów

Napisano 14 czerwiec 2012 - 23:40

Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii na Uniwersytecie Wrocławskim,podobnie Studium Języków Obcych,gdzie odbywają sie lektoraty.
  • 0

#40 Paulla

Paulla

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 897 postów
  • Skąd:Gniezno

Napisano 05 lipiec 2013 - 11:15

Gnieźnieńska Szkoła Wyższa Milenium. Uczelnia ma swój wydział w Wągrowcu, jednak nie wiem jak lokalowo to tam wygląda. W Gnieźnie natomiast uczelnia dysponuje dwoma budynkami, z których jeden jest w 100% dostosowany do osób na wózkach, W drugim budynku z kolei na parterze jest toaleta z barierką, którą ja sama kazałam zamontować, gdyż ogólnie budynek do wózkowiczów nie jest dostosowany, ale spokojnie da się tam na wózku egzystować. Byłam pierwszą wózkową studentką, która ukończyła tam studia licencjackie. Zawsze trzeba powiedzieć żeby zajęcia były organizowane na dole albo w nowym budynku, bo nie możesz się przemieszczać i tyle. Czasem trzeba rabanu narobić w dziekanacie, jak Panie zapomną co z czym się je (w końcu jak na całą uczelnię jest jeden inwalida to może to wylecieć z pamięci) i że trzeba mieć wolńą salę na dole, ale sie opłaca, jeśli ktoś chce używać dyktafonu na zajęciach to informuje o tym swojego dziekana, no i trzeba mieć własny dyktafon, bo uczelnia takowym sprzętem nie dysponuje. Wykładowcy mili z paroma wyjątkami, rektor spoko. Są stypendia dla niepełnosprawnych, nawet z przyzwoitą kwotą więc da się żyć. Na Wydziale Pedagogiki można śmiało złożyć wniosek o indywidualny tok studiów, gdyż Pani Dziekan daje każdemu studentowi szansę na uzyskanie wyższego wykształcenia. Zazwyczaj wszystkie tego typu wnioski rozpatrywane są pozytywnie. Można również poprosić o zmianę egzaminu z ustnego na pisemny albo odwrotnie lub wydłużyć czas o tyle ile trzeba, nawet sami wykładowcy dają więcej czasu na pisanie, jeśli masz taką potrzebę. Brak akademika.

 

Adres:

Gnieźnieńska Szkoła Wyższa Milenium

ul. Pstrowskiego 3a

62-200 Gniezno

tel. 061 425 75 70,
fax: 061 425 53 54

http://gniezno.milenium.edu.pl/

Uczelnia kształci na studiach I i II stopnia oraz ma bardzo bogatą ofertę studiów podyplomowych.


Użytkownik Paulla edytował ten post 05 lipiec 2013 - 20:59

  • 0
"Wszystkie niejasne pojęcia muszą upaść nim uczeń może nazwać siebie mistrzem..." Bruce Lee
"Trzeba mieć niemało odwagi, aby się ukazać takim jakim się jest naprawdę." Søren Aabye Kierkegaard


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych